Hamileler, emziren anneler, gebelik planlayanlar ve HAMİLELER COVİD-19 aşısı olmalı mı? BioNTech mi, Sinovac mı?

Ben de emzirirken aşı oldum. Aşı ilk çıktığında çok fazla şüphe vardı kafamda ve çok mecbur kalmadıkça aşı olmamaya karar vermiştim. Bunu düşünürken vakalar azalıyordu. Çok fazla doktor dinledim aşı karşıtı doktorların söylediklerini hep daha mantıklı buldum. Aslında hala öyle düşünüyorum. Buna rağmen oldum neden? Çünkü ben de yukarıda yazılan yorumda belirtildiği gibi covidin aşıdan çok daha riskli ve tehlikeli bir hastalık olduğunu düşünüyorum. Aşının ilerde ne gibi etkileri çıkar bilmiyoruz. Ama covidin çok daha kötü etkilerinin olacağı kesin. Arkadaşlar bu hastalık maalesef bitmiyor ve bitmeyecek. Grip gibi hep aramızda olacak ve sürekli şekil değiştirecek. Aşı olmayın diyen doktorlar bunu da söylüyorlar aslında ve aşının koruması böyle bi durumda geçici oluyor. Ama en azından hasta sayısında ki düşüş kendimizi daha rahat korumamıza olanak sağlayabilir. Ben covid olmaktan daha çok korkuyorum. Aranızda ben asla covide yakalanmam diyen biri varsa aşı olmasın. Ben böyle bişey diyemedim. böyle diyemiyorsanız aşı hem sizi hem de emzirenler için söyleyim en azından bebeğinizi kandan süte geçen antikorlar sayesinde korur. Bu da benim emzirme sürecinde aşı olmayı tercih etme sebeplerimden bir tanesi. Hamile olanlar için de şunu söyleyim. Çok güvendiğim ünlü bir doktor hamileliğin ilk üç ayını atlatınca(organlar ilk 3 ayda oluştuğu için) aşı olmanızı öneririm demişti. Ben aşı olmadım diye bebeğim covide yakalansaydı ki bu an meselesi çok daha büyük bi vicdan azabı duyardım. Eninde sonunda Allah a teslim olup aşımı oldum çünkü asıl bizi koruyan o. Herkese sağlıklı günler dilerim. umarım verdiğiniz kararlardan pişman olmazsınız.

Acikcasi ben ilk basta gelen aşıya güvenmedim yan etkisi olur diye. Hamileyim suanda doguma az kaldi dogumdan sonra biraz toparlaninca olmayi dusunuyorum. Bu 9 ay boyunca izole yasadim hickimseye gitmeden temas kurmadan surekli maske mesafe kurallarina uyarak gecirdim. Yan etkisi olmasindan korktum bu kadar huzursuz olacagima vurulmadim bekledim. Cunku ilac igne kullanimi hamilelikte sınırlıyken birden ard arda covid aşısının bebegime zarar verme dusuncesi beni cok huzursuz ederdi psikolojik olarak hic kaldirabilecegim birsey degil.

Bende o kadar direndikten sonra dayanamadım gittim geçen hafta Sinovac ilk dozumu oldum

Kendi doktorum dışında farklı 3 doktorla daha görüştüm, bu doktorlardan bir tanesi sağlık bakanlığında filyasyon ekibinde çalışıyor. Beklediğin her gün hata, mutlaka aşını bir an önce ol, korona aşıdan çok daha riskli dedi. Emzirme döneminde çok önermiyoruz, anne sütünden bebeğe ne geçiyor tam bilinmiyor, en azından hamilelikte plasenta sayesinde sadece bebeğe antikor geçişi oluyor dedi. Doktorların çoğu Biontech önerde ama içime sinmedi Sinovac oldum. İkinci dozum bittikten sonrada 22 haftayı bitirmiş olucam tetanoz aşısı bekliyor birde.
Hepimiz için sağlıkla sıkıntısız geçer inşallah bu süreç...

Ben biontech oldum hamileliğimde bebğimde antikor oluştu hiç bir sıkıntı yaşamadık. Bebeğim 2 aylık oldu benimle birlikte de bi çok arkadaşım aşı oldu onlarda bi sorun yaşamadılar

Ben biontech oldum hamileliğimde bebğimde antikor oluştu hiç bir sıkıntı yaşamadık. Bebeğim 2 aylık oldu benimle birlikte de bi çok arkadaşım aşı oldu onlarda bi sorun yaşamadılar
oh gözünüz aydın. hepimizin kaygısı doğum sonrası da bebeklerimiz sağlıklı olur mu diye.. çok mutlu oldum okuyunca. allah bağışlasın

Ben de 18. haftaya girdim , yarın için biontech aşı randevumu aldım . Fakat gerçekten içim hiç rahat değil , istemeye istemeye olacağım . Kendi doktorum ve sormasını rica ettiğim arkadaşımın doktoru olunması gerektiğini söyledi .

Hepimiz öyle.. Ne yapalım yoğun bakımları gebe dolu..Allah korusun kaparsak bebeğimi göremem dedim son aylarda.. içine nasıl siniyorsa onu yap. Ben doktorumu dinledim ve diğer doktorları. Bu da bizim imtihanimizmiş. Allah bize bağışlasın

Bende emziriyorum şuan bebeğim 3 aylık doğumdan 10 gün sonra hemen biontech aşımı oldum iki doz çok şükür ne bana nede bebeğime bir zararı olmadı

Rahat olun sıkıntı yapmayın ben oldum hiç bi sorun yaşamaıdm

Oldum bugün korka korka , umarım bebek sorun yaşamaz ileride
Bütün doktorlar oluyor bilimle uğraşan insanlar oluyorsa bizde kulaktan dolma bilgilerle hareket etmememiz lazım hem bebeğim de de antikor oluştu. İnanın doğduktan sonra büyük rahatlık. Allah korusun virüsten dolayı birşey olsa büyük pişmanlık yaşar insan. Üzerine düşeni yapmışsın bebeğin de de antikor oluşursa çok rahat edersin

İki snovac deltaya karsı koruyor mu axaba, ben de ıkı snovac oldum ama tedirgınım

bazı doktorlar bu hastalıgın fazla abartıldıgını söylüyorlar. kalp krizinden gripten ölenlerin sayısı covidden ölenlerden daha fazla diyorlar.
bu hastalıgı abartma sebeplerinin temelinde de bu aşıyı yapmak oldugunu söylüyorlar.
aşıyı bize kabullendirebilmelerinin en önemli yolu bu asının bizi ölümden koruyacagı. hal böyle olunca herkes güvenip olma eğiliminde.
altında cok farklı planlar yatıyor, dünyayı yönetenlerin 1980lerden beri yaptıgı planlar..
keşke her şey gösterildiği gibi masum olsa.
daha büyük felaketler olmaz inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…