Hamile olanlar ve Anneler bakar mısınız ?

Sağlıkla alın inşallah bebeğinizi kucağınıza.

Ben de doğumdan sonra işten ayrıldım 2 küçük çocuğum var kendim büyütüyorum onları ama ben çocuktan sonra en azından 3-4 yıl çalışmayı düşünmediğimden maddi anlamda şartlar olgunlaşana kadar çocuk istemedim evliliğimin beşinci yılı hamile kaldım. Özellikle planlı bir hamilelik yaşıyorsanız aslında hamilelik öncesi bu soruların cevabını bulmanız daha iyi olurdu.

Doğum izni kullanacaksınız nasıl olsa belli bir süre o zamana kadar daha netleşir fikirleriniz.

Son düzenleme:
hayırlı olsun canım öncelikle şimdi vicdan yapma daha çok erken 9 ay geçmez sen böyle derin düşünürsen zehir etme hamileliğini hamile çalışan kadınların hepsinde aynı tedirginlik var ama şanslısın işyerin ılımlı ve halden anlayan insanlar ve patronun senin yanında şanslısın belli bir aya kadar durursun örneğin 6. ay her anne mecbur çocuğunun geleceği ihtiyaçları için çalışmak zorunda eğer eşinin geliri yeterliyse bişey diyemem bu onların geleceği için mantıklı düşünmek gerekiyor duygular harici en kaliteli mama en kaliteli kıyafet iyi okulları için
örneğin ben 2. ay gel başla diyorlar özel sektördeyim 2. ay nasıl bir anne gidebilir? mantıklı mı ? bir de böyle olsan napıcaktın

Zaten suan kara kara onu dusunuyorlar. Burada patronun yardımcısı bana işi öğreten kişi o da hala burada ama ben 1 hafta ızın kullansam geldıgımde hersey karısmıs oluyor her musterının ayrı ıstegı var ve o soylememe ragmen kendı eskı sıstemıne gore yapınca sorun cıkıyor toplamak bana kalıyor o mecbur ızın suresını hıc dusunmek bıle ıstemıyorum burası hepten karısacak.
daha çok erken bunları düşünmek için.dur bir çocuk doğsun Allah korusun daha nelerle karşılaşacaksın dur bakalım.şirket karışırsa karışsın babanızın şirketi değil çalışansınız orda.koca şirket olmuşlar daha bunun altında kalırlarsa kapatıp gitsinler zaten.arkadaşlar da yazmışlar zaten 9 ay doğum izniniz olacak.kayınvalidenizin yanına bir bakıcı tutarsınız.fazla büyütmüşsünüz meseleyi.insanlar 3 aylık bebeğini bırakıp işe gidiyor çalışmak zorunda diye.

ay bir sakin olun

daha yolun başındasınız

sağlıkla bir kucağınıza alın

doğum izninizi bitirin sonra düşünün

bir tanıdığım muhasebede çalışıyordu mesela işini yarım gün ayarlamıştı patronu ilk bir yıl

yarım gün de kv bakıyordu bebeğe

ya da ne bileyim evet işten ayrılabilirsiniz de ama 8 yıldır düzenli çalıştığınız nazınızın geçtiği bir işyerinden sonra iş bulmak zor

lakin siz fazla evhamlı geldiniz bana

bebeğe bir şey olursa ne yapacak vs demişsiniz de sizi arayacağı bir numara olur evde de para olur sizi arar siz taksi çağırırsınız gideceği yeri söylersiniz biner gider

bunlar pratik çözümler

çocuğuma bakıcı baktı evde hep para vardı taksi numarası vs vardı

atla git doktora götür diye tembih etmiştik bir şey de yaşanmadı mesela

evde sen bak sen işe git ben gündüz bakayım gece çalışıyım vs teklifleri de eşinizin sizi rahatlatmaya çalıştığı izlenimi yarattı bende

çocuk büyürken her şey olabilir ama ne olur fazla evham yapmayın her şeyi kurmayın bu sizi çok yıpratır

Ben de sen gibiydim bu çocuğa kim bakacak diye oturup ağlardım ama Allah yardım ediyor kızım iki yaşına girecek çok şükür eşimle dönüşümlü bu zamana kadar geldik şimdi de kreşe gidene kadar ne olacak diye düşünüyorum ama o kadar da dert etmiyorum Allah yardım eder
Sen şimdiden buna üzülme
İş konusunda da illa ki Doğum iznin olacak ayrılma diyemezler en zaman dört ay yoksun iki Doğumdan önce iki Doğumdan sonra

kaynananizda eşinizin annesi sonucta bir kotuluk yapacagini sanmiyorum ama hastalansa ne yapar bilmiyorum

Zaten suan kara kara onu dusunuyorlar. Burada patronun yardımcısı bana işi öğreten kişi o da hala burada ama ben 1 hafta ızın kullansam geldıgımde hersey karısmıs oluyor her musterının ayrı ıstegı var ve o soylememe ragmen kendı eskı sıstemıne gore yapınca sorun cıkıyor toplamak bana kalıyor o mecbur ızın suresını hıc dusunmek bıle ıstemıyorum burası hepten karısacak.
siz illa ki isten gecici sure bile olsa izne ayrilacaksiniz.
Yaniniza birini alsinlar isi ogretin. Dogum yapip ertesi gun ise gidemeyeceginize gore, baslarinin caresine bakmak zorundalar.

Öncelikle Rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin. Annenizin ve kayınvalidenizin bakabilecek olması ve size yakınlıkları nedeni ile şanlısınız. Şöyle olabilir eğer işten çıksanız zaten para alamayacaksınız ama çalışırsanız annenize tam maaş olamasada yarım maaş verebilirsiniz. Kayınvalidenizin bakması durumunda da bir şey olduğunda zaten telefonla sizi haberdar edebilir çok acil bir durumda da ambulans çağırmak gerekir cep telefonu varsa 112 yi aramak çok zor olmasa gerek evin adresinide görünür bir yere büyükçe yazıp öğretebilirsiniz çok sorun olabileceğini sanmıyorum

Arkadaslar hepınıze cok tesekkur ederım gercekten sızlerın yazdıklarını okuyunca suan bosuna kendımı strese soktugumu daha ıyı anladım. Ve galıba calısmak en iyi karar cunku kres vs derken paraya daha cok ıhtıyac olucak tek maasla nereye kadar ıdare edılebılır kı. Şuan borcumuz var belkı o olmasaydı zaten dusunmeden dırek evde oturur cocoguma bakardım uzun suredır calısıyorum ve bazen bunalıyorum hele sımdı uykum gelıyor cabuk yoruluyorum bunlarında etkılerı oluyor boyle dusunmemde. Dediğiniz gibi daha çok zaman var rabbim sağlık verdikten sonra çözülmeyecek sorun degıl benımkı de

Cocuk daha dogmadan ne bu stress🥴 keske suan ben hamile olsamda elalemi siler atarim ben 3 senedir ne savaslar verdim kafana takma zaten hayatta hic bisey plann yaptigin gibi gitmez herzaman. Bende senin gibi bir firmada calisiyodum ama hamile kalabilmek icin stressden uzak durmak icin biraktim cünkü tedavi görüyorum. Sen zaten bilgilisin ve yine is bulursun. Yada onlarla anlasirsin bi ortak yol illaki bulursun. Ayrica kreşler var calisan cogu anne oraya birakiyor cocuklarini tabiki 3 yasina felan geldiginde diyorum :) benim annemde beni ya krese birakirdi yada baskasina baktirirdi cünkü farkindaydim eve ekmek getirme derdindeydi! Bu herzaman böyle insanlar hep kosturcak kosturmadan olmuyo ..

X