Hangisi daha zor?Tümör mü,terkedilmek mi?

merhaba :) konunu kendi hikayeme çok yakın buldum... içim burkuldu.. hatırlamak istemediklerimi hatırladım.. ama iyikide hatırlamışım.bir kez daha gördüm bir zamanlar kendimi parçaladığım insan için şuan şükrediyorum yanımda olmadığı için..

bende beyin tümörünü ilk öğrendiğim anda ağlayarak onu aramıştım... açmamıştı..defalarca aradıktan onlarca mesaj attıktan sonra bi mesaj geldi.. arkadaşlarla oyun oynuyorum müsait değilim:)))) bu adam benim 6 yılımı verdiğim adını anınca gözlerimden yaşlar akan sevdiğim insandı... bu bana yaşattığı en hafif acılardandı.. uzatıp senide okuyanlarıda sıkmak istemem ama çok doluyum ona onlarca sayfa beddua etsem yinede içim soğumaz.. kısacası aynı sebepten terk edildim.. senden doğudum sonumuzu görmüyorum , biz evlenirsek boşanırız vs vs vs.. sonrada kendinden yaşça küçük arkadaşım dediği kızla fölrt etmeler falan filan ...en sonunda ayrıldık...her zaman ayrıldığımızda ben ayakalarına kapandığım için :) çok rahat terk edebildi :) ama ben bu sefer sadece tamam dedim... tamam dedim ve bitti... bir daha ne aradım ne sordum... o an benim miladım oldu... tam bir sene ağladım acı çektim hayata küstüm.. senin fiziksel ve ruhsal olarak yaşadığın herşeyi bende yaşadım.. bu arada yaşımızda aynı :) ben üniversiteden sonra hiç çalışmadım.. evdeydim hep.. birde üstüne bu olayları yaşayınca dedim artık kim çıkacaka karşıma nerden çıkacak ben tekrar sevememe derken hoop o çıktı :))) sana nasıl anlatırım bilmiyorum.. hayalimde çok güzel bi evlilik hayali kursam şuan yaşadığımdan gibi olamazdı emin ol:) Allaha binlerce şükürler olsun şuan eşimle evliyim... iyiki terk edilmişim iyiyki geri dönmemişim.. hastalığımda yanımda olmayan adamla iyiki daha fazla kendimi yıpratmamışım... aşk insanı güzelleştiyor derler ya çok doğru... kel kalıcam diye korkup doktor doktor dolaştığım çare bulamadığım saçlarıma bile kavuştum :))))) çook uzattım ama senin gibi olan çok kişi var hepimiz burdayız yani sende iyi olacaksın merak etme.. Allah seni seviyor.. ve sevdiğini şuan sınıyor...sen bu sınavdan alnın ak çıkacaksın... bigün inşallah gerçek mutluluğu bulup bizimle paylaşırsın:) Allah senide hepimizide iyilerle karşılaştırsın..

nişanlandılar kelimesini okuyunca hiç abartmıyorum oturduğum yerden zıpladım. şimdilik sabır dilemekle birlikte içimden yazıyı okuyunca şu geçti direk ;bu hatunu güzel bir hayat güzel bir evlilik bekliyor dedim. içimden o an geçen tüm güzel dilekler sizinle olsun.. :)

alırım diyenler alaydı şimdiye boyumca çocuğum olurdu hep aynı yalan hep

o yalanları söliyerek zaten insanı hayal kırıklıgına sürükliyen kişilerden fayda gelmez tatlım gercekten sözünde duran adam zaten sen bişey demeden alır yüzüğü gelir evlendikten sonra birde pişman olmak var Allah korusun inş yüzün güler tatlım benim bura senle gelinlik seceriz

cok cok gecmiş olsun... hayata şuandan itibaren yeniden başlamalısın...
cünkü hayat devam ediyo. belki bi yerde bi kısmetin seni bekliyodur kimbilir...

senden 8yaş kücük şahıs sana onu yaptıysa.. kendisinden 7 yaşındaki kücük o kızda kendine onu yapmıcagı ne malum.
ilahi adalet var cünkü bu dünyada...
yaşadıkların cok kötü okurken içimiz parcalandı. üzüldük.gözlerimiz doldu. yaşamak kimbilir ne berbattır
rabbim gönlüne göre versin. ve asla umudunu yitirme...

Eki Görüntüle 1080084
cok seviyorum bu sözleri... dagılmadan toparlanamayız

Hayatta çok şanslı bir insan olduğunu hatırlatmak istedim. Büyük bir hastalığı atlatmışsın ve sağlıklısın bu bile senin aslında hayata bakış açını değiştirmeli. Bu rahatsızlıktan vefat eden birçok insan var. Allah'ım büyüktür. Sen dua et ona sığın. Kimseyi bırakmadı ki seni bıraksın yarı yolda. Her şer bir hayıra dönüşür. O kişi ile belki de mutsuz olacaktın, belki de seni aldatacaktı. Sen güvenebilir miydin bu karakterde birine. Hakkında hayırlısı Mevlam ne ederse güzel eder. Sağlıklı , mutlu güzel günlere...

Allah acı çektiren butun erkeklerinn be..... wersinnnn noktaaa !!!

Üzülme daha fazla kendine zarar werecek boyuta gelmişsin..
Yapma sen güçlü bir insansın aslında bunun farkına var..
Kalk bi silkelen böyle olmaz, hayat dewam ediyor...
Kendine gelemye başlayınca hayatına yeni birisi bile girer inan o ş...sizii unutursun ve dersin ki bu adam için mi
ben böyle olmuşum...
Güzeliimm bize burdan daha güzell haberler wereceğin günleri iple çekiyoruzz bunu unutma..
Dualarım seninle...

ben teyzeleri amcaları didiydim hani benim gelin derler yaaa onlar işte amaaan onların oğlunu kim beğensin turşusunu kursun bak buda vazgeçti almaktan hani birine alcaktın beni

ben teyzeleri amcaları didiydim hani benim gelin derler yaaa onlar işte amaaan onların oğlunu kim beğensin turşusunu kursun bak buda vazgeçti almaktan hani birine alcaktın beni

amannn o teyzeler her gün gelin begeniyorlar ne sacma seni ogluma alayımmı kurbanlık koyun gibi oglun haberi yok kızın haberi yok banada öle bir kadın takıktı evlendim kurtuldum ondan

toplum baskısı diye bişey var ya;onu öyle bi hissediyom ki üstümde .evlenmicen mi,yok mu kimse,her gördüklerinde soruyolar...bu da beni panikletiyor;ister istemez...millet istiyo diye ilk önüme çıkanla evlensem,sonra aman allah yaş geçiyo diye hemen çocuk yapsam,mutsuz bi evlilik bide üstüne çocuk;sanki çok mu kolay olcako habire soran toplum varya;o zaman ne dicekler acaba...
sana çok teşekkür ederim,yukardaki örnekleme ne kadar da güzel.sağol canım benim,güzel dileklerin için

hikaye müthiş...arkadaşının bakış açısına bayıldım.ve kendi durumuma uyarladım.ben ne kadar mağdur olsamda,tek taraflı suçlamıyım,illaki vardır hatalarım dicem ama,ayrılırken bi öyle dedi,bi böyle dedi.önce kıskançsın anlaşamıyoz dedi,sonra annem istemiyo yaşından dolayı dedi,nişanlandığında aradığımdada;yaş sorun değil di,istesem annemi ikna ederdim dedi...yani eveliyor,geveliyo,sıkışınca başka şey söylüyor...ama yukardaki olay varya;ilahi terazinin şaşmazlığı diyorum:)geniş açı alıcam ve şöyle dicem:hesap kitap yapıp,ileriyi planlamaya çalışıp beni terketti.sebepleride çok açık...o sebeplerle imtihan olmasını diliyorum yüce rabbimden...

çok güzel bir insansınız. ne olur inancınızın sizi daha da güzelleştirmesine izin verin. allah yardımcınız olsun, daha iyisine layıksınız her şeyin,izin verin hayata, doğru insan gelecekelbet.

aminn cnm benim,herşeyim gitsede allaha olan inancımla ,dualarla,ailemle,dostlarımla ben feraha çıkıcam inşallah...güzel dileklerin için sağolasın:)

tüylerim diken diken okudum,sanki ben yaazmışım
ama mutlu sona ne kadar sevindim biliyomusun:)
iyi ki yazmışsın,nasıl umut oldun bana...
hikayeler bu kadar benzeyince;sonlarıda benzer belki diye düşündüm,inşallah...
güzel dileklerin için sağol cnm benim,duana da AMİNNN diyorum:allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın

evet canım nişanlandılar,yazada evlenirler zaten.çünkü hayatını yoluna koydu''senin için başladım bu kursa,işimi değiştircem seni daha iyi şartlarda yaşatmak için''dediği kurs bitti...işini değiştirdi...maddi problemleri çözüldü...19 yaşında kızla nişanlandı...gençlik gibisi var mı:))
bakalım allah büyük...o , hesaplı kitaplı, planlı programlı yaşamaya devam etsin bakalım...dünyayı ve ahireti planlayan o çok büyük nizam sahibinide unutmasın ama...

içine doğan o güzel şey var yaaa;nasıl mutlu ettin beni,sağol tatlımm benim,inşallah dediğin gb olur...

sağol cnm benim,geçicek inşallah.benimde tek güvendiğim o ilahi adalet zaten.
illa başına bişey gelsin demicem,ama yaptığınıda allah görüyo dimi?
zorla hayatıma girip pardon deyip çıkmak hangi vicdana sığar ki?
amin cnm,allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah

çok haklısın ,bende kendime kızıyorum çoğu zaman,en zorunu atlatmışsın,bi erkek için değer mi diyorum,bu kadar kendini hırpalama...ama adam gb ayrılmayı bile çok gördü ya bana,içimde söyleyemediğim bi sürü şey kaldı.hep beynimin içinde konuşuyorum onunla...söyleyemediklerimi söylüyorum.onun aklının kıyısından geçmezken,ben onla yatıp onla kalkıyorum.ve bu halimden artık kendim bıktım...
evet canım hakkımda hayırlısı inşallah,güzel dileklerin için sağol cnm benim

hiç tanımadığım insanlar benim için dua da bulunuyo ya...
allah razı olsun cnm benim,nasıl mutlu oldum.
inşallah o günler gelcek;burdan paylaşıcam bende...

nerden başlanır ne denir bilmiyorum ama bildiğim bir şey varki bu dünyada hastalıktan çekersen allah günahlarını affeder denilir.inşallah öyledir.rabbi msize bu imtihanı verdiyse buna razı gelip göğüs gerdiğiniz için sizinle gurur duydum onur duydum kıskandım hatta sizi.bizim başımıza gelse kimbilir canımıza kıymıştık belkide.o anlattığınız olaydaki adam için ağlamayın ne olur.rabbim size cenneti versin.iyileşme imkanı varsa tez zamanda şifa versin inşallah.kimsenin hakkını kimseye bırakmaz rabbim belki bu dünyada görmez ama ahirette mutlak görür karşılığını.bu durumunda bizlere dua etmeni istesem ? hastanın duası kabul olurmuş.benimde çocuğum olmuoyr bekarken sen gibi birinden darbe yedim sonra evlendim başkasıyla bu seferde çocuk olmuyor.bak herkes nelerle imtihan oluyor gördün mü moralini bozma ne olur gül eğlen keyfine bak ailenin kıymetini bıl.alllah yardımcın olsun arkadaşım...

Cnm çektiklerini anlayabiliyorum azcok..bende kısa bisüre önce kanser olduğumu öğrendim önce dünya basıma yıkıldı sandım 2 cocuğum esim ortada kalacak diye mahvoldum..ama şimdi hersey geçmişte kaldı.eminol hiçkimse hiçbişey senden senin sağlığından önemli değil. Rabbim büyük o herseyi öyle güzel ayarlar ki.sen duanı et gerisini hiç düşünme allahım inş karşına kıymet bilecek seni sevip kollayacak hep yanında olacak birini çıkaracak. Gereksiz insanlar için kendini üzme..sil gitsin değmez tekgözyaşına.allahım iyilerle karşılaştırsın

Öncelikle geçmiş olsun benimde kronik sürekli olan bir hastalığım var hastalık çok zordur bilirim Allah yardımcımız olsun ...Allah'ın verdiğine boynumuz kıldan ince demişsin çok doğru ...ama biz en çok kullardan çekiyoruz Rabbimin verdiklerinden değil ...en iyisi acımasız olmak kimseye inanmamak ben artık böyle yapıyorum gayette iyiyim ,mutluyum benim formülümü uygulayın hiç kimseye inanmayın sadece kendiniz için yaşayın eğer bunları yapmazsanız daha çok üzülürsünüz ...Çünkü insanlar acımazsız,insanoğlu çiğ süt emmiş dememişler boşuna herşey beklenir ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…