Görümcemden nefret ediyorum.

Siz mesafe koymayı seçmemişsiniz. Öyle olsa mesajları takip etmezsiniz. Özellikle okuyup kininizi besliyorsunuz. 4 yıllık evlisiniz düğün, nişanda olanları unutun artık. Duymaz görmesseniz daha sakin olursunuz.

Eşiniz mükemmel değil, mükemmellikte beklemiyorsunuz peki neden görümce mükemmel olsun. Eğer eşin ille konuş görüş demiyorsa boşver, yok say.

Eğer görümcen yüzünden ölmeyi bile düşünecek kadar hayatının merkezine koyarsan o görümce seni daha çok üzer.
çok doğru söylemişsiniz . ama hepimiz insanız yapacak bir şey yok takılınca takılıyoruz, bazen geri plana atıyoruz ama hortlamadan bırakmıyoruz zaman zaman. bazıları da hortlatmadan bırakmıyor

eşiniz size diyor mu ablam bu eve girip çıkacak vs demiyor dimi
boşverin sallayın gitsin
hadi kendinizden geçmişsiniz belli yazık değil mi evladınıza
üzgün sinirleri bozuk bir anne var karşısında

karıştırmayın telefonunu falan
bu arada ailenizle ilgili paylaşımları gayette yapacaksınız çekinmeyin
birde bir yardım alın derim ben

Konuya acayip irrite oldum, hakaretler havada uçuşuyor.

Siz konuşmuyorsanız konuşmayın, abi kardeşin iletişimi kesmesini bekleyemezsiniz. Bırakayım ben bunu da kardeşi baksın lafı da çok tuhafıma gitti.

Önceki konularınızda balayınıza bile anne babanızı dahil etmeye çalışan siz, adamın ailesiyle görüşmesini, zaten sayılı geldikleri eve gelmelerini bile istemiyorsunuz. Sizinki aile de, eşinizinkiler aile değil mi? Muhattap olmazsınız olur biter, zaten hep geldikleri bir yer değil. “Evim” derken eşinizin evi değil herhâlde(!) Görümceniz de sizden nefret ediyor görünen o ki, sizi neden sorsun etsin? Tutarsız beklentileriniz var.

Eşinizin telefonunu kurcalamayı saygısızca, ailesiyle olan yazışmalarını karış karış incelemeyi, rest çekip iletişimi koparmasını beklemeyi hadsizce buldum.
o kadar sert cevap vermişsiniz ki galiba sizde görümcesiniz sanırım sizde sorun yaşayanlardansınız galiba yanlış anlamayın yazdığınız cevap bana bunu düşündürdü

Bu arada görümcemle başta problem yaşadık kendisine evleneceğim kişi aracılığıyla gerekli mesajı verdim. Tanımadan hakkımda çeşitli yorumlar yapmaya alışverişle ilgili tuhaf absürd fikirler sunmaya başlamıştı. Hiç ablanı çok seviyorum aşkım daha çok ağzıma tükürebilir demedim. Gerekli mesajı aldı kendisi de. Ben işimi genellikle kavga ederek değil ama mesafe koyarak eşimle net konuşarak çözerim. Eğer evli olduğum kişi o benim ablaağğm onun dediğini yapacaksın deseydi evlenmezdim.
Hah işte olay bu. Sen mesafe koymuşsun , eşinde eminim sana destek olmuştur. Olmasaydı sizin de aranız bozulurdu.
Ben görümce olduğum için değil ama kadınlar evlenince eşlerinin ailesiyle arasının tamamen bozulmasını istiyorlar.
Ne ben eşimi zorlarım ne kardeşim ne abim. Kimse gelip bizim aramıza katılmak zorunda değil. Ama bizim görüşmemize kimse karışamaz.

Hah işte olay bu. Sen mesafe koymuşsun , eşinde eminim sana destek olmuştur. Olmasaydı sizin de aranız bozulurdu.
Ben görümce olduğum için değil ama kadınlar evlenince eşlerinin ailesiyle arasının tamamen bozulmasını istiyorlar.
Ne ben eşimi zorlarım ne kardeşim ne abim. Kimse gelip bizim aramıza katılmak zorunda değil. Ama bizim görüşmemize kimse karışamaz.
Kesinlikle öyle kimse ailesinden vazgeçemez geçmemeli de . Ama aile üyeleri de sevmese bile geline laf sokmamalı ben ne zevk alıyorlar anlaöıyorum. kardeşim benim ya da oğlum benim gerekirse seni boşar ben ona yenisini bulurum kafası çok yanlış eğer adam gerçekten adamsa zaten aile bağları bitiyor. Yok değilse buldukları kız bitiriyor. Şu bence net bir kadın cidden çok fenaysa eşinin ailesiyle olan bağlarını çok zedeliyor

Kesinlikle öyle kimse ailesinden vazgeçemez geçmemeli de . Ama aile üyeleri de sevmese bile geline laf sokmamalı ben ne zevk alıyorlar anlaöıyorum. kardeşim benim ya da oğlum benim gerekirse seni boşar ben ona yenisini bulurum kafası çok yanlış eğer adam gerçekten adamsa zaten aile bağları bitiyor. Yok değilse buldukları kız bitiriyor. Şu bence net bir kadın cidden çok fenaysa eşinin ailesiyle olan bağlarını çok zedeliyor
Ya da benim gibi yapıp ailesiyle görüşmeyen adam alacaklar :KK70: kökten çözüm.

o kadar sert cevap vermişsiniz ki galiba sizde görümcesiniz sanırım sizde sorun yaşayanlardansınız galiba yanlış anlamayın yazdığınız cevap bana bunu düşündürdü
Evet hem görümceyim, aynı zamanda gelinim. Aynı yorumu önceki konusuna da yaptım, abisiyle kardeşinin iletişimine karışmayın, onlar kardeş, siz muhattap olmazsınız olur biter dedim.

Yahu konu sahibi eşim saçmaladı diye konu açmış biri, annesi babası gezmiyormuş da balayına gelmesini istiyormuş hem yük olmazlarmış. Eşi de garibim e o zaman bizimkiler de gelsin tam olsun dedi diye açtı konuyu, öyle diyince de eşine kızıyor;çünkü onun ailesi melek zararsız, balayına bile gelebilir, eşinin ailesi pislik, şeytan, iğrenç, kocası görüşmemeli bile, geri zekalı(!) koca kardeşine iki güzel laf söylememeli!

Evet hem görümceyim, aynı zamanda gelinim. Aynı yorumu önceki konusuna da yaptım, abisiyle kardeşinin iletişimine karışmayın, onlar kardeş, siz muhattap olmazsınız olur biter dedim.

Yahu konu sahibi eşim saçmaladı diye konu açmış biri, annesi babası gezmiyormuş da balayına gelmesini istiyormuş hem yük olmazlarmış. Eşi de garibim e o zaman bizimkiler de gelsin tam olsun dedi diye açtı konuyu, öyle diyince de eşine kızıyor;çünkü onun ailesi melek zararsız, balayına bile gelebilir, eşinin ailesi pislik, şeytan, iğrenç, kocası görüşmemeli bile, geri zekalı(!) koca kardeşine iki güzel laf söylememeli!
Bakın yanlış anlatıyorsunuz insanlara. Balayı diye bir şey demedim ben. 4 sene olmuş evleneli ne balayı. Tatil deseniz okey. Yanlış bile olsa. Ama balayı ve tatil bambaşka kapım

Kusuruma bakma ama tamda bahsettiğin gibi evet ailem etliye sütlüye karışmayan çok iyi insanlar. Onunkiler de şeytan bitti. Sanıyorum sizde gelinden yana dertlisiniz ondan bu gerilim. Yazık.

Eşinizle çıkabileceğiniz ilk tatile davet etmiştiniz
Ben de düzelteyim de tam olsun en azından
Size de sevgiler 🙋‍♀️
Evet ama farketmez her şey karı koca ve çocuktan ibaret olması çok yanlış bana göre. İyi insan olup 3 bilezikle gelin almasaydı kaynanam ama iyi insan olup yiyici şöyle böyle demeseydi de bi bilezik bile takmasaydı da başımın üzerinde olurdu. Küçümsedi de küçümsedi. Neymiş oğlu memurmuş ben değilmişim. Gibi gibi

Evet ama farketmez her şey karı koca ve çocuktan ibaret olması çok yanlış bana göre. İyi insan olup 3 bilezikle gelin almasaydı kaynanam ama iyi insan olup yiyici şöyle böyle demeseydi de bi bilezik bile takmasaydı da başımın üzerinde olurdu. Küçümsedi de küçümsedi. Neymiş oğlu memurmuş ben değilmişim. Gibi gibi
İlk tatil olması benim için fark eder
Zaten ben önemli değilim de eşiniz için de fark ediyordu
Dünya iyisi de olsa kimse kimsenin ailesiyle ilk tatiline gitmek zorunda olmamalı sırf iyiler diye

Gel sarılalım Görümce :KK70: bizi sevmezler buralarda. Bu arada bir görümce abisinin telini karıştırıp, eşiyle yazışmasını okusa topa tutarlar :KK70: ama kimse hanfendiyi uyarmamış 🤫

İlk tatil olması benim için fark eder
Zaten ben önemli değilim de eşiniz için de fark ediyordu
Dünya iyisi de olsa kimse kimsenin ailesiyle ilk tatiline gitmek zorunda olmamalı sırf iyiler diye
İşte herkesin ailesiyle bağları farklı biz gelinlerimizle damatlarımızla hep birlikte çok güzel tatiller yapabiliyoruz ailecek anneler de buna dahil olabiliyor hatta dünürler bile.

İşte herkesin ailesiyle bağları farklı biz gelinlerimizle damatlarımızla hep birlikte çok güzel tatiller yapabiliyoruz ailecek anneler de buna dahil olabiliyor hatta dünürler bile.
Ama eşiniz bu durumdan memnun değil
Sizin sorununuz oydu zaten
Yoksa benim veya başkasının aile ilişkilerinin nasıl olduğu pek önemli değil yani sizin için 🤷‍♀️

Gel sarılalım Görümce :KK70: bizi sevmezler buralarda. Bu arada bir görümce abisinin telini karıştırıp, eşiyle yazışmasını okusa topa tutarlar :KK70: ama kimse hanfendiyi uyarmamış 🤫
Biz de görümceyiz.benim annem de görümce ama ailemize kabul etti abimin eşi dedi sevdi sarıldı sarmaladı. Şimdi yengem kocasıyla bi sorun yaşasa anneme anlatır derdini. Buna ne diyeceksiniz? İşte iyi insan olmakla iyi insan rolü yapma ayrı şeyler(kendi görümcem için söylüyorum)

X