Hamilelik ile ilgili yapılan saçma sapan akım videoları...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben genel olarak minibüste ya da otobüste bi şekil tanıştığım insanları da çok önemserim. Çok pozitifimdir güler yüzümü eksik etmem. Kalp kırmaktan çok çekinirim..
Umursamakla insanca davranmayı saygılı davranmayı bir ayır edin önce
Otobüsteki minibüsteki sokaktaki yan binadaki uzaydaki insanları önemsemiyorum ama yaşlıysa hamileyse sakatsa çocuğu varsa oturacak yer veriyorum, açım derse yardımcı oluyorum, düşerse kaldırıp hastaneye götürüyorum, kimseye omuz atmıyorum dil çıkarmıyorum küfür etmiyorum…..bunları kendimi önemsediğimi ve insanlığın gereği olduğu için yapıyorum
Ben pozitif değilimdir gülücükler saçmam ortaya, bana gülümseyene tebessüm ederim, esnafa merhaba der tebessüm eder alacağım şeyi rica eder teşekkür eder çıkarım, neden önemseyeyim?
Doğru bir insan neden kalp kırsın ki zaten, manyak mıyız önümüze gelenin kalbini kıralım. Ben birini kırmaktan çekinmem çünkü genel olarak kimseyi kırmam kolay kolay da kimseye kırılmam, değen değmeyen önümüze geleni umursarsak kırarız da kırılırız da kırmamak için kendimiz olmaktan çıkarız da
Duyarlı görünecem mükemmel bilinecem diye bu kadar yırtınmaya gerek yok

İnsanın yarası neyse dünyası da o oluyor. Yani çocuğu olmayan kadınlar bunu kafaya takıyorsa zaten nereye baksa buna dair bir şey görüyor/görebiliyor. Kontrol edemeyeceğimiz durumlar vardır, sosyal medya ve diğer insanların yaşamları da bunlardan biri. İnsanlar o reelsleri kötü niyetle paylaşmıyorlar. Kendi sosyal medyalarında mutluluklarını paylaşıyorlar. Bu mantıkla kimse sevgilisini, annesini, işini de paylaşmasın. Üzülen insanlar duygularını regüle etmekten kendileri sorumludur. Öteki türlü cam fanusta yaşamaları gerekir.

Sosyal medyadan kimse anneler gunu kutlamasin, annesini kaybetmis olanlar var.
Kimse bebegini paylasmasin, sahip olmayanlar var.
Yediklerini ictiklerini gezdiklerini paylasmasinlar, imkani olmayanlar var.
Bu liste boyle uzayip gider. Sosyal medya diye birseyin olmamasi lazim o zaman.
Iste sirf bu sebeplerden ben kullanmiyorum.

Arkadaşlar bi rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum eminim benimle aynı fikirde olan çok kadın arkadaşım vardır..

"En az iki sene çocuk düşünmüyoruz" ya da "en az 1 sene çocuk düşünmüyoruz" gibi akım videoları var belki çoğunuz denk gelmişsinizdir.

Sonra videoda selamın aleyküüm diye müzik giriyor ve bebiş fotileri pozitif test çubukları görüyoruz.

Evet heyecanını anne adayı paylaşacak ama bu bana o kadar saçma geliyor ki. Şimdi ben sana sorarım madem düşünmüyorsunuz neden korunmadınız ve madem korunmadınız bunu neden mucizeymiş gibi akım videosu haline getiriyorsun 😂 Bi sağlık sorunun yoksa korunmadıysan tabiki de bebeğin olacak böyle bir saçmalık olabilir mi ya 🤢

10 sene 5 sene bu mucize için korunmayıp tonlarca ilaç kullanan anne adaylarına yazık değil mi? Bu videoları onlar görünce nasıl üzülüyorlar Allah bilir...

**Arkadaşlar başka derdin mi yok diyenler var, gereksiz duyar kasma diyenler var.. ben duyar kasmak için bu konuyu açmadım :KK43: sadece bu ve bunun gibi durumlar üzücü ve saçma değil mi diye sordum.. linçlemenize gerek yok 🥲🙏❤️
Ne yapıyorlarsa yapsınlar ya . Onların amacı dkkat çekmek bebek düşünmediklerinden değil gerçekten dusnemeyn insan korunur zaten 🥴

Herkesin sahip olamadığı şeyler var. Koşu videosunu da bacaklarını kaybetmiş insanlar üzülür diye paylaşamayız bu durumda. Makarnayı gluten alerjisi olanlar için paylaşmayız ya da. Bakış açınızı değiştirmenizde fayda var.

Arkadaşlar bi rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum eminim benimle aynı fikirde olan çok kadın arkadaşım vardır..

"En az iki sene çocuk düşünmüyoruz" ya da "en az 1 sene çocuk düşünmüyoruz" gibi akım videoları var belki çoğunuz denk gelmişsinizdir.

Sonra videoda selamın aleyküüm diye müzik giriyor ve bebiş fotileri pozitif test çubukları görüyoruz.

Evet heyecanını anne adayı paylaşacak ama bu bana o kadar saçma geliyor ki. Şimdi ben sana sorarım madem düşünmüyorsunuz neden korunmadınız ve madem korunmadınız bunu neden mucizeymiş gibi akım videosu haline getiriyorsun 😂 Bi sağlık sorunun yoksa korunmadıysan tabiki de bebeğin olacak böyle bir saçmalık olabilir mi ya 🤢

10 sene 5 sene bu mucize için korunmayıp tonlarca ilaç kullanan anne adaylarına yazık değil mi? Bu videoları onlar görünce nasıl üzülüyorlar Allah bilir...

**Arkadaşlar başka derdin mi yok diyenler var, gereksiz duyar kasma diyenler var.. ben duyar kasmak için bu konuyu açmadım :KK43: sadece bu ve bunun gibi durumlar üzücü ve saçma değil mi diye sordum.. linçlemenize gerek yok 🥲🙏❤️
Bukadar rahatzısanız kullanmayın sosyal medya?
Bu ve bunun gibi nekadar saçma ve gereksiz akım varsa toptan kurtulursunuz…
Her videonun altına bize ne bundan, çok önemli sanki yazan insanlar var. Hem izliyor hemde pehhh çok önemki sanki dünyayı kurtardı tarzında yorum yaziyorlar ya banada bi sinir geliyor

Tabiki canımız yanıyor. Ancak oda bir başkasının mutluluğu. Allah mutluluklarını daim etsin. İsteyen herkese de nasip etsin.

Öyle mutlu oluyorlarsa neden yapıyorsunuz diyemeyiz, haddimize değil.

Karakterleri bu demek ki, yada belli bir kitleleri var kendilerince ve haber vermek istiyorlar doğal olarak.
Bizim canımızı yaksa da bazı insanlar o videolara bakıp bakıp gülümsüyor maşallah diyor. Bu yüzden görmemeye çalışın, ben atlıyorum o videoları canımı yakmasın diye.

Ancak bazende oturup izliyorum, diyorum maşallah ne güzel hamile kalmış, eşine ne güzel söylemiş ne güzel hazırlık yapmış Allah herkese versin diyorum. Sizde böyle yapabilirsiniz görmezden gelebilirsiniz.

Sahip olmak isteyip olamadığımız şeyler gün içerisinde her tıkladığımızda önümüze düşüyor zaten ballandıra ballandıra sanki onlar hiç istememişte gökten önlerine bırakılıvermiş biz ne kadar çaba gösterirsekte olmayacakmış gibi videolar/fotoğraflar var hemen hemen her konuda.
Yani çok çocuk isteyenle hiç çocuk istemeyen arasındaki insanlar demek ki bunlar olursa olur ama şuan istemiyoruz kafasındalardı demek ki. Her korunmayan pat diye hamile kalmıyor sonuçta orası çok ayrıntılı detay nasıl bir gecede hamile kaldılar bilemeyiz😂😂😂 Belki alkollulerdi, belki tatildelerdi prezervatif kutusu evde kaldı belki evde prezervatif kalmamıştı gece farketmediler ohoho uzar gider.
Allah aratmasın ama bazen böyle olur bir çok isteyince size sunulmuyor da başkası hiç istemiyormuşta onlara kolaylıkla veriliyormuş gibi görünür. Adı üstünde sosyal medya show ve gösteri yeri.. atanların yüzde 90 ı planlanmış bir gebeliktir emin olun.

Dunyada belli bir cocuk sahibi olma kotasi yok, cocuk sahibi olanlar olamayanlarin kotasindan calmiyor yani. Hepimizin sahip olamadigi ve olamayacagi seyler var hepsinin duyarina girersek isin icinden cikamayiz. Hassassaniz bakmayin, gormeyin.

Ayrica ben de cocuk sahibi olmayi dusunmuyorum ve dikkat de ediyorum ama kaza ile hamile kalsam dogururum, cunku esimin iyi bir baba olacagini biliyorum. Annesi belli babasi belli cocuga hamile oldugum icin eee hani cocuk dusunmuyordu diye sorgulamaya kalkan biri olursa hem guler hem agzinin payini veririm. Size ne?

Şimdi de buna üzülmenize ben üzüldüm ve arkadaşlarınıza kızdım. Başkasının hayatına müdahale etmek tabiki istemiyorum ama birbirimizi artık hiç düşünmez olduk..

Linkedinin nasil bir sosyal platform oldugunu biliyor musunuz? Hic calisma hayatiniz oldu mu? Profesyonel is insanlarinin oldugu bir platformda insanlar is ile ilgili basarilarini paylasmayacak da ne yapacak, platformun amaci bu😂 Ne alaka kiziyorsunuz?

O tiktok denen saçma sapan mecrada o videolar en masumu kalıyor bence… Başlığı “sizce ben” olan “kankamın sevgilisini ayartmış mıyımdır” “enişteme göz koymuş muyumdur” vs. temalı saçma sapan videolar var onlar daha fena. İşin kötüsü çoluk çocukta görüyor bunları. Müstehcen içerikte çok çok fazla.

ney normal kaldıki herseyi abartı herşey zıvanadan cıkmış durumda 7 den 70e herkes bu saçmalıgın içinde

Algida secicilik gibi.. mesela ben yillar once cocuk isterken ve olmazken disarda herkes gebe geliyrdubana.. yani rahatsiz olmuyordum ama bende istedigim icin..gormeye dayanamiyordum, uzuluyordum😐 bu kiskanclik degil asla..

Ama sosyal medyada hersey bir sorun o zaman.. kocasi olan, cocugu olan, tatile giden, evi olan, arabasi olan, hatta basit bir pogca borek bile cekebiliyir insanin cani ama yapmaya musait olamiyor.. o halde herkes herkesin hakkina giriyor zaten..

Cok rahatsiz oluyorsan sil/girme face tiktok artik hangi sosyal mecradan bahsediyorsan.

Ben de bu tarz akımlardan, cinsiyet partilerinden, yok 6 ay kınası, baby showeri, 40ini spada çıkardık etkinlikleri, zırt pırt kocasını bebesini paylaşanlardan bunaliyorum. Görmek istemediğimi siliyorum, silemeyeceğim yakinliktaysak sessize alıyorum. Yapacak bir şey yok. Sosyal medya gösteri alanına döndü.

Dunyada belli bir cocuk sahibi olma kotasi yok, cocuk sahibi olanlar olamayanlarin kotasindan calmiyor yani. Hepimizin sahip olamadigi ve olamayacagi seyler var hepsinin duyarina girersek isin icinden cikamayiz. Hassassaniz bakmayin, gormeyin.

Ayrica ben de cocuk sahibi olmayi dusunmuyorum ve dikkat de ediyorum ama kaza ile hamile kalsam dogururum, cunku esimin iyi bir baba olacagini biliyorum. Annesi belli babasi belli cocuga hamile oldugum icin eee hani cocuk dusunmuyordu diye sorgulamaya kalkan biri olursa hem guler hem agzinin payini veririm. Size ne?

Linkedinin nasil bir sosyal platform oldugunu biliyor musunuz? Hic calisma hayatiniz oldu mu? Profesyonel is insanlarinin oldugu bir platformda insanlar is ile ilgili basarilarini paylasmayacak da ne yapacak, platformun amaci bu😂 Ne alaka kiziyorsunuz?
Bende kullanıyorum LinkedIn ama kullanma amacım cv. Başarıları falan görmüyorum. Merak etmeyin ben mağaradan çıkıp gelmedim ❤️ teşekkür ederim yorumunuz için ❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X