(GÜNLÜK) Hedef HAFTADA 1 ya da 1,5 KİLO vermek

Peki son olarak bana da haftalık bi kilo verecek şekilde bi kalori hesaplaması yapar misin?sana zahmet. Ben hesaplayacaktım ama daha fırsat olması:-( eğer fırsatın olursa yaz e mi:-*
Ben 66.5 kilodan duserken yaptığımı yazayım: akşamları yenerim ya da tarçınlı sut ile elma oldu öğünüm.gündüzleri de protein agirlikli beslendim.leslie, zumba yaptım ara ara.emziriyorum bi taraftan onun da faydası oldu:-)en önemlisi de aksam yememek,hep ac girdim yatağa,zor da olmadı ama simdi annemin yanina geldim, es dost akraba çok zor oluyo:-(
Haftada 1 kilo vermen icin 1100 kalori az alman lazim, bu da günde 740 kalori yemen demek oluyor ve aşırı derecede sağlıksız Allah korusun kilo vereceğim derken sağlığından olursun bebiş de emziriyorsun. O yuzden haftada yarım kiloyu hedeflemen daha sağlıklı olacaktır. Zayıflayalım ama sağlıklı zayıflayalım :KK6: günlük 500 kalori azaltarak 1300 kalori alsan bazal metabolizmanda 1300 yakıyor boylece aldiginizi yaktınız. Bir de üstüne 2 gün 200 kalorilik spor yapsan haftada 3500+400=3900 kalori olur ve de haftada yarım kiloya denk geliyor. Ne kadar sürede o kiloya düştün canım?

B
Haftada 1 kilo vermen icin 1100 kalori az alman lazim, bu da günde 740 kalori yemen demek oluyor ve aşırı derecede sağlıksız Allah korusun kilo vereceğim derken sağlığından olursun bebiş de emziriyorsun. O yuzden haftada yarım kiloyu hedeflemen daha sağlıklı olacaktır. Zayıflayalım ama sağlıklı zayıflayalım :KK6: günlük 500 kalori azaltarak 1300 kalori alsan bazal metabolizmanda 1300 yakıyor boylece aldiginizi yaktınız. Bir de üstüne 2 gün 200 kalorilik spor yapsan haftada 3500+400=3900 kalori olur ve de haftada yarım kiloya denk geliyor. Ne kadar sürede o kiloya düştün canım?
az önce çocuk uyuyunca hesapladım ben de:-):-) spor ekledim listeye bi saat zumba ya da koşu 530 cal, bi de 15dk ip atlama 138 çal.bunu her gün yapabilirsem oh miss:-) nisandan hazirana kadar ama son iki haftadır veremedim kaçamam kar yizunden,evimde olsam vereceğim amma annem ve misafirliğe gittigimiZ teyzeler çok israr ediiyo::---(((

Cok tesekkur ederım tatlım zahmet olduuu senı takıp edıcemmm INSALLAH hedefıne ulasırsın :KK66:
Canım senin sporu hesaplamayı unutmuşum hemen düzeltiyorum. Günde metabolizma hızın 1675 kalori. Sen gunde 1100 kalori azaltarak 1789 kalori alacaksin. 1789-1675=114 kalori oluyor. Yani günde fazladan 114 kalori almış olacaksın. 114x7= 798 kalori alıyorsun 1 haftada. Ama 7 gun 1100 kalori ve 6 gunde 300 kaloriyi (spor) hesaplarsak ve bundan da 798 i çıkarırsak haftada 8702 kalori yakmış oluyorsun. Bunu da 1 kilo olan 7700 e bolersek haftada 1,13 kg eder :) kusura bakma tekrar canım

B

az önce çocuk uyuyunca hesapladım ben de:-):-) spor ekledim listeye bi saat zumba ya da koşu 530 cal, bi de 15dk ip atlama 138 çal.bunu her gün yapabilirsem oh miss:-) nisandan hazirana kadar ama son iki haftadır veremedim kaçamam kar yizunden,evimde olsam vereceğim amma annem ve misafirliğe gittigimiZ teyzeler çok israr ediiyo::---(((
Ohhh ne güzel vericez insallah hepsiniiii sen iradeni ortaya koy yapabildigince onlarda bir sure sonra pes ederler artik. Kilo kolay alınıyor da kolay verilmiyor onu anlat onlara yapıcaz biz inanıyorum

Ohhh ne güzel vericez insallah hepsiniiii sen iradeni ortaya koy yapabildigince onlarda bir sure sonra pes ederler artik. Kilo kolay alınıyor da kolay verilmiyor onu anlat onlara yapıcaz biz inanıyorum
İ sallan yapacağız da yaparken de anamız ağlıyor iste:-):-) bugunki menümü yazayım hemen:
Sabah: lor peynirli omlet, domates,4 yeşil zeytin 1yk kaymak bal, bir çatal helva
Ara:bir erik
Aksam: 4-5çatal barbunya, çeyrek tavuk pirzola, bolca yoğurtlu dereotlu semizotu salatası:-)ha yarim bardak da ayran

Evet ilk günümü yazıyorum

Başlangıç kilom 65.4 ve çarşamba günleri tartılacağım.

Spor saati biraz sarkti malum konu erken kalkmak olunca :KK70:. Ramazan modundan hala cikamadim malesef. Spordan önce yeşil çay içtim. Kahvaltının hemen öncesinde videolardaki sporumu yaptım. Saat 2 de de kahvaltımı yaptım.

Kahvaltım:
2 haşlanmış yumurta
7 zeytin
Yarim dilim Sutas light beyaz peynir
3 badem salatalik
3 fincan çay

Saat 18.00 a dogru ikinci öğünüm (18.00 da yemek yemeyi bitirdim):
1 kase mercimek corbasi
3 yk zeytinyağlı kabak yemegi
1 kase yoğurt
2-3 porsiyon karpuz

Şuana kadar 2150 ml su içtim yatana kadar 3000 ml ye tamamlayacağım insallah. Gunluk toplam 800 kalori alabildim ve bu çok kotu bir şey. Malesef kalorimi tamamlayamadim. Gün geçtikçe programa uyum sağlayacağımi düşünüyorum :)

Son düzenleme:
Evet ilk günümü yazıyorum

Başlangıç kilom 65.4 ve çarşamba günleri tartılacağım.

Spor saati biraz sarkti malum konu erken kalkmak olunca :KK70:. Ramazan modundan hala cikamadim malesef. Spordan önce yeşil çay içtim. Kahvaltının hemen öncesinde videolardaki sporumu yaptım. Saat 2 de de kahvaltımı yaptım.

Kahvaltım:
2 haşlanmış yumurta
7 zeytin
Yarim dilim Sutas light beyaz peynir
3 badem salatalik
3 fincan çay

Saat 18.00 a dogru ikinci öğünüm (18.00 da yemek yemeyi bitirdim):
1 kase mercimek corbasi
3 yk zeytinyağlı kabak yemegi
1 kase yoğurt
2-3 porsiyon karpuz

Şuana kadar 2150 ml su içtim yatana kadar 3000 ml ye tamamlayacağım insallah. Gunluk toplam 800 kalori alabildim ve bu çok kotu bir şey. Malesef kalorimi tamamlayamadim. Gün geçtikçe programa uyum sağlayacağımi düşünüyorum :)
Haydi bismillah, hedefine tahminen ne kadr zamanda ulaşacaksın canım? Kalorini ayranla falan tamamlamaya çalış olur mu?6dan sonra içsen de sıkıntı olmaz. Karatay in leptin hormonuna verdiği önemi bilirsin, ayran bozmuyor diyor:-)

Haydi bismillah, hedefine tahminen ne kadr zamanda ulaşacaksın canım? Kalorini ayranla falan tamamlamaya çalış olur mu?6dan sonra içsen de sıkıntı olmaz. Karatay in leptin hormonuna verdiği önemi bilirsin, ayran bozmuyor diyor:-)
Oncelikle ilk hedefim Eylul 14 e kadar verebildigim kadar kilo vermek. Cunku sonrasinda hemen dugunler basliyor:KK70: Eylul 14 e kadar 9 hafta var her hafta 1 kilo verirsem 9 kilo verip 56 olmuş oluyorum düğünleri kurtaracak bir kilo benim icin, tabi devaminda birakmadan bu duzene devam edeceğim :-) haftada 1,5 kilo verirsem 13,5 kilo vermis oluyorum. 51,9 olmus oluyorum daha ne isteyeyiiiim. Orada korumaya alırım ama vucut makine değil malesef her hafta kilo vereceğim garanti degil o yuzden kesin tarih vermiyorum canim. Ama tabi kii haftada verebildiğimin maksimumunu vermek hedefimm. 50-55 arasina inmek istiyorum kilo olarak bu Eylule kadar da olabilir (inşallah) Eylul den sonraki 1 2 ay icinde de olabilir. Kisacasi zaman gosterecek
İntermittent fasting te yeme saatleri dışında kalorili sıvılar alamıyorsun o yuzden içemedim. Gerci 14.00 te baslattim 6 saatle 20.00de bitirebilirdim ama 18.00 den sonra yemek istemiyorum o yüzden böyle eksik oldu. Neyse suyumu bitirdim geri kalan zamanda iyi tarafindan bakmak lazim :KK70:

Canım senin sporu hesaplamayı unutmuşum hemen düzeltiyorum. Günde metabolizma hızın 1675 kalori. Sen gunde 1100 kalori azaltarak 1789 kalori alacaksin. 1789-1675=114 kalori oluyor. Yani günde fazladan 114 kalori almış olacaksın. 114x7= 798 kalori alıyorsun 1 haftada. Ama 7 gun 1100 kalori ve 6 gunde 300 kaloriyi (spor) hesaplarsak ve bundan da 798 i çıkarırsak haftada 8702 kalori yakmış oluyorsun. Bunu da 1 kilo olan 7700 e bolersek haftada 1,13 kg eder :) kusura bakma tekrar canım
Estagfullah canim benim eksik olma zahmet oldu canimcimmm hangi gunler tartı günün canim? INŞALLAH hep 1 gider:KK66:

Oncelikle ilk hedefim Eylul 14 e kadar verebildigim kadar kilo vermek. Cunku sonrasinda hemen dugunler basliyor:KK70: Eylul 14 e kadar 9 hafta var her hafta 1 kilo verirsem 9 kilo verip 56 olmuş oluyorum düğünleri kurtaracak bir kilo benim icin, tabi devaminda birakmadan bu duzene devam edeceğim :-) haftada 1,5 kilo verirsem 13,5 kilo vermis oluyorum. 51,9 olmus oluyorum daha ne isteyeyiiiim. Orada korumaya alırım ama vucut makine değil malesef her hafta kilo vereceğim garanti degil o yuzden kesin tarih vermiyorum canim. Ama tabi kii haftada verebildiğimin maksimumunu vermek hedefimm. 50-55 arasina inmek istiyorum kilo olarak bu Eylule kadar da olabilir (inşallah) Eylul den sonraki 1 2 ay icinde de olabilir. Kisacasi zaman gosterecek
İntermittent fasting te yeme saatleri dışında kalorili sıvılar alamıyorsun o yuzden içemedim. Gerci 14.00 te baslattim 6 saatle 20.00de bitirebilirdim ama 18.00 den sonra yemek istemiyorum o yüzden böyle eksik oldu. Neyse suyumu bitirdim geri kalan zamanda iyi tarafindan bakmak lazim :KK70:
inşallah ulaşırsın hedefine canım ,bu kadar kararlı olduktan sonra:-)
Hımm o zaman olmaz tabi,haklisin ama günlük protein ihtiyacını mutlaka doldur e mi, hic olmadi bi kase ev yoğurdu ye

Evet bugun 14.07.2016 ve 2. Gün

Bugun spor yapamadım kizlar. Dun o kadar hareket ettim ki o hareketsizligin uzerine, tepeden tirnaga tum kaslarım ağrıyor ama bu guzel bir sey çünkü kaslarımı çalıştırmışım. *Kas oranınız ne kadar yuksekse metabolizmaniz o kadar cok çalışır ve yağ yakar. Erkeklerin kadınlardan daha kolay kilo vermesi nedeni de budur. Bu bilgiyi de buraya iliştireyim :KK70: *

12.00 de ilk öğün:
4 gün kurusu kayısısı
1 büyük bardak sicak su
(kabizliga karsi)

1 saat sonra kahvaltı:
3 badem salatalık
Yarim dilim light beyaz peynir
7 siyah zeytin
2 kucuk catal sucuklu yumurta

Ara:
2 porsiyon karpuz

2. Öğün:
Kuru fasulye
2 kaşık pirinç pilavi
1 kase yogurt

Ara:
2 porsiyon kiraz

Son Öğün:
Zeytinyağlı kabak
1 kase kirmizi mercimek çorbası
1 kase yogurt

Toplam 1400 kalori aldim. Suana kadar 1650 ml içtim uyuyana kadar tamamlayacağım

Son düzenleme:
☆☆☆Örnek menüm☆☆☆

Sabah

Standart kahvaltim

Yumurta
Peynir
Zeytin
Domates
Yeşillik
2 dilim t ekmek

Öğlen

Tavuk,Balık,Köfte(protein)
Sebze yemeği(kabak yemegi cok faydali)
Yanında yoğurt,salata
1 dilim gerektiğinde ekmek

Akşam

Çorba yada salata(lahana tercihim)
Ekmek yok!!!

Ara öğünüm

Meyve,kuruyemiş,Türk Kahvesi

15.07.2016 Cuma, 3. Gün

Kaslarım iyileşsin ağrısı geçsin diye bugünde spor yapmadım ama yarin devam edecegim insallah

12.00
Gun kurusu kayısı
1 buyuk bardak sıcak su

13.00 Kahvaltı
3 badem salatalık
1 dilim light beyaz peynir
7 zeytin
2 kupa çay

Ara:
1 porsiyon kiraz
2 anjelika erik

2. Öğün
1 kase mercimek çorbası

Ara:
Karpuz

Son Öğün:
1 tabak kuru fasulye
1 kase yoğurt
1 porsiyon kuru uzum

Son dakikalarda 1 haslanmis yumurta (kalori doldurmak icin)

Bugun 2 lt su icebildim

X