Guatra Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Tedavi

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
228.757
447.515
39
Guatra iyi gelen yiyecekler, guatra iyi gelen besinler, guatra bitkisel çözüm, guatra faydalı bitkiler, guatra ne iyi gelir, guatra hangi bölüm bakar yasak olan yiyecekler nelerdir, guatr nasıl geçer tedavisi şifalı bitkiler doğal kesin çözüm.


Unutmayın guatr tedavisinde ilaçlardan daha çok beslenme alışkanlıkları etki etmektedir. Bu nedenle bitkisel kürleri ve şifalı bitkileri hafife almayın.

İyot içeren yiyecekleri tüketmek guatrın iyileştirilmesinde en etkili yöntem olacaktır. Doğal olarak iyot içeren bitkiler sarımsak, havuç, şalgam ve tuzdur.

Beslenmenizde marul, soğan, yulaf ezmesi, deniz ürünleri, narenciye ve pirinç tüketimini arttırmanız, boyun bölgenizdeki şişkinliği azaltmaya yardımcı olarak guatr tedavisine destek verir.

Lahana: Lahana yapraklarının suyunu çıkararak her gün 1 veya 2 kere 1 çay kaşığı içebilirsiniz. Bu kür guatr başlangıcında yardımcı olacaktır.

Karahindiba: Bu bitkinin yapraklarını salata için hazırlar gibi kesin. Yaprakları sıcak suyla yıkayarak haşlayınız. Haşladığınız yaprakları, çok sıcak olmasın ki boynunuz yanmasın. Boyun bölgenize koyarak bandajlayın. Daha sonra boyun bölgenizde bu yaprakların 20 dakika kalmasını bekleyiniz. Ardından, durulama işlemini gerçekleştiriniz. Bu tedaviyi aklınıza geldikçe yapabilirsiniz. Böylece hem şişliğiniz azalır hem de tedavinize destek sağlamış olursunuz.

Su teresi: Guatrın önlenmesinde ve iyileştirilmesinde en iyi yardımcılardan bir tanesidir. Su teresini ezerek macın kıvamına getirin. Macın kıvamına getirdiğiniz su teresini boyun bölgesine sürün. Ya da tere tohumunu balla karıştırarak yutabilirsiniz.

ALINTIDIR..