Hamişler Lütfenn Yardimmmm

birkbiritvar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2008
71
0
43
Merhaba arkadaşlar hamileliğimden önce eşim ve ben hep kız çocuk hayalini kurardık özellikle eşim kız çocuğu olmasını çok isterdi
Dün ense kalınlığı testim yapıldı doktor bir tahmin yürüttü ve büyük ihtimalle bebeğiniz erkek olacak dedi.hastaneden eve nasıl geldiği hatırlamıyorum sanırım şoka girdim ve allaha sağlıklı olduüu için şükür edeceğime saatlerce ağladım ve bunu eşime nasıl söylüyeceğimi düşündüm durdum Ben bu erkek evlat fikrine alışamıyorum bebeğime haksızlık yapıyorum biliyorum ve bunu daha da çok üzüyor ben çok kötü bir anne olucam sanırım
:çok üzgünüm:

Seni anlıyorum, Bende kız evlat isterim.Nedense erkek çocuğa soğuk bakıyorum.Hamileyim henüz cinsiyeti belli değil.Bu yalnış biliyorum.Önemli olan onun sağlıklı olması elbette, şımarıklık gibi geliyor uzaktan.Allah sağsağlim kucağmıza almayı nasip etsin belki günaha giriyoruz böyle düşünerek.Ben oğlum olsa da elbet severim.Ama ne bileyim kızım olsa ona pembe pembe kıyafetler almak istedim.Böyle düşünüyorm diye vicdan azabı çekiyorum.Allah dert vermesin, insanların ne derdi var değil mi?Halimize şükredelim, bebeklerinizi kız ya da erkek sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalaım.

Arkadaşim Bence Allah A Dua Et Bebeğin Sağlikli Olsun Diye Ve Forumdaki Diğer Yazilari Bi Okumayi Dene Insanlar Bebek Sahibi Olabilmek Için Ne Sikintilar çekiyorlar. Evladin Kizi Erkeğimi Olur. Benim Bebeğimin Cinsiyeti Henüz Belli Değil Zaten çokta önemli Değil Hiç Düşünmüyoruz Aman Kizimiz Olsun Yok Oğlumuz Olsun. Hergün Dua Ediyoruz Eşim Ve Ben Bebeğimiz Sağlikli Doğsun Diye. Lütfen Böyle Saçma şeyler Için Bebeğinizi De üzmeyin. O Size Allah In Bir Mucizesi.

canım saglıklı olsunbda cınsıyetı ne fark eder sukretmelısın rabbım sana herseye bragmen bır evlat vermıss bak bebek ısteyıpde hamıle kalamayan onlar ıcın cınsıyetın bı onemı olmayan her ne olursa oplsun bebeıs ıteyen okadar cok kısı varkı bence bebegıne haksızlık< edıyosunn bence esın erkek oldugunu duyunca uzulcegını sanmıyorum hhataa sevıncegını dusunuyorum genlede erkeler erkek bebeklerı olsun ısterler

Bir defa doktor tahmini birşey söylemiş daha kesinlik yok ortada.Olsa bile önemli olan hayırlı sağlıklı olması.Doğsun bak nasıl seviyorsun kız erkek demeden.Hayırlısı için dua et ve böyle düşünmemeye çalış.Allah'ın gücüne gider...

doğru söylüyosunuz arkadaşlar hepinizede inanın yürekten katılıyorum ama kızım olucak diye kendimi nedensiz çok şartlandırdım sanırım rüyalarımda bile hep kız bebek gördüm. Allahın gücüne gitmesin inşallah yaa çok üzülüyorum bu düşüncede olduğum için

Dur bakalım belki kızdır ultrasonda görünsün bakalım önce...Allah hayırlısını versin...Kız olur Allah korusun başına bela olur nerden doğurdum seni dersin sonra...Hayırlısını iste hep...

belkıde kızdır canım anneler hısseder bence cnk bende hamılelıgım boyunca hep kız ıstemıstım ben kızım kızım dedıkce esımde oglum dıe severdı kı gucenmesın dıye:) hatta bana "sen erkek olursa bu cocuga bakmazsın" bıle derdı:)(tabıkı ole bı sey olamaz evlat sevgısı hıc bırseye benzemıo cnk)nı tekım benım bı kızım oldu ıns allah sanada oncelıkle saglıklı bı sekılde kucana almayı nasıp eder.ınsallah da gonlune gore olur

Merhaba arkadaşlar hamileliğimden önce eşim ve ben hep kız çocuk hayalini kurardık özellikle eşim kız çocuğu olmasını çok isterdi
Dün ense kalınlığı testim yapıldı doktor bir tahmin yürüttü ve büyük ihtimalle bebeğiniz erkek olacak dedi.hastaneden eve nasıl geldiği hatırlamıyorum sanırım şoka girdim ve allaha sağlıklı olduüu için şükür edeceğime saatlerce ağladım ve bunu eşime nasıl söylüyeceğimi düşündüm durdum Ben bu erkek evlat fikrine alışamıyorum bebeğime haksızlık yapıyorum biliyorum ve bunu daha da çok üzüyor ben çok kötü bir anne olucam sanırım

CANIM SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BEBEĞİNİ KUCAGINA ALDA KIZ ERKEK FAR ETMEZ.. BENİM ELTİM 8 AYLIK HAMİLE VE ANNESİ GEÇEN YIL ÖLDÜ VE AYNEN ONLARDA SİZİN GİBİ KIZ İSTİYORLARDI AMA ERKEK OLDU VE ELTİMDE TIPKI SENİN GİBİ AĞLADI AĞLADI. ÇOK ÜZÜLDÜLER.. AMA SONRADA OĞLUSUM DİYE SEVMEYE BAŞLADILAR.. ALLAHIN GÜCÜNE GİDER ODA SENİN KANIN CANIN SONUÇTA SENİN BİR PARCAN İYİ DAVRAN ONA SENDE YAKINDA OĞLUSUM DİYE SEVMEYE BAŞLARSIN....a.s.:nazar:

arkadaşım çok yanlış düşünüyosun burda çoğu insan bebek bebek diye deli oluyo sana allah bebek vermiş sen erkek diye ağlıyosun allahın gücüne gider yapma ben ve benim gibi bir çok kişi her ay hüsrana uğruyoz sen kusura bakmada biraz nankörlük yapıyosun

allah hayırlı evlat nasip etsin canım hiç kendini üzme sakın. belki ikinci bebegin kız olur .)

ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZE KENDİMİ SAYENİZDE DAHA İYİ HİSSEDİYORUM ŞUAN HEM BU İLK BEBEĞİM.... SANKİİ 5 TANE ERKEK DOĞURMUŞUMDA 6 DA ERKEK GELİYOMUŞ GİBİ ÜZÜLÜYORUM...SAÇMALADIĞIMIN FARKINDAYIM BENDE ..AMA KENDİM İÇİN DEĞİL İNANIN EŞİM İÇİN ÜZÜLDÜM ÇOK ÇÜNKÜ KIZI NEKADAR İSTEDİĞİNİ BİLİYORUM .. AMA NAPALIM ODA BENDE ALIŞICAZ BU FİKRE Bİ ŞEKİLDE .. ALLAH SAĞLIKI VE HAYIRLI EVLATLAR NASİP ETSİN HEPİMİZE a.s.

en baştan kendinizi neden şartladınız kız olmasına..
iki seçenek var di mi, ya kız olucak ya erkek..
sanki hiç erkek olma ihtimali yokmuş gibi dr erkek olabilir diyince şoka girdim diyosun.
olur mu öyle şeyy?
allah hayırlı evlat nasip etsin, kızı erkeği olur mu??
böyle şeyler düşünüp seni geçtim bebeğini üzme lütfen.

bende kız olcak diye cok ümitlenmiştim erkek diyince sasırdık tabi kendimi çok inandırmıştım ama acayip sevilio ikinci kız olar :KK70: hem bebiş hisseder üzülmesin :KK43: yacık

doğru söylüyosunuz arkadaşlar hepinizede inanın yürekten katılıyorum ama kızım olucak diye kendimi nedensiz çok şartlandırdım sanırım rüyalarımda bile hep kız bebek gördüm. Allahın gücüne gitmesin inşallah yaa çok üzülüyorum bu düşüncede olduğum için

Lütfennn..üzülmeni gerektirecek hiçbişey yok ki,herşey çok güzel bu zamana kadar gelmiş,inşallah bundan sonra da böyle olur.Bir ay önce bir arkadaşım doğum yaptı ve eşi hep erkek istiyordu onun da sizin aksinize,ama dünyalar güzeli bir kızı oldu,hastaneye gittiğimiz gün o erkek isteyen adam yoktu sanki,o kadar mutlulardı ki ve dediği cümleyi unutamam :1rolleyes:dedi ki ''hayatında ilk defa gördüğün bişeyi nasıl bu kadar sevebilirsin ki'' diyordu eşi..ve emin ol eşin kucağına aldığı zaman herseyi unutacak,şu an henüz yaşamadığınız güzel ,en güzel duygular için önyargılı olmayın kesinlikle bence,onu size veren Allah sevgisini de içinize çoktan koymuştur...

canım duguların karışmış ama sakın böyle şeylere kafanı takma.ne önemi var ki cinsiyetin yeter ki sağlıklı ve hayırlı bir evlat olsun değil mi ama.hadi bakalı sil göz yaşlarını bebişini de daha fazla üzme.kucağına bi al bakalım.

Sağlıklı olsunda önemli olan bu..bide diğer forumlara okuyunca insan haline şükür ediyor bebek sahibi olmak için neler yapıyorlar allaha şükür etmeliyiz ki bu duyguyu bize yaşattığı için.

daha kesin bir şey söylememiş ki doktorun hem ense kalınlığıyla ne alakası var cinsiyetin?eşin için o kadar üzülme onlar hep kız derler sonra erkek olunca içten içe sevinirler dur bir kesin belli olsun da ondan sonra üzül...hem önemli olan sağlıklı olmaları özürlü bir erkek çocuğun olsaydı daha mı iyi olurdu?ne gerek var bir cinsiyet için bu kadar üzüntüye anlamadım...

ilk olarak şunu söylemek isterimki bebeğin senin her hissettiğini hisseder o yüzden onu istemiyormuş şeklinde bir düşünceye kapılma.ayrıca daha net bir durumda yokmuş ortada.kendini boşuna üzme.benim kayınvalidemde çok kız istemiş 4 sağlıklı erkek evlettan sonra Allah bir kız çocuğu vermiş ama o kadar hastalıklı doğmuşki ben kendileriyle tanıştığımda 8 yaşındaydı ve bu ramazandan 1 gün önce kendisini 15 yaşında kaybettik.Tabiki hiçbirşeye bağlamıyorum Allahın takdiri ama cinsiyet konusu tamamen şans ve Allahın öngördüğü bir durum. hiç yürüyemedi heryerinde platinler vardı.ve daha birsürü şey :çok üzgünüm: şimdi ben hamileliğimde 7. ayımı doldurmak üzereyim. benim içinde sürekli kız istediler ama benim çok yakışıklı bir oğlum olacak:dance: o yüzden lütfen böyle birşeyi dert etme. Allah ağlatacak başka acılar vermesin. kendine ve bebeğine dikkat et...

bende hamilelimin basindan beri icimde kiz olacak hissi vardi.
sonra doktor erkek olacak diyince soka girdim. ama yanlis anlasilmazin erkek cocuk istemedimden degil ben kendimi kiz cocuna hazirlamisdim.
onun icin elbiseler, pembe pembe bodyler bakiyordum.
ama önemli olan eli ayagi düzgün saglikli bi evlat olmazi simdi oglusum diye cok seviyorum ve haziran ayini sabirsizlikla bekliyoruz.
bebeginin sizin sevginize ihtiyaci var. onu sev erkek olmus kiz olmus fark etmez o senin bi parcan

X