Hamleyim boşanmak istiyorum

Bak canım şuan çocuğu bırakmak istiyorsun çünkü beynin bu şekilde bir savunma mekanizmasıyla seni rahatlatmaya çalışıyor. Bu çocuk doğacak belliki, doğsun o zaman içgüdülerin ve hayat seni zaten yönlendirecek kendiliğinden. Bebeği, eşini, evliliğini herşeyi bir kenara bırak, şuan hiçbişey senin canından daha kıymetli değil. Sen olmazsan zaten o bebek olmaz. Yardım almayı düşünüyor musun? Şuan düşünmen gereken tek şey bu: Bir psikoloğa git, emin ol çok daha iyi hissedeceksin sen bile inanamayacaksın. Yapman gereken tek şey yardım almak. Diğerlerini sonra düşünürsün zamanı gelince, ilk önce bu adımı at bir psikoloğa git tamam mı.

Bebeğin kaç aylık aldırsan o zaman süreci geçmediysen ? Yada neden babaya bırakma gereği duyuyorsun anlamıyorum ki arkadaşım boşanıp çocuğuyla hayat kuran onca insan var ve hepsi eşlerinden iğrenerek boşanmış kadınlar hiç birinden de çocuğu babasına atıp Yen'i hayat kuracam demedi ben hiç görmedim bence sizin bahaneniz bu sırf başka sebeplerden istemiyorsunuz bu çocuğu

Aramızda zamanında kötü şeyler geçti
Babamın evinde bile kaldım bi süre
Kıyamadım evliliğime döndüm
Ailesine gittim geldim
Ki onun ailesiylede ailemle olsun benimle olsun hiç iyi şeyler yaşanmadı
Ben de yıpranmıştım yine de yuttum olayları ve iyi olmaya çalıştım
Onun dediği şey senin aileni istemiyorum sevmiyorum
Her kavgada aileme laf der bende o diyince onun ailesine derim aileme laf demesi çok zoruma gidiyor
Ablasının altında oturttu beni annesinin karşı apartmanında
Ablası zırt pırt sabah akşam beni oraya götür çocuğumu oraya götür beni al
Diye diye eşimi kendine köle gibi kullanır sanki kocası yok
Tek izin günümüzde çocuğunu habersiz gönderir çocuk gitmek bilmez
Ben niye kocası yok mu o alsın karısını çocuğunu dediğimde sanane sen kimsin senin haddine düşmemiş onlara istediğimi yaparım onlar benim ailem sen karışamazsın der
Ben hamileyim beni almaz arabayla belki onlar çağırsın uçarak gider
Burdan taşınmak istiyorum eşim taşınmıyorum benim evim burası der ben istiyorum çünkü ailesiyle yakın oturdukça huzurum yok
Uzakta olsalar yine çağırırlar kocamı köle gibi oraya burayada en azından ben yüzlerini görmem
Hamile kaldım o ablası tebrik bile etmedi gözün aydın olsun bile demedi bugün utanmadan bide çocuğunu göndermiş başıma eşim onları görünce eriyor resmen yiğeniyle gülüyor oynuyor benim yüzüme bakmıyor karnımdaki onun çocuğu ya yiğeninden daha mı değersiz
Burda eşimden başka ailem yok
Hepsi uzakta
Ne annem var ne babam ne kardeşim ama ben onun sülalesiyle yapışık olmam lazım kimsem yok diye oda bunu bilip iyice eziyor sülalece üstüme geliyorlar damarıma basmak için uğraşıyorlar ve ben
bana bir hiçmişim gibi davranan bu adamdan iğreniyorum

Hey yarabbim sabır
Milyonlarca insan senin şuan sahip olduğun mucizeyi yaşamak için maddi manevi çaba sarf ediyor[bende onlardan biriyim] farkına var ve şükür et bebeği babasına ona buna bırakacağına!
Ben anlamiyorum sizi hanimefendi,eşinizle mutlu değilsiniz madem sevismeseydiniz,bu bebek ne olacak şimdi?

Canım öncelikle sakın ol
Arkadaşlar herşeyi söylemiş zaten ama
Bende söyleyeyim
Boşanmak istemen gayet normal ama bebeğini bırakmak istemen hiç normal değil
Psikolog a git tedavi ol
O senin yavrun olacak nasıl bırakabilirsinki
Allah kolaylık versin sana huzur versin

anası böyle yaparsa babası bakarmı sanıyorsın. yavrum daha anne karnında nelere maruz kalıyor. Allah sıze aklı düzgün kullndırsın ve sevgi versin . hemen bu hafta bir cocuk yıvasına gidin de bakın cocuklar ne halde.

emerken bile anne parmagı arayan yavru ,uyanınca besikten hemen annesinin oldugu tarafa dönüp anne diyen yavru , yorulunca hemen seni arayan.
hep dua ediyorum Allahım bizi ayırma diye o sana muhtac ve herkesten cok onu sen anlatsın derdini.

babası cok pislikte olabilir sucu günahı ne yavrunun .

Yazik yaparken keyif aldigin seyin meyvesini istememek. Herkesin imtihani farkli seninkide bu belki. Insaallah sinifta kalmazsin. Umarim sahte hesaptir yoksa boyle dusunen anne adaylarinin oldugunu dusunmek urkutucu.

Once acikladin mi bilmiyorum ama eski konularini biliyorum kocanla aran bozuktu e niye sevisiyorsun? Neyse olmus bitmis. Evet cocugu babasina birakabilirsin, devlete de verebilirsin. Cocuk icin uzucu bir durum tabi. Bu arada cocuklar anneden daha cok gen aliyorlar bilgine.

Bunların bebeğinle alakası yok...

Gercekten cok üzüldüm durumuna kim bilir ne yasadin da böyle cocugundan vaugececegini söyliyebiliyorsun. Ama esinin huyunu biliyordun ilk bastan da öyleymis madem dikkat etseydiniz keske neden korunmadiniz??? Esini sevmiyorsun diye cocugundan vazgecme bebegini cok seviyorsun eminim ve ona senden daha iyi kimse bakamaz lütfen böyle sacma sapan seyler düsünme. Ailen sana destek cikarmi?? Bu dünyada hersey gecici evladin icin ayakta dur. Bende hamileyken senin kadar olmasada esimle anlasmasizliklar oldu ama hic aklimdan gecirmedim cocugumu babasina birakip gitmeye. Bak sen o bebegi karninda büyütüyorsun bir fidan gibi gibi düsün onu nasil birakip gideceksin yazik günah. Esinden bosan zaten iyi davranmiyor sana gitsin yigenlerine baksin. Ileride cocugun büyüyünce esin onu yigenlerinden ayirt edecek onu daha az sevcek sen bunlari bile bile cocugunu bu hayata nasil terk edeceksin ?? Birak yigenlerini daha cok seven bir babasina ihtiyaci yok. Yürekten seven bir anne hem baba hem anne sevgisini yasatir bebegine. Lütfen aklini basina topla yasina da baktim yasin kücük degil genc kiz gibi hareket etme 28 yasinda kos koca kadinsin biraz mantikli düsün bebegini düsün

Anneligin yasi olmaz daha kucuksunuz sanirim ondan boyle dusunuyorsunuz diyen olmus. ben doğum yaptığım da 19 yaşındaydım ve şimdi 21 yaşındayım en iyi anne benim diyenlere taş cikartirim. cocugumu tek basima büyüttüm ilk aylarında itibaren internet sayesinde büyüttüm allaha şükür . her sorumlulugu benim üzerimde. elin memleketlerine tedaviye bile götürüyorum elimde valiz bir başıma. Son Edebiyat inanır misin ben senden kat kat fazlasını çektim benim esim de aileci. Dayakta yiyorum aileme hakarette bir kaynana var allah dusmanima vermesin korkudan cope gidemiyorum bana parke taslariyla saldiriyor. Herseye ragmen evladuma sariliyorum cunku onun benden baska sahip cikan kimsesi yok ve yasama sebebim. aklını başına al dua et evladinin sevgisi herkesinkine bedel gelir Kocanı takmassin bile haa hala ben yapamam diyorsan ver babasına . Bu yazdıklarını görse o da seni anne olarak istemezdi. tedavi ol dua et. Allah yardımcın olsun

Kaç haftalık hamilesin ?
Evliliğe kıyamadım kocama döndüm diyorsun o küçücük yavruya nasl kıyıp onu anasız bırakacaksın?
Boşanacaksan yine boşan çocuğunu al çek git mahkeme bile 7 yaşına kadar anneye veriyor sen çocuğu ona bırakarak ondan öyle mi intikam alacaksın?
Doğurduğuna sahip çıkacaksın arkadaşım mec-bur-sun! Tecavüze uğrayan bile bazen evladım deyip sahip çıkıyor sen ki kıyamadığın evliliğinde bile isteye seviştin ve yaptın o günahsızı. Yada daha canlanmadan gebeliğini sonlandıracaktın.
Yapma böyle allahın gücüne gider o çocuk sizin kullanacağınız koz değil görsün gününü diyeceğin bişey değil. Silkelen kendine gel boşanacaksan al bebeğini gir ailenin yanına uzaktaymışta ailen o herifide ailesini de görmezsin

Senelerce birlikte calistigim birini hatirlattiniz bana bir iyi bir kotu giden evlilik surerken hamile kaldi hamilelikte mutsuzdu dusurmek icin turlu yollar denemis (tabi haberiniz olmadi) sonra cocuk dogdu 1 sene bile olmadan ayrildilar cocuk buyudu kadinin gozu disarda keske dogurmasaydim dusseydi de yeni bir hayat kurardim dusuncesi hep dilindeydi... Sonra isten cikti beli bir sure muhabbetimiz devam etti cok zengin 2 cocuklu bir adamla evlenmis kendi cocugunu annesine birakip baska sehirde yasiyormus. Cocugu babasina birakicam demeniz bana bu gibi dusuncede oldugunuzu cagristirdi nedense...bosancan kendine ayak bagi olarak gordugun bebeginden kurtulup yeni bir hayat kuracaksin... Ah su psikoliji denilen sey olmasaydi neyin ardina siginacakti bu insan oglu.. Bebegi dogurup babaya birakmayi dusunecek kadar calisan akil bebegi icin her seyi goze almayi ya da uzmandan yardim almayi neden dusunemiyor acaba.

konu sahibi konunun geneline yorum yapmıyorum, 3 şey söyleyeceğim
1) eğer ilk hamile olduğunu duyduğunda sevindiysen, çocuk doğduktan sonra onu zaten bırakamazsın, şimdiden kendine eziyet etme. hamilelik ve anne olmak çok çok farklı şeyler. o bebek kucağına gelip koynuna girdikten sonra bu duyguların çok değişecek. (yok baştan da sevinmediysen bu yazdıklarım geçerli değil, herkeste annelik duygusu olmuyor)
2) eşinin çok hatalı davranışları var ama karnındaki daha doğmamış bebekle yeğenleri karşılaştıramazsın. bunlar da çok farklı şeyler. eşin de bebeğin farkına doğunca varabilir.
3)Eğer Allah inancın varsa hergün Allah'ın sana ve bebişine huzur vermesi için dua et. Allah çok büyük ve mutlaka hayırlı duaları kabul eder. Bıkmadan usanmadan, içine her bu umutsuzluk, mutsuzluk girdiğinde dua et...

Allah yardımcın olsun

Ya ben gerçekten inanamıyorum böyle insanlara benim aklım almıyor bir anne evladından nasıl vazgeçer? Yaradılış farkımıdır bu hepimizdeki o his herkeste eşit değil midir? Kan alınırken ben dayanamayıp onla ağlıyorum allah ayırmadıktan sonra bırakıp gittiğimi hayal bile edemiyorum nefesim kesilir. Çok tuhaf ya bırak ve başkasıyla evlen hayatını yaşa nasıl ölecek böyle insanlar nasıl..

Ailenizin yanına gitseniz?

Çekip gitmek gibi değil, kafa dinlemek için.

Şu süreçte bir şey düşünmek zorunda değilsiniz, ama uzaklaşmanız sizin ve bebeğin sağlığı için yerinde olacak.

Çalışıyorum bırakıp gidemem

İlk başlarda böyle değildi ki
Bana nişanlıyken derdi sen mutsuz olursan çıkarım o evden
Yiğenlerim sana kurban olsun senin yanında onların sevgisi söz konusu bile değil derdi
Ailesi çağırırdı beni bırakıp gitmezdi
Evlendikten sonra böyle oldu
Tabi başlarda daha az
Gittikçe daha da artarak çoğaldı
Bende hata ettim çocuk yaptım daha doğrusu o istedi ben istedim ilişkiden önce özel namaz bile kıldık dua ettik bebeğimiz olsun diye hemende oldu işte ilk seferde allah nasip etti böyle isteyen adam şimdi böyle davranıyor bana dengesiz çünkü
Ailem sahip çıkar mı
Annem çok sorunlu bir kadın sinirli hep dır dır eder eminim niye boşandın başıma kaldın diye beni suçlar eminim onla aynı evde oturamam asla bana zindan eder hayatı hem de çocukla beni istemez biliyorum
Ben zaten çalışıyorum
Ama her şey maddiyat değil ki maneviyata da ihtiyacım var
Manevi olarak destek olmaz benim ailem
Düşene bir tekmede hesabı
Malesef böyle bahtsızım
Ne kendi ailemden ne eşimden güldüm

Git ailen sahip çıkıyorsa onların yanına eşine de evimi ordan taşıyıp ailene köle olmaktan vazgeçeceksen gelirim de kabul ederse bir şans daha verirsin etmezse de ailenle kalırsın ...bebeğe gelince bi doğsun kıyıpta veremezsin...unutma bebeğin canım o sana muhtaç kimse senin gibi bakamaz sen gece uyumazsın bakarsın ama başkası onun ağlamasını umursamaz bile o yüzden bebeğini asla kimseye verme yoksa çok pişman olursun ...

çok özür dilerim yazmadan duramayacağım
yol göstermeye çalıştığınızın da farkındayım
fakat
parke taşlarıyla dövülürken, dayak yerken, çöpü bile atamazken
"sırf çocuğum babasız kalmasın diye evli kalıyorum" diyorsunuz ya (önceki yorumlarınızda böyle yazmışsınız)
gerçekten sebebiniz bu ise:
o çocuk sizi dayak yerken görünce ne olacak?
ağzınız burnunuz kırılırken görünce ne olacak?
baba oh ne müthişsin, harikasın mı diyecek?
yaşasın, iyi ki babam var mı diyecek?
o çocuğa neler çektireceğinizi hiç mi kestiremiyorsunuz?
burada kaç konuda, dayak yiyen, şiddete maruz kalan annelerin çocukları yazdı
hiç birini okumadınız mı?
o çocukların neler hissettiğine dair hiç mi fikriniz yok?

bence sizin de yolunuz yanlış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…