Haksız mıyım

Konuyu nerelere cektiniz
Ne biliyorsunuz
Orada mıydınız
Elbette Bi hoşlanma olmuştur ki evlilik gerceklesmiş
İnsanlar caresiz ve de tutunmaya calışıyor. Evliliği de bir cıkış olarak görmüş olabilir
Herkes tüm benliği ile güvenerek mi evlilik yapıyor.
Tanımadan etmeden aşık olmanın da alt yapısında cinsellik ön planda bence. İki tane 20 yasında genc asık olup evlenince (cinsellik ön planda oluyor bence) adına ask diyorsunuz da bu durumda neden satın alma vs diyorsunuz?

Nerden biliyorsunuz ordamiydiniz?

Son soruna cevap, ee para ile satin alindi o kadin. Evlilik evet tüm benliği ile yapilan bir olaydir. Yoksa boşunami nikah sirasina "hür iradenuz ile".. gibi bir cümle kullaniliyor?

Sorun cinsellik degil. One night stand olsun, friends with benefits olsun anlarim. Ancak bir kadinin acizliğini, muhtaçliğini kullanip, satin almayi asla anlamam ve saygi duymam da.

Human trafficking, insan tüccarliği ne kadar korkunc bisey haberin varmi? Buna çanak tutulmasi, sirf bir imza var diye normal karşilanmasi inanilmaz bisey.

Nerden biliyorsunuz ordamiydiniz?

Son soruna cevap, ee para ile satin alindi o kadin. Evlilik evet tüm benliği ile yapilan bir olaydir. Yoksa boşunami nikah sirasina "hür iradenuz ile".. gibi bir cümle kullaniliyor?

Sorun cinsellik degil. One night stand olsun, friends with benefits olsun anlarim. Ancak bir kadinin acizliğini, muhtaçliğini kullanip, satin almayi asla anlamam ve saygi duymam da.

Human trafficking, insan tüccarliği ne kadar korkunc bisey haberin varmi? Buna çanak tutulmasi, sirf bir imza var diye normal karşilanmasi inanilmaz bisey.
İ0
İlk mesajdaki satın almayı mecaz anlam sanmıştım. Olay gercekten en ufak bir hoşlantı vs olmadan görmeden etmeden para üzerinden gerceklesmişse ben de olumlu düşünmüyorum.

Ben de diyorum ki
Size cirkin gelse de gelmese de atmamış satmamış evlenmiş nihayetinde. Genc istemiş olabilir cinselliği ön planda tutmuş olabilir. Hoşunuza gitmeyebilir ama hayat onun hayatı.
Ben de diyorum ki
Size cirkin gelse de gelmese de atmamış satmamış evlenmiş nihayetinde. Genc istemiş olabilir cinselliği ön planda tutmuş olabilir. Hoşunuza gitmeyebilir ama hayat onun hayatı.
Gayet güzel açıklamışım tanımadığı bir insanı para karşılığı getirtip evlendi diye buna bu cevabı vermişsiniz ve mecaz anlamda anladım diyorsunuz ya bişey diyemiyorum mecaz anlamda kullanılacak bi durum mu var ! gayet normal bulup kaç defa savunmuşsunuz mal gibi alınıp satılan siz ve yakınınızdan biri olmadığı sürece onaylayacağınıza eminim .kadına insana bakış açınız kadar tepkilerden çekinip geri vites yapmanız gerçekten komik daha fazla komik duruma düşürmeyin bence kendinizi

Zaten hep oyle olur. Senin yiyemedigini gelir baskasi yer. O yuzden herkes kendi canini dusunmeli. Sadece bugun variz,yarin ne olacagimiz belli degil,yasa gitsin hayatini.

Babanizla gorusup gorusmemek tamamen size kalmis. Parayla kendisine es almis olmasi disinda bir problem yok aslinda ama elbette gorusmek istemezseniz haksizsiniz diyemem

Gayet güzel açıklamışım tanımadığı bir insanı para karşılığı getirtip evlendi diye buna bu cevabı vermişsiniz ve mecaz anlamda anladım diyorsunuz ya bişey diyemiyorum mecaz anlamda kullanılacak bi durum mu var ! gayet normal bulup kaç defa savunmuşsunuz mal gibi alınıp satılan siz ve yakınınızdan biri olmadığı sürece onaylayacağınıza eminim .kadına insana bakış açınız kadar tepkilerden çekinip geri vites yapmanız gerçekten komik daha fazla komik duruma düşürmeyin bence kendinizi
Sizin amacınız bu platformu kavgaya dönüştğrmek
Şimdi ben de bunu yapan sizin babanız asıl siz öylesiniz desem ne hissedersiniz. Ne cocugum kaldı ne beddua etmediğiniz.

Basta para karsılığı dediğinizi ben söyle algıladım. Babanızın malı mülkü için evlendi sandım. Bunu kastettiniz sandım böyle bir ticaret oldugunu duymamıştım kusura bakmayın ben Müge anlı Esra Erol izlemiyorum.

Annenizin parası size de hak düşüyor bu arada sadece baba da kalmıyor ki..

Sizin amacınız bu platformu kavgaya dönüştğrmek
Şimdi ben de bunu yapan sizin babanız asıl siz öylesiniz desem ne hissedersiniz. Ne cocugum kaldı ne beddua etmediğiniz.

Basta para karsılığı dediğinizi ben söyle algıladım. Babanızın malı mülkü için evlendi sandım. Bunu kastettiniz sandım böyle bir ticaret oldugunu duymamıştım kusura bakmayın ben Müge anlı Esra Erol izlemiyorum.
Kavga hiç tarzım olmadı her zaman fikirlerin saygılı şekilde ifade edilmesi tarafını savundum evladınızı örnek vermem bile ne kadar kanınıza dokunmuş sadece empati yapın istedim yapabilirseniz tabi.ayrıca beddua etmedim tanımam etmem niye beddua edeyim umarım yaşamazsınız tekrar diyorum bu beddua değil
Bu forumdaki herkesin Müge anlı ve Esra Erol izlediğini düşünmüyorum ama herkes Türkçeyi gayet güzel anlama ve idrak etme yeteneğine sahip ya da en azından bellirli bi yaştaki insanlardan bu yeti bekleniyor.

Uzak durmaniz iyi olmuş. Böyle kadınlar çocuğu bırakıp başkasına da kaçıyor. Çocuk size kalırdı. Herşeyden önce babanzin sizle konuşması gerekirdi. Kendi kendine kimseye haber vermeden hayat kuruyosa sizi zaten umursamıyor

Ben aralarındaki ilişkiye göre yorum yapardım.Yani belki gerçekten anlaştılar bilemiyorum.Sonuçta çoğu kadın hayatına yalnız devam ediyor ama erkekler edemiyor maalesef.Ama babanızın size sormadan evlenmesi çok kötğ bir davranış.

Çok haklısınız .Evlenebilir kadın ya da erkek kim geride kalıyorsa farketmez ama herşeyin bir adabı var siz o evde kalırken sizinle konusmaliydi bu konuyu madem ki kizisiniz.Sonucta bekarsiniz eve bir başka kadin gelecek sizin de fikriniz alinmaliydi.Babalik hakkı mi bana sorarsanız geçin onu benim ve annemin midesinden kesecek üstünden başından kesip biriktirdiğin başka bı kadına başlık parası yapacak benim evdeki huzurunu bozup ayrılmama neden olacak sonra da bana babalık hakkı martavalini okuyacaklar gel bakalım ben hakkımı helal ediyor muyum denir böyle bir durumda

Herkese merhaba uzun zamandır takip ettiğim bir site ama yeni üye oldum.
35 yaşında bekar bir kadınım yakın zaman sayılır annemi kaybettik trafik kazasında ani bir ölümle.Annem öldükten sonra babamın hareketleri çok değişti sürekli memnuniyetsiz bi halde davranıyordu ne yaparsam yüzü gülmüyordu.Benim gibi doğuda yaşayan arkadaşlar belki biliyordur burda Arap kadınlar para karşılığı gelin olarak geliyorlar hatta bu konu Müge anlıya da çıktı Faslı Suriyeli gelinler adıyla .babamda böyle bir kadın bulmuş kadın benden bir kaç yaş büyük sadece para karşılığı(bu parada annemin senelerce yemeden içmeden biriktirdiği para) kadını getirip hemen evlilik yapmış ve babam 62 yaşında .tabi bunları öğrenince tüm bağımı kopardım tüm yaşananlar çok çirkin geldi babam olarak göremiyorum artık.yakın zaman sonra da bu kadından bir çocuğu oldu.çevremdeki insanlar hata yaptığımı babalık hakkının ödemeyeceğini konuşmamın gerektiğini baba kız ilişkisini devam ettirmem gerektiğini söylüyor ama benim içim almıyor para karşılığı çocuğu yaşında hiç tanımadığı bir kadını eş olarak getirip ondan çocuk yapmasını.herşeyi geçtim o çocuğun suçu ne neden sırf kadın bırakıp gitmesin diye bi çocuğun hayatını mafediyor.bu olaylardan sonra evden eşyalarımı toplayıp hemen ayrıldım maddi durumum çok iyi değil yine de ayrıldım artık hayatım boyunca görüşmek istemiyorum .fikirlerinize ihtiyacım var sizce bu evlilik devam eder mi kadın bırakıp gider mi birgün ben mi çok büyütüyorum yoksa gerçekten haklı mıyım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
İnşallah mutlu bır evlılıgı olur .Sahte gelın olayını ızledınızmı .Gunlerdır şoktayım.

Burada para karşılığı satın alınan kadına daha çok üzüldüm.Siz de aklınızı başınıza alın,babanızla mesafenizi koruyun.Kendi hayatınızı kendiniz kurun.Bu hayatta maaalesef herkes menfaat ilişkisi içinde yaşıyor.Psikolojinizi düzgün tutun olan olmuş, yaşam dilediğiniz kavgaya hoşgeldiniz.İnşaalah önünüze iyi insanlar çıkar.

35 yaşında bekar bir kadınım yakın zaman sayılır annemi kaybettik trafik kazasında ani bir ölümle.Annem öldükten sonra babamın hareketleri çok değişti sürekli memnuniyetsiz bi halde davranıyordu ne yaparsam yüzü gülmüyordu.Benim gibi doğuda yaşayan arkadaşlar belki biliyordur burda Arap kadınlar para karşılığı gelin olarak geliyorlar hatta bu konu Müge anlıya da çıktı Faslı Suriyeli gelinler adıyla .babamda böyle bir kadın bulmuş kadın benden bir kaç yaş büyük sadece para karşılığı(bu parada annemin senelerce yemeden içmeden biriktirdiği para) kadını getirip hemen evlilik yapmış ve babam 62 yaşında .tabi bunları öğrenince tüm bağımı kopardım tüm yaşananlar çok çirkin geldi babam olarak göremiyorum artık.yakın zaman sonra da bu kadından bir çocuğu oldu.çevremdeki insanlar hata yaptığımı babalık hakkının ödemeyeceğini konuşmamın gerektiğini baba kız ilişkisini devam ettirmem gerektiğini söylüyor ama benim içim almıyor para karşılığı çocuğu yaşında hiç tanımadığı bir kadını eş olarak getirip ondan çocuk yapmasını.herşeyi geçtim o çocuğun suçu ne neden sırf kadın bırakıp gitmesin diye bi çocuğun hayatını mafediyor.bu olaylardan sonra evden eşyalarımı toplayıp hemen ayrıldım maddi durumum çok iyi değil yine de ayrıldım artık hayatım boyunca görüşmek istemiyorum .fikirlerinize ihtiyacım var sizce bu evlilik devam eder mi kadın bırakıp gider mi birgün ben mi çok büyütüyorum yoksa gerçekten haklı mıyım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
62 yaşında olduğu için yanında birine ihtiyaç duymasını anlarım ama hemen çocuk yapmayı benimde içim almadı bi yasını bari tutsaydınn yani

Bu saatten sonra babanıza karşı hiç bir sorumluluğunuz yok. Arkanıza bile bakmayın. O yaşta birinin kalkıp çocuk yapması, üstelik sırf kadın gitmesin diye yapması kabul edilebilecek bir şey değil. Ne hali varsa görsün. Siz yolunuza bakın. Hiç içiniz de sızlamasın. Bakacak biri de var zaten. Umurunuzda bile olmasın. Normalde ben her konuda iyi bir taraf görmeye çalışan biriyim. Her şeyi normalleştirmeye, orta yolu bulmaya çalışırım ama Bu tolere edilebilecek bir şey değil asla.

Erkekler ne kadar midesiz yav! Yillar yili karisi ölmüş adam neyin derdinde..Para ile kadin satin almis igrenc aslinda ya..Sizin yerinizde olsam babamdan tiksinmiştim.

2021 yılında yaşıyoruz bir kadının para ile satın alınması ve benim babamın bu kadının acizliğini kullanması beni en çok üzen durum.kendi yaşlarında tanıştığı sadece hayat arkadaşlığı yapmak için biriyle evlenseydi üzülmez karşı çıkmazdım.birde çocuk olayı var tabi iyice ipleri koparan
Bak aklin varsa sakin olaki karisma çünkü o kadin ilerde kacarsa seni bahane edemesin yoksa baban senin yuzunden gitti sevmedin istemedin hor gördun diye sonucta ona gore genc ve bir cocuk vermis kiymetli yani...annene uzuluyorsun ama en azından bunlara sahit olmadi ...olacagi varmis o bebeğin bu yolla dogacagi varmis birak hic karisma

X