Görümcem beni şokk ettii

masallarca

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2023
132
142
Selamlar.
Görümcem benden 7 yaş küçük üniversite okuyo eşimle sevgiliyken nişanlıyken vs yüz yüze geldiğimizde bana şakayla karışık laf sokuyor. Ben farklı bir şehirdeyim o da ailesinden uzakta üni okuyor. Annesigile gitmeden bize gelmek istedi bizde çok mutlu olduk. Hazırlık yaptım gelecek diye. Bana önceden de sürekli laf sokuyodu saçma sapan görmezden geliyordum. Görümcem gelmeden eşime ‘kardeşin yine bir şey söylerse cevabını vercem vs’ dedik eşimde tamam ama sen yine de olgun ol, o ergen umursama ama bence yapmaz falan demişti. Neyse geldi iyi hoş gönlünü hoş ediyoruz çok iyi davranıyorum. Dün akşam eşim bana ingilizce bi şeyler söyledi şakalaşıyoruz ben de anlamadım dedim eşime. Görümce bana dediki “bak bak mal gibi bakıyo anlamadı” mal gibi vs diye tekrar etti gülerek. Ben tam anlamıyla şok oldum. Eşim kardeşiyle konuştu gerekeni söyledi özür dilemesini falan söyledi ama aşırı bir tepki vermedi sonuçta bizim evimizde yine de biz olgunluğumuzu koruyalım diye düşündük. Eşim keşke annemlerde yaşasaydık bu olayı dedi. Yarın sabah çok şükür gidecek bu olaydan sonra yüzü tutmadığı için özür dilemedi bende aynı evin içinde yüzüne dahi bakmadım ama içim soğumuyo bir türlü siz olsaydınız ne yapardınız buna benzer bi durum yaşadınız mı? Görümceler hep böyle mi?

Benim küçük görümcem de böyle kendine has bu tarz olmasa da ergence davranışları vardı özellikle eşime karşı. Bana bişi demiyodu direkt. En son dayanamayıp terbiyesizlik ediyorsun bu şekilde konuşman hoş değil dedim. Ağladı zırladı bir nebze faydası oldu diyebilirim. Uygun bir vakitte siz de üslubunca konuşabilirsiniz. Mal gibi falan dediğinde üslubuna dikkat et bu şekilde konuşulmaz kimseyle tarzında öfkelenmeden.

Selamlar.
Görümcem benden 7 yaş küçük üniversite okuyo eşimle sevgiliyken nişanlıyken vs yüz yüze geldiğimizde bana şakayla karışık laf sokuyor. Ben farklı bir şehirdeyim o da ailesinden uzakta üni okuyor. Annesigile gitmeden bize gelmek istedi bizde çok mutlu olduk. Hazırlık yaptım gelecek diye. Bana önceden de sürekli laf sokuyodu saçma sapan görmezden geliyordum. Görümcem gelmeden eşime ‘kardeşin yine bir şey söylerse cevabını vercem vs’ dedik eşimde tamam ama sen yine de olgun ol, o ergen umursama ama bence yapmaz falan demişti. Neyse geldi iyi hoş gönlünü hoş ediyoruz çok iyi davranıyorum. Dün akşam eşim bana ingilizce bi şeyler söyledi şakalaşıyoruz ben de anlamadım dedim eşime. Görümce bana dediki “bak bak mal gibi bakıyo anlamadı” mal gibi vs diye tekrar etti gülerek. Ben tam anlamıyla şok oldum. Eşim kardeşiyle konuştu gerekeni söyledi özür dilemesini falan söyledi ama aşırı bir tepki vermedi sonuçta bizim evimizde yine de biz olgunluğumuzu koruyalım diye düşündük. Eşim keşke annemlerde yaşasaydık bu olayı dedi. Yarın sabah çok şükür gidecek bu olaydan sonra yüzü tutmadığı için özür dilemedi bende aynı evin içinde yüzüne dahi bakmadım ama içim soğumuyo bir türlü siz olsaydınız ne yapardınız buna benzer bi durum yaşadınız mı? Görümceler hep böyle mi?
Kıskanç ergen aklinca laf sokmaya çalışıyor ama kendini küçük düşürüyor.

Normalde ezik bir tip değilim kendimi savunurum ama şok oldum dondum yani tek kelime edemedim

Bir daha yapar nasılsa, o sırada “kaç seferdir terbiyesizlik yapıyorsun, yaşına veriyordum ama büyüdün artık ben senin arkadaşın değilim konuşmalarına dikkat et.” diyin.

Selamlar.
Kocanız sizin veliniz değil ki ? Mal kelimesini size söylemiş. Kibar ama net bir şekilde uyarsaydiniz. X kelimelerine dikkat et istersen ben senin yengenim hoş değil vs deseydiniz.

Görümceler genel olarak değişik olabiliyor ama böylesini ilk kez gördüm, endemik bir türdür umarım. Bu arada üniversite okuması,yaşının küçük olması onu haklı çıkarmaz. Ben de üniversiteyi yeni bitirdim ama hiçbir büyüğümle bu şekilde konuşmam

Böyle terbiyesiz birine kendi dilinde yaklaştığımızda o zaman anlar.Mesela; kız ben ayna değilim ki nasıl kendini görebiliyorsun git aynaya bak daha net bir mal görebilirsin de ki o şok olsun kalsın..

Kocanız sizin veliniz değil ki ? Mal kelimesini size söylemiş. Kibar ama net bir şekilde uyarsaydiniz. X kelimelerine dikkat et istersen ben senin yengenim hoş değil vs deseydiniz.
Keşke olay benim evimde olmasaydı. O an tepki veremedim zaten ama verseydim de muhtemelen ağır konuşurdum çok gerildim çünkü sinirinden ağladım şimdi bi şey deseydim valizini toplar giderdi haklıyken haksız duruma düşmek istemedim ama gün gelecek haddini bildiricem elbet

Ay ne alaka neden hep görümceler böyle olsun. Birde neden tepkinizi kendiniz koymuyorsunuz arada eşiniz konuşuyor. Yetişkin bir bireysiniz sonuçta. Biri size bir şey söyleyince cevabını verin bunun yüz göz olmakla alakası yok Birde başta özür diledi sonrada özür dilemedi demişsiniz nasıl oluyor?

X