Görümcem beni şokk ettii

Bu nasıl üni okuyo anlayamadım eskiden üni okuyanaşr artık olgun birer birey olurdu her okuma yazma bileni ünilere aldılar resmen ortaokul seviyesi sinirlerim bozuldu.

Selamlar.
Görümcem benden 7 yaş küçük üniversite okuyo eşimle sevgiliyken nişanlıyken vs yüz yüze geldiğimizde bana şakayla karışık laf sokuyor. Ben farklı bir şehirdeyim o da ailesinden uzakta üni okuyor. Annesigile gitmeden bize gelmek istedi bizde çok mutlu olduk. Hazırlık yaptım gelecek diye. Bana önceden de sürekli laf sokuyodu saçma sapan görmezden geliyordum. Görümcem gelmeden eşime ‘kardeşin yine bir şey söylerse cevabını vercem vs’ dedik eşimde tamam ama sen yine de olgun ol, o ergen umursama ama bence yapmaz falan demişti. Neyse geldi iyi hoş gönlünü hoş ediyoruz çok iyi davranıyorum. Dün akşam eşim bana ingilizce bi şeyler söyledi şakalaşıyoruz ben de anlamadım dedim eşime. Görümce bana dediki “bak bak mal gibi bakıyo anlamadı” mal gibi vs diye tekrar etti gülerek. Ben tam anlamıyla şok oldum. Eşim kardeşiyle konuştu gerekeni söyledi özür dilemesini falan söyledi ama aşırı bir tepki vermedi sonuçta bizim evimizde yine de biz olgunluğumuzu koruyalım diye düşündük. Eşim keşke annemlerde yaşasaydık bu olayı dedi. Yarın sabah çok şükür gidecek bu olaydan sonra yüzü tutmadığı için özür dilemedi bende aynı evin içinde yüzüne dahi bakmadım ama içim soğumuyo bir türlü siz olsaydınız ne yapardınız buna benzer bi durum yaşadınız mı? Görümceler hep böyle mi?
Evet görümceler hep böyle ister gelinden ufak olsun ister büyük hep dengesizler heppp.. bundan sonra mesafe koyup mrb mrb dan fazlasi fazla cünkü Saygilari yok. Esinlede tartisma bu konu icin

“Senin bu terbiyesizliklerini ne yapıcaz canım yaa, zeka yaşın küçük desem değilsin, eşek yaşına geldin” diyin bir dahaki sefere

Selamlar.
Görümcem benden 7 yaş küçük üniversite okuyo eşimle sevgiliyken nişanlıyken vs yüz yüze geldiğimizde bana şakayla karışık laf sokuyor. Ben farklı bir şehirdeyim o da ailesinden uzakta üni okuyor. Annesigile gitmeden bize gelmek istedi bizde çok mutlu olduk. Hazırlık yaptım gelecek diye. Bana önceden de sürekli laf sokuyodu saçma sapan görmezden geliyordum. Görümcem gelmeden eşime ‘kardeşin yine bir şey söylerse cevabını vercem vs’ dedik eşimde tamam ama sen yine de olgun ol, o ergen umursama ama bence yapmaz falan demişti. Neyse geldi iyi hoş gönlünü hoş ediyoruz çok iyi davranıyorum. Dün akşam eşim bana ingilizce bi şeyler söyledi şakalaşıyoruz ben de anlamadım dedim eşime. Görümce bana dediki “bak bak mal gibi bakıyo anlamadı” mal gibi vs diye tekrar etti gülerek. Ben tam anlamıyla şok oldum. Eşim kardeşiyle konuştu gerekeni söyledi özür dilemesini falan söyledi ama aşırı bir tepki vermedi sonuçta bizim evimizde yine de biz olgunluğumuzu koruyalım diye düşündük. Eşim keşke annemlerde yaşasaydık bu olayı dedi. Yarın sabah çok şükür gidecek bu olaydan sonra yüzü tutmadığı için özür dilemedi bende aynı evin içinde yüzüne dahi bakmadım ama içim soğumuyo bir türlü siz olsaydınız ne yapardınız buna benzer bi durum yaşadınız mı? Görümceler hep böyle mi?
Terbiyesize bak, mal lafını çok samimi olduğum arkadaşıma şakayla söylerken bile çekinirim ben.Hangi cürretle size böyle saygısızca yaklaşıyor ben olsam asla sakin kalmazdım gerekirse evden bile kovardım.Anası babası terbiye edememiş kişileri sırf eşinizin hatrına çekmek zorunda değilsiniz.

Eşiniz annesine ben benim evimde olduğu icin birsey demek istemedim ama kendinden kac yas buyuk yengesine mal demesi çok ayıp oldu ben onun yerine eşimden utandim sen gerekeni söylersin desin...

Selamlar.
Buna benzer bi olaya şahit oldum ben.Dayımın eşinin evi alt katta ve ablamın da yengemin yatak odasında işi varmış kıyafet mi ne alacakmış dolabından, yengem izin vermiş kendi kıyafetini kullanmasına in aşağı al demiş.Dünya tatlısı da bi insandır çok severiz hepimiz onu.Neyse ,ablam yukarı geldi yengee çekmecen açık kalmış prezervatifleri gördüm dedi...anneannem falan da vardı kaynana yanında söyledi bide yani.Annemle ben utançtan yerin dibine girdik ve yengem hemen ablama haddini bil ne biçim konuşuyorsun sen ,utanmıyor musun hiç ben seni yatak odama çekmeceme bak diye mi yolladım dedi.Bu kadar sakin naif bi insan bile cevabını verdi çünkü olması gereken bu.Ablam da sonra yaptığı patavatsızlığı anladı annemden de fırçasını yedi özür diledi yengemden.Siz de aynı bu şekilde cevap verebilirdiniz herkes durması gereken yeri bilsin kimse baş tacınız değil.

Görümceler, kaynanalar, kayinbabalar... Evlenirken eşlerimizin yanında bize bazen hediye bazen de ceza olarak gelirler. İnsallah herkese hediye olarak gelirler.Allah tüm gelinlerin yardımcısı olsun. Benimkiler pek hediye gibi değil. Tek taraflı saygı bekleyip, patavatsız patavatsız konuşan, tepki verdiğinde de seni suçlu kendilerini her zaman haklı gören tiplerden. Hepimiz birileriyle, birşeylerle uğraşıyoruz. Bu tarz konu başlıklarını okudukça tek olmadığımı anlamak bi nebze mutlu ediyor. Yoksa bazılari gerçekten iade edilesi insanlar. Çekmek zor, Allah çekenlerin yardımcısı olsun

Ben her zaman derim ki abinin eşi yengedir yaşı küçük bile olsa yengedir ne ismi nede abla denir yengedir ve eldir bir nevi saygı ve resmiyet getirir baştan tavrınızı koyacak eşiniz de destek olacaktı ne demek mal hemde evimde ağzına geleni söyleyecek saygı duyduğu kişilere mal diyebiliyor mu ben tavrımı koyarım hiç acımam testi bir kez kırılır bir daha destur ile gelir benim küçük görümcem benden büyük adımı söyledi annesi sakın dedi bir daha duymayim abinin hanımı o yenge diyeceksin öyle bir çizgi çekti ki ne ben ne görümce geçemedi sizde kendinize laf söyletmeyin

Selamlar.

Sen bu görümcene çok yüz vermişsin ondan böyle yapıyor sana… tavırlı ol biraz sakın samimi olmaya çalışma. her görümceyle anlaşacağım diye bi kaide yok egosunu tatmin etmeye çalışıyor. sana laf sokarak umursamamazlıktan gel ve size gelmek istediğinde müsait değilim dışarı çıkacağım arkadaşlarla bulaşacağım filanda sakın evine alma yoksa bu lafların ardı arkası kesilmez iyi gelin olmak istiyorsan uzak dur kıymete binersin…

X