Gorumcemin yaptığı normalmi banami garip geliyor🙄

Fırsat vermesem bile bulamayınca soruyor işte babamın aldıklarının bizim çocukların hakkını Verde burda yiyemediler evde yerler gibisinden. Bidahakine benim evime gelen şeyi goturmeni istemiyorum hoş olmuyor diye direk söylemeyi düşünüyorum
Deki ben bunu hoş karşılamıyorm benim evimde yapma, ben izin vermiyorm.. Bide araya çocukları katıyor dışardan görende der ki bak şu zalime çocuklardan meyve kaçırıyor, yani olayı bilmeyen sizi suçlar, bence eşinle ve kv ile konuş ve tepkini koy , Görümcene de tavrını belli et..

Aşırı pintilere mi özenmiş acaba Rabbim cimrilik hastalığından korusun, cömert bir kalp versin.
Yani ben tanidiysam hep bu böyle🤷 pandemi öncesi gezmeye giderdik çocukları ogrenirdi mesela hayvanat bahçesine gidiyoruz kişi başı giriş 120tlydi çocuklarda 80tlydi eline cebine atıp bilet parasını ödemedi eşime odettirdi beyninden kaynar sular akmisti. Pikniğe gideriz kocasına hep sonradan getirtirdi bütün malzemeleri biz alırdık onlar ne içecek getirirdi ne çekirdek. Bende eşime ablanlar arkadan gelsin kendileri arabada sıkışıyorz midem bulaniyo demiştim öğün mecbur eli boş gelememisti sonrasında hep aynısı yaptım öyle kurtuldum

Öyle bişey olsa denerdim mutfak dolaplarının üzerine fırlattım bikere aburcubur poşetini babamın aldiklari nerde bulamadimda oğlan eve gidince yer versene sevdiği şeyler vardı dedi güya işte babası almış 4 torunuda yesin diye almış onun çocukları bizim evde yemeye fırsat bulamamış eve götürüp evde yedirecekmis🤦🏻‍♀️ yahu onun evinded e aburcubur dolabı var yani hepte doludur 😁
Kusura bakma biz yedik onu abla çok gözün kaldı ise giderken markete uğra al sanki fakirsin de 😀

Deki ben bunu hoş karşılamıyorm benim evimde yapma, ben izin vermiyorm.. Bide araya çocukları katıyor dışardan görende der ki bak şu zalime çocuklardan meyve kaçırıyor, yani olayı bilmeyen sizi suçlar, bence eşinle ve kv ile konuş ve tepkini koy , Görümcene de tavrını belli et..
Evet işte sorun o hep bı ağzında çocuklarda çocuklar bende buzamana kadar yanlış anlaşılmak icin hep sustum eşime birkaç defa dedim zaten bizim evden götürdüğü yetmiyor bide annene goturduklerimizide topluyor götürüyor böyle olmaya devam ederse ben ablanı beslemeye uğraşamam dedim eşimde sonra ablasına laf sokmaya başladı ama bı ağlama moduna giriyor sonra yine yapacağını yapıyor ben dediğiniz gibi direk yüzüne söylemeyi düşünüyorum artık nasıl anlaşılırsa nereye cekerseler çeksinler benim evimden izinsiz bişey goturulmesin iyiki açmışım konuyu gerçekten yoksa böyle çocuklardan bişey saklıyorum gibi düşüncekler diye devam ederdim bişey dememeye

Evet işte sorun o hep bı ağzında çocuklarda çocuklar bende buzamana kadar yanlış anlaşılmak icin hep sustum eşime birkaç defa dedim zaten bizim evden götürdüğü yetmiyor bide annene goturduklerimizide topluyor götürüyor böyle olmaya devam ederse ben ablanı beslemeye uğraşamam dedim eşimde sonra ablasına laf sokmaya başladı ama bı ağlama moduna giriyor sonra yine yapacağını yapıyor ben dediğiniz gibi direk yüzüne söylemeyi düşünüyorum artık nasıl anlaşılırsa nereye cekerseler çeksinler benim evimden izinsiz bişey goturulmesin iyiki açmışım konuyu gerçekten yoksa böyle çocuklardan bişey saklıyorum gibi düşüncekler diye devam ederdim bişey dememeye
Sakın buna izin verme , böyle saçma şey duymadım ben , direk deki hoşuma gitmiyor yapma, umarım laftan anlar ..

Sakın buna izin verme , böyle saçma şey duymadım ben , direk deki hoşuma gitmiyor yapma, umarım laftan anlar ..
Aynen söyleyeceğim hoş değil ama herseferinde ben normal bulmuyorum diyeceğim markete manava kasaba fırına benden yakın oturuyor ya insan utanır ay geçmişteki şeylerde aklıma gelmeye başladı sinir oldum🤭

Ay evet buda olur hem ciddi olmadan laf sokmuş olurum hemde ben dediğim için alınma potansiyeli yüksek olur 🤩
Aman alınsın ne yapalım sen sanki alınmıyorsun alınıp ağlarsa sende alınıp ağla karşısında onları uğraşacaksın sen yine iyisin ben o meyveleri yenilmeyecek hale getirim al götürürsen böyle götür birdaha gelme kapıma naş naş yaparım

Aman alınsın ne yapalım sen sanki alınmıyorsun alınıp ağlarsa sende alınıp ağla karşısında onları uğraşacaksın sen yine iyisin ben o meyveleri yenilmeyecek hale getirim al götürürsen böyle götür birdaha gelme kapıma naş naş yaparım
🤭🤭 Ay aslında içimden geçen o da işte yapamıyorum ama maksat zaten alınmasını sağlamak oyuzden soylecegimki bidaha yapmasın ne anlarsa anlar artık

🤭🤭 Ay aslında içimden geçen o da işte yapamıyorum ama maksat zaten alınmasını sağlamak oyuzden soylecegimki bidaha yapmasın ne anlarsa anlar artık
İnsanları memnun etmek zorunda değiliz kimse benim mutfağımdan birşey götüremez o benim evime gelmiş .Zaten size kalanda çok birşey olmaz kalabalıksa zaten kalsa kalsa 2,3 tane anca kalır meyve

İnsanları memnun etmek zorunda değiliz kimse benim mutfağımdan birşey götüremez o benim evime gelmiş .Zaten size kalanda çok birşey olmaz kalabalıksa zaten kalsa kalsa 2,3 tane anca kalır meyve
Evet zaten okadar kalıyor ama kp hep pahalı mevsimi olmayan meyveler alıyor canları çekmesin gorupte isterler biz yemedik demesinler der eşim karpuz daha yeni yeni çıkarken almıştı kızım çok seviyor yarısını kestirmiş oda 90tl tutmuş gorumcem goruntulu aradı ooo karpuzmu yiyorsunuz dedi ertesi gün yine aradı e daha bitmemiş bize getirin burda yiyelim diyor ciddiye alıp laf söylesek şaka der ama benim evimde olmuş olup babası getirdiği şeyi inan bir dilim kesip götürüyor geçende yine pahalı bı kaç çeşit meyve almış işte kp yahu poşetin dibinde kalmışlar topladı onları bir poşete götürdü arkasından kızım sordu anne meyveden kaldımi ben yiyemedim diye buyuzden kızıyorum ben zaten ne aburcubur severim ne meyve hayır sevsemde böyle yapması bende başka etkiye sebep oluyor bidahakine gardimi aldım bekliyorum bakalm ne cevap verecek

Herkese merhaba
Benim için dert değil canım sıkıldı olaya muhabbet etmek istedim.
Eşimin ablası evli iki çocuğu var 7 yıldır evliyim daha bir kere annesi olmadan benim evime gelmemiştir. Yani yadirgamiyorum olabilir demekki sadece başbaşa benimle konuşacak birşeyi yok diyorum. Bana gelmediği için bende gitmiyorum bı kaç defa gittim huzursuz hissettirdi bana kendimi bende bidaha gitmedim. Sürekli kv de de bulusurz.(Pandemiden dem vurmayın bu süreçte evler zaten yakın ama 2 ayda bir görüştük)
Yine iki ay oldu gorusmeyeli görüşme mevzusu çıktı bende bana gelin biz gelemeyiz dedim. Neyse bana geldiler yedik içtik derken benden bı tatlı hamuru yapmamı istedi ben beceremiyorum dedi bende evde 4 çocuk var kalabaligiz zaten sabahtan beri koşturmaca oturamadik sonra yaparm dememe rağmen çok ısrar etti ben sana hamurun yumurtasını falan yollarım dedi. Abla saçmalama işin yumurtasindamiyim dedim kızdım yapmaya başladım. Neyse sonra kp gelrken meyve getirmiş çıkardım yedik. Evlerine gitmek için kalktılar gorumcem yine her zamanki gibi kosa koşa mutfağa girdi babasının aldığı meyvelerin kalanlarıni aldı eşimde yuh artık abla dedi. Gorumcem hala çantaya koymaya uğraşıyor fln ya ne var be çocuklar yiyemedi dedi dönüp bana aldım ablam ben bunları dedi iyi tamam dedim ben yani ne denir ki. Ev sahibi sana koymamış al götür dememiş ne zaman gelse bana annesinin evden getirdiği şeylerin babasının para verip alip bize getirdiği ne varsa almaya çalışması yani alisamiyorum sanırım bana çok garip geliyor. Annesine gittiğimiz zaman hep yapıyor ama o annenin evi yani. Gorumceme gittiğimiz zaman kp kv alır getirir ben giderken eşimin babası anası almış ver bakim yarısını desem yada onun yaptığının aynisi yapsam şok olurlar heralde. Eşim annemlere gidince bişey vermeye çalışırsalar alma sakin boşver biz alırız der. Yani kp falan yumuşatıcı fazla aldım ihtiyaciniz varsa götürün der gorumcem hemen ay benim azalmıştı der adam artık isim söyleyip maviş al sen götür diyor 😄 tabiki almıyorum yani. Böyle işte gorumcemin bu huyuna alisamadigim gibi aslında hosumada gitmiyor evimden biseyler alınıp götürülmesi. Mesele bir yiyeceği kıskanmak amaan ne olcak götürsün mevzusu değil. Ev sahibi al götür yersiniz demeden onun alıp doldurup sonrada ben bunları aldım demesi🤦🏻‍♀️
Bosver nadir geliyormuş

Evet zaten okadar kalıyor ama kp hep pahalı mevsimi olmayan meyveler alıyor canları çekmesin gorupte isterler biz yemedik demesinler der eşim karpuz daha yeni yeni çıkarken almıştı kızım çok seviyor yarısını kestirmiş oda 90tl tutmuş gorumcem goruntulu aradı ooo karpuzmu yiyorsunuz dedi ertesi gün yine aradı e daha bitmemiş bize getirin burda yiyelim diyor ciddiye alıp laf söylesek şaka der ama benim evimde olmuş olup babası getirdiği şeyi inan bir dilim kesip götürüyor geçende yine pahalı bı kaç çeşit meyve almış işte kp yahu poşetin dibinde kalmışlar topladı onları bir poşete götürdü arkasından kızım sordu anne meyveden kaldımi ben yiyemedim diye buyuzden kızıyorum ben zaten ne aburcubur severim ne meyve hayır sevsemde böyle yapması bende başka etkiye sebep oluyor bidahakine gardimi aldım bekliyorum bakalm ne cevap verecek

aaa
burada haksızsınız işte
o çocuklarım yiyemedi diye götürürken siz niye benim kız da yemedi yarısını bırak demiyorsunuz?

Görümcen görgüsüzmüs. Ben öğretmenler odasında herkes yesin diye ortaya konan şeye elimi bile uzatmam misafirliğe giderim ayıp olmasın diye ufaktan alır birakirim görmemiş gibi yenmesini hic sevmem.

O görümceye o karpuzdan götürürdüm. Karpuza bir güzel en acısından bir acı sos enjekte ederdim. Afiyetle yesin diye 😏. Ayyy görümceniz ne sinir bozucu bir insan Allah düşman başına vermesin. İnsanların yediğinde içtiğinde bu kadar gözü olur mu bir insanın afedersiniz zıkkımın kökünü yesin ya. Manavlar karpuz dolu git al ye kardeşim. Allah size sabırlar versin gerçekten

Peki kayınvaliden ne diyor bu olanlara

Görümcen görgüsüzmüs. Ben öğretmenler odasında herkes yesin diye ortaya konan şeye elimi bile uzatmam misafirliğe giderim ayıp olmasın diye ufaktan alır birakirim görmemiş gibi yenmesini hic sevmem.
Olması gerekende o dur. Zaten bende öyleyim. Ama bizimki toplayıp evine götürüyor ev sahibinin de ağzı var yani bizde yiyebiliyoruz🤷

O görümceye o karpuzdan götürürdüm. Karpuza bir güzel en acısından bir acı sos enjekte ederdim. Afiyetle yesin diye 😏. Ayyy görümceniz ne sinir bozucu bir insan Allah düşman başına vermesin. İnsanların yediğinde içtiğinde bu kadar gözü olur mu bir insanın afedersiniz zıkkımın kökünü yesin ya. Manavlar karpuz dolu git al ye kardeşim. Allah size sabırlar versin gerçekten
Öyle gerçekten. Amin teşekkür ederim ♥️

Peki kayınvaliden ne diyor bu olanlara
Bişey diyemiyor. Çünkü hemen olayı başka yerlere çekip huzursuzluk çıkarıyor annesi ile tartışıp onu kolay aglatabilen biri kadında susuyor işte. Bazı olaylar oldu neden böyle yapıyorsun sanada yapiyoruz alıyoruz gibisinden ama her daim bize fazla alıp yapıyorlar diye bakiyor. O istiyor ki sadece ona alınsın ona yapılsın. Kp onun çocuklarına bisiklet alır benim kızımın yanında baaak dedem aldı yaparlar gorumcem hiç çocuklarına öle demeyin falan demez gerçi hoş kızımda hiç kiskanmaz zaten ama benim kızıma dedesi bı oyuncak alsın ortalık yıkılır bide babasına kızar ne gerek vardı benim kızın oynamadığı aynısı vardı onu verirdik der🤦🏻‍♀️ ay herşey geliyor aklıma daha neler var ben doğuma yakın kızıma oda yapıyordum bebek odası alacaktık kp oğlumun ilk çocuğu ben alayım hediye dedi gorumcem bana bizde anneanne alır odasını olmazsa ben sana bizim eski beşiği vereyim babam benim çocuklara genç odası alsın demişti daha ne yuzsuzlukler var

X