Hamilelikte Yüz Felci (PERİFERİK)

gamze_22106

Kimin Adı PELİN! Kızımın
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
144
3
39
Arkadaşlar çok canım sıkkın . 32 haftalık hamileyim ve yüz felci geçiriyorum . Tat alamama ile başladı... ve bi ertesi günü göz kapağımı kapatamadım. Ve yüzümün sol tarafımı dudağım ile birlikte hareket ettiremiyorum. Dudaklarımda kayma falan yok ama hareket ettiremiyorum. Orta kulaktan kaynaklanmış. Antibiyotik kullanamıyorum. Şimdilik sadece B12 vitamini kullanıyorum .... Allah kimsenin başına vermesin .... Heleki şu duygusal dönemimde yıkılmadım desem yalan olur.... :KK43: İyileşme süreci yaklaşık 1 aymış ama antibiyotik alamadığım için bu süreç uzayabilirmiş...

İçinizde bu tarz bi durum yaşayanınızvar mı? Bana destek olun kızlar

Arkadaşlar çok canım sıkkın . 32 haftalık hamileyim ve yüz felci geçiriyorum . Tat alamama ile başladı... ve bi ertesi günü göz kapağımı kapatamadım. Ve yüzümün sol tarafımı dudağım ile birlikte hareket ettiremiyorum. Dudaklarımda kayma falan yok ama hareket ettiremiyorum. Orta kulaktan kaynaklanmış. Antibiyotik kullanamıyorum. Şimdilik sadece B12 vitamini kullanıyorum .... Allah kimsenin başına vermesin .... Heleki şu duygusal dönemimde yıkılmadım desem yalan olur.... :KK43: İyileşme süreci yaklaşık 1 aymış ama antibiyotik alamadığım için bu süreç uzayabilirmiş...

çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun ve
sağlıkla bebeğini kucağına alırsın:Saruboceq::Saruboceq:

a.s. geçmiş olsun canım ya umarım fazla sıkıntı yapmadan gecer gıder o ıllett:nazar:

canım ya çok geçmiş olsun rabbim en kısa zamanda sağlığına kavuştursun seni.bebeğini de sağlıkla kucağına alırsın inşallah.

çok geçmiş olsun... üzüntünü arttırmak istemem ama orta kulakla alakalıymış demişsin... rica etsem biraz açabilir misin nedenini?

Çok sağolun kızlar.... Allah beterinden saklasın diye dua ediyorum
Orta kulakta bir damar varmış. Yüz kaslarını idare eden sinirleri çalıştıran. Soğuk hava ya maruz kalınca ya da üşüyünce iltihap kapıyormuş. Ve buda felce sebep oluyormuş. Ben araba ile yolculuk yaptım 2 saat kadar klıma çarpmasın diye de camı açtım .... Heralde o zaman oldu....:çok üzgünüm:

Bebeğim olmasa o kadar takmıycam kafama. Doktorlar ne kadar da dese bebiş için problem yok diye ben yine de kızımı düşünüyorum. Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama olmuyor... :Saruboceq:

Canım drun bişi olmaz demiş... sen yinede kendini motive et ( zor ama motive etmeye çalış)... sen iyi ol ki o da iyi olsun... çok ama çok geçmiş olsun... en kısa zamanda atlatırsın inşallah...

cok gecmis olsun canim,umarim biran once sagligina kavusursun,bebeginide saglikla kucagina almani dilerim canim:Saruboceq:

cok gecmis olsun canim,umarim biran once sagligina kavusursun,bebeginide saglikla kucagina almani dilerim canim:Saruboceq:

Benimde tek istediğim busüreci kızımın yara almadan atlatması... Ben ister istemez stres yaparken oda strese giriyor.... :KK43: Alışmaya çalışıyorum ...

canım cok gecmıs olsun sana bende senınle suanda aynı durumu yasıyorum ve 33 haftalık hamıleyım bendede yuz felcı olustu ve ben bunu daha ılk gunden farkedıp dr gıttım ve banada b 12 verdı bırde agrı kesıcı masaj yapmamı bolca sakız cıgnemem gerektıgını soleyerek yolladı ben bunun yanı sıra bıtkısel yag karısımı aldım aktarcıdan gunde 3 defa olmak sartıyla surmemı soledı bende sımdılık uyguluyorum ve 5 gun oldu dr bana 20 gun ıcınde bellı olabılır ancak dedı anlıcagın benımde senın gıbı morelım sıfır ama ınsallah gecer dıyorum gecmezsede dogumdan sonra antıbıyotık tedavısıyle asarız ınsllah

geçmiş olsun arkadaşım aynı durumu bende yaşadım benimkine yüksek tansiyondan demişlerdi ve devamında preklamsi oldum ve 7 aylık erken doğum yaptım ama çok şükür bebeğim çok sağlıklıydı emzirdiğim için kortizonlu haplar kullanamadım iyileşme süreci biraz uzadı ama şu an iyileştim hiç bişeyim kalmadı iz bile yok merak edip kendini üzme geçici bi durum nasıl olsa

ben atlattım canım suanda hıc kalmadı gıbı bısey dr dedıgı gıbı 20 gun ıcınde gectı sen ne durumdasın merak ettım atlattınmı atlatamadıysanda uzulme gecer ben cok kafaya takıyordum gecmıcekmı dıye ama goruyorumkı ılaclarla kremlerle bıseycık kalmadı ayın 14 undede doguma gırıyorum ınsallah sanada hayırlı dogumlar dılıyorum gecmıs olsun hepımıze

sevgili gamze,
38 haftalık hamile iken yüz felci geçirdim 21 gündür aynı sıkıntı ile madurum. sen nasıl bir tedavi uyguladın? iyileştin mi? cevaplandırırsan sevinirim. Zira psikolojim hayli bozuk. hiç istemediğim halde sezaryen ile doğum yapmak zorunda kaldım tedavi olup ilaç kullanabilmek için? lütfen bana rehber ol....ameliyat bile söz konusu olabilir. çarşamba kbb uzmanı ile görüşeceğim...

sevgili ayşe melek, yüz felci geçirdiğinden bahsetmişsin gebeyken. ne kadar sürede geçti nasıl bir tedavi uyguladın? lütfen bana ışık olun 22 gündür aynı sorunla karşı karşıyayım. psikolojim berbat. bebeğimi sezaryenla aldırdım 20 günlük bir bebeğim var. Kortizon kullanıyorum....Kulaktan kaynaklanabilec eğini söylediler. dr belki de ameliyat diyecek. sen neler yaptın? lütfen cevapla...

Canım Allah acıl sıfalar versın oncelıkle. Benım gorumcem de dogumdan hemen sonra yuz felcı gecırdı. Kucukken orta kulaktan amelıyat olmus. Dogumda da epıdural ıstıyordu ama ıgneyı o kadar batırıp cıkarmalarına ragmen vuramamıslar gorumcem 1 ay bel agrısıyla yasadı. Dogumdan bırkac gun sonra goz kapagını kapatamadıgını soylemıs ama kaynanasıyla esı ınanmamıs.Sonra da gulememeye basladı tabı etrafındakılere ınandırana kadar 1 hafta gecmıs.Doktor da orta kulakta olusan baskıdan dolayı boyle olmus demıs.Amelıyat oldu. Ama onunkı kaldı eskıye gore yuzunun sag tarafı oynuyor ama bazen agzını oynatırken gozu de oynuyor, ya da gozunu fazla kırpınca agzı oynuyor, daha oncekı amelıyatla da bır alakası var.Akrabalarımdan bırı de dogumdan sonra yuz felcı gecırdı ama onunkı senınkı gıbı bır ay ıcınde gecıcek dendı ve gectı. Cok cok gecmıs olsun canım

canım benim çok geçmiş olsun öncelikle pozitif şeyler düşün böylece iyileşme sürecin hızlanır umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun arkadaşım

X