Hamileyim ve boşanmakta kararsızım

Kayinvalidenle konusma ihtimalin var mi? Kendi evimde yasamak istiyorum sizce bu normal degil mi falan gibisinden. Ya da en olmadi o sizin yakininizda bir yere tasinsin. Bence en bastan onu evine gidil kaldigin icin esin suan rahat belki hic gitmeyip rest cekseydin bu kadar rahat olamazdi. Ama ne olursa olsun unutma bebisin doğdugundada sen mutlu degilsen o da mutlu olmayacak

1 hafta içimden kendisine mühlet verdim. Eğer bir sekilde düzelmez işe gidip donmeyecegim. Duzelicegine inanırsam kalıcak çocuk doğduktan sonraki tavırlarına bakacağım. Yine aynıysa bu sefer bosanacagim çok kararlıyım .
Kararlı durmak zorundasın, eşinin annesine de bu şekilde yaşamak istemediğini belirt ve git , sen dik durursan düzelir ancak...

Ya vallahi ne desem bilemiyorum. Bizim kendi evimiz, düzenimiz vsr, neden annene yük olalım? Tamam akşamları 2 3 günde bir gelelim, beraber yemek yiyelim amenna. Ama sizle bile aynı odada yatmayip, annesi ile aynı odada yatması, abes bir durum. Terapi işini konuşabildiniz mi?

Ya vallahi ne desem bilemiyorum. Bizim kendi evimiz, düzenimiz vsr, neden annene yük olalım? Tamam akşamları 2 3 günde bir gelelim, beraber yemek yiyelim amenna. Ama sizle bile aynı odada yatmayip, annesi ile aynı odada yatması, abes bir durum. Terapi işini konuşabildiniz mi?
Gece bekçisi olduğu için gün içi uyuyor akşam ise gidiyor o yüzden soramadım ama bugün soracağım mutlaka

Gidip annesiyle salonda yatıp sizin yanınıza bile gelmiyorsa çok fazla abartmış. Ne alaka onda kalmak eviniz varken. Siz gidin kendi evinizde kalın. Siz ana oğul takılın deyin 🤦‍♀️ beni seviyor diyorsunuz ama sevgi böyle birşey değil. Eşiniz daha evliliğin tam olarak ne demek olduğunun farkında bile değil. Böyle birşey yaptığında ilk başta resti çekip bu işi düzeltene kadar kararlılığını koruyacaktınız. Hemen dönmeniz hata olmuş.
Benim gitmemdeki sebep farklı bir konudan dolayıydi. Ben gidince onun tarafından kimse aramadı hamile olduğum halde. Sözüm ona herkes getir demiş ama bizimki kimse aramasın nasıl gittiyse gelecek ben kovmadim dediği için aramışlar. Bende hem değer verilmiyotum hem bekçi gibi başında beklemeyecegim kimsenin ddim. Kaldığını kendi wvime geçmek istediğini dile getirdim kavga o şekilde büyüdü ve çıkılmaz boyuta geldi

Tehditler havada uçuşuyor. Gönlünü alabilseydi gitmezdin zaten. Seni bu noktaya o getiriyor.
6 ay uzun bir süre aslında eşinin ufak ufak toparlanması lazımdı. Bence kendi babasının yerine koymuş o evden de kendini sorumlu hissediyor. Anneside sürekli baskı kuruyorsa seni bn büyüttüm bu yaşa getirdim. Gibi karşılık isteyen cümleler içindeyse. Baskı altına girmiştir.

Bence bir aile danışmanına gidin. Evde rol karmaşası var. O size sınırlarınızı anlatır. Herkes kendi sınırlarının dışına çıkmış. Sana şunu söyliyeyim danışmanın ilk cümlesi şu olucak.
- sizin birincil aileniz eşiniz ve doğacak çocuğunuz önce burayı düzene sokmanız gerekiyor. İkinci olarak evlatlık göreviniz. Flan flan çözülmeyecek bir sorun değil. Boşanma aşamasına gelinecek bir durum göremedim.
Teşekkür ederim canım umarim bir yol bulup eski düzeninizi sağlayabiliriz.. terapist araştırıyorum şuan

Kayinvalidenle konusma ihtimalin var mi? Kendi evimde yasamak istiyorum sizce bu normal degil mi falan gibisinden. Ya da en olmadi o sizin yakininizda bir yere tasinsin. Bence en bastan onu evine gidil kaldigin icin esin suan rahat belki hic gitmeyip rest cekseydin bu kadar rahat olamazdi. Ama ne olursa olsun unutma bebisin doğdugundada sen mutlu degilsen o da mutlu olmayacak
Bende bunu anlatmaya çalışıyorum. Sen beni mutlu etmezsen sen annen ben herkes mutusz oluyor. Orta yolu bulması gerektiğini söylüyorum. Şuan ve ego müdür bilmem tutturmuş gidiyor. Keşke en başından rest cekseydim ama başta kıyamadım iyi neiyetli baktım olaya korkuyor yalnız alışsın gideriz evimize dedim ..

Eşim dün izinliydi ilk kez kendi evimizde kaldık. Bugün tüm gün kendi evimizde yedik kahvaltımızı 2 mız yaptık eskisi gibi. Aksam kayınvalidem aradı açmadan önce eşim bana sordu nerde yeriz diye tmm annende yeriz dedim açtı ve geleceğimizi söyledi çok hastalanmış yatiyormus annesi. 1 gün kendi evimizde kaldık diye hastalanmış. İnsan demezmi zaten araları bozuk iki genç yalnız kalsınlar az dinlensinler huzurlu olsunlar. Yok arkadaşım gram anlayış yok. Şuan suratı 5 karış oğlunu elinden aldim gibi hissettiriyor bana kendimi. Rabbim herkesin gönlüne biraz vicdan ve merhamet versin inşallah 😞

Eşim dün izinliydi ilk kez kendi evimizde kaldık. Bugün tüm gün kendi evimizde yedik kahvaltımızı 2 mız yaptık eskisi gibi. Aksam kayınvalidem aradı açmadan önce eşim bana sordu nerde yeriz diye tmm annende yeriz dedim açtı ve geleceğimizi söyledi çok hastalanmış yatiyormus annesi. 1 gün kendi evimizde kaldık diye hastalanmış. İnsan demezmi zaten araları bozuk iki genç yalnız kalsınlar az dinlensinler huzurlu olsunlar. Yok arkadaşım gram anlayış yok. Şuan suratı 5 karış oğlunu elinden aldim gibi hissettiriyor bana kendimi. Rabbim herkesin gönlüne biraz vicdan ve merhamet versin inşallah 😞
Beni yanlış anlamayın ama siz acaba hamile olduğunuz için böyle düşünüyor olabilir misiniz eşiniz de siz hamilesiniz o da babasını kaybetmiş annesiyle birbirinize destek olun istemiş olabilir hem çocuğunuz doğduktan sonra sizin de onun annesine ihtiyacınız olacak şuan siz bu şekilde davranırsanız pişman olabilirsiniz eşinizi seviyorsunuz o da sizi seviyor annesi ömür boyu tabiki sizinle kalmayacak zamanla siz eşinizi annesinden zaten uzaklaştıracaksınız çünkü sizin bir çocuğunuz olucak merak etmeyin ağlamayın üzülmeyin gözlerinize yazık bebişiniz de hissediyor sizin üzüldüğünüzü siz ailenizi de üzmeyin ilerde pişman olursunuz herşey düzelir evlilikte inişlerde olur çıkışlarda eminim herşey çok daha güzel olur çocuk doğunca

Bence bir süre ara ver kv ile görüşmeye alışma süreci yalnız kalmaya alışsın sonra ara ara görüşürsunuz sen de gebeliği bahane et bulantım var halsizim vs.de gitme yoksa elini verirsen kolunu kaptırırsin bu kadına

X