Haksız mıyım

Belki kötü düşünüyorum ama o kadından bir darbe yesin istiyorum kadın genç arada çok yaş farkı var.Ben başımın üstünde taşırdım böyle yapmasaydı ilerde kendi yaşlarında uygun bir kadınla evlenmesine de bişey demezdim ama böylesi çok acı oldu teşekkür ederim yorumunuz için
Ne diyorsunuz siz? Dua edin o kadın dursun babanızın başında, çocuğu ile başınıza kalmasın da.

Öncelikle başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin.
Babanızla ilgili yaşadığınız durum çok acı, görüşmemekte haklısınız. Her şeyin bir usulü vardır, bu şekilde olması çok çirkin olmuş.
Çok teşekkür ederim sağolun

Herkese merhaba uzun zamandır takip ettiğim bir site ama yeni üye oldum.
35 yaşında bekar bir kadınım yakın zaman sayılır annemi kaybettik trafik kazasında ani bir ölümle.Annem öldükten sonra babamın hareketleri çok değişti sürekli memnuniyetsiz bi halde davranıyordu ne yaparsam yüzü gülmüyordu.Benim gibi doğuda yaşayan arkadaşlar belki biliyordur burda Arap kadınlar para karşılığı gelin olarak geliyorlar hatta bu konu Müge anlıya da çıktı Faslı Suriyeli gelinler adıyla .babamda böyle bir kadın bulmuş kadın benden bir kaç yaş büyük sadece para karşılığı(bu parada annemin senelerce yemeden içmeden biriktirdiği para) kadını getirip hemen evlilik yapmış ve babam 62 yaşında .tabi bunları öğrenince tüm bağımı kopardım tüm yaşananlar çok çirkin geldi babam olarak göremiyorum artık.yakın zaman sonra da bu kadından bir çocuğu oldu.çevremdeki insanlar hata yaptığımı babalık hakkının ödemeyeceğini konuşmamın gerektiğini baba kız ilişkisini devam ettirmem gerektiğini söylüyor ama benim içim almıyor para karşılığı çocuğu yaşında hiç tanımadığı bir kadını eş olarak getirip ondan çocuk yapmasını.herşeyi geçtim o çocuğun suçu ne neden sırf kadın bırakıp gitmesin diye bi çocuğun hayatını mafediyor.bu olaylardan sonra evden eşyalarımı toplayıp hemen ayrıldım maddi durumum çok iyi değil yine de ayrıldım artık hayatım boyunca görüşmek istemiyorum .fikirlerinize ihtiyacım var sizce bu evlilik devam eder mi kadın bırakıp gider mi birgün ben mi çok büyütüyorum yoksa gerçekten haklı mıyım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
Benim babamda annem rahmetli olduğunda 65 yaşındaydı.Evlenmedi ve Evlilikte düşünmedi hiç ,erkekler yalnız yapamazla alakalı değil .Çoğu erkek uçkur düşkünü ,öyle olmasa kalkıp kızı yaşında bir kadınla evlenmezdi .Kadın gidermi gitmezmi bilmem ancak .Bir de çocuk var ortada .Dede olup torun seveceği yaşta ,baba olmakta nedir ?kadın yabancı uyruklumu ?Sen çok büyütmüyorsun .Haklısın kabullenilir gibi değil babanın yaptığı şey .

Benim babamda annem rahmetli olduğunda 65 yaşındaydı.Evlenmedi ve Evlilikte düşünmedi hiç ,erkekler yalnız yapamazla alakalı değil .Çoğu erkek uçkur düşkünü ,öyle olmasa kalkıp kızı yaşında bir kadınla evlenmezdi .Kadın gidermi gitmezmi bilmem ancak .Bir de çocuk var ortada .Dede olup torun seveceği yaşta ,baba olmakta nedir ?kadın yabancı uyruklumu ?Sen çok büyütmüyorsun .Haklısın kabullenilir gibi değil babanın yaptığı şey
Evet kadın Suriyeli Türkçe bilmiyor hiç konuşamıyor.Siz çok şanslıymışsınız ne güzel bir babanız varmış.teşekür ederim yorumunuz için

Benim babamda annem rahmetli olduğunda 65 yaşındaydı.Evlenmedi ve Evlilikte düşünmedi hiç ,erkekler yalnız yapamazla alakalı değil .Çoğu erkek uçkur düşkünü ,öyle olmasa kalkıp kızı yaşında bir kadınla evlenmezdi .Kadın gidermi gitmezmi bilmem ancak .Bir de çocuk var ortada .Dede olup torun seveceği yaşta ,baba olmakta nedir ?kadın yabancı uyruklumu ?Sen çok büyütmüyorsun .Haklısın kabullenilir gibi değil babanın yaptığı şey .
Abimin çocukları var zaten torun sahibi en küçük torunu da 10 yaşında

Evet kadın Suriyeli Türkçe bilmiyor hiç konuşamıyor.Siz çok şanslıymışsınız ne güzel bir babanız varmış.teşekür ederim yorumunuz için
Ay bir de Suriyeli .Dolandırıcı çıkmadı demek ,çocuk yapmış ama yinede dikkatli olun .Biraz dil öğrenip gözü açıldımı .Ne bileyim her şeyde beklenir .Miras işi içinde kötü ,anneniz rahmetli onca sene kahır çeksin ,emek versin .Annenizin sizin hakkınızı gitsin ,elin suriyelisine yedirsin .

Ay bir de Suriyeli .Dolandırıcı çıkmadı demek ,çocuk yapmış ama yinede dikkatli olun .Biraz dil öğrenip gözü açıldımı .Ne bileyim her şeyde beklenir .Miras işi içinde kötü ,anneniz rahmetli onca sene kahır çeksin ,emek versin .Annenizin sizin hakkınızı gitsin ,elin suriyelisine yedirsin .
Öyle maalesef bazen keşke dolandırıcı olsaydı diyorum .Babam ama gerçekten çok vicdansız dünyamı başıma yıktı.annem emek emek çoluğu çocuğu zor günlerini düşünerek biriktirdi şimdi babam iki kelime konuşamadığı kadına yediriyor hayat çok acımasız

Bazı yorumları ağzım açık okudum.62 yaş için nasıl 40 yaşındaki bir kadın normal olabilir?Tam zıt cinsiyet olsaydı ne derdiniz?O evlenen kadın ve onun gibilere üzüldüm doğrusu.Babanız açısından bakıyorsunuz da kendinden kaç yaş büyük,tanımadığı bir adamla belli ki mecburiyetleri için evlendi.Ben babanıza hak veremedim.Ama olan olmuş.Ortada çocuk da var.Fazla kinci olmayın.Zamana bırakın.

Bazı yorumları ağzım açık okudum.62 yaş için nasıl 40 yaşındaki bir kadın normal olabilir?Tam zıt cinsiyet olsaydı ne derdiniz?O evlenen kadın ve onun gibilere üzüldüm doğrusu.Babanız açısından bakıyorsunuz da kendinden kaç yaş büyük,tanımadığı bir adamla belli ki mecburiyetleri için evlendi.Ben babanıza hak veremedim.Ama olan olmuş.Ortada çocuk da var.Fazla kinci olmayın.Zamana bırakın.
Evet bende aradaki yaş farkını normal görenleri anlamıyorum çocuğu yaşında.babam açısından bakmıyorum kadın içinde diyorum ki benim babam o kadının acizliğini kullandı yoksa kim babası yaşındakiyle beraber olmak ister ki

Evet bende aradaki yaş farkını normal görenleri anlamıyorum çocuğu yaşında.babam açısından bakmıyorum kadın içinde diyorum ki benim babam o kadının acizliğini kullandı yoksa kim babası yaşındakiyle beraber olmak ister ki
Aynı yaşta babanız ölüp anneniz yaşasaydı böyle bir şeyin olacağını hiç sanmam.Neden erkek yalnız kalamıyormuş.ne güzel kızı da varmış yanında.İlerde belki bir kısmeti çıkar evlenirdi zaten babanız çok istiyorsa.Bana çok yanlış geldi.Yani son derece haklısınız.

Evet olmazdı.Kader işte
Teşekkürler yorum için
Aynı yaşta babanız ölüp anneniz yaşasaydı böyle bir şeyin olacağını hiç sanmam.Neden erkek yalnız kalamıyormuş.ne güzel kızı da varmış yanında.İlerde belki bir kısmeti çıkar evlenirdi zaten babanız çok istiyorsa.Bana çok yanlış geldi.Yani son derece haklısınız.
Evet olmazdı.Kader işte
Teşekkürler yorum için

Kadın şimdi el üstünde tutuluyorsa gitmez bi yere, ama ne zaman ki baban hastalanır elden ayaktan düşer o zaman vın turizm... vurgun yapar kaçar bence, işte o zaman hasta babana sen bakarsın... aman diyeyim hakkında hayırlısı olsun.

Umarım kadın iyi bir insan çıkar da babanızı çocukla bırakıp gitmez.
büyük bir risk almış hem de iğrenç bir vesileyle. Kabul edememiş olmanız çok normal. Ben de affedemezdim babam biriyle evlenmek için aracıya para verse.

Kadın şimdi el üstünde tutuluyorsa gitmez bi yere, ama ne zaman ki baban hastalanır elden ayaktan düşer o zaman vın turizm... vurgun yapar kaçar bence, işte o zaman hasta babana sen bakarsın... aman diyeyim hakkında hayırlısı olsun.
Yaş farkı sorun olmaz mı peki ne kadar el üstünde tutarsa tutsun babası yaşında

Öyle maalesef bazen keşke dolandırıcı olsaydı diyorum .Babam ama gerçekten çok vicdansız dünyamı başıma yıktı.annem emek emek çoluğu çocuğu zor günlerini düşünerek biriktirdi şimdi babam iki kelime konuşamadığı kadına yediriyor hayat çok acımasız
Maalesef öyle annenizin mekanı cennet olsun .Allah size sabır versin.Babanıza gelince ,inşallah yaptığının cezasını öder .Bencilce davranmış ,utanmamış sizden, torunlarından ,çevresinden .

Yaş farkı sorun olmaz mı peki ne kadar el üstünde tutarsa tutsun babası yaşında
Suriyeliler için önemli olduğunu sanmıyorum, çok detay bilmiyorum ama sonuçta kendi ülkelerinde de benzer şeyler yaşayanlar vardır zaten... bizim kültürümüzde de yok muydu sanki başlık parasıyla zengin yaşlı ağalara gencecik kızları vermek... hala vardır bazı bölgelerde ne yazık ki... bu yüzden yaşın önemli olduğunu sanmıyorum.

Şu an iyi yaşadığına bakar vakti gelince çocuğu bile bırakır gider belli mi olur. Yine önyargıyla yaklaşıyorum ama Suriyelilere çocuk çok mu önemli sanki, dokuzar dokuzar doğuruyorlar 😒

Suriyeliler için önemli olduğunu sanmıyorum, çok detay bilmiyorum ama sonuçta kendi ülkelerinde de benzer şeyler yaşayanlar vardır zaten... bizim kültürümüzde de yok muydu sanki başlık parasıyla zengin yaşlı ağalara gencecik kızları vermek... hala vardır bazı bölgelerde ne yazık ki... bu yüzden yaşın önemli olduğunu sanmıyorum.

Şu an iyi yaşadığına bakar vakti gelince çocuğu bile bırakır gider belli mi olur. Yine önyargıyla yaklaşıyorum ama Suriyelilere çocuk çok mu önemli sanki, dokuzar dokuzar doğuruyorlar 😒
Haklısınız ,teşekkürler

X