Hamilelik düşünenler covid aşısı vurulacak mısınız? Kısırlık yapar mı?

ben de biontech oldum.2.dozu olduktan sonra hamilelik düşüneceğim sanirim..iyice kafalar karisti ama hamilelik düşünenlerin önceden aşilarini tamamlamasi daha mantikli geliyor bana..bu hastalik illeti yakamizi bırakmayacak gibi duruyor çünku🙄

Merhaba ;Şu an bebek düşündüğünüz için aşı olmadıysanız gebe kaldığınız da olmayacağınızı anlıyorum(ben olsam ben de şu an anlamlı veriler yokken gebeyken olmak istemem ). Peki sonbahara kadar aşı bir çok kişinin olduğunu varsayalım ve siz örneğin 3 aylık gebesiniz aşısınız yok ve her yer açık. Bu daha problemli bir süreç olmaz mı ?İnsanlar aşılı diye rahatla dolaşacaklar bir sürü aşılı bireyin arasında aşısız bir de gebe olmak daha riskli olmaz mı ? Örneğin kızım okula gidecek ,eşim işe .Biz o yüzden aşı olduktan 3 ay sonra denemeye başlarız diye düşündük.
bende aynı dusuncelerden dolayı ası olmayı planlıyorum bu ay keske daha once olsaydım korktum olmadı sız doktorla vs gorustunuzmu hıc beklemek gerekırmı dıe hangı asıyı oldunuz ben sınovac olamyı planlıyorum

Merhabalar hocam ben de öğretmenım .yaşım 37 zaman değerli tüp bebek surecındeyim .bu ay transferim olacak .doktorum aşıyı önermedi ancak hamıle kaldıktan sonra 3.ay ıtıbarıyle yaptırabilirsin dedı .Ocak ayında covid gecırdım antikorum da kalmamıştır artık aşı da olamıyorum Eylülde de okullar açılacak .ne yapacağımı şaşırmış durumdayım .siz ne durumdasınız ?

Hamileliğinm Mart ayında başlamış ben ise Nisan 13 te hamile olduğunu bilmeden birinci do oldum .Doktorum bir şey olmaz dedi 18.haftaya kadar geldim şükür 3 ayı geçtiği icin şimdide 2.doz oldum.insallahta sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatırım.Hamilelikte korona daha ciddi şekilde seyrettiği icin oldum .Doktorların görüşlerini alarak ilerlemeliyiz.

Ben de asla olmayacağım. Çinliler’in de biontech aşısı aldığını duymuştum. Bakalım zaten aşı tedavülden kalkacak değil, yani ömrüm yeterse bi 20 yıl neslimi ve doğacak çocuklarını gözlemlemek istiyorum😂 Ona göre kararımı 20 yıl sonra vereceğim.
Şaka bir yana olmak kesinlikle istemiyorum Allah çaresiz bırakmasın.
Aşı oldunuz mu

Arkadaşlar merhaba.Ben 2 dozuda oldum.Haziran ve Temmuz aylarında.2 ay korunduk.Agustosda calısmalara devam ettik.Bu ay hamıleyım şükür.Doktora da sordum bır sorun olmaz merak etme dedi.

Selam kizlar bende 6 ay denedim hamile kalamadim sonra asi oldum temmuz agustos sinovac simdi ekimde 3. Asi var onuda olup yeni yilda denemeye baslicam 35 yaisndayim umarim hemen kalirim😂

Kocama vuruldu bana vurulmadi shimdi gendegisiklik falan dediler oyle bisey olmaz dimi gebelik olursa bide dogru diyorsunuz kotu bisey olursa butun dunyaya faydasi degmezdi

Eshim oldu ashi ben biray once kocit oldugum icin shimdi olamiyorum cok mantikli sheyler yazmishsiniz shimdi gebelik dushunursem kocama vurduklari icin gendegishiklik diye mish mish vardi oyle bisey olmaz dimi olamaz diyorumda ama insan hali yine dushunup duryorum Allah korusun inshallah

Eshim oldu ashi ben biray once kocit oldugum icin shimdi olamiyorum cok mantikli sheyler yazmishsiniz shimdi gebelik dushunursem kocama vurduklari icin gendegishiklik diye mish mish vardi oyle bisey olmaz dimi olamaz diyorumda ama insan hali yine dushunup duryorum Allah korusun inshallah

X