Haksız mıyım

Haklısınız tabi ki. Babanız evlenmek istiyorsa kendi çevresinden kendine uygun bir kadın bulup evlenebilirdi. 40 yaşındaki elin Arap kadınıyla bir de parayla evlenmek nedir? İğrenç ötesi. Ben de olsam asla görüşmezdim.

Babanız gibilere ‘Azgın teke!’ diyorlar bizim buralarda. Babanız belli ki Allahtan da korkmuyor, kuldan da utanmıyor. Para karşılığı kızı yaşındaki bir kadını kullanmak inanılmaz iğrenç 🤢
Çocuk da muhtemelen 🤔 her iki taraf da aynı yerini garantileme niyetiyle yapmış olabilir ya da kadın kazara (ummadık taş baş yarar) hamile kalmış olabilir (ihtimal vermemiş olabilirler. Ve abiniz var onunda çocukları var. Torun kardeş birlikte büyüyecekler. Abiniz ne diyor peki?
Anneniz için de başınız sağ olsun 💐 İnanın çok üzüldüm. Hemen konuya girdim ama bir evlat için ne büyük bir kayıp ve ne büyük bir acı. Ve anneniz çile çekti şimdi babanız hem annenizleyken hemde annenizden sonra hala sefa sürüyor. Bu erkekler ne kadar da zalim 😭 Kesinlikle hayatını bir erkek için feda etmeyeceksinin örneği babanız. En güvendiğin sırtını dayayacağın adam böyle yaparsa elin oğlu ne yapmaz diye düşünmeden edemiyor insan. Sizin tepkiniz şu durumda şu şartlarda normal. Kendinize zaman verin. Zamanla Herşey daha az acıtıcak. Lütfen 🙏 kendinizi babanıza duyduğunuz hayal kırıklığı ve öfkeyle yıpratmayın. Kalan hayatınızı dolu dolu ve mutlu yaşayın. Ben de bir anneyim ve evladım böyle bir hal üzere olsa ona Mutlu olmalısın! Hayatını güzelce musmutlu yaşa! derdim. Üç günlük dünya gerçekten değmiyor.

Babanız gibilere ‘Azgın teke!’ diyorlar bizim buralarda. Babanız belli ki Allahtan da korkmuyor, kuldan da utanmıyor. Para karşılığı kızı yaşındaki bir kadını kullanmak inanılmaz iğrenç 🤢
Çocuk da muhtemelen 🤔 her iki taraf da aynı yerini garantileme niyetiyle yapmış olabilir ya da kadın kazara (ummadık taş baş yarar) hamile kalmış olabilir (ihtimal vermemiş olabilirler. Ve abiniz var onunda çocukları var. Torun kardeş birlikte büyüyecekler. Abiniz ne diyor peki?
Anneniz için de başınız sağ olsun 💐 İnanın çok üzüldüm. Hemen konuya girdim ama bir evlat için ne büyük bir kayıp ve ne büyük bir acı. Ve anneniz çile çekti şimdi babanız hem annenizleyken hemde annenizden sonra hala sefa sürüyor. Bu erkekler ne kadar da zalim 😭 Kesinlikle hayatını bir erkek için feda etmeyeceksinin örneği babanız. En güvendiğin sırtını dayayacağın adam böyle yaparsa elin oğlu ne yapmaz diye düşünmeden edemiyor insan. Sizin tepkiniz şu durumda şu şartlarda normal. Kendinize zaman verin. Zamanla Herşey daha az acıtıcak. Lütfen 🙏 kendinizi babanıza duyduğunuz hayal kırıklığı ve öfkeyle yıpratmayın. Kalan hayatınızı dolu dolu ve mutlu yaşayın. Ben de bir anneyim ve evladım böyle bir hal üzere olsa ona Mutlu olmalısın! Hayatını güzelce musmutlu yaşa! derdim. Üç günlük dünya gerçekten değmiyor.
Çok teşekkür ederim .gerçekten değmiyor

Erkekler yalnız kalamıyor.
Kadını kacırmamış evlenmiş. Düzeyli bir evlilik olacaksa olmasın demeye hakkınız yok.
62 yas adamla 40yas kadın çok anormal değil.
Çocuk için yorum yapamıyorum.

Yoo gayet yanliz kalabirler. Sadece işlerine gelmiyor. Seks çok önemli ya. Ha bide yemek ütü cok zor isler tabi. Kadinlar bunu anne karnina ögreniyor ama erkekler? Yapamazlar tabi aa

Kadin olsa, toplum olarak ömür boyu dul kalmasi bekleniliyor.

Şuna bak, adam hayat kadini ile beraber eski eşinin parasini yiyor ve bu normal karşilaniyor. Bu dünyaya pipili olarak gelmek varmiş demek.

Yoo gayet yanliz kalabirler. Sadece işlerine gelmiyor. Seks çok önemli ya. Ha bide yemek ütü cok zor isler tabi. Kadinlar bunu anne karnina ögreniyor ama erkekler? Yapamazlar tabi aa

Kadin olsa, toplum olarak ömür boyu dul kalmasi bekleniliyor.

Şuna bak, adam hayat kadini ile beraber eski eşinin parasini yiyor ve bu normal karşilaniyor. Bu dünyaya pipili olarak gelmek varmiş demek.
Hele ki bunu bi kadının normal görmesi daha enterasan.para ile alınıp satılmasını bir kadının 22 yaştan fazla yaş farkınıda normal görmek bazen sadece hayret ediyorum ama sonra sizinki yorumları görünce benim gibi düşünen insanlar var diyorum teşekkürler

Ben de diyorum ki
Size cirkin gelse de gelmese de atmamış satmamış evlenmiş nihayetinde. Genc istemiş olabilir cinselliği ön planda tutmuş olabilir. Hoşunuza gitmeyebilir ama hayat onun hayatı.

Atmamş, satmamiş dogru. Satin almiş. Bir kadinin çaresizliğini kullandi, dediğin gibi cinselliği ön planda olduğu için.
Ancak sirf imza atilip evlendi diye, normalmi karşilansin insanlarin satilmasi?

Atmamş, satmamiş dogru. Satin almiş. Bir kadinin çaresizliğini kullandi, dediğin gibi cinselliği ön planda olduğu için.
Malesef normal görenler var. Herkesin kendi görüşü demek isterim ama gönlüm elvermiyor böyle zihniyeti .insanoğlu herhalde başına gelmeyen şeyi basit görüyor yaşamayan bilmiyor gerçekten ,ama en azından birazcık empati yapılabilir.21.Yüzyılda erkeklerin çocuğu yaşında kadınları para ile satın almasını onaylayan aman ne yapmış evlenmiş sanki diyen zihniyetler ne yazık ki var.

Konuyu nerelere cektiniz
Ne biliyorsunuz
Orada mıydınız
Elbette Bi hoşlanma olmuştur ki evlilik gerceklesmiş
İnsanlar caresiz ve de tutunmaya calışıyor. Evliliği de bir cıkış olarak görmüş olabilir
Herkes tüm benliği ile güvenerek mi evlilik yapıyor.
Tanımadan etmeden aşık olmanın da alt yapısında cinsellik ön planda bence. İki tane 20 yasında genc asık olup evlenince (cinsellik ön planda oluyor bence) adına ask diyorsunuz da bu durumda neden satın alma vs diyorsunuz?

Konuyu nerelere cektiniz
Ne biliyorsunuz
Orada mıydınız
Elbette Bi hoşlanma olmuştur ki evlilik gerceklesmiş
İnsanlar caresiz ve de tutunmaya calışıyor. Evliliği de bir cıkış olarak görmüş olabilir
Herkes tüm benliği ile güvenerek mi evlilik yapıyor.
Tanımadan etmeden aşık olmanın da alt yapısında cinsellik ön planda bence. İki tane 20 yasında genc asık olup evlenince (cinsellik ön planda oluyor bence) adına ask diyorsunuz da bu durumda neden satın alma vs diyorsunuz?
Biliyorum çünkü ben yaşadım asıl siz ne biliyorsunuz kadın Suriyeli Suriye’ye gitti de babam orda aşk mı yaşayıp getirdi kadının bir resmini görüp evlilik işlemlerini başlatmıl birbirini tanımayan ve aynı dili konuşamayan iki insan.Parasını verdi ve aldı biz buna satın alma diyoruz siz ne diyorsunuz aşk mı ?insanlar neden çaresiz onu da anlayamadım babam çocuğu yaşında olmayınca kendi yaşlarında bir kadın olunca yaşayamıyor mu bu ne saçma bi zihniyettir ya .kendi evladınızı babası yaşında bi adam aynı böyle satın alsa insanlar mecburlar cinsellik falan mı diyeceksiniz

Ben
Biliyorum çünkü ben yaşadım asıl siz ne biliyorsunuz kadın Suriyeli Suriye’ye gitti de babam orda aşk mı yaşayıp getirdi kadının bir resmini görüp evlilik işlemlerini başlatmıl birbirini tanımayan ve aynı dili konuşamayan iki insan.Parasını verdi ve aldı biz buna satın alma diyoruz siz ne diyorsunuz aşk mı ?insanlar neden çaresiz onu da anlayamadım babam çocuğu yaşında olmayınca kendi yaşlarında bir kadın olunca yaşayamıyor mu bu ne saçma bi zihniyettir ya .kendi evladınızı babası yaşında bi adam aynı böyle satın alsa insanlar mecburlar cinsellik falan mı diyeceksiniz
Konu sizin babanızdan benim evladına nasıl geldi hayret bişey.
Ben size farklı bir bakış acısı sunuyorum
Olan olmuş iyice kin dolmayı diye ama belli ki sizin amacınız cözüm bulmak değil desarj olmak. Yazmıyorum artık konunuza.

Ben
Konu sizin babanızdan benim evladına nasıl geldi hayret bişey.
Ben sşze farklı bir bakış acısı sunuyorum
Olan olmuş iyice kin dolmayı diye ama belli ki sizin amacınız cözüm bulmak değil desarj olmak. Yazmıyorum artık konumuza.
Bende size farklı bir bakış açısı sunuyorum neden sinirlendiniz ki.sonuçta o kadında bir annenin evladı.evet olan oldu burayı yazmamın sebebi de insanlaın zihniyetini merak etmemdi tepkilerini empati yapmalarını istedim.bu kadar kadının olduğu bir sitede satın alma olayını onaylayan sadece siz vardınız neyse ne diyeyim farklı bir bakış açınız var evlerden uzak ve insan korkutan.iyi akşamlar dilerim bence de yorum yazmayın zira kadının kadına olan saygısını azaltıyorsunuz 🤗

Bende size farklı bir bakış açısı sunuyorum neden sinirlendiniz ki.sonuçta o kadında bir annenin evladı.evet olan oldu burayı yazmamın sebebi de insanlaın zihniyetini merak etmemdi tepkilerini empati yapmalarını istedim.bu kadar kadının olduğu bir sitede satın alma olayını onaylayan sadece siz vardınız neyse ne diyeyim farklı bir bakış açınız var evlerden uzak ve insan korkutan.iyi akşamlar dilerim bence de yorum yazmayın zira kadının kadına olan saygısını azaltıyorsunuz 🤗
Ya bu kadar kadın içinde tek onaylayan neden ben olayım
Sşz fotodan parayla aldı diye sonradan yazdınız
Ben savas yüzünden gelen bir kadınla evlilik yaptı sandım. Ve yası da kızından 5 6 yas büyükse inanılmaz bir fark olmayabilir.
Kadın farklı ülkeye gelmiş belki tutunamıyordu babanız da belki begendi diye düşündüm. İş katalog evliliği tarzı ise bu sekilde hosgörülğ olmam tabi ki.
Benim demek istediğim babanız yetişkin. Olan da olmuş be diyebilirsiniz ki?

Bir üye de yukarıda yazmış
Erkekler neden yalnız kalamıyor diye
Ben kalamaz demedim kalamıyor dedim. Gördüğüm çok örnek böyle. Kendine yeten erkek az. Artık kapasitesiz mi desem hazıra alışmış mı desem bilemiyorum.

Babanız cok haklı demiyorum. Toplumun çogunluğu böyle düşünüyor babanıza göre yaptığı da normaldir diyorum.
Bence normal mi?
Duruma kişiye sartlara cevreye göre değişir. Yaşamadığım, imtihan olmadığım seyle ilgili yorum yapıp ben olsam diyemem. Hoş değil belki ama asalım keselim namussuz yok insan satışı vs diyemiyorum. Hepsi bu.

Ya bu kadar kadın içinde tek onaylayan neden ben olayım
Sşz fotodan parayla aldı diye sonradan yazdınız
Ben savas yüzünden gelen bir kadınla evlilik yaptı sandım. Ve yası da kızından 5 6 yas büyükse inanılmaz bir fark olmayabilir.
Kadın farklı ülkeye gelmiş belki tutunamıyordu babanız da belki begendi diye düşündüm. İş katalog evliliği tarzı ise bu sekilde hosgörülğ olmam tabi ki.
Benim demek istediğim babanız yetişkin. Olan da olmuş be diyebilirsiniz ki?

Bir üye de yukarıda yazmış
Erkekler neden yalnız kalamıyor diye
Ben kalamaz demedim kalamıyor dedim. Gördüğüm çok örnek böyle. Kendine yeten erkek az. Artık kapasitesiz mi desem hazıra alışmış mı desem bilemiyorum.

Babanız cok haklı demiyorum. Toplumun çogunluğu böyle düşünüyor babanıza göre yaptığı da normaldir diyorum.
Bence normal mi?
Duruma kişiye sartlara cevreye göre değişir. Yaşamadığım, imtihan olmadığım seyle ilgili yorum yapıp ben olsam diyemem. Hoş değil belki ama asalım keselim namussuz yok insan satışı vs diyemiyorum. Hepsi
Açıkça mesajlarda yazdım satın alma olduğunu para karşılığı geldiğini 24 yaş farkı var ve babası yaşında siz normal görüyorsanız bişey diyemem herkesin kendi yaşam algısı, insanlık anlayışı . keşke daha iyi şekilde okusaydınız yazdıklarımı ve öyle yorumlasaydınız umarım bir gün buna benzer bir olayla canınız yanmaz kendinizi kötü hissetmez ve benim gibi uykularınız hiçbir zaman için kaçmaz hayırlı akşamlar .

Açıkça mesajlarda yazdım satın alma olduğunu para karşılığı geldiğini 24 yaş farkı var ve babası yaşında siz normal görüyorsanız bişey diyemem herkesin kendi yaşam algısı, insanlık anlayışı . keşke daha iyi şekilde okusaydınız yazdıklarımı ve öyle yorumlasaydınız umarım bir gün buna benzer bir olayla canınız yanmaz kendinizi kötü hissetmez ve benim gibi uykularınız hiçbir zaman için kaçmaz hayırlı akşamlar .
Yazdıklarınızı beddua degil dua olarak algılıyorum ii akş

Kızmakta haklısın.evlenmek hakkıydı ama evlenme şekli hoş olmamış.görüşüp görüşmemek konusunu bilemiyorum.babanla ilişkin nasıl ,sevgi bağınız nasıl bunlara baglı bence

Bu tarz evlilikler bize cok geliyordu nikah islemi yani
Genelde cocuklardan gizli yapilir.
Tamamina yakini kisa surede adamin ortada kalmasi seklinde biter
Nadiren kadin diger akrabalarinida getirir adamin yakinlari ile evlenir yada evine yerlesir bir nevi yasayacak kapidir
Haklisiniz
Ama yapacak bsy yok zamana birakin
Mirasinizi da alin hakkinizi bolusmeyin

Bu tarz evlilikler bize cok geliyordu nikah islemi yani
Genelde cocuklardan gizli yapilir.
Tamamina yakini kisa surede adamin ortada kalmasi seklinde biter
Nadiren kadin diger akrabalarinida getirir adamin yakinlari ile evlenir yada evine yerlesir bir nevi yasayacak kapidir
Haklisiniz
Ama yapacak bsy yok zamana birakin
Mirasinizi da alin
Teşekkür ederim yorumunuz için bende başımıza gelmeden önce çok bilmiyordum ama Türkiye’de çok fazlaymış bu durum geneli koşa süre durup kaçıyormuş ama bize gelen kaçmadı çocuk yaptı.zamana bıraktım hayırlısı olsun

X