Hamilelikte Yüz Felci (PERİFERİK)

Arkadaşlar çok canım sıkkın . 32 haftalık hamileyim ve yüz felci geçiriyorum . Tat alamama ile başladı... ve bi ertesi günü göz kapağımı kapatamadım. Ve yüzümün sol tarafımı dudağım ile birlikte hareket ettiremiyorum. Dudaklarımda kayma falan yok ama hareket ettiremiyorum. Orta kulaktan kaynaklanmış. Antibiyotik kullanamıyorum. Şimdilik sadece B12 vitamini kullanıyorum .... Allah kimsenin başına vermesin .... Heleki şu duygusal dönemimde yıkılmadım desem yalan olur.... :KK43: İyileşme süreci yaklaşık 1 aymış ama antibiyotik alamadığım için bu süreç uzayabilirmiş...

İçinizde bu tarz bi durum yaşayanınızvar mı? Bana destek olun kızlar

Canım öncelikle geçmiş olsun bende senin gibi 32 haftalık hamileyken yüz felci geçirdim benim sağ taraf ve 21 gün oldu hiç bir değişiklik yok kalacı olur diye korkuyorum senin iyileşdimi acaba sekel kaldımı ve ne kadar sürede geçti cevap verirsen sevinirim şimdiden teşekkürler

Canım öncelikle geçmiş olsun bende senin gibi 32 haftalık hamileyken yüz felci geçirdim benim sağ taraf ve 21 gün oldu hiç bir değişiklik yok kalacı olur diye korkuyorum senin iyileşdimi acaba sekel kaldımı ve ne kadar sürede geçti cevap verirsen sevinirim şimdiden teşekkürler
topik de kimse kalmamış ama bende 37. haftadayım bve yüz felci geçirdim sağ tarafta
kortizon başlatıldı b 12 ya da bitkise bir şey vermediler.
kortizon kullanıca ya da yüz felci olunca sezeryana mı alıyorlar ki anlamadım offf..

Herkese iyi akşamlar. Ben de 17haftalik hamileyim.yuz felci oldum. Iki gündür halim harap. Kortizon kullanmaya başladım bugun istemeye istemeye. Yan etkileri saymakla bitmiyo. Benim gibi olanlar var mi? Nelere dikkat ettiniz kortizon kullanırken?

Bol su içeceksin cnm. Benim doğumla birlikte bitti ama senin daha erken biter. Yan etkisinin bebeğe zararı yok sakın kullanmamazlıl etme. Daha çok zararı var. Bende senin gibiydim ama 4 jinekolog da onayladı. Geçmiş olsun. Benim sebepsizdi. Senin soğuktan mı oldı. Egzersiz çok yap ihmal etme

Yoo çok zor birşey değil aslında. Ben 2 haftada alışmıştım. Yutkunurken zorlanıyordum o kdr. Bi de gülmemeye çalışıyordum çünkü yüzüm belli oluyordu. Allah beterinden korusun

topik de kimse kalmamış ama bende 37. haftadayım bve yüz felci geçirdim sağ tarafta
kortizon başlatıldı b 12 ya da bitkise bir şey vermediler.
kortizon kullanıca ya da yüz felci olunca sezeryana mı alıyorlar ki anlamadım offf..

Herkese iyi akşamlar. Ben de 17haftalik hamileyim.yuz felci oldum. Iki gündür halim harap. Kortizon kullanmaya başladım bugun istemeye istemeye. Yan etkileri saymakla bitmiyo. Benim gibi olanlar var mi? Nelere dikkat ettiniz kortizon kullanırken?
İkinize de çok geçmiş olsun bende 2012 kışında gecirmiştim yüz felci.Kortizonun maalesef bende de etkileri cok oldu ama Allaha şükür onun sayesinde 1 ayda eski haline döndü yüzüm.kesinlikle tuz ve şeker bir tutam bile almayın.ve kırmızı et kortizonun ödemini alıyormuş bir doktor yakınımız söyledi bol bol tüketmeye çalışın.doktorlar sakız çiğnemeyi önermediler bana.balon şişirme egzersizi yapmamı istediler her gün elimde balon bıkmadan usanmadan şişirmeye çalıştım çok etkisi oldu.Ve fizik tedavi..hamilelik döneminde yapılıp yapılmadığını bilemiyorum ama çok çok etkisi oldu ultrason aletiyle yüzdeki sinirlere ses dalgaları yolluyorlar.Birtane ucuna pamuk sarılı hafif şiddette elektrik veren bir makine var onu kullanıyorlar yüzü uyarmak için felcin ağırlıklı olduğu bölgelere.bir de 20 dk sıcak havlu uygulaması yapıyorlar.eğer fizik tedaviye izin verilmiyorsa evde sıcak havlu yapın kızlar ve balon şişirin bol bol.göz kapatma ve dudak egzersizleri yapın.İlk başlarda olmuyor diyip sakın bırakmayın cünkü olacak sadece birkaç hafta sabır...Eşekten düşeni eşekten düşen anlar derlermiş sizleri çok iyi anlıyorum.İnanın ki gececek,iyileşeceksiniz Allahın izniyle..Çok geçmiş olsun.sevgiler...

Bol su içeceksin cnm. Benim doğumla birlikte bitti ama senin daha erken biter. Yan etkisinin bebeğe zararı yok sakın kullanmamazlıl etme. Daha çok zararı var. Bende senin gibiydim ama 4 jinekolog da onayladı. Geçmiş olsun. Benim sebepsizdi. Senin soğuktan mı oldı. Egzersiz çok yap ihmal etme
Pardon arkadaşım senin tarihini 2014 gibi görmüşüm yanlışlıkla.geçmiş olsun tekrardan Allah birdaha yaşatmasın..

Pardon arkadaşım senin tarihini 2014 gibi görmüşüm yanlışlıkla.geçmiş olsun tekrardan Allah birdaha yaşatmasın..
Yok cnm cumartesi d günü:)) hamiş değilim şimdilik. Allahım isteyenlere versin
Yazdıkların çok güzel doğrı. Ama bana sakızı önermişti dr. Ne gibi yan etkileri oldu?? Bende şişlik falanda yapmadı ama ben gğnde 5-6litre su içiyordum en az. Suya doyamama hastalığına yakalanmıştım=)))

Canım bende afedersin çok tüylenme yaptı ve bağışıklık sistemimi cok düşürdü eskiden hastalanmayan ben sık sık hastalanır oldum vücudun içindeki dokuları zarları inceltici özelliği varmış birdenbire kasık fıtığı oldum.üstüne bide onun ameliyatı :S Çok şükür artık iyiyim benimde 28 kasımda ikinci senesi doldu :)Su içmen çok çok iyi olmuş bende çok içtim ama o dönem ay yüz dedikleri şiş,nurtopu gibi davul bi yüzüm olmuştu :)Ama ne olursa olsun kortizona minnettarım iyileştiriyor.

Benim su içmem hastalık derecesindeydi. 9 litreden 6litreye düşürebilmiştik. Sebebni bulamamıştı dr lar. NormL değildi su içmem. Doğum yaptığım gün susuzluğum bitti. Doyamıyordum suya.
Normalde günde bi litre bile içemem su. Şu an mesela.
Evet etkileri epey kötü olmuş. Bitti gitti çok geçmiş olsun. Senin sebep belli miydi felçin. Soğuk falan mı yedş suratın. Ben dişimi fırçaladkktan sonra oldum. Su çok soğuk da değildi ama bilmiyorım sebep o muydu.
O dönem hem beni hem eşimi işten çıkartmışlardı. Belki de üzüntüden ama dr da yüz felcinin üzüntüyle alakası yok dedi. Bir sürü jinekolog onayıyla aldım kortizonu. Ama aynı dönem antalyada bi ark ımda yüz felci geçirdi. Dr vermemiş kortizon. Kendi kendine geçmiş. Bilmiyorum denk mi geldi ama zaten bu drlar arası tutarsızlık benim çok sinirimi bozar

Benimki de sanırım üzüntüdendi canım.Bende antalya da geçirdim orada çalışıyordum o dönem.biraz sıkıntılı zamanlardı birkaç gün öncesinde hani dilin yanar birkaç gün uyusukluk olur dilde öyle hissettirdi kendini.2 3 gün sonra bütün yüz gitti.Ben antalyada yaşam hastanesine gittim doktorları da fizyoterapistleri de cok iyiydi.ve kortizonun cok önemli ve gerekli olduğunu söylemişti nöroloji doktoru.Arkadaşına da çok geçmiş olsun onun adına da çok sevindim geçtiğine.Hep sağlıklı olalım inşallah :)

Hımm benim sağ tarafa geldi sadece. Senin komple yüz fenaymış. Aslında bemde de öyle oldu pil değmiş gibi. Sonra tamamen geldi. Bebeğe zararlıysa kortizon hemen sezeryana alın ciğerleri falan gelişti çünkü demiştim asla demişti dr lar. Nörolojiye bi dr a gözüktüm sadece. Deltacortil başlattı işte öyle gitti. Ama hiç iyileşme olmadı. Doğum yaptığım gün geçti felç. Enteresandı=)

Arkadaşlar bende 35 haftalik hamileyim cumartesi günü yüz felci geçirdim. Hemen dokttora gidip kortizon tedavisine basladik. Sol gözumde hareket kısıtı konusurkende alt dudagım cekiyo .. sizin yüzünüz kaç gunde eski haline döndü...

Arkadaşlar bende 35 haftalik hamileyim cumartesi günü yüz felci geçirdim. Hemen dokttora gidip kortizon tedavisine basladik. Sol gözumde hareket kısıtı konusurkende alt dudagım cekiyo .. sizin yüzünüz kaç gunde eski haline döndü...
Sen gene şanslıymışsın 35 e kdr beklemiş:)
Benim 22. Haftada oldı. Doğum yaptım odaya gelmeden daha doğum hane de geçti:)
Şimdi gene gebeyim 15 haftalık:)korkuyla bekliyorum inş olmaz. Hoş olsa da bi zararı yok ne ilacon ne hastalığın amamolsın. Doğım fotolarım kötü çolacak diye korkuyprdum ama Allah büyük işte:)

Yok hiç iyileşme olmadı maalesef ama benim sosyal hayatımı kısıtlamadı. Çok geçmiş olsun bu arada hayırlı doğumlar ikimize de

Merhabalar bende bugun yuz felçı gecırdıgımı ogrendım moralım cok bozuktu Sımdı bıraz kabullendım doktor kortızona başladı kadın dogum doktorumun onayı ıle kızlar yaptığınız baska neler var lutfen bana akıl verın

X