Hamilelik sebebiyle horlamada artış, eşimin yatağı terketmesi

Eşiniz sizinle sakince konuyu konuşup sonra istediği kadar kanepede uyuyabilirdi. Zaten çocuktan sonra da geceler ses olur orda uyumaz herhalde. Bir az kaba davranmış ama boşverin. Belki de uykulu olduğu için öyle olmuş. Siz keyifle horlayın ya horlamaya ayıp bir şey yok

Bu ne acımasızlık böyle yahu!?
Sinir oldum eşinize.
O gitmeden siz kovun odadan bence.
Ayrı yatsın çok lazımdı ayy!
Ne sanıyorlar kendilerini bilmem.
Hamile, doğumuna yakın kadına şu yapılır mı?
Bebek ağlayınca evi mi terkedecek paşa bey?
Bebeği hiç ağlamayacak sanıyor heralde bebek sürekli onunla uyuyacakmış öyle istiyor.

Üzülmeyin ve eşinize kızmayın.
Benim eşim de özellikle yorgun olduğu akşamlar aşırı horlar. Engelleyemiyorsam gider kızımın yanına yatarım.
Hamileliğin son zamanlarında horlama çok normal.

Eşiniz sizinle sakince konuyu konuşup sonra istediği kadar kanepede uyuyabilirdi. Zaten çocuktan sonra da geceler ses olur orda uyumaz herhalde. Bir az kaba davranmış ama boşverin. Belki de uykulu olduğu için öyle olmuş. Siz keyifle horlayın ya horlamaya ayıp bir şey yok
Bebeğin onunla uyumasını istiyor 🙄 nasıl uyuyacaksa bebeğin ağlama sesine. O böyle davranırken utanıyorum açıkçası. Ben istermiyim böyle olmasını, o uykuya dalsın diye kasılıyorum, aynı pozisyonda dönmeden bekliyorum vücuduma ağrılar giriyor. Onun yaptığı ayıp.

Askeriyede silah eğitimlerinde kullanılan kulak tıkaçları var büyük oranda sesi kesiyor bi araştırın isterseniz
20210303_093948.jpg

Calisma saatleri nasil?
Sizde onu anlamaya calisin insan uyku duzeni bozuldumu yere goge sigamiyor dinlenemiyordur
Ben de uykumu alamıyorum o işe gidecek diye ondan önce kalkıp hem işe alacağı yemeği hazırlıyorum hem kahvaltısını hazırlıyorum. Birde üstüne o gidince hamile halimle elimden geldiğince evin işlerinş halletmeye çalışıyorum ama ona göre ev işlerini de boşlamışım, birde evin eksiklerini de ben gidip alıyorum o poşetleri taşımaya bile inmiyor aşağıya uykusunu bölemezmiş.

Bebeğin onunla uyumasını istiyor 🙄 nasıl uyuyacaksa bebeğin ağlama sesine. O böyle davranırken utanıyorum açıkçası. Ben istermiyim böyle olmasını, o uykuya dalsın diye kasılıyorum, aynı pozisyonda dönmeden bekliyorum vücuduma ağrılar giriyor. Onun yaptığı ayıp.
Ne gerek vardı ya kendiniz onu göndermeliydiniz )) şimdi rahat rahat uyursunuz, hiç dert etmeyin. Çocukla da uyumak istiyorsa bırakın denesin, size daha rahat olur :) hiç stress yapmayın küçük şeyleri, keyfini çıkarın şu günlerinizin, inşallah sağlıcakla alırsınız kucağınıza 😍

Uykusunun çok hafif olduğunu söylemişsiniz, tedavi ol demişsiniz, benim de uykum çok hafiftir bunun bir tedavisi mi var ki ? Sanmıyorum.. Ben de horlama sesinde anında uyanırım ve kesinlikle geri uyuyamam. Işık açılsın, kedi yatağa zıplasın, yağmur başlasın zınk diye uyanırım. Sağ olsun eşim de bazen taramalı tüfek gibi horlar. Horlamayı da geçtim bi de sayıklama huyu var ki akıllara zarar. Dün sabah 7'de bağıra bağıra "bir varmış bir yokmuş" diye masal anlatmaya başladı uykusunda. Sus diyorum masal anlatıyorum ben diyor. Tabi geri yatamadım kalktım yataktan. Bazen bağıra çağıra rüyasını anlatmaya başlıyor. Yani ben de gecenin bir yarısı yastığı yorganı alıp salona geçmişimdir, ama asla söylenmem sinirlenmem. Onun suçu değil ki. Sizinki zaten çok çok normal. Eşinizin sinirlenmesi sizi uyandırması dalınca dürtmesi falan hoş değil. Bir süre ayrı odalarda yatılabilir, bu duruma öcü gibi bakmayın. Biz de haftanın 3 günü ayrı yatıyoruz bu nedenlerle. Ama sabah gidip öperek uyandırıyoruz birbirimizi. Ne muhabbetimizde ne de cinsel yaşamımızda negatif bir etkisi olmadı. Tam tersi ben uykumu alabildiğim için daha mutluyum. Yani siz tek başınıza rahat rahat yatın, uykunuzu almanız çok önemli.

Ne gerek vardı ya kendiniz onu göndermeliydiniz )) şimdi rahat rahat uyursunuz, hiç dert etmeyin. Çocukla da uyumak istiyorsa bırakın denesin, size daha rahat olur :) hiç stress yapmayın küçük şeyleri, keyfini çıkarın şu günlerinizin, inşallah sağlıcakla alırsınız kucağınıza 😍
Ya son zamanlarda üst üste böyle şeyler olunca, birde durumum daha ağırlaştığı ve temizlik vs de yapmaya zorlandığım halde temizlşk konusunda da şikayetçi olunca birikti bende.

Yatakta yatmaması kabul edilir. Horlama sesi gerçekten hoş olmuyor. Ama elinizde olmayan bir şey için size kızması. Üstelik hamileliğin son dönemlerindesiniz. Kendi sıkıntılarınız kendinize yetiyordur bir de” paşa hazretlerinin” tripleriyle uğraşıyorsunuz. Bebek doğduğunda ne yapmayı düşünüyor acaba?

Ya son zamanlarda üst üste böyle şeyler olunca, birde durumum daha ağırlaştığı ve temizlik vs de yapmaya zorlandığım halde temizlşk konusunda da şikayetçi olunca birikti bende.
Valla erkekler hamile kalmış olsaydı 9 ay anca yatıp zırlarlardı. Hiç halden anlamıyorlar ya. Kesinlikle ağır işler yapmayın, boş verin. Çok istiyorsa kendisi de el atsın. Ben eşime diyorum hamile kalayım sultanlık yapıcam 😂😂😂 baktınız olmuyor başım döndü filan deyin korkutun gözünü. Siz çok çalıştıkca o basit olduğunu düşünüyor

Benim annem böyle ve asla değişmedi. Babama dönme yüzünü oraya cevir sesli nefes alıyosun diş sıkıyorsun horluyosun diye diye gecede 5 defa uyandırır mış babamı hala. Hala daha bazen kavgaları olur bundan yana 27 senelik evliler.. Geçmez alışacaksın Malesef...

Bebek doğunca hep yanımızda yatacakmış hatta aramızds yatsın diyor ssnki bebek hiç ağlamıyor, gazı var hastalığı var.. Benim horlamam doğum sonrası geçmezse kbb gider tedavi olurum ama onun hep böyleydi ve tedavi ol dediğim halde gidip olmadı. Ben de böyle çekmek zorunda değilim. Gün içerisinde sürekli çay içiyor, yatmadan hemen önce sigara içmeden yatmaz, yatmadan hemen önce dolu mideyle yatar sigara ve çayı çol içtiği için böyle olduğunu söylüyorum ama anlamıyor.
Hamileliğin son zamanları yataklar ayrılabiliyor ama genelde kadın yararına, ben rahat dönemediğim için öyle yapmıştık. Sizin ki safi kendini düşünüyor yalnız. Beni en çok benden sonra uykuya dal demesi rahatsız etti. Var mı böyle bencillik.
Bebek doğunca yaparım dediklerini yapacağını sanmıyorum. Tahammülü şimdiden yok ki adamın. Bırakın başka yatakta yatsın aynı yatakta uykuya dalmasını beklemekten iyidir.

Uykusunun çok hafif olduğunu söylemişsiniz, tedavi ol demişsiniz, benim de uykum çok hafiftir bunun bir tedavisi mi var ki ? Sanmıyorum.. Ben de horlama sesinde anında uyanırım ve kesinlikle geri uyuyamam. Işık açılsın, kedi yatağa zıplasın, yağmur başlasın zınk diye uyanırım. Sağ olsun eşim de bazen taramalı tüfek gibi horlar. Horlamayı da geçtim bi de sayıklama huyu var ki akıllara zarar. Dün sabah 7'de bağıra bağıra "bir varmış bir yokmuş" diye masal anlatmaya başladı uykusunda. Sus diyorum masal anlatıyorum ben diyor. Tabi geri yatamadım kalktım yataktan. Bazen bağıra çağıra rüyasını anlatmaya başlıyor. Yani ben de gecenin bir yarısı yastığı yorganı alıp salona geçmişimdir, ama asla söylenmem sinirlenmem. Onun suçu değil ki. Sizinki zaten çok çok normal. Eşinizin sinirlenmesi sizi uyandırması dalınca dürtmesi falan hoş değil. Bir süre ayrı odalarda yatılabilir, bu duruma öcü gibi bakmayın. Biz de haftanın 3 günü ayrı yatıyoruz bu nedenlerle. Ama sabah gidip öperek uyandırıyoruz birbirimizi. Ne muhabbetimizde ne de cinsel yaşamımızda negatif bir etkisi olmadı. Tam tersi ben uykumu alabildiğim için daha mutluyum. Yani siz tek başınıza rahat rahat yatın, uykunuzu almanız çok önemli.
O eskiden böyle değilmiş, eski işini değiştirdikten sonra böyle olmuş. Ayrıca çok sigara içiyor ve gün boyu hatta uyku öncesine kadar sigara ve çayı bırakmaz. Kafeinin uyku düşmanı olduğunu biliyorsunuzdur umarım. Bir tedavisi var tabikş. Belki kanında bir eksiklik var, belki stres kaynaklı vs. check up bile yaptırmıyor. Uyku bozukluğunun tedavisi var evet. Altında yatan sebepler araştırılıp tedavi edilebilir. O sizin gibi değil, o uyuyamadığı için beni sorumlu tutup üstüne bana trip atıyor gün boyu surat asıyor. Ben ne yapabilirim peki? Yatakta o uyumadan kaskatı bekleyeyim dönmeyeyim, o uyumadan uyumayayım, ona değmeyeyim, hafif aksırıp tıksırmayayım. Eziyet resmen ve bu evlendiğimizden beri böyle. İşine geldiğinde hiçbirşey duymadan saatlerce uyur 12 saat bile uyuduğu olmuştur.

Benim annem böyle ve asla değişmedi. Babama dönme yüzünü oraya cevir sesli nefes alıyosun diş sıkıyorsun horluyosun diye diye gecede 5 defa uyandırır mış babamı hala. Hala daha bazen kavgaları olur bundan yana 27 senelik evliler.. Geçmez alışacaksın Malesef...
Bana da aynı şekilde. Ona doğru dönsem beni uyandırır öteki tarafa dön der.

X