Haksız mıyım

Burada hepimiz farklı karakterlerde,farklı hayatlar yaşayan insanlarız. Herkesin bakış açısı aynı olamaz. O yüzden burada yazılanlar sizi çok etkilemesin. Siz kendi hayatınıza ve kendi doğrunuza göre karar verin.

Ben de annemi kaybettim ve sizinle empati yapıyorum ben yüzüne dâhi bakmazdım çok netim bu konuda. Delirirdim herhalde.
Öyle ne yazık ki insanlara çok basit geliyor evlilik ne var sanki diye ama bu normal bir evlilik normal bir çocuk dünyaya getirme değil bende terapi görüyorum psikolojimi mafetti bu durum anlayışınız için çok teşekkür ederim

Annenizin yemeyip içmeyip biriktirdiği paraların kadına gitmesine çok üzüldüm. Kıyamadım annenize :KK43:

Erkeklere acımayıp masraf yapacaksın yemin ederim. Ama işte ne bilsin kadıncağız kaza geçireceğini
Evet beni de çok yaralayan bir durum bu anneme hiç bişey yapmazdı şimdi kadını gezdirip el üstünde tutuyor

Öyle ne yazık ki insanlara çok basit geliyor evlilik ne var sanki diye ama bu normal bir evlilik normal bir çocuk dünyaya getirme değil bende terapi görüyorum psikolojimi mafetti bu durum anlayışınız için çok teşekkür ederim

Ben de annemi kaybettikten sonra terapi aldım. O acı ile basetmesi bile zorken siz üstüne abuk sabuk şeylerle uğraşmışsınız. O yüzden kimsenin ne dediğine bakmayın, kendi bildiğiniz doğrudan şaşmayın. Herkes her şeyi söyler cok takılmayın. Çevrenizdeki insanlar böyle bir durum yaşarsa o zaman konuşsunlar. Uzaktan yorum yapmak kolay. Babalık hakkıymış pehh. Annenizin yemeyip,içmeyip biriktirdiği parayla kadın getirmek ne hakki acaba.

Ben de annemi kaybettikten sonra terapi aldım. O acı ile basetmesi bile zorken siz üstüne abuk sabuk şeylerle uğraşmışsınız. O yüzden kimsenin ne dediğine bakmayın, kendi bildiğiniz doğrudan şaşmayın. Herkes herkes her şeyi söyler cok takılmayın. Çevrenizdeki insanlar böyle bir durum yaşarsa o zaman konuşsunlar. Uzaktan yorum yapmak kolay. Babalık haklıymış pehh. Annenizin yemeyip,içmeyip biriktirdiği parayla kadın getirmek ne hakki acaba.
Şu mesajınız o kadar iyi geldi ki anlatamam çok sağolun içimi okudunuz

Rahmetli annenin yemeyip icmeyip muhtemel kotu gun icin yada evlatlar icin biriktirdigi para ondan sonraki kadın için harcanmış. Içim çok acıdı gercekten allah rahmet eylesin annene.

Paradan haberin olduysa keske el koyup annen icin hayirli bi iste kullansaydin. Gec de degil gerci durumun elverdiginde annenin birikmisi kadar bi parayla annen adına hayır işi yapabilirsin. Kendimi ancak boyle rahatlatirdim.

Baba mevzusunu konusmaya bile degmez. Annen öldükten sonra ihanet etmis resmen annene. Kadıncagizin parasini yeni es icin baslik parasi olarak kullanmak nedir ya?? Baba bile deme bu kisiye bence onu da yok say.

Rahmetli annenin yemeyip icmeyip muhtemel kotu gun icin yada evlatlar icin biriktirdigi para ondan sonraki kadın için harcanmış. Içim çok acıdı gercekten allah rahmet eylesin annene.

Paradan haberin olduysa keske el koyup annen icin hayirli bi iste kullansaydin. Gec de degil gerci durumun elverdiginde annenin birikmisi kadar bi parayla annen adına hayır işi yapabilirsin. Kendimi ancak boyle rahatlatirdim.

Baba mevzusunu konusmaya bile degmez. Annen öldükten sonra ihanet etmis resmen annene. Kadıncagizin parasini yeni es icin baslik parasi olarak kullanmak nedir ya?? Baba bile deme bu kisiye bence onu da yok say.
Vermezdi ki el koyamazdım yani lafını bile etmezdi o paranın .teşekkür ederim yorumunuz için çevremde o kadar haksızmışım gibi konuşan insan var ki şu mesajınızı okumak çok iyi geldi teşekkür ederim

Belli bir yaşa gelmiş insanların içine yalnızlık korkusu girince aklı selim düşünemiyorlar; öyle şeyler yapıyorlar ki, ergen çocuk bile şaşıp kalıyor. Babanız şu yaştan sonra evlenebilir, çocuk yapabilir. İnsan satın alma gibi bir durum olmuş, çirkin. Kadın çocuğu da bırakıp gider mi bilemeyiz, belki haline şükredip oturur babanıza eşlik yapar. Annenizin parası ile insan tüccarından insan satın alan bir baba ile eskisi gibi olmak zorunda değilsiniz. İnsanlara bakmayın; kadının gitme ihtimalini onlar da düşünüyordur, dedem yaşta adam çocuğu ile başımıza bela olur diye korkuyorlardır, bu konudaki düşüncelerim çok fesatça gelebilir ama ben insanlardan ümidi kesmiş biri olarak, '' Aman ne yapsa baba babadır, hakkı ödenmez, babanla soğuk olma, bırakıp gitme. '' diye kuru kuru akıl satan insanların da niyetinde halislik göremiyorum. Baba sizin, hayat sizin, ne yaşadığınızı hissettiğinizi siz bilirsiniz. İçinizden geldiği gibi davranın, hesap verecek yeriniz yok.

Benim annem on sene önce öldü.babamda gecen ay öldü.inanin erkeğin arkada kalmasi kadar zor birşey yok bir evlat olarak kendimi helak ettim hergun duzenli yemeğini götürdüm market pazar alisverisini yaptım haftasonlari dip köşe temizligine giriştim bayram seyranda kendi evime aldım getirdim ne ettiysem mutlu edemedim yüzünü gulduremedim annemin yerine kimseleri yakistiramadim yerlestiremedim zaten babamda yasliydi .ama anladimki erkek kadından sonraya kaldıysa evlenmeli amaaaaaaaaa ölüsüne yani vefat eden karisina kalan cocuklarina yaşanılan acıya saygı gösterilerek yapılır bu .acı biraz diner yaşı yaşına uygun abdestli namazli eve Barka sahip çıkacak temizlik yemek yapacak aklı başında bir bayanla olur bu iş.afedersiniz ama babanız tamamen şeyinin derdine düşmüş.bende sizin yerinizde olsam yüzüne dahi bakmazdim.durun bir sabredin izleyin bakalım bu işin sonu nereye varacak soyup soğana cevirirlerse babanizi hiç şaşırmam bırakın allahindan bulsun....

Benim annem on sene önce öldü.babamda gecen ay öldü.inanin erkeğin arkada kalmasi kadar zor birşey yok bir evlat olarak kendimi helak ettim hergun duzenli yemeğini götürdüm market pazar alisverisini yaptım haftasonlari dip köşe temizligine giriştim bayram seyranda kendi evime aldım getirdim ne ettiysem mutlu edemedim yüzünü gulduremedim annemin yerine kimseleri yakistiramadim yerlestiremedim zaten babamda yasliydi .ama anladimki erkek kadından sonraya kaldıysa evlenmeli amaaaaaaaaa ölüsüne yani vefat eden karisina kalan cocuklarina yaşanılan acıya saygı gösterilerek yapılır bu .acı biraz diner yaşı yaşına uygun abdestli namazli eve Barka sahip çıkacak temizlik yemek yapacak aklı başında bir bayanla olur bu iş.afedersiniz ama babanız tamamen şeyinin derdine düşmüş.bende sizin yerinizde olsam yüzüne dahi bakmazdim.durun bir sabredin izleyin bakalım bu işin sonu nereye varacak soyup soğana cevirirlerse babanizi hiç şaşırmam bırakın allahindan bulsun....
Belki kötü düşünüyorum ama o kadından bir darbe yesin istiyorum kadın genç arada çok yaş farkı var.Ben başımın üstünde taşırdım böyle yapmasaydı ilerde kendi yaşlarında uygun bir kadınla evlenmesine de bişey demezdim ama böylesi çok acı oldu teşekkür ederim yorumunuz için

Belki kötü düşünüyorum ama o kadından bir darbe yesin istiyorum kadın genç arada çok yaş farkı var.Ben başımın üstünde taşırdım böyle yapmasaydı ilerde kendi yaşlarında uygun bir kadınla evlenmesine de bişey demezdim ama böylesi çok acı oldu teşekkür ederim yorumunuz için
Darbe yese inanın en çok yine siz etkileneceksiniz
Yoğun duygulardan kaynaklı dolmuş olmanız çok normal babanıza karşı
Ama bırakın mutluysa şu an öyle kalsın
Çocukla tek başına kalsa yine siz gidip gelip işini göreceksiniz
Ki o durumda şu andan daha mutsuz olursunuz bence

Darbe yese inanın en çok yine siz etkileneceksiniz
Yoğun duygulardan kaynaklı dolmuş olmanız çok normal babanıza karşı
Ama bırakın mutluysa şu an öyle kalsın
Çocukla tek başına kalsa yine siz gidip gelip işini göreceksiniz
Ki o durumda şu andan daha mutsuz olursunuz bence
İnanın çok bağımı kopardım elden ayaktan düşmediği sürece bakmam.rahmetli annemin çok hakkını yedi çünkü çok yaptı daha anlatamadığım çok şey var burada .ama dediğiniz gibi belkide sinirimden böyleyim en güzeli Allah’a havale etmek öyle yapıyorum

Bence anne veya babalar tekrar evlense cocuklarinin da önceden haberi olmasi, hatta rizasi olmasi daha iyi. Para karsiligi yapilan evlilikten bana göre hayir gelmez. Benim bir tanidigim da böyle para karsilik bir kiz ikinci es olarak almisti (kizin rizasi yoktu, ama aile baskisi gördü para icin). Bende o kisiyle akraba oldugum halde tüm iliskimi kestim. Mal mi satin aliyorsun, ne yapiyorsun yani. Bide bizim hödük evliydi daha. Yani demem o ki: babaniz bence bu konuda hatali. Böyle bir evliligi yapmadan önce sizin rizanizi da almasi gerekirdi. Evlenmesine karsi cikmazdiniz heralde. Cocuk konusuna gelince: Ask evliligi olmadigina göre bebek garanti olarak dünyaya geldi sanirim. Ama cocugun bir günahi yok. Sonucta sizin kardesiniz. Bence durumu gözlemleyin. Kirginliginizi anliyorum ama. Bende böyle yapilan evlilige tepki gösterirdim

Yahu asik olursun gencken seversin evlenirsin 60 yasinda kaza kursunu dersin bebek olurda sonradan 60 yasinda tanimadigin adamla evlenip onu gectim nasil miden aldida bebek yapabildin. Dede diyorum suanda o yastakilere. Para icin bunlarin yaomayacagi sey yok lanetler ya. Sen zaten gorusme. Eger sirasi gelen gidecekse baba onceden gider kadinda iyi sorumlu anneyse evladini alir evde oturur ne kaldiysa sahip cikar. Ama yok sorumsuzsa hala para pesindeyse cocuguda birakir bir yere kacar gider babandan sonra. Ama ne olirsa olsun kardesin malesef va daha kucucuk bebek ben oyle durumda sahip cikardim ne yalan soylueyeim.ama suanlik tabiki uzak dur

Bence anne veya babalar tekrar evlense cocuklarinin da önceden haberi olmasi, hatta rizasi olmasi daha iyi. Para karsiligi yapilan evlilikten bana göre hayir gelmez. Benim bir tanidigim da böyle para karsilik bir kiz ikinci es olarak almisti (kizin rizasi yoktu, ama aile baskisi gördü para icin). Bende o kisiyle akraba oldugum halde tüm iliskimi kestim. Mal mi satin aliyorsun, ne yapiyorsun yani. Bide bizim hödük evliydi daha. Yani demem o ki: babaniz bence bu konuda hatali. Böyle bir evliligi yapmadan önce sizin rizanizi da almasi gerekirdi. Evlenmesine karsi cikmazdiniz heralde. Cocuk konusuna gelince: Ask evliligi olmadigina göre bebek garanti olarak dünyaya geldi sanirim. Ama cocugun bir günahi yok. Sonucta sizin kardesiniz. Bence durumu gözlemleyin. Kirginliginizi anliyorum ama. Bende böyle yapilan evlilige tepki gösterird
Yahu asik olursun gencken seversin evlenirsin 60 yasinda kaza kursunu dersin bebek olurda sonradan 60 yasinda tanimadigin adamla evlenip onu gectim nasil miden aldida bebek yapabildin. Dede diyorum suanda o yastakilere. Para icin bunlarin yaomayacagi sey yok lanetler ya. Sen zaten gorusme. Eger sirasi gelen gidecekse baba onceden gider kadinda iyi sorumlu anneyse evladini alir evde oturur ne kaldiysa sahip cikar. Ama yok sorumsuzsa hala para pesindeyse cocuguda birakir bir yere kacar gider babandan sonra. Ama ne olirsa olsun kardesin malesef va daha kucucuk bebek ben oyle durumda sahip cikardim ne yalan soylueyeim.ama suanlik tabiki uzak dur
Bebeği ne yazık ki bile ve isteyerek yapmış kadın kaçmasın diye

ben sızı haklı buluyorum
babanız annenıze karsı tasarruflu oldu , annenıze harcamadı o parayı , annenız yemedı ıcmedı o parayı
o parayla kadın satın almıs babanız tam olarak olan bu
o kadar haklısınız kı
babanızın herseyı bu kadar hıc etmesı, sızın yasınızda bırını parayla eve getırmesı, annenızın emeklerı
kırgınlıgınızda cok haklısınız hıc bır akrabanızla babanız hakkında da konusmayın sıze bırsey soylemelerıne ızın vermeyın zaten ne var ne yoksa para ıcın gelen kadın hepsını yer babanızın herseyı bıtınce de ceker gıder .

X