Görüştüğüm kişi ve eski evliliği part2 dilekçe meselesi

boşanmış insanlara bir şey demiyorum, elbet herkes evliliği 4/4lük sürdürebilecek diye bir şey yok.
ama yaşlarınız küçük. bu kadar şaibeli, dediğine inanamadığınız bir adamı da sırf beğendiniz diye didikleyip duruyorsunuz.. memlekette adam mı tükendi bilemedim. dilekçede çocuğumuz bulunmaktadır diyorsa özellikle de karşı taraf avukatsa bu kadar basit bir yanlışı yapma imkanı yok. attığınız evrağı görmedim ama sanırım başkasının evrağı.
ben olsam 1 aydır görüştüğüm bir insana kafa yormazdım bu kadar

Merhaba hanımlar öncelikle depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz.
Önceki konumu
Görüştüğüm kişi ve Eski evliliği
Bilmeyenler için buraya bırakıyorum. Bir çoğunuz kişinin boşanma dilekçesini istememi söylemiştiniz. Öncelikle bazı gerçekler ortaya çıktı
1-) 5ay evli kaldık demisti ama evi terkedip 1 sene boyunca anlaşmali boşanma zamanını beklemiş. Yani kağıt ustunde toplam 1 sene 2 ay kadar evli kalmışlar. Karşı taraf da eşyalari almadan ikna olmayacağını söylemiş.
2-) Davayı kendi açmış. Ve kız da eşyaları altınları almak suretiyle ikna olmuş. İçeriği şöyle;
Ayrıyeten kendi anlaşmalı davayı açtığı için karşı tarafın dilekçe vermediğini söyledi . Böyle mi oluyor??
Avukat ve bu şurecten geçen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim
Bence iki yil uzun bir zaman daha iyi tanima fırsatınız olur tabiki bazilari ayni eve girmeden belli olmuyor. Bir tavsiyem var bu surecte bence mutlaka ailesi ile tanisin gorusun

En başından görücü usulu evlendim zaten ailem önerdi vs diyen insandan ne bekliyorsunuz ki? Daha yaşadığı evliligin sorumlulugunu alamamış ailem secti diyip köşeye çekiliyor,kucuk cocuga bile istemedigi kıyafet giydirilemezken adam biriyle zorla mı evlendirildi yani. Evlendim anlasamadik demek baska bu bambaşka bir kaçma şekli. Eski kocam eski nişanlısı için ailem secti bende nişanlandım diyodu bana,biz 4 sene flört ederek evlendik bosandıktan sonra ailem zorladı evlenmeye diyip geziyormuş. Sen bilirsin hayat senin umarım her sey iyi olur

Avukat olarak hiçbir avukatın boşanma davasına ilişkin bir evrakta çocuk olup olmadığına ilişkin bu kadar hayati bir hata yapacağını sanmam. Ancak hayattır, o esnada çok yoğundur/hastadır, uğraşmak istememiştir bir örnek verip uyarla buradan demiş geçmiştir bu durumda olabilir.
Fakat bu durum gerekçeli kararda da karar duruşmasının zaptında da mutlaka düzeltilmiştir. Diğer arkadaşların da dediği gibi hakim tarafından yüksek sesle okunarak teyit ettiriliyor anlaşmaya varılan hususlar. Çocuk nafaka yahut kişisel görüş gibi yeni yeni konular da doğuruyor çünkü hüküm altına alınması gereken. Fark edilmemesi ve bu şekilde devam etmesi olası değil. Bu sebeple içinizin rahat etmesinin tek yolu gerekçeli karar evrakını size iletmesi yahut en azından sizinle birlikteyken onun yanında okumanıza imkan vermesi.

Hukuki konuların dışında da ilişkinizi kökten etkileyebilecek böylesi bir konuda bile hafiyelik yapmak, didiklemek, sürekli bilgi talep etmek zorunda bırakan, üstü kapalı cevaplar veren biriyle gerçekten görüşmek istediğinize emin misiniz? Ya bu şüphelere hiç düşmenize ihtimal vermeyecek kadar şeffaf davranmasını beklerdim ya da en azından boşanma evrakı istediğinizde zabıt paylaşmasını...

Bu bir şey ifade etmez ben şiddet hakaret aldatma dahil herşeyi yaşadım ama yeterki çabucak bosanayim diye onun avukatının hazırladığı anlaşmalı boşanma dilekçesini imzaladım ....bu aralar galiba sevgilisi var kızımla konusuyor.. Rabbim yardımcisi olsun o kızın nasıl birine bulaştığını bilmiyor ... Ama ben hayırlı biriyle evlensin isterim böylece bizden uzak olur kızımda arada onlara gittiğinde huzurlu olur...

Avukat olarak hiçbir avukatın boşanma davasına ilişkin bir evrakta çocuk olup olmadığına ilişkin bu kadar hayati bir hata yapacağını sanmam. Ancak hayattır, o esnada çok yoğundur/hastadır, uğraşmak istememiştir bir örnek verip uyarla buradan demiş geçmiştir bu durumda olabilir.
Fakat bu durum gerekçeli kararda da karar duruşmasının zaptında da mutlaka düzeltilmiştir. Diğer arkadaşların da dediği gibi hakim tarafından yüksek sesle okunarak teyit ettiriliyor anlaşmaya varılan hususlar. Çocuk nafaka yahut kişisel görüş gibi yeni yeni konular da doğuruyor çünkü hüküm altına alınması gereken. Fark edilmemesi ve bu şekilde devam etmesi olası değil. Bu sebeple içinizin rahat etmesinin tek yolu gerekçeli karar evrakını size iletmesi yahut en azından sizinle birlikteyken onun yanında okumanıza imkan vermesi.

Hukuki konuların dışında da ilişkinizi kökten etkileyebilecek böylesi bir konuda bile hafiyelik yapmak, didiklemek, sürekli bilgi talep etmek zorunda bırakan, üstü kapalı cevaplar veren biriyle gerçekten görüşmek istediğinize emin misiniz? Ya bu şüphelere hiç düşmenize ihtimal vermeyecek kadar şeffaf davranmasını beklerdim ya da en azından boşanma evrakı istediğinizde zabıt paylaşmasını...
Teşekkür ederim bitirdim. Ama avukatların görüşlerini merak ettim.

Teşekkür ederim bitirdim. Ama avukatların görüşlerini merak ettim.
Ben avukatım, resmi makamlara sunulan hiçbir evrakta böyle bir fahiş hata olmaz daha önce de yazmıştım konunuza.

Gerçekten doğruları söylüyor olsaydı uyaptan gerekçeli ve e-imzalı mahkeme kararını atardı. Bariz yalan söylüyor. İnternetten form şeklinde boşanma protokolü bulup isimleri değiştirmişler.

EvlilgimIzden cocugumuz bulunmamaktadir yazilacagina bulunmaktadir yazilmis yanliklikla olabilir. Kararda cocuk olmadigi yazilmistir zaten. Fazla senaryo yazilmis burda:) cocuk olsa vardir deyip gecilmez zaten, velayetin kimde olacagi, nafaka gibi maddeler de olurdu protokolde

Başkasının boşanma dilekçesini photoshoplamış olmasın madem çocukları yok öyle bir şey yazmaz dilekçede.
çocuğun velayetinin kimde olacağı anlasmali dosya dilekçesine oyle ekleniyor..olmayan çocuk var yazılmaz dilekçeyi zaten avukat hazırlıyor ve maddeleri iki taraf eklettiriyor

çocuğun velayetinin kimde olacağı anlasmali dosya dilekçesine oyle ekleniyor..olmayan çocuk var yazılmaz dilekçeyi zaten avukat hazırlıyor ve maddeleri iki taraf eklettiriyor
Ben bir şey olduğunu düşünüyorum dilekçede normal değil yani. Ya başkasının dilekçesi ya da çocuk var hanımefendi bilmiyor.

Ben bir şey olduğunu düşünüyorum dilekçede normal değil yani. Ya başkasının dilekçesi ya da çocuk var hanımefendi bilmiyor.
Arkadaşların yukarıda bahsettiği gibi çocuk var sa sadece çocuk var yazilimiyor .çocuk kimde kalacak, ne kadar nafaka odenilecek , baba hangi günler görecek hepsi tek tek ayrıntılı bir şekilde yazilmasi gerekiyor..

Arkadaşların yukarıda bahsettiği gibi çocuk var sa sadece çocuk var yazilimiyor .çocuk kimde kalacak, ne kadar nafaka odenilecek , baba hangi günler görecek hepsi tek tek ayrıntılı bir şekilde yazilmasi gerekiyor..
Tabi ben evlenip ayrılmadım konunun geri kalanını da okumadım olabilir. Ama fake dilekçe yapmak pek mantıksız gelmedi bana.
Çıkar kokusu zaten böyle şeyler çok gizli kalmaz. Evrak yanlış yazılmışsa o da ayrı bir tuhaflık değil mi? Neyse 😊

Tabi ben evlenip ayrılmadım konunun geri kalanını da okumadım olabilir. Ama fake dilekçe yapmak pek mantıksız gelmedi bana.
Çıkar kokusu zaten böyle şeyler çok gizli kalmaz. Evrak yanlış yazılmışsa o da ayrı bir tuhaflık değil mi? Neyse 😊
Bu zaman da hersey olur olmiyacak birsey degil ama yanlış yazılması da muhtemel ..insan ben ce güvensiz hissettigi bir ilişki içerisinde olmamalı.guven ilişkinin temelidir..neden sorgulama ihtiyacı duyuyor konu sahibi bunu kendine sormalı..

Olmamasi gerekir ama cok da tuhaf degil. Cocugumuz bulunmamaktadir yazilacagina bulunmaktadir yazmislar. Gercekten cocuk olsa oyle tek cumleyle kalmaz, velayet nafaka da yazar cocuk hakkinda.

Olmamasi gerekir ama cok da tuhaf degil. Cocugumuz bulunmamaktadir yazilacagina bulunmaktadir yazmislar. Gercekten cocuk olsa oyle tek cumleyle kalmaz, velayet nafaka da yazar cocuk hakkinda.
Valla burda okuduğum konulardan sonra ve normal hayatta insanların birbirini nasıl kandırdığını gördükten sonra bana da hiç olmayacak şey gibi gelmiyor. Ben evlenip ayrılmadım orasını bilemem çocuğu var gibi bir iddiam yok ama dilekçe fake olabilir bu da olmayacak şey değil. Her neyse zaten az önce de dedim kokusu çıkar yani 😊

X