Hamilelik sebebiyle horlamada artış, eşimin yatağı terketmesi

Elinizde uyku bozukluğu var.. Eşinin psikolojik destek görmesi de lazım uyku bozukluğu tedavisinde alması lazım... Bebek doğdu zaman felaketi yaşatır size...

Haklı olsanız da ben sizin tepkinizi yetersiz buldum. Gece kapılara çarpa çarpa odadan çıktığında neden sesinizi çıkarmıyorsunuz? Ben olsam bir daha bunu yaparsan bu yatağa gelme git nerde uyuyabiliyorsan orda yat bana uykumu zehir etmek zorunda mısın, derdim. Hamileyken zaten kocaman göbekle sağa sola dönmek bile bir işkence insanın her yeri ağrıyor. Bir de kalkıp koca nazı çekmem ben olsam. Ki yaptığı naz da değil zulüm resmen

Benimde uykum hassas, ne çay ne sigara içmiyorum. Stres yapacağım bir durumumda yok. Yinede tedavimi olmam lazım cok ilginç. Bazı insanlarin yapısı böyledir.
Birde hamilesiniz, suan eşinizden ayri yattınız bilmem ne diye dert etmenizi cok sacma buldum. Zaten kalmis 2 3 haftaniz, madem horlamaniz hamilelikten ve geçici, eşiniz gitsin rahat uyusun sizde yataginizda rahat rahat uyuyun. 3 hafta ayrı yatmakla ilişkiniz bozulacaksa yani...

Eşinizi anlayabiliyorum, uyku bozukluğu çok zor bir durum. Kendimi bildim bileli benimle. İlaçlar da kullandım, bitkisel takviyeler de denedim yok olmuyor. Eşim de inadına ölü gibi uyur, hiçbir şeyi duymaz. Kapı açsa uyanırım, sağa sola dönse uyanırım, horlar, başında dikilirim yastığını oynatırım belki susar diye. ve ben de eşimin benden önce uyumasınan hoşlanmam ama neyse ki o zaten çok geç yatar.
Yalnız şöyle bir durum var, bu sorunlar benim sorunlarım. Bunlar yüzünden eşimi darlamam, hakaret etmem, trip atmam.
Eşiniz aşırı derecede bencil birisi. Uyuyan insanı dürterek uyandırmak nedir öyle bir anda ben olsam yapıştırırım bir tane sanırım.
Bebek olunca ne yapmayı düşünüyor acaba? Çok çok yanlış tavırları.
Ek olarak, horlama sorunu doğumdan sonra geçiyor. Son dönemlerde ben de çok horlamışım, bazen kendi sesime uyanıyordum😂 Eşim doğur da bütün apartman rahatlasın herkes gece boyu seni dinliyordur eminim falan diyordu, o derece fenaydı halim. Ama doğumla birlikte bitti merak etmeyin sizin de geçer.

Güncellendi.
Merhaba arkadaşlar, ben hamileliğimin başından beri arada sırada, bazı günler horluyormuşum ama son aylarımda istisnasız her gün horluyormuşum ve eskisine göre çok daha sesli horluyormuşum eşimin dediğine göre. Doktorum hamilelikte normal olduğunu, burun damarlarımızın hamilelşkte genişlediğini ve bundan dolayı hamilelikte horlama durumlarının olduğunu söylemişti. Horlamamak ve rahat nefes almak için yatmadan önce vicks sürme , okyanus suyu ile burun yıkama, yastığı yükseltme, kaloriferlere odayı nemlendirsin diye su koyma veya burun spreyi gibi yöntemleri de denedim ama yinede horlamamı engellemedi. Ben de hamileliğimin sonlarında olduğum için doğumu bekliyorum, doğumdan sonra da devam ederse doktora gideceğim.

Eşim de uyku problemi ve bozukluğu olan biri, çok hassas, uykuya daldığı sırada en ufak bir kıpırtıda uyanıyor ve dalması çok uzun sürüyor ya da yatağa yattığında uykusu olduğu halde dalması bazen saatleri buluyor. Bu yüzden evlendiğimizden beri ondan önce uyuyakalmamı istemez. Çünkü ondsn önce uyuduğumda o uyuyamıyormuş, yatakta dönmeden hareket etmeden uyumasını beklemeliymişim. Mesela ikimizde uyurken ben ona doğru döndüysem hemen beni uyandırır diğer tarafa dön der, o uykuya dalarken yatakta elimş bile oynatsam hemen kızar üfler püfler hareket etme der, ben ondan önce uyumayayım diye sürekli dürter. Uyku sırasında sürekli wc kalkar, gün içerisinde de çok çok az su tükettiği halde sık sık wc gidiyor, yani 1 bardak çay içse ardından wc çıkar öyle bir durumu var, su gibi çay içer, yanında da sigara, özellikle de yatmadan önce sigara ve çay içer ve açsa yemek yer, sonra da midem ağzıma geliyor uyuyamıyorum der, bunların dışında aşırı stresli bir insan, her şeyi kafasına takar, her şeyi problem haline getirir, uyumadan önce süreklş kafasında birşeyler düşünür, uykuya dalmak için bacaklarını sallar hatta uyku sırasında bile bacaklarıyla yatağı sallar(huysuz bacak sendromu) , kafasına taktığı şeyleri düşünür, hatta stresten saçkırana da yakalanmıştı ama onda da bir cildiyeye gitmedi, yani işin özeti uyku öncesi gün içerisinde hem işte hem evde aldığı kafein miktarının aşırılığı, kafasına taktığı şeyleri uyumadan önce sürekli düşünmesi, aşırı stres onun uykusunu etkiliyor, yani doktora gidip çözüm aranabilecek bir uyku sorunu yani. Kaç kere doktora gitmesini söyledim, bir görünelim kanına baktıralım, ürolojşye gidelşm sık sık wc gitmene kasık ağrısı ve şişmelerine baksınlar, psikiyatriye gidelim ne yapmamız gerekiyorsa yapalım dedim ama gitmedi.

Neyse son zamanlarda da horlamam arttığı için uykuya zor daldığını ve uyuyamadığını söyledi, bir kaç kere uyandığımda yatağı terkettiğini farkettim, ama beni asıl üzen yatağı terketmesi değil, yatağı terkederken kapıları çarpıp, söylenerek, kızarak odadan çıkıp gitmesi, sanki benim elimde olan bir durummuş gibi beni uykudan uyandırması ve gün içerisinde bana surat asarak bunu yansıtması beni üzüyor. Hep ondan sonra uyumamı istiyor ama onun uykuya dalması uzun sürdüğü için o kadar süre dayanamıyorum ve uyuyakalıyorum hem de uykuya ondsn önce daldım diye o an uyandırılmak içşn sürekli dürtülüyorum. Çok uykum olmasına rağmen o beni kapıları çarparak söylenerek uyandırınca geri uyuyamadım, hem de utandım. Elimde değil ki horlamak, doğumdan sonra geçer diyorlar. Gün içinde de çok yorgun oluyorum. Uykusuz oluyorum. Uykumu alamıyorum ama beni anlamıyor. Yatarken bacağımın arasında yastıkla yatıyorum hamilelikten dolayı öyle olmasına rağmen ondan az yer kaplıyorum yatakta, beni sürekli uca doğru itiyor, ileri git ilerş git diyor yatağın yarısından fazlasını ayağı kolları ile kaplıyor, bende küçücük bir alanda yatıyorum, diyorum ona bak ben hamile olduğum halde köşede uçta yatıyorum sen hamile bile değilsşn bırak rahat yatayım diyorum öyle yat işte rahat diyor. Ben ayrı odada yatmak istesem bana kızıyordu, peşimden gelir geri çağırırdı, niye orada yatıyorsun derdi, bende sen rahat uyu diye dediğimde kızar geri çağırırdı.

Yataktan wc gitmek için kalktığımızda filan parmaklarımı ödemden kapatamadığımı ve yere acıdan zor bastığımı, bacağıma giren kramplar yüzünden uykudan inleyerek uyandığımı, uykudan uyandığımda ayaklarımın altının acısından evde penguen gibi yürüdüğümü, yalancı doğum sancılarından dolayı bazen duş alamadan oturamadığımı veya yatamadığımı gördüğü halde hep benden beklenti halinde. Sürekli bir laf sokma, yardım eder akşamına laf sokar. Cam sildi perde astı sonra da bana surat astı, neymiş evi boşlamışım eskisi gibi değilmişim, hamilr olsamda bazı şeyleri yapabilirmişim. Zaten yapıyorum. Evi süpürüyorum, tozları alıyorum, yemek, çamaşır, bulaşık bende, evin eksiklerini almak bende daha ne yapayım anlamadım.
Aman tek yat daha rahat boswersene zaten dogurdun doguracan simdi değilse bebekten sonra kessin kacardi esin yataktan

Ben de uykumu alamıyorum o işe gidecek diye ondan önce kalkıp hem işe alacağı yemeği hazırlıyorum hem kahvaltısını hazırlıyorum. Birde üstüne o gidince hamile halimle elimden geldiğince evin işlerinş halletmeye çalışıyorum ama ona göre ev işlerini de boşlamışım, birde evin eksiklerini de ben gidip alıyorum o poşetleri taşımaya bile inmiyor aşağıya uykusunu bölemezmiş.
Vay paşama bak yaa :KK62::KK62: Ay sinirlerim bozuldu daha ne istiyo bu adam anlayamadım :işsiz::işsiz: Canını da sıkmak istemiyorum ama eşin aşırı rahatına düşkün bi insanmış Allah kolaylık versin canım :KK57:

Uyandığı gibi hemen tekrsr dalamıyor, problem orada işte, uyandığında tekrsr dalamadığı için sinirleniyor. Bu yüzden dşyorum hassas ama uyku bozukluğu da var. Yani dalamama problemi var.
Sizin çok net fikirleriniz var. Aynı şeyi süt olayında da yaşamıştınız. Araştırdığınız okuduğunuz herşeyi kesin doğru sanıyorsunuz. Sizin okuduğunuz çok daha başka bir problem, neyse.

Benim kızma sebebim hassas uyku için doktora gidilmez diyenlereydi eşimin sadece hassas değil tüm uyku sistemi bozuk, bi dengesi yok, tam dalarken değdiniz uyandı diyelim tekrar dalamıyor saatler sürüyor dalması bu yüzden de köprüyor. Böyle işte. Normalde alışverişe gidecektim ama olan yine bana olacaktı dedim boşver gitme eve sipariş et, bana diyoki niye sipariş ettin sen dışarıda değilmiydin zaten, ben de dedim hayır dışarı çıkmadım ağır taşımak istemediğim için eve sipariş ettim dedim. 🙄
Eşiniz bencil başka açıklaması yok.

Eşiniz çok sorunlu bir insan ve bencil
Daha ne yapmanızı bekliyor.
Problemi varsa gitsin hastaneye nereye kadar şımarık hallerini çekeceksiniz siz ya
Bırakın ayrı uyusun siz de rahat edin.
Problemi çözmek için elinden geleni yapsa sabredin destek olun diyeceğim ama bu şımarıklık artık.
Ben uyumadan uyuma yatağın içinde hareket etme konuşma nefes alma bu nedir
Cidden eşim şöyle olsa evde sinir krizleri geçirirdim.
Sabredilecek birisi değil

Siz en azindan doktora gitmissiniz ama konu sahibinin esi gitmiyormjs cozum aramiyor yani... cok zor cidden
ben en azından doktora gittim evet, doktorun verdiği ilaçlar çok daha kötü yaptı orada bundan bahsettim. zaten eşi bencil biri ama burada problem uyku değilmiş. ben yorumları okumamıştım. ben ne kadar uykusuz olursam olayım gece eşimi uyandırmıyorum, ama bir ara gün içinde çok gergin ve stresliydim bu yüzden o ayrı. ve insomnia böyle bir şey değil. ben 4 gün uyumayıp acillik olmuştum. her şeyin sizin bildiğiniz kadar kolay bir tedavi sistemi yok.

ikincisi eşiniz uyku problemini saymazsak(çünkü herkes yaşadığını anlar), gerçekten bencil ve düşüncesiz biri. poşet taşıtması, uyandırması.. sonuçta her kadın hamileliğinde ona prenses gibi davranılmasını ister.

Eşiniz çok merhametsiz bir insan kusura bakmayın ama öyle. Çocuk doğumca demekki yardım etmeyecek yalnız bırakacak sizi üzüldüm. Benimde uyku problemlerim ve huzursuz bacak sendromumun var eşimde horlar bazen ama beni etkilemiyor şahsen birşeyler okuyorum uykum geliyor o ara uyuyorum.

Ben konunun yarısına kadar okurken zor dayandım. Sen ona bir çocuk odası yap orda yatsın, yatak odasında bebeğinle güzel güzel uyu doğduğu zaman. Evet horlayan insan zor ama kendisi de sürekli WC için kalkıyormuş.

Eşiniz çok bencil ve kendini beğenmiş kendinden kusur bulmayan bir insan. Yazdıklarınızdan onu anladım ben. Bence yardım alması gerekiyor. Yaptığı davranışlar sağlıklı değil... ayrıca hamilelikte horlanır olabilir yani. Ben de horluyordum ve kendi horlamama uyanıyordum. Elimde olsa kendimle yatakları ayırırdım😂 doğumdan sonra geçti bitti. Sizin bu durumunuz geçer peki eşinizin bu davranışları?

Ben sana katılmakla birlikte ek olarak Kocasının konu sahibini zerre sevdiğini düşünmüyorum. İnsan hamile karısını "bak uyuma haa" diye eliyle dürter mi yahu, ne ayıp birşey. Hem bencil, hem empati yoksunu, hem saygısız, hem kaprisli.

Yorumumda da belirttiğim gibi, ben eşinizin sizi sevdiğini düşünmüyorum. Diğer konularınızı bildiğim için söylüyorum bunu, aşırı kaprisli ve negatif bir insan, ben böyle bir adamla evli olmak istemezdim, o yüzden size üzüldüm. Ama burada da insanlara sinirli sinirli cevap vermeyin zira kimse haksız değil, eşinizden çıkaramadığınız siniri gelip burada çıkarmaya hakkınız yok yani. Uykunun hafif olması bir problem değildir, tıpkı ağır olmasının problem olmadığı gibi. Uykusu hafifse uyandığı gibi uykusu kaçmadan hemen uykuya dalabilir. Problem genel olarak eşinizin karakterinde. Ne doktora gidiyor, ne size söylenmekten geri kalıyor. Hele hamileyken size poşet taşıtmasına hiçbirşey diyemiyorum, merhametsiz.
tamamen katılıyorum sana sevgili Olivia :KK200:

ben de belirtmiştim yorumlarımda zaten,uyku hafifliğinden daha önemli sorunlar var aslında diye,kocası inanılmaz bencil ve terbiyesiz. tüm sorunların kaynağı da bu zaten.

uykuyu çözseniz kabalığı bitmeyecek,kabalığı çözseniz bencilliği bitmeyecek vb vb vb...

karakterinde sorun var yani,ve kesinlikle eşini sevdiğini düşünmüyorum ben de...

Güncellendi.
Merhaba arkadaşlar, ben hamileliğimin başından beri arada sırada, bazı günler horluyormuşum ama son aylarımda istisnasız her gün horluyormuşum ve eskisine göre çok daha sesli horluyormuşum eşimin dediğine göre. Doktorum hamilelikte normal olduğunu, burun damarlarımızın hamilelşkte genişlediğini ve bundan dolayı hamilelikte horlama durumlarının olduğunu söylemişti. Horlamamak ve rahat nefes almak için yatmadan önce vicks sürme , okyanus suyu ile burun yıkama, yastığı yükseltme, kaloriferlere odayı nemlendirsin diye su koyma veya burun spreyi gibi yöntemleri de denedim ama yinede horlamamı engellemedi. Ben de hamileliğimin sonlarında olduğum için doğumu bekliyorum, doğumdan sonra da devam ederse doktora gideceğim.

Eşim de uyku problemi ve bozukluğu olan biri, çok hassas, uykuya daldığı sırada en ufak bir kıpırtıda uyanıyor ve dalması çok uzun sürüyor ya da yatağa yattığında uykusu olduğu halde dalması bazen saatleri buluyor. Bu yüzden evlendiğimizden beri ondan önce uyuyakalmamı istemez. Çünkü ondsn önce uyuduğumda o uyuyamıyormuş, yatakta dönmeden hareket etmeden uyumasını beklemeliymişim. Mesela ikimizde uyurken ben ona doğru döndüysem hemen beni uyandırır diğer tarafa dön der, o uykuya dalarken yatakta elimş bile oynatsam hemen kızar üfler püfler hareket etme der, ben ondan önce uyumayayım diye sürekli dürter. Uyku sırasında sürekli wc kalkar, gün içerisinde de çok çok az su tükettiği halde sık sık wc gidiyor, yani 1 bardak çay içse ardından wc çıkar öyle bir durumu var, su gibi çay içer, yanında da sigara, özellikle de yatmadan önce sigara ve çay içer ve açsa yemek yer, sonra da midem ağzıma geliyor uyuyamıyorum der, bunların dışında aşırı stresli bir insan, her şeyi kafasına takar, her şeyi problem haline getirir, uyumadan önce süreklş kafasında birşeyler düşünür, uykuya dalmak için bacaklarını sallar hatta uyku sırasında bile bacaklarıyla yatağı sallar(huysuz bacak sendromu) , kafasına taktığı şeyleri düşünür, hatta stresten saçkırana da yakalanmıştı ama onda da bir cildiyeye gitmedi, yani işin özeti uyku öncesi gün içerisinde hem işte hem evde aldığı kafein miktarının aşırılığı, kafasına taktığı şeyleri uyumadan önce sürekli düşünmesi, aşırı stres onun uykusunu etkiliyor, yani doktora gidip çözüm aranabilecek bir uyku sorunu yani. Kaç kere doktora gitmesini söyledim, bir görünelim kanına baktıralım, ürolojşye gidelşm sık sık wc gitmene kasık ağrısı ve şişmelerine baksınlar, psikiyatriye gidelim ne yapmamız gerekiyorsa yapalım dedim ama gitmedi.

Neyse son zamanlarda da horlamam arttığı için uykuya zor daldığını ve uyuyamadığını söyledi, bir kaç kere uyandığımda yatağı terkettiğini farkettim, ama beni asıl üzen yatağı terketmesi değil, yatağı terkederken kapıları çarpıp, söylenerek, kızarak odadan çıkıp gitmesi, sanki benim elimde olan bir durummuş gibi beni uykudan uyandırması ve gün içerisinde bana surat asarak bunu yansıtması beni üzüyor. Hep ondan sonra uyumamı istiyor ama onun uykuya dalması uzun sürdüğü için o kadar süre dayanamıyorum ve uyuyakalıyorum hem de uykuya ondsn önce daldım diye o an uyandırılmak içşn sürekli dürtülüyorum. Çok uykum olmasına rağmen o beni kapıları çarparak söylenerek uyandırınca geri uyuyamadım, hem de utandım. Elimde değil ki horlamak, doğumdan sonra geçer diyorlar. Gün içinde de çok yorgun oluyorum. Uykusuz oluyorum. Uykumu alamıyorum ama beni anlamıyor. Yatarken bacağımın arasında yastıkla yatıyorum hamilelikten dolayı öyle olmasına rağmen ondan az yer kaplıyorum yatakta, beni sürekli uca doğru itiyor, ileri git ilerş git diyor yatağın yarısından fazlasını ayağı kolları ile kaplıyor, bende küçücük bir alanda yatıyorum, diyorum ona bak ben hamile olduğum halde köşede uçta yatıyorum sen hamile bile değilsşn bırak rahat yatayım diyorum öyle yat işte rahat diyor. Ben ayrı odada yatmak istesem bana kızıyordu, peşimden gelir geri çağırırdı, niye orada yatıyorsun derdi, bende sen rahat uyu diye dediğimde kızar geri çağırırdı.

Yataktan wc gitmek için kalktığımızda filan parmaklarımı ödemden kapatamadığımı ve yere acıdan zor bastığımı, bacağıma giren kramplar yüzünden uykudan inleyerek uyandığımı, uykudan uyandığımda ayaklarımın altının acısından evde penguen gibi yürüdüğümü, yalancı doğum sancılarından dolayı bazen duş alamadan oturamadığımı veya yatamadığımı gördüğü halde hep benden beklenti halinde. Sürekli bir laf sokma, yardım eder akşamına laf sokar. Cam sildi perde astı sonra da bana surat astı, neymiş evi boşlamışım eskisi gibi değilmişim, hamilr olsamda bazı şeyleri yapabilirmişim. Zaten yapıyorum. Evi süpürüyorum, tozları alıyorum, yemek, çamaşır, bulaşık bende, evin eksiklerini almak bende daha ne yapayım anlamadım.
Yaşadığınız horlama bacak ağrısı vs hep hamilelikte yaşadığım şeyler. Doğumdan sonra geçti. Ama ben aşırı kilo almıştım ve aldığım kiloları verdim. Aşırı kilo kaynaklıydı diye düşünüyorum o sıkıntıların. Sizde kilo durumu nedir? Eşinize gelirsek berbat bi adam bence. Bencil ve kötü. Ayrı odada uyusun. Rahatsızlık başka kabalık başka

Viks sürmek hamikelikte çok zararlıymış . Bebegin cigerlerinin gelişimine etki ediyormuş. Ben doğal nane yağı sürüyorum arasıra.

Güncellendi.

Ayy kusura bakmayin ama gıcık oldum kocaniza iyi sabrediyorsunuz valla. Hamileyken bendede horlama baslamisti hatta bazen kendi horlamama uyaniyordum 😂ve ağzım akiyodu artik yastik kılıfı yetistiremedigim icin evlik tişörtlerimi takiyordum yastiga 😂son aylara dogru 2 yastikta yattim. Dogumdan sonra hepsi bitti gitti :) bence gecici sizin durumunuzda. Ayrica bebek dogduktan sonra geceleri kac kere agliyacak kaldiracak sizi kocanızda alissin artik uykusuzluğa

X