Hamileyim, mutsuzum .. :(

Ben anlamadım bir anne bebeğinin cinsiyeti yüzünden nasıl çocuktan uzaklaşabilir.
Ben bile çok feminist bir insanım dediğin gibi oğlum olacak diye eşimin sülalesinde de ne sevinçler yaşandı falan ama bende bir gram soğuma olmadı bebeğime karşı.
Bende ilaç kullanırken bilmeden hamile kaldım ve Allah'ıma binlerce şükürler olsun bebeğim çok sağlıklı.
Evet malesef toplumda erkek çocuğuna karşı farklı bir bakış açısı var ama benim kız bebeğim olsaydı da bir gram fazla veya eksik sevmezdim oğlumdan.
Bence hamilelikten dolayı böyle olmuşsunuz.
Sakın bebeği aldırıp o masum yavrunun günahına girmeyin.
Erkek veya kadın olarak dünyaya gelmesi onun seçimi değil.
Senin ve benim de seçerek dünyaya gelmediğimiz gibi.

Ayrıca kızıma yetemem düşüncesi çok saçma dünyada iki farklı cinsiyete sahip bebeği olan ilk kişi siz değilsiniz sonuncusu da olmayacaksınız.
Bebeğimin cinsiyeti yüzünden değil, tekrar bu bebeğimde aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum, bu kadar hassas dönemimde bebeğin sağlıklı olmasına dua edecekken bana destek olckken ortalıkta cirit atmaları çok moralimi bozuyor. Kızıma kardeşi olacağını uygun bir dille anlatıp kardeş sevgisini aşılamaya çalışıyorum, ama tavırlarıyla kızımı uzaklaştırdılar şuanda hiç istemiyor sürekli karnımı tekmeliyor. Çok yıpranıyorum bu düşüncesizlikten :KK43:

Radyoaktif iyot tedavisinden sonra en az 2 yıl hamile kalmamanız gerekiyordu. Iyi bir araştırma hastanesine göründünüz mü? Artı hamileliğiniz boyunca 2 ayda bir doktor kontrolünde olmanız gerekir.

2. Çocuğa hamileyken hep acaba ilki kadar sevebilecek miyim endişesi yaşanır. Çok normal bence. Doğunca anlayacaksınızki ikisi de aynı seviliyor.
Evet Istanbul'da yım. İ.ü tıp fak. Gidiyorum Çapa ya. Doktorlarım 6 ay olduğunu söyledi aranın. 3 haftada bir rutin hormon testlerim var şimdi haftada bir kadın doğuma gidiyorum. Doktorsunuz sanırım Dideral Thyromazol kullanan gebelerin çoğunun bebeği kollarında ve ellerinde anomali ile doğmuş. Doktorlarım da şaşırıyor mucize gibi çok sağlıklı bebeğim inşallah. Psikoloğa gidicem ve bu problemleri atlatıcam Allahın izniyle teşekkür ederim

Tiroid hastalıkları duygu durumlarını en çok etkileyenlerden Ayrica hamilelikte ilac dozlarini degisturdikleri icin daha cok etkiliyot bence psikolojik destek alabilirsiniz Bende de Hipotiroidi var gerçekten desteğin yardımı oluyor
Geçmiş olsun , evet şuanda sadece propycil ve bebek için folbiol kullanıyorum. Çok tesirli bir ilaç değil. Karar verdim gidicem psikoloğa güzel sonuçlar alırım inşallah teşekkür ederim

biraz bunalmış; kafanız karışmış

kolay süreçler değil bu anlattıklarınız

buraya bir çırpıda yazılır ama kısa sürede insana ağır gelir

imkanınız varsa gidin bir psikoloğa

bakın illel de tıbbi tedavi bile gerekmez; bu işi yapan birinden benzewr örnekleri dinlemek bile iyi gelir insana

bunu yaşayan tek kişinin siz olmadığını görmek de huzur verebilir

kızınız çok küçük değil

arkadaşların aralarında 13-14 ay olan bebekleri var; hem de planlı vs değildi

ikisini de sevdiler; ayrı gayrı yok

emzirmeye gelince de boş verin o kadar da önemli değil;

sağlıklı bir annesi olması daha önemli; hastalığınız ilerlese idi daha beter olurdu

kimisinin sütü olmaz emziremez; kimisinin sütü vardır bebek emmez; kimisi memem bozulur diye kendisi keser

daha burada bebek doğmadan 6 ay yeter emmesi diyenler bile var

oğlunuz da sağlıkla dünyaya gelsin; emzirebilirseniz emzirirsiniz emziremezseniz de mama ile büyür dünyadaki milyarlarca çocuk gibi

siz sakin olun; kafanızı boşaltın o zaman iki çocuğa da her şeye yetersinizzzz
Evet çok yıpratıcı bir süreçten geçtim çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim . Bunu okumak bile moral verdi çok sağolun. Inşallah üstesinden gelicem Rabbimin izniyle

Allah sifani versin ınş.annemde ablama hamile kalmadan benzer bir hastalık geçirmiş ve doğum vücuduna iyi gelmiş.dilerim senin de sorunların geçer.evladın cinsiyeti olmaz ona yalnızca evlat gözüyle bakılır.Benim bir oğlumbir kızım var kismetse bbir kızım daha olacak .merak etme ikisinede çok iyi anne olacaksın ınş.
İnşallah canımm çok teşekkür ederim. Allahım hayırlı doğumlar versin inşallah sanada evlatlarınla huzurlu sağlıklı mutlu bir hayat diliyorum.

Hamilelik hormonları seni bu hale getiriyor. Normalde çok rahat kafamızda çözebileceğimiz sorunları yada vesveseleri bu dönemde büyütüyoruz ve altında eziliyoruz. Benimde oğlum oldu daha yeni , tüm ailem ve eşimin ailesi üniversite mezunu okumuş etmiş kariyer sahibi ama inanın tüm ailemiz oğlumun pipisinin etrafında pervane ne yazıkki Türk toplumunda bu böyle hatta bir çok toplumda bu böyle. Ben şimdiden 2.ciyi düşünüyorum çünkü kız istiyorum :)) yani demek istediğim bu günler geçicek bitecek ogüzel meleğini kucağına alıcaksın ve iyiki doğurmuşum diyeceksin. Buarada bende bir ilaç kullanmak zorunda olduğum için oğlumu emziremiyorum hiç önemli değil napalım büyüyor gayette sağlıklı boşver hersey düzelicek oğlun karnında sağlıklı ya gerisi boş gerisi hikaye
Allah bağışlasın, inşallah kız evladın da mutluluğunu yaşarsın. Çok fazla ayrıntıcı oldum ne bileyim içime bi öküz oturdu sanki herşeyi sorgular hale geldim. Geçici olması tek ümidim. Önce can sonra canan mı demeliyim o zaman? Ben sağlığımı kaybettikten sonra , çocuklarıma ne kadar çırpınsamda boş. Haklısınız çok teşekkürler

Uçaklarda önce kendi oksijen maskeni sonra çocuğa diyor sen iyi ol ki çocuğuna yardım et sahip çık diye

Sen iyi olunca ikisine de güzelce bakarsın moralini düzelt kendini üzme herşey daha güzel olurrr

bencde zorlu dönemler yaşadığınız için ve beklenmedik bir hamilelik olduğu için yanınızdaki doğal olarak karnınızdakinden değerli oluyor..
ne güzel arada yaş farkı da az olacak.. arkadaş olurlar.. o erkek 4 kızın üstüne geldiği için kıymetli olmuştur.. ki bu da yanlış aslında.. bunda öyle olmaz sanıyorum ki..

siz sağlığınıza ve evlatlarınıza odaklanın. her şeye kulak tıkayın..
Evet çok beklendi, 5 kızız 6.mız erkek :) Kıymetli olmasına sevinirim tabiki, ama kızım ilk göz ağrımız, şimdiden bu şekilde davranmalarına çok üzülüyorum. Kızım etkileniyor çünkü. Sanırım iki aileylede oturup etraflıca konuşmalıyım..

Bu koni fake deil ise, düşüncelerinizi h ormonlariniza veriyorum.Ben az önce hüngür sakirt ağladım neden biliyomusun?iki bebek kaybim aklıma geldi yine.Allah sana bir mucizeyi daha bahsetmiş.senin bunları düşünmeye bile hakkın yok kusura bakma.bebeği nasıl aldırmayı dusunursun ya o artık bir insan.herşeyi tamamlanmış.sadece büyüyecek karnında.böyle konuları okudukça tüylerim diken diken oluyor.Bende dahil Allaha hergün evlat diye yalvaran kadinlar var.Sen korunmaya rağmen ilaçlara rağmen sağlıklı bir bebegin var.bence yat kalk dua et.sukret. b ebeginide aldırma sakin valla gunahtan öte bişey bu.

Detayli ultrasyona girdiginize gore 20. Hafta civarlarindasiniz bu da 5 aylik hamilelik demek. Butun dis uvuzlari olusmus parmaklari bile nasil kiyacaksiniz o kucuk yavruya?

Yasadiklarinizi sadece siz bilirsiniz. Her yonden zor zamanlar geciriyorsunuz. Hastaliginiz maddi durum birde hamilelik ust uste gelmis icinizin sikilmasi normal ama ne olur biraz sabredin inanin dogunca iyiki dogurmusum diyeceksiniz. Herkesin hayatinda zor gunler olur sonra guzel gunler gelir. Sizin icinde guzel gunler gelecektir. Sadece biraz sabir ve zaman...

Detayli ultrasyona girdiginize gore 20. Hafta civarlarindasiniz bu da 5 aylik hamilelik demek. Butun dis uvuzlari olusmus parmaklari bile nasil kiyacaksiniz o kucuk yavruya?

Yasadiklarinizi sadece siz bilirsiniz. Her yonden zor zamanlar geciriyorsunuz. Hastaliginiz maddi durum birde hamilelik ust uste gelmis icinizin sikilmasi normal ama ne olur biraz sabredin inanin dogunca iyiki dogurmusum diyeceksiniz. Herkesin hayatinda zor gunler olur sonra guzel gunler gelir. Sizin icinde guzel gunler gelecektir. Sadece biraz sabir ve zaman...
Çok teşekkür ederim öncelikle iyi dilekleriniz için. 14 hafta oldu bugün gebeliğim, sakatlık varsa sonlandırabilmek için radyoloji bölümünden istediler , bi sorun çıkmadı, 22. Haftada emin olmak için perinatoloji bölümünde çektireceğim.. şuanda bi travma evresinde olduğumun farkına vardım. Inşallah sabırla ve özveri ile atlatacağıma inanıyorum.

Uzun sure alinan radyoaktif tedaviler yanlis bilmiyorsam yumurta sayisini azaltabiliyor. Soyle dusunun bu tedaviyi aldiktan sonra kiziniza kardes isteyip hamile kalamayabilirdiniz ve bu durum sizi uzerdi ama simdi rabbim nasip etmis bir bebek size hemde saglikli bence sukredin. Bebeginiz dogduktan sonra tedavinize devam edersiniz. Yumurtaliklariniz etkilense bile bir kizim bir oglum var diyip sukredersiniz.

duygusal yaklaşıyor olsaydınız çocuğu aldırma fikri heyet raporu falan bunlar aklınıza gelmezdi o yavruyu allah size bahşediyor sizin bu canı sonlandırmaya hakkınız yok kusura bakmayın sözlerim belki sert gelebilir ama düsüncem bu.

vaktiniz varsa bu iki linkteki yazıyı okumanızı rica ediyorum http://kadinlarkulubu.com/haber/ham...u-ogrenen-mankenin-goz-yasartan-oykusu-560184

http://www.mynet.com/my/britanita/m...ni-emzirirken-yasadigi-duygusal-anlar-1049801
Sert gelmiyor bunlar doktorlarımın bana söylediği şeyler gebeliği şuanda bana bıraktılar , riski göze alıyorsan sonladırabilirsin diye. Korkuyorum çok bir sabinin günahına girmekten. İnşallah ben aldırmak yanlısı değilim ama çok yorgun güçsüz ve savunmasız hissediyorum kendimi. Şeytan beni dürtmekten vazgeçmiyor tabiki, ama bu büyük günaha girmeye müsaade etmiycem.Tek istediğim buradaki arkadaşlarımın bana güç vermesi, veriyorsunuzda benim için her söylediğiniz çok önemli çünkü bu forum dışında konuşup akıl danıştığım kimse yok, arkadaşım yok. Bu yüzden teşekkür ederim, kendimle yüzleştiriyorsunuz beni

Uzun sure alinan radyoaktif tedaviler yanlis bilmiyorsam yumurta sayisini azaltabiliyor. Soyle dusunun bu tedaviyi aldiktan sonra kiziniza kardes isteyip hamile kalamayabilirdiniz ve bu durum sizi uzerdi ama simdi rabbim nasip etmis bir bebek size hemde saglikli bence sukredin. Bebeginiz dogduktan sonra tedavinize devam edersiniz. Yumurtaliklariniz etkilense bile bir kizim bir oglum var diyip sukredersiniz.
Çok haklısınız , at gözlüğü takıp kendi kendimi yiyip durmuşum. Bunları hiç düşünmemiştim çok haklısınız. Şükredecek çok şey var. .

Çok teşekkür ederim öncelikle iyi dilekleriniz için. 14 hafta oldu bugün gebeliğim, sakatlık varsa sonlandırabilmek için radyoloji bölümünden istediler , bi sorun çıkmadı, 22. Haftada emin olmak için perinatoloji bölümünde çektireceğim.. şuanda bi travma evresinde olduğumun farkına vardım. Inşallah sabırla ve özveri ile atlatacağıma inanıyorum.

Hastalik sureci insani yipratir. Ben kanser tedavisi gordum kemoterapi radyoterapi aldim. 21 yasinda bekardim bana cocugun olmayabilir dediler birde ona uzuldum. Hormon testi yapildi normal cikti ama hala hamile kalmama ihtimalin var dediler.

Evlendim cok sukur Rabbime hamile kaldim. O gunler geride kaldi ihtimaller tutmadi. Tipki sizin bebeginizin saglikli olmasi gibi. O ilaclar bebeginizi etkileyenbilirdi ama etkilemedi saglikli oldu bebeginiz insAllah da saglikli dogacak.

Dusunceleriniz icin kendinize kizmayin. Hastalik sureci kolay bir surec degildir. Bu sureci cok iyi bilen biri olarak size tavsiyem DUA SABIR ve INANC. Zamanla gececegine inanin. Siz bu hastaliginizi atlatacaksiniz ve bebeginizi saglikla kucaginiza alacaksiniz.

Rabbim yavrularinizada size saglikli sihatli omurlar nasip etsin.

Bu koni fake deil ise, düşüncelerinizi h ormonlariniza veriyorum.Ben az önce hüngür sakirt ağladım neden biliyomusun?iki bebek kaybim aklıma geldi yine.Allah sana bir mucizeyi daha bahsetmiş.senin bunları düşünmeye bile hakkın yok kusura bakma.bebeği nasıl aldırmayı dusunursun ya o artık bir insan.herşeyi tamamlanmış.sadece büyüyecek karnında.böyle konuları okudukça tüylerim diken diken oluyor.Bende dahil Allaha hergün evlat diye yalvaran kadinlar var.Sen korunmaya rağmen ilaçlara rağmen sağlıklı bir bebegin var.bence yat kalk dua et.sukret. b ebeginide aldırma sakin valla gunahtan öte bişey bu.
Aldırmıycam. Aklıma geldikçe konu mu yazdıklarınızı açıp okuycam iyiki açmışım konuyu çok mutluyum. Rabbim hayırlısıyla sizlerşn de müjdeli haberlerini görmek nasip etsin. Oğlum bir mucize. Bu şekilde düşünücem inşallah seninde hiç ummadığın anda mucizen olsun Amin

Aldırmıycam. Aklıma geldikçe konu mu yazdıklarınızı açıp okuycam iyiki açmışım konuyu çok mutluyum. Rabbim hayırlısıyla sizlerşn de müjdeli haberlerini görmek nasip etsin. Oğlum bir mucize. Bu şekilde düşünücem inşallah seninde hiç ummadığın anda mucizen olsun Amin
Inan bana böyle düşündüğün için onu kucağına aldığında pişman olacaksın.neyseki çabuk kurtuldun düşüncelerinden.nolur sürekli tövbe et böyle düşündüğün için Rabbim affetsin seni.Ben ve benim gibi evlat hasreti çeken herkese Allahım mucizelerini bian önce nasip etsin.amin.sağlıkla bebeginizi kucaginiza almanız dileğiyle

Hastalik sureci insani yipratir. Ben kanser tedavisi gordum kemoterapi radyoterapi aldim. 21 yasinda bekardim bana cocugun olmayabilir dediler birde ona uzuldum. Hormon testi yapildi normal cikti ama hala hamile kalmama ihtimalin var dediler.

Evlendim cok sukur Rabbime hamile kaldim. O gunler geride kaldi ihtimaller tutmadi. Tipki sizin bebeginizin saglikli olmasi gibi. O ilaclar bebeginizi etkileyenbilirdi ama etkilemedi saglikli oldu bebeginiz insAllah da saglikli dogacak.

Dusunceleriniz icin kendinize kizmayin. Hastalik sureci kolay bir surec degildir. Bu sureci cok iyi bilen biri olarak size tavsiyem DUA SABIR ve INANC. Zamanla gececegine inanin. Siz bu hastaliginizi atlatacaksiniz ve bebeginizi saglikla kucaginiza alacaksiniz.

Rabbim yavrularinizada size saglikli sihatli omurlar nasip etsin.
Sizde bir mucize sahibiymişsiniz ne güzel. Durumunuzda benden ciddiymiş, kalbinize göre vermiş rabbim
Evet benimde hamile kalma şansım düşmüştü. Cümlemize hayırlı evlatlar versin Rabbim. Ümidimi kaybetmedim ama bazen başa çıkamayacak kadar güçsüz hissediyorum kendimi. Çok şükür kuran okuyorum dua ediyorum sürekli daha fazla yapmam gerekiyor sanırım. Allah razı olsun çok güzel moral verdiniz hepiniz. Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin evlatlarınızla birlikte.

Ben sadece yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.
1,5 senedir her ay nasıl bir yıkım yaşadığımı, her ay sırf bir bebek sahibi olamadığım için kadınlığımdan nefret ettiğimi, her ay o moral bozukluğuyla evliliğimi yıprattığımı, her ay ailemin gözümün içine nasıl baktığını,bu ay 6 gün geciktim diye her nefes aldığımda allahım ne olur hamile olayım dediğimi anlatmak istiyorum...
Sadece biraz düşün...
Aslında nasıl şanslı olduğunu.

X