Görümcem beni şokk ettii

Agir tepki verin. Sizin evinizde terbiyesizlik yapmasi sorun degil de agzinin payini vermeniz mi sorun. Cok degisik bir anlayisiniz var esinizin de sizinde
Ağzının payını vermem sorun değil keza eşim verdi sadece evden kovmadı öyle söyliyim daha anlaşılır olması için ama ben şok olduğum için hiçbir şey söyleyemedim alışık olmadığım bir tarz dondum kaldım. Sonra da özür dilemediği için konuşamadım ki cevabını veriyim

Selamlar.
Görümcem benden 7 yaş küçük üniversite okuyo eşimle sevgiliyken nişanlıyken vs yüz yüze geldiğimizde bana şakayla karışık laf sokuyor. Ben farklı bir şehirdeyim o da ailesinden uzakta üni okuyor. Annesigile gitmeden bize gelmek istedi bizde çok mutlu olduk. Hazırlık yaptım gelecek diye. Bana önceden de sürekli laf sokuyodu saçma sapan görmezden geliyordum. Görümcem gelmeden eşime ‘kardeşin yine bir şey söylerse cevabını vercem vs’ dedik eşimde tamam ama sen yine de olgun ol, o ergen umursama ama bence yapmaz falan demişti. Neyse geldi iyi hoş gönlünü hoş ediyoruz çok iyi davranıyorum. Dün akşam eşim bana ingilizce bi şeyler söyledi şakalaşıyoruz ben de anlamadım dedim eşime. Görümce bana dediki “bak bak mal gibi bakıyo anlamadı” mal gibi vs diye tekrar etti gülerek. Ben tam anlamıyla şok oldum. Eşim kardeşiyle konuştu gerekeni söyledi özür dilemesini falan söyledi ama aşırı bir tepki vermedi sonuçta bizim evimizde yine de biz olgunluğumuzu koruyalım diye düşündük. Eşim keşke annemlerde yaşasaydık bu olayı dedi. Yarın sabah çok şükür gidecek bu olaydan sonra yüzü tutmadığı için özür dilemedi bende aynı evin içinde yüzüne dahi bakmadım ama içim soğumuyo bir türlü siz olsaydınız ne yapardınız buna benzer bi durum yaşadınız mı? Görümceler hep böyle mi?

Kusura bakma ama eşimin kardeşi falan dinlemem kovarım evden artık abisi otele mi yerleştirir napar bilmem. Ya özür diler ya defolup gider diye şart koşarım. Bu ne hadsizlik. Kimsenin gönlünü hoş edecek değilim okul okuyan reşit eşek kadar kız ergen deyip normalleştiremem. Neşeli biri olsam da tersime gelirdi yani eşref saatime gelmez. Birdaha da gelemez eve.

Özür dilemedi. Eşim kardeşine dediki yaptığın terbiyesizlik beni çok utandırdın vs vs git özür dile dedi. görümcemde özür bile dilemedi yüzü tutmadı bu olaydan sonra ben odadayken sürekli telefon elinde yatıyor.
ben cevap verebilsem eşim konuşmazdı zaten ama diyorum ya şok oldum cevap veremedim

Yüzü tutmadı değil egosuna yenilmek istemiyor ve dediğinin arkasında olduğunu gösteriyor sinirle söylenen laf bile değil düz bir yorum. 😌

Ne olgunluğu? Eşiniz de sizi iyi kandiriyor yok olgunluk, yok yüzü tutmuyor filan vs dümdüz hakaret yiyip öylece susuyorsunuz, yüzü tutmadigi için özür dilemedigini de eşiniz mi söyledi?
Özür dilemedi cunku sizi saymiyor, sallamiyor abisi de söz geçiremiyor.
Yüzü tutmağını ben söylüyorum çünkü daha öncede bu kadar büyük bi şey demesede laf atmıştı ve ağlayarak özür dilemişti artık tekrar ettiği için özür dilemeye yüzü tutmuyor bence. Bu arada eşim beni neden kandırsın? Eşime bana bir şey söylerse cevabını vericem dediğimde hayır sus ve olgun ol demedi sanırım konumu tam okumamışsınız. Evime gelmiş sonuçta gereken azarı abisinden yedi sadece eşim evden kovmadı öyle söyliyim net anlamanız için keza tutup kolundan dışarıya atamam genç bir kızı ve alışık değilim ben böyle sözlere ben susmadım şok olduğum için cevap veremedim bu ikisi ayrı şeyler.

Yüzü tutmadı değil egosuna yenilmek istemiyor ve dediğinin arkasında olduğunu gösteriyor sinirle söylenen laf bile değil düz bir yorum. 😌
Yani beni o kadar üzdü ve şaşırttıki özür dilemesini bile istemiyorum çünkü asla samimi gelmiyor onunla muhattap bile olmak istemiyorum uzun bir süre. Kkulubüyle konuşmak çok iyi geldi zaten

Aynen daha büyütmeyeyim eşimle zaten az önce konuştuk yaptığı terbiyesizlikti bundan sonra davet etmiyicem o da zaten gelemez dedi bende, aynen terbiyesizliğini ben çekemem dedim o da haklısın kendisi bunu seçti sonuçlarına katlanacak vs dedi. Bende yanımda olduğun için teşekkür ederim dedim vs her şey iyi gidiyo. O halde dediğiniz gibi ben yine de kv kp onlar sormadan bir şey söylemiyim konusu açılırsa eşime paslıyım. Yarın giderken bana sarılmak isterse yalandan sarılayım mı ve gider ayak özür dilerse ne diyeyim napiyim
Soguk ve kırgın bir şekilde sarıl. Olgun kal😉

Tepkisizliginizin karşılığı olan kelime olgunluk değil.Esiniz bu kelimeyi sizi sakın tutmak için kullanmış ve başarılı olmuş.

Selamlar.
Görümcem benden 7 yaş küçük üniversite okuyo eşimle sevgiliyken nişanlıyken vs yüz yüze geldiğimizde bana şakayla karışık laf sokuyor. Ben farklı bir şehirdeyim o da ailesinden uzakta üni okuyor. Annesigile gitmeden bize gelmek istedi bizde çok mutlu olduk. Hazırlık yaptım gelecek diye. Bana önceden de sürekli laf sokuyodu saçma sapan görmezden geliyordum. Görümcem gelmeden eşime ‘kardeşin yine bir şey söylerse cevabını vercem vs’ dedik eşimde tamam ama sen yine de olgun ol, o ergen umursama ama bence yapmaz falan demişti. Neyse geldi iyi hoş gönlünü hoş ediyoruz çok iyi davranıyorum. Dün akşam eşim bana ingilizce bi şeyler söyledi şakalaşıyoruz ben de anlamadım dedim eşime. Görümce bana dediki “bak bak mal gibi bakıyo anlamadı” mal gibi vs diye tekrar etti gülerek. Ben tam anlamıyla şok oldum. Eşim kardeşiyle konuştu gerekeni söyledi özür dilemesini falan söyledi ama aşırı bir tepki vermedi sonuçta bizim evimizde yine de biz olgunluğumuzu koruyalım diye düşündük. Eşim keşke annemlerde yaşasaydık bu olayı dedi. Yarın sabah çok şükür gidecek bu olaydan sonra yüzü tutmadığı için özür dilemedi bende aynı evin içinde yüzüne dahi bakmadım ama içim soğumuyo bir türlü siz olsaydınız ne yapardınız buna benzer bi durum yaşadınız mı? Görümceler hep böyle mi?
Tepkini o an vermeliydin bence

Gayet cool olun. Muhabbete girmeyin görmezden gelin kendide utanmış zaten ama yine bir şımarık hareket görürseniz "sen saygısız bir çocuksun ve bir cocugun hareketi benim hayatımda kafamı takacağım kadar da önemli değil" de eşinde birdaha çağırmasın geliyorsa ayda yılda bir ailesiyle gelsin.

Durduk yere söylemeyin ama KV neden soğuk durduğunuzu filan sorarsa kalbinizi kırdığını söyleyin. Olayı anlatmak zorunda değilsiniz, saygı sınırını aştığını bilmeliler.

Direk anlatırsanız hoş olmaz. Neticede evlatları o.

Görümceler genel olarak değişiktir evet yani hepsi aynı değil ama arada var . Sizin ki ayrı bi ergen ağzı var . Böyle durumlarda güzelce uyarın .. benim görümcem de benden 2 yaş büyük çocukça laf sokmaları var aklı sıra işte ben gülüp geçiyorum pek dikkate almıyorum . Genelde yalnızken yapar . Delirtmek için yapıyor hani ben laf söyleyeyim kavga çıksın . Sonrasında ben ne dedim ki olacak .. bende laf sokuyorum bazen gülüp geçiyorum o yokmuş gibi davranıyorum.

“kaç seferdir terbiyesizlik yapıyorsun, yaşına veriyordum ama büyüdün artık ben senin arkadaşın değilim konuşmalarına dikkat et.” diyin.
bence hala geç değil, o an şok oldunuz cevap veremediniz ama çok güzel yazmış arkadaş, gitmeden denk geldiğiniz anda şu cümleyi kurun lütfen. çok kibar bi şekilde gerekli uyarıyı yapmış olursunuz masallarca masallarca

Selamlar.
O anda "haddini bil senin karşında kim var" diye ağzının payını verecektiniz.. Görümceler hep böyle değil tabii ki, arada aman aman bi sevgi olmasada karşılıklı saygı olmak zorunda..

X