Hamilelikte Taşınma

Agustos ayinda 7 aylik hamileyken tasindim.
Cok zor oldu, mecbur olunca yapacak bisey yok.
Siz de soyle dusunun, inanin bebekli tasinmak cok daha zor, hamilelikte siz biraz kendinizi koruyarak daha raahat tasinirsiniz, kis olmasi da iyi iyi.

Merhaba 21 haftalık hamileyim. Evim giriş katta 3 senedir taşınmak istiyorum özellikle kışın kalorifer kazanın sesi su sesi boru sesi giriş kapısının sesi🤮 ama uygun ev bulamadım. Şimdi aynı site içinde içi yapılı. İki daire bulduk. Bu mevsimde ve hamileyken taşınmak zor mu olur? Nasıl yapabilirim? Bu kazan sesinden uyuyamıyorum kaç gündür sinirlerim bozuldu uykusuzluktan 😭
Eşyayı siz tasimicaksiniz en fazla kolilersiniz anlasirsaniz onuda taşıma sirketi halleder
Kendiniz yormazsanız bi sıkıntı olacağını sanmıyorum bende hamileyken taşındım hemen hemen aynı haftadaydım sizinle
Madem ses bu kadar rahatsız ediyor çıkın o evden bebek olursa iyice rahatsız eder o ses sizi

Riskli gebelik geçiren birisi olarak bence dogumunuzu bekleyin..şuan bebeğinizi korumakla mükellefsiniz..nekadar kendinizi yormuyacağınızı söyleseniz de bu kolay olmayacaktır.bence taşınmak bir süre değil uzun bir süreç.hemen yerleşilmiyorda.neredeyse bir ayı buluyor tamamen evi oturtmak.bebeğinizi düşünün.
Bebekle taşınmak inanın şuan ki halinden çok daha zor olacak simdi tasinsa belli bi düzene doğar bebek
Lohusalık zor bi süreç birde bununla ugrasilmamali

Ben de 7 aylık hamileyken tasinmistim
En kolay tasinmam olmuştu. Annemle eşime tarif etmiştim onlar yerleştirmişti. Toplarken ben toplamıştim tabi. Fazla yormamaya çalış kendini sık sık dinlen. Ağır kaldirma. Yardım edecek birileride varsa üstesinden gelirsin

7 aylık hamileyken ev taşıdım. Sadece ağır kolileri kaldırmamaya dikkat ettim onun harici normal taşınma işte. Anlıyorum hassas bir dönem ama hasta değil hamilesiniz. Gündelik hayatınızda ne yapıyorsanız hemen hemen aynısını yapabilirsiniz engel değil gebeliğiniz. Zaten aynı site içine taşınacaksınız uzak mesafe değil. Kolay gelsin şimdiden.
Maşallah Çok teşekkür ederim. Ben de öyle düşünüyorum da bilmiyorum herkes kışın taşınılır mı. Hamilesin bi de vs deyince.... bi tereddütlenmiştim

Komşum doğuma 2 ay kala karadenizden akdenize taşındı, üstelik dört yaşında bir kızı daha vardı. Gerçi gamsız kasavetsizin biriydi:işsiz:

Ailenizle ve eşinizin ailesiyle aynı şehirdeyseniz yardımcı olurlar size. Temizlik için şirketten gelirler. Taşıma nakliyede. Sizde eşinizle yavaş yavaş toplar yerleştirirsiniz
Aynı şehirde değiliz maalesef ama. Buraya taşınırkende herşeyi eşimle ben taşımıştık temizlik dahil şimdi hem kış hem hamile olunca tereddüt etmiştim

Kardeş, akraba, yakın arkadaş gibi destek olacak birileri yoksa temizlik için birini tutun. Yavaş yavaş kolileme başlayın eşyalarınızı. Zaten size ağır şeyler taşıtmazlar. Evliliğiniz yeni ve başka çocuk yoksa zaten çok göçünüz olmaz. Benim çocuklardan önceki taşınmalarım çok kolaymış, bir günde yerleşir akşamına çay demlerdim😂
Çocuklardan sonra eşyada, yerleştirilecek şeylerde çoğalıyor.
Kutulara not alın, yatakları, yıkatmayacaksanız halılarınızı streçleyin (sonradan silmek zorunda kalmayın) Aynı siteye taşınıyorsanız akşamları mutfak eşyalarınızı götürüp yerleştirin hatta, ben olsam kesin öyle yapardım. Gardropların yerleşmesi daha kolay olur zaten.
Temizliği kendim yapmak istiyorum. Hiç bir şirkete güvenemiyorum. Taşıma içinde bi şirketle görüştük züccaciye eşyalarını bile kendileri paketliyorlarmış. İnşallah onu düşünüyorum. Bi kaldırsak evi yerleştirmesi daha kolay gibi geliyor

İki hamılelgımde de taşındım birinde İstanbulun bir ucundan bir ucuna diğerinde aynı sitede başka bir binaya. Biri kışın idi diğeri yaz ayı.Ikısı de sizin haftanızla hemen hemen aynı idi.zor tabi. Ama başa gelen çekiliyor. Evin içine girdikten sonra kendinizi yormadan yavaş yavas Yerleşirsnız.Allah kolaylık versin. 🙏

O kapı sesi, giren çıkan, su sesi, kazan sesi hepsi 3-4 aylık olduktan sonra bebeğinizi uyandıracak şeyler. O yüzden taşının. Akşamları eşinle koli yapın, üstüne yazın hangi oda diye. Mutfak malzemesini de kendi evinden yıkayıp götür. Sil dolapları önceden, direk yerleştir.

Merhaba 21 haftalık hamileyim. Evim giriş katta 3 senedir taşınmak istiyorum özellikle kışın kalorifer kazanın sesi su sesi boru sesi giriş kapısının sesi🤮 ama uygun ev bulamadım. Şimdi aynı site içinde içi yapılı. İki daire bulduk. Bu mevsimde ve hamileyken taşınmak zor mu olur? Nasıl yapabilirim? Bu kazan sesinden uyuyamıyorum kaç gündür sinirlerim bozuldu uykusuzluktan 😭
Yani her hamilelik farklı geçiyor ama bence bebekle taşınmak çok daha zor olur. İçinize sinen bir ev bulduysaniz taşının bence. Ben çok rahat bir gebelik geçirdim o yüzden emin değilim ama haftaniz rahat zamanları gebeliğin

Kızıma yedi aylık hamile iken taşındım. Yavaş yavaş kendinizi yormadan yapın. İlla ki ailenizden birileri ya da eşiniz yardımcı olur. Allah kolaylıklar versin.

Bence fazla gözünüzde büyütmeyin. Hamile oldugunuz için sadece agır kaldırmayın yeter bunda korkucak birşey yok. Hamileyiz diye hasta degılız sonucta stres daha beter

Ben bu halimle ve iki çocukla daha yeni taşındım :KK70:

Tasiniyorsun yani
Yavaş yavaş yaparsın ailenden yardıma gelen olur
Olur gider bı sekilde

X