GüZiN aBLa

Es_Ra_

................
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
1.493
18
Kizlarrrrrrrrrrr,

Buyurun Güzin ablayi getirdim ayaginiza kadar...

Hadi dertlesmeye sonucta akil akildan ustundur bakarsiniz derdinize derman oluruz :KK34:

Benim tek derdim bir bebisimin olmasi iki yildir yolunu gozluyorum ha oldu olacak, bu ay kesin hamileyim olmadi oteki ay derken hayatim boyle gelip geciyor... hayirlisi ALLAH'tan tabi.

Peki sizin derdiniz ne? varmisiniz dertlesmeye?

çığır yeter,yanınızda biterim hemen.....:KK55:

HAkkatten oyleymis :KK64:

Helal olsun, ALLAH nazardan saklasin :nazar:

Amacim koltuguna oturmak degildi forumda bi Güzin abla eksik diyordum oda varmis ama benim haberim yokmus :KK53:

Madem burdasin dertleselim... iki yil oldu adi var hesabi yok bebegim olsun diye bekliyorum sabah aksam aklimda kalbimde dualarimda ama olmayinca olmuyor. Her ay adetime yakin kendi kendime en ufak birseyi hamilelik belirtisi olarak dusunmekden kendimi alamiyorum (pisikolojim bozuldu).

Iki sene once adetim gecikince korkuyordum simdi diyil daha var aman olmasin diyordum, regl oldugumda rahatliyordum simdiyse regl oldugumda hungur hungur agliyorum. Esimde cok kotu oldu artik hastanelerden cikamaz olduk :KK50:

Cok yoruldugumu hissediyorum, yipratti gercekten bizi bu durum ama umudumuda kaybetmek istemiyorum! Allah'im sen herseyin en iyisini bilensin hayirlisi olsun diyorum napim.

sevgili güzin abla benim derdim hayatımda değişiklikler oluyor kız kardeşlerimle çok yakınızdır hiç ayrılmadıkda şimdi kardeşlerimin ikisi şehir dışına okumaya gidiyor birisi nişanlandı sanki yanlız kalıcam gibi geliyor nişanlı kardeşim aynı şehirde olacak ama hiç bişey eskisi gibi olmayacak :KK43:

Amacim koltuguna oturmak degildi forumda bi Güzin abla eksik diyordum oda varmis ama benim haberim yokmus :KK53:

Madem burdasin dertleselim... iki yil oldu adi var hesabi yok bebegim olsun diye bekliyorum sabah aksam aklimda kalbimde dualarimda ama olmayinca olmuyor. Her ay adetime yakin kendi kendime en ufak birseyi hamilelik belirtisi olarak dusunmekden kendimi alamiyorum (pisikolojim bozuldu).

Iki sene once adetim gecikince korkuyordum simdi diyil daha var aman olmasin diyordum, regl oldugumda rahatliyordum simdiyse regl oldugumda hungur hungur agliyorum. Esimde cok kotu oldu artik hastanelerden cikamaz olduk :KK50:

Cok yoruldugumu hissediyorum, yipratti gercekten bizi bu durum ama umudumuda kaybetmek istemiyorum! Allah'im sen herseyin en iyisini bilensin hayirlisi olsun diyorum napim.
yaşayan bilir muhakkak,allah yardımcınız olsun.tez vakitte kucağına alırsın bebeğini inşallah...biolojik,genetik ya da fiziksel mutlaka çok yüksek oranda buna sebeptir ama bundan ziyade ben inanıyorum ki,stres ve illa olsun düşüncesi gebeliğin engellenmesinde de büyük faktör...takma kafana ya da düşünmemeye çalış denilecek türden birşey değil bu biliyorum ama,bence tedavi sürecinle birlikte biraz da oluruna bırak ve elbet olacak diye düşün.olana kadar da bence başbaşa olmanın keyfini çıkarın bunun da kıymetini bilin....bebek olduktan sonra inan ki,bir daha o üniversiteye başlayana kadar yanlız kalamayacaksınız...sağlıkla sıhhatle en kısa zamanda bebeğine kavuşmanı diliyorum...

ablam evlenmiyor güzin abla,çok hoş 31 yaşında işi gücü var.yanlız yaşıyor,düzgün bir hayat sürüyor ama evlenmiyor.sorsan özgürlük içinn der. ama özgürlük namına yaptığı hiçbirşey yok.ne dediysem yaptıysam olmadı varmı tanıdığın iyi hoş boyu boyuna huyu huyuna kültürlü biri izmirde güzin abla:))

Arkadaşım kusura bakma ama sana çok ama çok kızdım...

Şimdi yazdıklarıma ister kız,ister alın; ama belki seni biraz kendine getirir umuyorum.

Birincisi; her ilişkiye girdikten sonra illa ki hamile kalınacak diye birşey yok.

Öyle olsaydı sokaktaki her kadın sürekli hamile olurdu :) Herşeyin vakti ve zamanı var, değil mi?

İkincisi; ne demek regl olunca hüngür hüngür ağlıyorum...?!

Hey güzel Allahım, herkese ayrı dert vermişsin...:KK25:

Bak ben 21 yaşında adetten kesildim durduk yere, erken yaşta menopoza girdim.

Kendiliğimden regl olamıyorum yani. Erken yaşta tüm menopoz etkilerini (kemik erimesi vs) yaşıyorum.

O gün bugündür ilaç yoluyla adet oluyorum; yumurtalıklarım çatlamıyor ve tek rezervimde tek bir yumurtam yok.

Yani ebediyyen anne falan olamayacağım,olmam imkansız...

Ben erken yaşta yaşlılık belirtileri yaşıyorum; bir ümit kendiliğimden regl olsam diye kendimi yiyip bitiriyorum.

Sen ise kalkıp "regl olunca ağlıyorum psikolojim bozuluyor" diyorsun...:KK19:

Birşeylere isyan ederken biraz makul,mantıklı,elle tutulur şeylere üzülün.

Farzedelim senelerce denediniz kendiliğinden olmuyor...

Siz gidip gerekli tetkikleri yaptırdınız mı? Hem kadın doğum hem üroloji uzmanına başvurdunuz mu?

Artık binbir yöntem var çocuk sahibi olmak için; yeterki sağlığınız yerinizde olsun...:KK68:

Ya ben/benim gibi olanlar ne yapalım...?! Umutlanacak tek bir nedenimiz yok.

Tıpta sizin gibilere çare,yol,yöntem var ama benim gibilere çare yok ne yazık ki...

Bu yazım biraz olsun başınıza balyoz edasıyla inip sizi birazcık kendinize getirdiyse ne ala...

Ama getirmeyip onun yerine bu saçma takıntıyı halen devam ettirecekseniz; iyice depresyon/obsesif haline döndürmeden gidin psikolojik bir yardım alın.

Konu sohbet içerikli olduğu için "Geyik sohbeti" başlığına taşındı.

Gencim güzelim neden yalnızım diyenler buyrun sohbete:)

Güzin Ablacığım bize de bir çare buluversen topiği ziyaret edip? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
sevgili güzin abla benim derdim hayatımda değişiklikler oluyor kız kardeşlerimle çok yakınızdır hiç ayrılmadıkda şimdi kardeşlerimin ikisi şehir dışına okumaya gidiyor birisi nişanlandı sanki yanlız kalıcam gibi geliyor nişanlı kardeşim aynı şehirde olacak ama hiç bişey eskisi gibi olmayacak :KK43:

MasaALLAH bir birini bu kadar cok seven kiz kardesler gormek cok guzel..

Helal olsun size :nazar:

Hersey sizin elinizde, yer mekan fark eder mi gonuller bir olunca?

Nisanlanan ablan icin de simdiden acik acik konus nisanlisiyla biz bir birimize kenetliyiz yarin oburgun ablama seninde kardeslerin cok oluyor gibisine konusursan cok kirilirim

Sen benim ablami benden koparmak icin evlenmedigini bil! gibilerine konus tabii herseyi uslubunda.

Sizde bu sevgi oldukca size birsey olmaz o yuzden SIKMA tatli canini

Son düzenleme:
Arkadaşım kusura bakma ama sana çok ama çok kızdım...

Şimdi yazdıklarıma ister kız,ister alın; ama belki seni biraz kendine getirir umuyorum.

Birincisi; her ilişkiye girdikten sonra illa ki hamile kalınacak diye birşey yok.

Öyle olsaydı sokaktaki her kadın sürekli hamile olurdu :) Herşeyin vakti ve zamanı var, değil mi?

İkincisi; ne demek regl olunca hüngür hüngür ağlıyorum...?!

Hey güzel Allahım, herkese ayrı dert vermişsin...:KK25:

Bak ben 21 yaşında adetten kesildim durduk yere, erken yaşta menopoza girdim.

Kendiliğimden regl olamıyorum yani. Erken yaşta tüm menopoz etkilerini (kemik erimesi vs) yaşıyorum.

O gün bugündür ilaç yoluyla adet oluyorum; yumurtalıklarım çatlamıyor ve tek rezervimde tek bir yumurtam yok.

Yani ebediyyen anne falan olamayacağım,olmam imkansız...

Ben erken yaşta yaşlılık belirtileri yaşıyorum; bir ümit kendiliğimden regl olsam diye kendimi yiyip bitiriyorum.

Sen ise kalkıp "regl olunca ağlıyorum psikolojim bozuluyor" diyorsun...:KK19:

Birşeylere isyan ederken biraz makul,mantıklı,elle tutulur şeylere üzülün.

Farzedelim senelerce denediniz kendiliğinden olmuyor...

Siz gidip gerekli tetkikleri yaptırdınız mı? Hem kadın doğum hem üroloji uzmanına başvurdunuz mu?

Artık binbir yöntem var çocuk sahibi olmak için; yeterki sağlığınız yerinizde olsun...:KK68:

Ya ben/benim gibi olanlar ne yapalım...?! Umutlanacak tek bir nedenimiz yok.

Tıpta sizin gibilere çare,yol,yöntem var ama benim gibilere çare yok ne yazık ki...

Bu yazım biraz olsun başınıza balyoz edasıyla inip sizi birazcık kendinize getirdiyse ne ala...

Ama getirmeyip onun yerine bu saçma takıntıyı halen devam ettirecekseniz; iyice depresyon/obsesif haline döndürmeden gidin psikolojik bir yardım alın.

Oncelikle ALLAH sifani verir insaALLAH senin icin Rabbimden acil sifalar istiyorum...

Kimse kimsenin ne cektigini bilemez...

Asla isyan edici bir kelimem, cumlem olmadi yazdiklarimda her dedigim seyin arkasindayim en ufak bir sucluluk hissi duymadim!!!

Evet uzuluyorum cunku insanim!!! sende uzuluyorsun haline cunku insansin bundan dogal ne var ki?

Ben iki yildan fazladir caba veriyorum ben, ordan doktora gittin mi demek kolay. Ben doktordan cikmiyorum ki!

Senin yasadiklarin kolay demiyorum ama benim yasadiklarimda kolay degil!

Her ay hamile semptomlari yasiyorum acaba diye icime ufacik bir umit doyuyor her gun o umit buyudukca buyuyor ve ister istemez inaniyorum bu kez galiba ALLAH dualarimi kabul etti diyorum ve regl olunca evet agliyorum ama senin anladigin gibi degil neden ben regl oluyorum diye degil! sadece hayal kirikligina ugradigim icin! kendi kendimi istemeden kandirip inandirdigim icin!!!

Sendede oluyordur kesin hastaligin nedir bilmiyorum ama yana yakila bir umit ariyordursun ve bunun sonu husran olunca uzuluyordursun belki ben senden daha duygusalim ve uzulunce goz yaslariyla yansitiyorum bilmiyorum ama asla ve asla ustune basarak soyluyorum regl oldugum icin degil sadece oldugumu gorunce hayal kirikligina ugradigim icin...

Senin asla anne olamiyacagini yazmissin, istersen sende kiz veya kizma bu sozume ama suclusu ben degilim!!! benim uzrime bu kadar gelinmesini hak etmiyorum ve umidini kaybetmenide istemiyorum her ay husrana ugrasamda ben umidimi kaybetmiyorum.

Evet zor gunler yasiyorum ama pisikolog gormeme gerek yok! benim ALLAH'im bana yeter sagolsun esimde cok destekci.

Kalbini kirmak degil asla amacim ama kirdiysamda ozur dilemesini bilirim sonucda forumlar insanlarin derdini anlatacaklari bir yer ve ben hayatimdan kucuk bir kisa anlattigim icin kendimi hic bir sekilde suclu hissetemem!!!

Saglicakla kal

ben de cinsellik güzin ablasıyım arkadaşlar :KK53:

ablam evlenmiyor güzin abla,çok hoş 31 yaşında işi gücü var.yanlız yaşıyor,düzgün bir hayat sürüyor ama evlenmiyor.sorsan özgürlük içinn der. ama özgürlük namına yaptığı hiçbirşey yok.ne dediysem yaptıysam olmadı varmı tanıdığın iyi hoş boyu boyuna huyu huyuna kültürlü biri izmirde güzin abla:))

Senin gibi bir kardesi oldukdan sonra korkma kolay kolay bekar kalmaz!!!

Yemezsin icmezsin birini bulursun belli!!! daha olmadi evlendirme programlari var korkma...

Kizlarrrrrrrrrrr,

Buyurun Güzin ablayi getirdim ayaginiza kadar...

Hadi dertlesmeye sonucta akil akildan ustundur bakarsiniz derdinize derman oluruz :KK34:

Benim tek derdim bir bebisimin olmasi iki yildir yolunu gozluyorum ha oldu olacak, bu ay kesin hamileyim olmadi oteki ay derken hayatim boyle gelip geciyor... hayirlisi ALLAH'tan tabi.

Peki sizin derdiniz ne? varmisiniz dertlesmeye?
Orda mısın

X