Hayalimdeki dügün olmadi

İlahili düğün falan çok zorlama geliyor bana kimse kusura bakmasın

Konu sahibi, önünüze bakacaksınız artık, ağlamayı bırakın.

Zamanında kabul etmeyecektiniz pasif eşinizle birlikte..

Olmuş bitmiş şuan sızlanmanın ne faydası var? Aylarca kafaya takacaktınız madem bu konuyu rest çekseydiniz.
Buarada çalışmayan adamlarla evlenmeye nasıl cesaret ediyorsunuz onu da anlamıyorum. Başkasının yaptıgı işle bu kadar olur, çalışıp çabalayıp kendiniz yapsaydınız kimseye laf söylemek düşmezdi.

Neresinden tutsak elde kalan bir konu...
Öncelikle, başkasına güvenerek hayal kurulmaz. Kimse bir diğerinin hayalini gerçekleştirmek için para kazanmıyor bu hayatta. Çok mu hayalindi? O zaman çalışıp didinecektin, hayalini gerçekleştirecektin. Öyle bedavaya gelmiyor bu işler. Baban da keza bu kadar hayaline kıymet veriyorduysa kendi gerçekleştirseydi hayalini, sonuçta kendi kızı. Kayınaile parayı veren tarafsa bir bakıma istediği yere verir parasını. Parayı veren düdüğü çalar demişler.

Bir diğer konu, iki işsiz güçsüz insan neye güvenerek evlenir, benim aklımın almayacağı bir şey. Bu yola işsiz çıktıysanız, " yeri geldi ekmek param olmadı" diye sızlanıp başkasını suçlamayacaksınız. 2+2=4 Hayır, siz ne bekliyordunuz ki? Kimse size ev, eşya vesaire vermek zorunda değil. Evlenmeyi biliyorsan geçinmeyi de bileceksin. Zaten milyonlarca insan kira ödeyerek yaşıyor, abartmışsın kira meselesini. Sen bedava yaşamak istiyorsun, ama öyle bir hayat yok.

Eşinin ailesinde problem yok. Sorun ne biliyor musun? Kocanla senin daha kendine yetemeyen bireyler olmadan evlenmeye kalkmanız. Evcilik sanmışsınız ama gerçek hayat yüzünüze bir şeyleri çarpmaya başlayınca suçlayacak adam arıyorsunuz.

Ek olarak, üzgünüm ama bir gram katkın olmadan, başkasından beklenerek yapılan düğün hayalindeki gibi olmadı diye düğünde ve şimdiye kadar hala ağlaman trajikomik bir olay. Yaşlarınız küçük sanıyorum, zira olgun insan davranışları değil hiç bir anlattığın.
+1

Kizlar ben burda yeniyim
9 ay ve 3 haftalik evliyim... cok zorluklar yasadim nisanlilik döneminde, cok agladim, sinir krizleri gecirdim hersey berbat gecti dügünümü salonda ilahili istedim, kimseyi maddi skibtiya sokmak istemedim ifak olsun uygun olsun salon dedim.. babamda konustu kizim nasil istiosa öle olsun dügün dedi... ama kayinbabamlar lendi kafalarina göre gittiler camii tuttular. Neymis ne gerek varmis madem ilahili olcak camiide olsun taki bize kalirmis... cok agladim hayalimdi sinir krizleri gecirdim nedenmi? Cok istiodum gercekden cok... olmadi dügün günp agladim. Dügün esnasinda agladim eve geldim agladim ve simdi hala agliyorum ya abartmiyorun gercekden cok asiri derece istiodum hayalimdi cok seDen vazgectim. Geldim kaynananmlarin binasina vi dairesine oturttular beni... yarim yamalak yaptilar biz esimle calismioduk ama taksitlerle tamamlamaya calistim evi ve yeri geldi ekmek alcak param olmadi... hepsini gectim kira aliyorlar bizden halbuki evin kredisi felan yok ha tabi camiode toplanan takilan paralar sözde bizim olcakdi... ama tavi sözde kaldi... simdi napioda unutabilirim bunlari kizlar ? Gercekden bir yil olcak ben hala agliyorum sanki kacmisim gibi dügün yapildi ya icim cok yanio gercekden
nasip canım yapacak birşey yok.
malesef olmadımı olmuyor.ilk yıllar takarsın sinirlerin alt üst olur.ama zamanla geçer inşallah.
yarın bebelerin olur inşallah onların derdine düşer unutursun herşeyi
allah başka dert vermesin canım benim. eşinle ağzının tadı bozulmasın yeterki.

Valla kusura bakmazsan, eşinde bunlara eyvallah çektiyse demek ki o kadar da kocişinin 1 tane değilsin orada bi anlaşalım önce :işsiz:

camilerin konferans salonu gibi organizasyonların yapıldığı alanları var arkadaşlar yemekli vs davet verebiliyorsunuz dualı falan oluyor..
konu sahibi bencede müzik vs olmayacaksa ha düğün salonunda olmuş ha camide ..benimkide sade bir nikah olmuştu mesela ..herkesin içinde kalan şeyleri oluyor..oğlumun sünnet düğününü yapacağım kısmetse bu yaz içimde kalan herşeyide yapacam valla kim ne derse desin ... sen evinin içinde huzurluysan hiç takılma birde 9 aydır ağlıyorum diyorsun yazık değilmi bence bunlara takılmak yerine karı koca bir iş bulun kendinize

Kizlar ben burda yeniyim
9 ay ve 3 haftalik evliyim... cok zorluklar yasadim nisanlilik döneminde, cok agladim, sinir krizleri gecirdim hersey berbat gecti dügünümü salonda ilahili istedim, kimseyi maddi skibtiya sokmak istemedim ifak olsun uygun olsun salon dedim.. babamda konustu kizim nasil istiosa öle olsun dügün dedi... ama kayinbabamlar lendi kafalarina göre gittiler camii tuttular. Neymis ne gerek varmis madem ilahili olcak camiide olsun taki bize kalirmis... cok agladim hayalimdi sinir krizleri gecirdim nedenmi? Cok istiodum gercekden cok... olmadi dügün günp agladim. Dügün esnasinda agladim eve geldim agladim ve simdi hala agliyorum ya abartmiyorun gercekden cok asiri derece istiodum hayalimdi cok seDen vazgectim. Geldim kaynananmlarin binasina vi dairesine oturttular beni... yarim yamalak yaptilar biz esimle calismioduk ama taksitlerle tamamlamaya calistim evi ve yeri geldi ekmek alcak param olmadi... hepsini gectim kira aliyorlar bizden halbuki evin kredisi felan yok ha tabi camiode toplanan takilan paralar sözde bizim olcakdi... ama tavi sözde kaldi... simdi napioda unutabilirim bunlari kizlar ? Gercekden bir yil olcak ben hala agliyorum sanki kacmisim gibi dügün yapildi ya icim cok yanio gercekden
Madem kira veriyorsun neden başka eve geçmiyorsun ? Mesafe candır. Kocan nasıl. Nickinde kocasının bitanesin yazdığına göre kocanla bi sıkıntı yok. O halde artık olan olmuş çok fazla takılma derim. Önemli olan sevdiğinle mutlusun. Gerisine çok takılma. Evet çok ayıp etmişler sanırım biraz paragöz insanlar ama yinede Çoğu insan gelinlik bile giyemiyor onu düşün.

Kizlar ben burda yeniyim
İkimiz de calismiyordunuz da millet size baksin diye mi evlendiniz. Akliniz neredeydi. Bu sartlar altında o eve oturtuldugunuza, o caminin tutulduğunda sukredin. Ayrica ilahi ve mevlit salonda okunda ne olur, camide okunsa ne olur. Hatta zaten dogali camide olmasi. Salonda olsa kalkip gobek mi atacaktiniz. Neyin hayali yani bu.Aradan bilmem kaç ay geçmiş dugununuzun hayal ettiğiniz gibi olmamasından daha büyük sorunlariniz var bence.

Yahu dugunde zaten sen bisi anlamiyosun ki telasindan gelen gidenden.
Sonucta evlenmeden once camide yapilacagi belli olmus salon tutmamislar
Evlenmeseydiniz ozamam bunun icin aglanirmi yahu.
Ev konusuda bilmeden dugun gecesi suprizz demediler sanirim
Hersey gayet bilincli olmus

Siz evlenmsissiniz barklanmissiniz simdi biz napalim?
Aramizda para toplayip ilahili dugunmu yapalim size.

Nişanlınızla çalışıp paranızı kazanıp yapsaydınız istediğiniz düğünü ?
Eşinin ailesi sizin yükünüzü çekmek zorunda değil,kendinizde evlenecek cesareti buluyorsanız,kendi kendinizi idame ettireceksiniz.

Şuan erkek arkadasim çalışıyor ben okuyorum. Sizin durumunuzla kiyaslarsak hayli hayli evlenebiliriz. Ama istiyoruz ki sartlarimizi daha da guzellestirip rahat icinde evlenelim bir yükümüz olmasn sırtımızda. Ailelere de yük olmayalım. Biz bu kadar ince eleyip sık dokurken sizdeki nasıl bir vurdumduymazlık.

Ayrıca elinizde mesleginiz var girin bir ise hem okuyup hem çalışın. Kocanızı hic mi sevmiyorsunuz? Adam zor bir iste çalışıyormuş üstelik hasta oldugunu da söylememis. Başına bir is gelse kimse epilepsi oldugunu bilmeyecek yanlış müdahele edecekler. Bu kadar bencil olmayın ya sıkın kendinizi de çalışın eve ekmek getirin. Insan esine hic mi acımaz yazık adama.

Evlenebilecek kafada biri degilsiniz siz üzgünüm

İnsanları kınamak ne kolay,zaten her yerde bi dolu iş var dimi bu insanlar neden çalışmıyor??Hayatta her şey öyle ha deyince olmuyor ,bazı arkadaşlar sizi eleştirmiş işi bulsaydı da evlenseydin falan ama işiniz varken çıkartıla da bilirsiniz hayat bu neticede...Üzüldüm yazdıklarınıza çünkü bi genç kızın hayalidir o an...Küçücük kızlarken bile hayaller kurarız böyle evlenicem böyle düğün yapıcam,ama senin düşünmenin bi faydası yok düğün geçmiş gitmiş artık,eşin de yakında iş bulur ve karşı tarafın boyunduruğundan kurtulursunuz.Umudunu kaybetme ,güzel günlerin geleceğini düşün bu bi sınav bu da geçer...
Evliyken issiz kalmak kaderdir, sanssizliktir. İssizken evlenmek bile bile lades demektir. Daha kendine bakamayan iki insandan bahse diyoruz. Neyin evlenmesi... Hem millete yük oluyorlar sanki bunca sene evlat bakildigi yetmiyormuş gibi gelin, torun torba da başlarına kaliyor hem de hicbir şeyden memnun olmuyorlar. Bunun adina resmen asalaklik deniyor. Başkasından geçinme deniyor. Kimse kusura bakmasin ana babalar zaten çocuk büyütmek için bir suru fedakarlık yapıyorlar. Bir zahmet totosuna don alamayacak insanlar da biraz beklesin evlenmek için.

Kizlar ben burda yeniyim
kabul etmeseydiniz o zaman.
camide düğün yapıldığını ilk defa duydum .
herkes gibi işssiz adamla neden evlendin diye ben de sorayım.
bu vaziyette evlenirken haliyle söz hakkınız olmaz tabi.
olmasını beklemen hata.
ne olursa razı olacaksınız en başından olduğunuz gibi.

İşe girmeden maddi özgürlüğünüz olmadan kayınpederin eline bakarak evlenirseniz size camide de düğün yapar sokakta da.Parayı kim veriyosa onun sözü geçerli oluyor bunu unutmayın.Hele ki maddi durumu iyi olmayan bir ailese tabiki cebini düşünecek!

Emin ol benim de istwgidim gibi olmadı bence artık aş onu dokuz ay olmuş eşinle mutlu musun ona bak haaa yaptıkları çok çok ayıp ailemin eside benim ailemi yemek yedirmek için yemek hazır olmadığından cami avlusuna götürmüşlerdi ben o ara dış çekimde idim çok ayıp eşime azima geleni saydım sinirden ama değişti mı değişmedi o yüzden sıkma canını lütfen geçmiş eşinle mutlu musun bırak geçmiş de kalsın

X