Hayatı boş yaşıyorum gibi

Kızlar kendinizi hiç yetersiz hissettiğiniz dönem oldu mu? Ben çok yetersiz hissediyorum. Sanki boşuna yaşıyormuşum gibi. İnsanlar iş dışında da spora kurslara vakit ayırıyorlar çok güzel. Hayattan keyif almaya bakıyorlar. Ama ben işten sonra evde sadece uzanıp yatmak istiyorum, arkadaşlarımla plan kuruyoruz falan bu tarz aktivitelere zamanım kalmıyor. Eşimde vardiyalı. Onun vardiyasına göre hayat yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Mesela karar alıyorum namaza başlayacağım devamlı olacak, kuranımı okuyacağım en azından bu şeylerde yeterli olabileyim. SOnra düzenli sağlıklı besleneceğim diyorum. Bir yere kadar gidiyor. Sonra fıs. Hiç iradeli değilim, fazla bir 5 kilom var, iradesizlikten onları da veremiyorum. İşte oturup duruyorum hareket lazım. Yürüyüş yapacağım diyorum, devam ettiremiyorum. Kafama takıyorum bu gibi şeyleri. Kendimi boş boş yaşıyormuş gibi hissediyorum.
Benim gibi olanlar var mı? Bir de böyle evde aktivite olarak neler yapabilirim sizce? Kanavice işlemeyi düşünüyorum
Ajanda tutmak gibi bazı yöntemler var, bu tarz şeyleri deneyip en azından yapmak istediğin bir şeye başla bence. Bir kursa veya spora yazılırsan gitmek zorunda kalırsın mesela.

Emin ol.hayati boş yaşayan tek sen değilsin ama hergun yeni bir firsat yapmak istediğin şeyler olması harika bisey . Sadece ortaya irade koyup yapman gerek . Hepsini 1 günde değil her ay 1 tanesine başlamak vs gibi yavaş yavaş

Aynı his bende de var ailemden uzak bir sehirdeyim. Eşim ve 2 çocuk, çalışmıyorum evde her gün birbirinin aynısı gibi geliyor. Ben de neler yapabilirim diye düşünüyorum evden iş yapmak istiyorum sabun vs paketleme gibi ama nerden nasıl başlanır yada gerçekten varmı böyle bişey emin değilim dolandırıcılar çokmuş bu piyasada. Onun haricinde tekrar üniversite okumak istiyorum sınava başvurdum kendimi denemek maksat.. neyse zaten dertliydim bu boş hissetme konusunda takipte kalayım belki ilham olacak şeyler denk gelir.

Aynı his bende de var ailemden uzak bir sehirdeyim. Eşim ve 2 çocuk, çalışmıyorum evde her gün birbirinin aynısı gibi geliyor. Ben de neler yapabilirim diye düşünüyorum evden iş yapmak istiyorum sabun vs paketleme gibi ama nerden nasıl başlanır yada gerçekten varmı böyle bişey emin değilim dolandırıcılar çokmuş bu piyasada. Onun haricinde tekrar üniversite okumak istiyorum sınava başvurdum kendimi denemek maksat.. neyse zaten dertliydim bu boş hissetme konusunda takipte kalayım belki ilham olacak şeyler denk gelir.
aman dikkat ablamın başı yanmıştı bu sabun işinden...
Üniversite okumak mantıklı evet bende açıköpretimden önlisans mezunuyum onu lisansa çevirebilirmiyim dgs ile onu araştıryım biraz

Emin ol.hayati boş yaşayan tek sen değilsin ama hergun yeni bir firsat yapmak istediğin şeyler olması harika bisey . Sadece ortaya irade koyup yapman gerek . Hepsini 1 günde değil her ay 1 tanesine başlamak vs gibi yavaş yavaş
evet aslında yapılacaklar listesi hazırlayıp yaptıkça tikleyebilirim. Belki o zaman bişeyler başardığımı görürüm ve bu iyi gelebilir.. Aslında buradaki üyelerle de yapabiliriz bunu bir hedef belirleyim atıyorum bi kitap okumak gibi.. Sonra takip edebiliriz eğlenceli olabilir

X