Hamilelik belirtilerinde uzman oldum beklerim

hanımlar merhaba benimde bir sorum var biz kaç aydır deniyoruz ama bi türlü olmuyor fakat bu ay henüz adet görmedim 4 gün falan kaldı ama karın altımda bi şişlik ve kasıklarımda ağrı var kalmış olabilirmiyim gerçi bende çok fazla akıntı yok sabredemiyorum kalmış olabilirmiyim sizce lütfen yardım:KK43:

hanımlar merhaba benimde bir sorum var biz kaç aydır deniyoruz ama bi türlü olmuyor fakat bu ay henüz adet görmedim 4 gün falan kaldı ama karın altımda bi şişlik ve kasıklarımda ağrı var kalmış olabilirmiyim gerçi bende çok fazla akıntı yok sabredemiyorum kalmış olabilirmiyim sizce lütfen yardım:KK43:

CAN AÇIK ARA KAN TESTİNİ TEK GEÇERİM İKİNCİ KEZ YAPILAN KAN TESTİDE NEGATİFSE DOĞRUDUR 100/100 CANIM EMİN OLABİLİRSİN:lepi:

Sağol canım.bende tekrar yaptırsammı diye düşünüyordum.Ozaman yaptırmıyım.bende dış gebelik falanmı diye korkuyordum.ama oda olsaydı kanda çıkardı deilmi?

baht arkadasim...ben düne kadar sanci kasilma falan vardi kasik bölgemde bel agrisida vardi...bugün hic birsey hissetmiyorum..birde bu sabah rüyamda reglim gelmis..moralim cok bozuk.......bugün yum.gününden sonra 6.gün

benimde son adetim 15 eylül kasıklarım belim ağrıyor ara ara ama adety geldi sanıyorum meğer beyaz akıntı anlamadım

benimde son adetim 14 eylul eger hamileysek yaklasik 1 aylik bi bebek tasiyoruz karnimizda bendede acayip beyaz akinti oluyo bide sol kasigimda arada bi agri giriyo adetim 3 gun gecti p.tesiye kadar gelmezse kan testi yaptiricam idrar testine hiiiiiiiiiiiiiiiic guvenmiyorum cunku

benimde adetimin geçtiği 5 gün oldu...
2 gün önce idrar testi yaptım negatifti. ilk idrarla yapılması gerekiyormuş bide. ben ilk idrarla yapmadım testi. ondan mı öyle çıktı kii...
dün adet oldum sandım tuvalete girdim akıntıymış meğer. kesin adet oldum dedim ama daha olmadım...olmayıncada ümitliyim.
2-3 gün daha olmazsam kan testi yaptırcam...

benimde son adetim 14 eylul eger hamileysek yaklasik 1 aylik bi bebek tasiyoruz karnimizda bendede acayip beyaz akinti oluyo bide sol kasigimda arada bi agri giriyo adetim 3 gun gecti p.tesiye kadar gelmezse kan testi yaptiricam idrar testine hiiiiiiiiiiiiiiiic guvenmiyorum cunku

valla benimde sağımda ve akıntı halada hastalanmadım test yaptım dün negatif idrarda beklicem

merhaba arkadaslar,

yumurtlama zamanım bıttı ama yumurtalıklarımda ve belımde agrılar oluyor,acaba hamılelık varmıdır?normalde 29 nda adet olmam gerek daha var sımdıden bellı olurmu acaba?

normalde benım akıntım hep olur,yumurlamanun son gunu cok akıntım oldu daha once hıc bu kadar akıntım olmadı,ama agrılarım var cok sıddetlı degıl ama.usuttum mu acaba yoksa hamılemıyımdır bılmıyorum.ama boyle uzun agrım olmazdı.

bendaha adet olmadım. 1 hafta oldu geçeli.
ama dün koyu kahve rengi lekelenme oldu.
bugünde öyle az bişey geliyor bu nedir kızlar yardım lütfennnnnnnn

ben hala hastalanmadım bide sağ kasığım pıtpıt seyiriyor bide test yaptım çıkmadı içinde beyaz bişey vardı akıntım var bembeyaz

beyaz akıntı genelde adetten önce oluyor. ama hiç belli olmaz canım. idrar testin şu an çıkmayabilir. bence bi kaç gün bekle hala olmadıysan kan testi yaptır. inşallah hamişsindir canım hihoyyyt

bendaha adet olmadım. 1 hafta oldu geçeli.
ama dün koyu kahve rengi lekelenme oldu.
bugünde öyle az bişey geliyor bu nedir kızlar yardım lütfennnnnnnn

kahverengi leke ya hamilelikten meydana geliyordur -ama bu kadar sürmesi normal değil düşükte olabilir- ya da çikolata kistinden. yerinde olsam hemen doktora giderdim. canım daha fazla bekleme. umarım bebişin seninledir :CüvCüv: :ecrin_bebek:

O halde öncelikle hoşgeldin :))
Bu soruya şöyle cevap vereyim;siklus uzunluğun ne olursa olsun beklemekte olduğun adetine 14 gün kaldığında bu senin ovulasyon günün olduğuna göre(ya da bitirdiğin regline göre hesaplanak istersen ; mesela 28 günde bir adet oluyorsan son reglinin ilk gününden itiabren 28-14=14. gün ,30 günde bri oluyorsa 30-14=16.gün ovulasyon günündür) o günü baz alarak açıklamaya çalışacağım.

Bu durumda beklenen regle 14 gün kala hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu gün olduğu düşünülürse (tabi artı eksi iki olarak kabul etmek lazım bu günü çünkü çeşitli hormonsal nedenlerle değişebilir) ve yerleşmenin de 7-10 gün sürdüğü de göz önünde bulundurulduğunda vajinal akıntı ovulasyon dönemi bittiği halde devam ediyorsa bir hamilelik söz konusu olabilir.Bu ilk yedi günlük süreçte kasık batması çok fazla değilidir ama hissedilir düzeydedir.

Yerleşme kanaması herkes de olacak diye bir şey yoktur.Yumurtanın rahim duvarına implimantasyonu sırasında ana rahmine tutunmaya çalışırken bazı kadınlarda lekelenme dediğimiz duruma sebebiyet verebilir.Bu da ovulasondan itibaren 7-8. güne maksimum 10. güne denk gelir.Herkes de olacak diye bişey asla söz konus değildir.

Beklenen regle 14 gün kaladan itibaren ilk 7-10 günlük dilimde gerçekleşen durum bu.Son 7 günün özellikle regl tarihine gelinirken ki süreçte kasık batmalarındaki sıklık artar.Akıntı da ovulasyon gününden itibaren kesilmediği gibi devam etmektedir.

Bu yazdıklarım menstrasyonu düzenli olan yani olması gereken tarihte olması gerektiği kadar adet olan hanımlar için.Bu yüzden regl tarihinde sapmalar olan arkadaşlar için bu bahsedilen günler farklı zamanlara denk gelir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir... :)

merhaba arkadaşlar, yukarıdaki alıntıdaki koyu yazı ile ilgili detaylı bilgi verebilecek kimse varmı?mesela yukarıdaki cumledeki akıntı devam ediyorsa, şeklinin nasıl olduğunu bilen varmı?
ben ateşde ölçüyorum ve çarşamba gibi yumurtlamış olmam gerekiyor ama hala akıntım var?

--------------------------------------------------------------------------------

Kizlar, ayaklarim son 2 gundur cok usuyor. ne yapsam, isitamiyorum. gazim da var ve asiri aclik hissim de oldu bu gunlerde. normalde carsamba gunu adet olmaliyim. acaba hamile miyim? bu belirtiler hakknda ne diyorsunuz? umutlanabilir miyim?
Yalniz herkesin dedigi gibi goguslerimde hic bir agri yok!

kizlar bana yardımcı olurmusunuz

30 gunde bir regl oluyorum

13. 14. ve 18. gunler iliski oldu sizce hamile kalma ihtimalim var mı?

kızlar amma soru bırıktırmıŞsınız Şımdı baktıĞım kadarıyla soruların bıÇoĞu aynı onları cevaplayım akıntı ve bel aĞrısı akıntı beyaz ve sÜt kesıĞı Şeklınde gelıyorsa bÜyÜk ıhtımal ÜŞÜtme koku varsa ÜŞÜtmeye baĞlı rahım hastalıĞı eĞer Şefaf sÜmÜksÜ Çok yoĞun ıkı parmak arasında uzayabılen bı sıvı ıse gebelık akıntısı veya habercısı olarak kabul edılerbılır eĞer adet gÜnÜ geÇmıŞ ıse zaten gebelık oluŞumunu gÖsterır ama adet gÜnÜne daha olan veya ıılıŞkı gebelık ŞÜphesı olup daha 1 haftayı doldurmamıŞsa ÜzgÜnÜm gebelık deĞıl ÜŞÜtmedır ÇÜnkÜ bebeĞın yerleŞtıkten enaz 1 hafta sonra yada dÖllenmeyı 4 veya5 gÜn geÇtıkten sonra bel aĞrısı kasık aĞrısı ve akıntı fazlalıĞı gÖrÜlÜyo ayakların ÜŞÜme veya bulantı veya halsızlık en az 2 haftalık gebelık lerde oluŞuyor erken gebelık belırtılerınde akıntı kasık batması ve bel aĞrısı oluŞabılıyor bu belırtıler 2 veya1 haftalıktan ıytı baren baŞlayıp gebelık sÜresınce fazlalaŞır ha buarada erken gebelık belırtılerın de gaz ve kabızlık gÖrÜlebılıyor bu belırtılere gÖre kendınızı takıp edebılırsınız ÖpÜldÜnÜz hepınız

CAN HERZAMAN UMUT VARDIR AMA 4 GÜN KALMIŞ BİRAZ SABRET SABIRSIZLIĞINI ANLIYORUM KOLAY DEĞİL FAKAT EĞER BUKADAR KAFAYI TAKARSAN PSİKOLOJİK OLARAK ADETİNİ GECİKTİREBİLİRSİN BUDA SENİ DAHA ÇOK UMUTLANDIRIR FAKAT ADET OLURSAN BİKAÇ GÜN SONRA DAHA ÇOK ÜZÜLÜRSÜN :kahve: BU YÜZDEN BİRAZ DAHA BEKLE ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN CAN ÖP.

X