Hamilelik düşünenler covid aşısı vurulacak mısınız? Kısırlık yapar mı?

@gecenin_resmi aman ne yaptiniz.. benim mesajlarimi okuyun da ders cikarin. simdi panik yaratmaktan, palavra sıkmaktan, milleti yanlis yonlendirmekten suclanabilirsiniz. ben sizin kadar net ve kesin konusmamistim bile.
İsteyen istediğini desin valla kardeşim hiç umrum değil. İnsanların ne ne dediğine takılsaydım 27 yaşıma gelemeden ölürdüm muhtemelen

Hanımlar,
ülkemizde hiçbir aşı zorunlu değil, isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz, kimse zorla aşı yapacağız deyip sizleri evlerinizden alıp götürmüyor herkes kendisi bilir ama rica ediyorum bu konuya siyaset karıştırmayın, canınız siyaset konuşmak istiyorsa Siyaset Meydanı var, oradaki ilgili haber başlıklarını bulur yorumunuzu yazarsınız.

Çok teşekkür ederim Kazen, söylediğin gibi ben de diğer aşılardan korkuyorum, hem yeni hem de alerji ve ölüm oranı yüksek aşılar. Diyorum ya yaş itibariyle son senelerim olmasa, bir tane de çocuğum olsa halihazırda, ölü virüs aşısı nasıl olsa diyip çoktan vurulmuştum. Ama konu bebiş olunca bir kişinin söylediği bile etkiliyor beni :KK43:
Merhaba aşı oldunuzmu acaba

Randevu aldım, ay sonunda olacağım.
Şifa olsun inşallah bende sıramı bekliyorum
Kısırlık yaparsa bile benim için farketmiyo üç düşüğüm var esimdede problem var yani diycem Allah'ın işi bu sağlıklı olanların bile olmayabiliyor çok takılmamak lazım Allah daha iyi bilir hayırlısı olsun inşallah

Şifa olsun inşallah bende sıramı bekliyorum
Kısırlık yaparsa bile benim için farketmiyo üç düşüğüm var esimdede problem var yani diycem Allah'ın işi bu sağlıklı olanların bile olmayabiliyor çok takılmamak lazım Allah daha iyi bilir hayırlısı olsun inşallah
Size de şifa olsun inşallah, çok sağolun. İnşallah bir dahakine bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏 Onun da zamanı bellidir elbet, haklısınız hiç sebep yokken bile olmayabiliyor, Allah hepimize nasip etsin 🙏

merhabalar geçen ay adet zamanı covid aşısı oldum ilk dozunu.doktora sordum sen çalışma yap hiç bir etkisi olmaz ölü aşı o dedi.çalışma yaptım.ve tutmuşta olabilir.bu ay adet tarihimde ikinci doz aşım var.gebelik varsa 4 haftanın içinde olucak.ve ben aşımı haftaya olacağım.korkmayın.Allaha emanet doktorum hiç ilgisi olmadığını bir zararı olmayacağını söyledi bilginiz olsun.benzer aşıların grip aşısı vs.daima güvenle yaptırılabileceğini bununda bir etkisi olmayacağını söyledi.umarım dediği gibi olur.ilerleyen dönemlerde de durumla ilgili bilgi vermeye devam ederim.aklınızdaki şüpheler için

merhabalar geçen ay adet zamanı covid aşısı oldum ilk dozunu.doktora sordum sen çalışma yap hiç bir etkisi olmaz ölü aşı o dedi.çalışma yaptım.ve tutmuşta olabilir.bu ay adet tarihimde ikinci doz aşım var.gebelik varsa 4 haftanın içinde olucak.ve ben aşımı haftaya olacağım.korkmayın.Allaha emanet doktorum hiç ilgisi olmadığını bir zararı olmayacağını söyledi bilginiz olsun.benzer aşıların grip aşısı vs.daima güvenle yaptırılabileceğini bununda bir etkisi olmayacağını söyledi.umarım dediği gibi olur.ilerleyen dönemlerde de durumla ilgili bilgi vermeye devam ederim.aklınızdaki şüpheler için
Çok teşekkür ederim 😊 Cuma günü ben de ilk dozumu olacağım inşallah. Ben de doktorlara güvenip, gönlümü rahat tutmayı seçtim. Çok teşekkür ederim yazdığınız için. İnşallah bebeğiniz size tutunur, gönülden diliyorum 🥰 Mutlu haberlerinizi bekliyorum :)

İyi akşamlar şeker hastasıyım.aşı için izin verildi.ama gebelik planlıyordum aylardır.doğurgalık yumurtlama günüm yeni bitti.hamile kalırım diye henüz randevu almadım. Doktorlarla görüşüp sürecin nasıl devam edeceğini öğrenmek istiyorum.10nisan a kadar belkiycem adetim gelirse aşı için randevu alacağım.gebelik için 3 ay daha bekleyeceğim.umarim gebe kalırım. Kalirsam aşı olamazsam da neredeyse hiç evden çıkmıyoruz hayatımızı izole yaşıyoruz bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

İyi günler hanımlar ben sağlık çalışanıyım ve kasım ayında covid geçirdim ama verilen ilaçları kullanmadım çünkü üstünde gebelik düşünüyorsanız kullanmayın yazıyor biz bebek istiyorduk aşı sıram geldiğinde gebelikte çalışma yapılmadığı için hemen oldum ki hamileyken covid olmayayım tekrar ve şuan 1 aylık gebeyim yani kısırlık yaptığını sanmıyorum

İyi günler hanımlar ben sağlık çalışanıyım ve kasım ayında covid geçirdim ama verilen ilaçları kullanmadım çünkü üstünde gebelik düşünüyorsanız kullanmayın yazıyor biz bebek istiyorduk aşı sıram geldiğinde gebelikte çalışma yapılmadığı için hemen oldum ki hamileyken covid olmayayım tekrar ve şuan 1 aylık gebeyim yani kısırlık yaptığını sanmıyorum
Sizin yazmanız o kadar kıymetli ki. Bu örnekler içimi ferahlatıyor, aşımı yeni oldum çünkü. Çok teşekkür ederim 🙏🙏

Ne saçma. Hastanede çalışıyorum. Neden yaşlıları önce aşılıyorlar. Evet onların sağlığına bakıldıkları için değil. Sistem yıkılmasın diye ekonomi ayakta kalsın diye. Covid olduğu takdirde en çok hastanede yatan yaş grubu kronik hastalar ve 65+ yaş grubu insanlar. Sağlık sistemi çökmesin yoğun bakımlarda yer kalsın hem personel hem ekipman had safhaya çıkmadan en tehlikeli grubu güven altında tutalım derdindeler. Yaşlılar üzerinden deney yapıyorlarmış :işsiz: Eğer bu konuşma kurgu değilse o doktora bir daha uğramayın bizim aptal komploculardan bir farkı yokmuş.

Bu arada elimizdeki Çin aşısının faz üç çalışmaları tamamlanmadı ve çalışmalara hamileler katılmadı o yüzden bende bebek isteyen bir sağlıkçı olaraK aşı olmadım. Sıram çoktan geldi de geçti. İlerde faz üç çalışmaları tamamlanmış aşılar ülkemize gelecek olursa ve seçme şansımız olursa tabi ki ben de aşı olmak isterim. Bu arada ben doktor Değil kimyagerim. Bu mesaj da bir aşı olmayın tavsiyesi değildir.
Merhaba ;Şu an bebek düşündüğünüz için aşı olmadıysanız gebe kaldığınız da olmayacağınızı anlıyorum(ben olsam ben de şu an anlamlı veriler yokken gebeyken olmak istemem ). Peki sonbahara kadar aşı bir çok kişinin olduğunu varsayalım ve siz örneğin 3 aylık gebesiniz aşısınız yok ve her yer açık. Bu daha problemli bir süreç olmaz mı ?İnsanlar aşılı diye rahatla dolaşacaklar bir sürü aşılı bireyin arasında aşısız bir de gebe olmak daha riskli olmaz mı ? Örneğin kızım okula gidecek ,eşim işe .Biz o yüzden aşı olduktan 3 ay sonra denemeye başlarız diye düşündük.

Merhaba ;Şu an bebek düşündüğünüz için aşı olmadıysanız gebe kaldığınız da olmayacağınızı anlıyorum(ben olsam ben de şu an anlamlı veriler yokken gebeyken olmak istemem ). Peki sonbahara kadar aşı bir çok kişinin olduğunu varsayalım ve siz örneğin 3 aylık gebesiniz aşısınız yok ve her yer açık. Bu daha problemli bir süreç olmaz mı ?İnsanlar aşılı diye rahatla dolaşacaklar bir sürü aşılı bireyin arasında aşısız bir de gebe olmak daha riskli olmaz mı ? Örneğin kızım okula gidecek ,eşim işe .Biz o yüzden aşı olduktan 3 ay sonra denemeye başlarız diye düşündük.
Doğrusunu yaparsınız. Ben konu açılmadan önceki iki ay boyunca kimyasal gebelik yaşadım. Doktorum sonraki iki ayın gebelik için yüksek şansım olduğunu söyledi biz gaza gelip ertelemek istemedik. Tık yok :KK48: Ha deyince olmuyor biliyorduk da güya beklemek istemedik. Aşı olup birkaç ay bekleyip gebelik düşünmenizi öneriyorum şimdiki aklımla.

Aşı olun ama bence gebeliği ertelemeyin. Valla 1,5 senedir uğraşıyorum zaten öyle hemen oluveren bir şey değil :p aşıların hiçbirinin benek üzerinde yan etkisi tespit edilmedi (evet hamileylen aşı olup doğuranlar var ve her şey yolunda :) ) Ben aşımı oldum bir şeyi de ertelemedim. Hala yok o ayrı :)

Doğrusunu yaparsınız. Ben konu açılmadan önceki iki ay boyunca kimyasal gebelik yaşadım. Doktorum sonraki iki ayın gebelik için yüksek şansım olduğunu söyledi biz gaza gelip ertelemek istemedik. Tık yok :KK48: Ha deyince olmuyor biliyorduk da güya beklemek istemedik. Aşı olup birkaç ay bekleyip gebelik düşünmenizi öneriyorum şimdiki aklımla.
Teşekkür ederim.Geçmiş olsun size kimyasal gebelik için. Umarım en yakın zamanda hamile kalırsınız:dua:

Merhabalar. Ben 28 haftalık gebeyim ve 42 yaşında öğretmenim. İlk gebeliğim. Aşı hakkım var ama vurulup vurulmamakta kararsızım. Gebe olup alı vurulan var mu?

Merhabalar. Ben 28 haftalık gebeyim ve 42 yaşında öğretmenim. İlk gebeliğim. Aşı hakkım var ama vurulup vurulmamakta kararsızım. Gebe olup alı vurulan var mu?
Bilkent şehir hastanesinin sitesinde hamile bir doktorun videosu var, kendisi vuruldu, geçenlerde doğum yaptı, bebekte de antikor çıkmış :)

X