Gebeliğe Hazırlık Hamilelikte Sigara Kullanımı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

yeya

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
97
26
Ilk olarak hamileliği boyunca sigara kullananlardan bilgi almak istiyorum. Tiryaki olup bırakamayan, bu nedenle hamilelik süresince aynı şekilde veya azaltarak kullanan kişiler ne gibi sorunlar ile karşılaştınız veya sorun yaşadınız mı ?

Bir diğer sorum da , tiryaki olup hamile olduğunu öğrenince bir anda bırakabilenler ...Nasıl bırakabildiniz

Annem bana hamileyken babam yaninda sürekli sigara iciyormus o zamanlar ev sobalı mecbur sıcak yerde duruyordum dedi
astım hastalığı ile boğuştum 7 yaşıma kadar Allaha şükür ergenlikle azaldı ve bitti aklima geldikce babamin yüzüne bakasim gelmiyor kaldı ki annem içmiş olsa ne hissedebileceğimi düşünmek istemiyorum kaldı ki o zamanlar bu kadar bilinçli değildi insanlar sigara konusunda
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin .

Haddim değil ama; insanlar evlatları için sigara kullanımını bırakabilir diye düşünüyorum. Kötü niyetle söylemiyorum bunu ama , bırakamayacak kadar tiryakiyseniz lütfen çocuk doğurmayın.

Hamile misiniz bilmiyorum ama, ben de içigçyorudm hatta bırakamam diyordum. Hamile kalır kalmaz da tiksinip bıraktım çok şükür oğlum 2.5 yaşında hala daha onun için içmek aklıma bile gelmiyor. Sağlığımı korumam lazım oğlumun bana ihtiyacı var diye düşüyorum hep.

Çevrmde içenler oldu, çocuklarında sorunlar var, sık sık hasta oluyorlar, düşğk kg lu doğdular, gelişme gerilikleri vs ses teli rahatsızlıkları.
Ama onlara sorsanız yoo bende içtim hiçbileyleri de olmadı derler.
Ben hamile kalır kalmaz netten bütün gğn sigara bebeğe napıyor nasıl zarar veriyor videolar izledim yazılar pkudum ve tiksinip hemen bıraktım.
Zerre kadar da çekmedi canım hala da çekmez başlamam asla.

Eşim içiyor, asla oğlumun yanında içirmem, kimse içemez yani.
Evde zaten asla içmek yasak.
Bu can bize emanet hele çocukalrımız, nasıl onları hiçe sayarız.
Lütfen araştırın ben hamielyken bırakın sigarayı yanımda içenden kaçıp uzaklaştım o zehiri almasın yavrum diye.
Maşallah tosun gibi doğdu oğlum ve çok zeki yaşıtlarından çok ilerde.

Çok çok tiryaki iseniz günde 1 tane içmeyi öneriyor dr lar

Ilk olarak hamileliği boyunca sigara kullananlardan bilgi almak istiyorum. Tiryaki olup bırakamayan, bu nedenle hamilelik süresince aynı şekilde veya azaltarak kullanan kişiler ne gibi sorunlar ile karşılaştınız veya sorun yaşadınız mı ?

Bir diğer sorum da , tiryaki olup hamile olduğunu öğrenince bir anda bırakabilenler ...Nasıl bırakabildiniz
Merhaba sigarayı bıraktınız mı veya bir sorun yasadiniz mi acaba ınsallah yasamamıssınızdır

X