Hain evlatmisim

İnanmazlar bana inansalar da o yorgun geliyor idare et derler en iyi ihtimalle abime kızarlar kardeşine iyi davran diye abim de ben sana kötü mü davramiyorum der daha kotu oluduz

Benim annem de hep baban ölür diye tehdit ediyordu. Hep aynı boş laflar boşverin.
Ya peki siz durumu nasıl kabullendirdiniz babamın etmediği hakaret kalmadı ben senin 50 defa yalanını yakaladım mesajlarını gördüm genede arkanda durdum diyor. Mesaj dediği erkek arkadaşımdan gelen aşkım naber falandır. Yalan dediği de habersiz eve çıkmam üni 1deyken. Arkamda da hiç durmadı ayrıca sürekli eleştiri kızgınlık çalışmak isterdim kızardı babam aradığında bir şey mi oldu diye sürekli korkardim

Kulak asma kimseye, bu hayat artık senin, işin var, atanma umudun var, kendin ol, kız evlatsın diye bağımlı olmak zorunda değilsin

Kabullendirmedim asla kabullenmediler. Sadece takmamaya çalışıyorum ve kendi yoluma bakıyorum.

Babam ben evlenip atandıktan kısa bir süre sonra vefat etti. Annem babamın ölümünden beni sorumlu tuttu. Neymiş ben evlenip yurtdışı görevli bir pozisyona atanınca babamın yüreği kaldırmamış. Vicdan azabı çekmiyorum çünkü bu doğru değil. Evlenirken de ben sınavlara girerken de herkesin rızası vardı aslında. Neyse yani detaya girmeyeyim de hiç birini unutamadım ama hayatıma devam ediyorum.

Abiniz evli mi? Evliyse sizin orada kalmanız rahatsızlık vermiyor mu?
Bekar
Karamela sepeti senin yaşın kaç?
25
Ben de şunu söylüyorum kendime önce kendisi iyi davransın anneme gitsin bi yardimcı kadın tutsun bağırmasın ezmesin. Ki cuma sabahtan annemle konuştuğumuzda gayet ılımlıydı iyiydi akşamına birden değişti kadın babam doldurdu muhtemelen. Yani benim değil onun suçu.

Ya alışırlar merak etme üç güne sindirirler o mevzuyu, en zorunu yaptın sen çıktın o evden.

Da sabah konuşuyorduk ev yoktu ortada, sen nereye hangi eve çıktın, evden ayrılıcam diye taktın kafaya böbrek ticareti yapanların eline düşeceksin müge anlıda arıycaz seni karamel, şuan nerde kalıyorsun bak bana bile güven vermiyor, manyak etti o aile seni

Şu aşamada sen ebeveynsin annen ve baban çocuk pozisyonunda. İstedikleri olmayınca çocuk gibi tutturmuşlar işte. Sen de gerçek bir yetişkin gibi onlara akıl veriyorsun, telkin ediyorsun. Bozma bunu, sakinleşecekler ve sözüne gelecekler yeter ki sen kendine yetmeye devam et. Çoğu ebeveyn maalesef böyle, bir türlü doğuramamış gibi davranıyorlar. Kendilerinden farklı olan her huyunda seni düşman gibi görüp kabullenmiyorlar. Bence çok iyi yapmışsın. Sakın vazgeçme. Çok zor sinirlerinin buna dayanması, seni çok iyi anlıyorum ama onlar yetişkin olduğunu anlayana ve sana saygı duyana kadar böyle olması daha iyi. Sonra illa ki düzelecek, böyle kalmayacak. Merak etme annene bişey olmaz, şu duygu sömürüsünü atlatsın ve ciddiyetini, onlara muhtaç olmadığını anlasınlar sonra her şey çok güzel olacak.

Ben sizin eski konularınizi biliyorum konu sahibi, sonunda ayaklarınızın ustunde duracak konuma geldiyseniz buraya çileler çekerek, abinizin, ailenizin baskılarına katlanarak geldiniz. Lütfen daha fazla sizi manipule etmelerine izin vermeyin, istediğiniz zaman kalabilirsiniz, görüntülü arayabilirsiniz falan diye hayatınıza müdahale etmelerine izin vermeyin, alttan almayın artık. Ne demek atanmadin, birey değilsin. Siz bi bireysiniz ve sizin evinize kimse çat diye gelip yaza kadar falan kalamaz. Dedeni huzur evine bırakırız dediklerinde "bırakın birakin, vakti gelince ben de sizi bırakırım" deyin mesela, ezilmeyin bu toksik insanların karşısında.

Aynı kızdayım. Aradı buluştuk. Dün gerçekten evde değilmiş son anda olduğu için özür diledi vs..

Eğer çocukluğuma donrcek olsaydım devlete sığınırdim babamdan ailemden şikayetçi olurdum hele gençliğimde hiç durmazdim kesinlikle psikolojim için ruh sagligin için dönme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…