Hayatım cok zorlasti

Aaaaa bu o üyeeee😧😧😧
evet bu o üye
ve ben daha o konusunda "sizin bu şımarıklıkla işiniz zor" yazmıştım
tabi ki linç edildim
"ay bu kadın lohusaaaa, aaaaay hiç kadın kadının halinden anlamaz mııııı"
çünkü annelik kutsal, çünkü her lohusa 7/24 işkence etmeli etrafına.. çünkü Türk annesi olmak bunu gerektirir. hak çünkü. anayasal hak hem de. "az bi kendinize gelin" demek de ceza kanununa göre müebbet gerektiriyor. affı da yok.

buyrun işte tepe tepe anlayın kadının halinden.

saçma sapan bir ev düzenine bebek yapıp, her gün konu açıp, yazılan tek bir cevabı bile okumayan, gezemedi uyuyamadı, çok pardon gönlünce gezemedi ve uyuyamadı diye el kadar bebeğe bahane bulup sadece şikayet eden, annesini de bebeği de heder eden bir kadın. mükemmel. adeta ideal kadın örneği. tam halinden anlamalık.

Lohusalık çok zor bir süreç bebeğe ve yeni düzene alışmak zor ben de zorlandım ilk aylar iki çocuğum var benim ikincisi 11 aylık oldu. Annem çok yakın bize ben de bunaldığımda gidiyordum büyük olanı kızımı arada anneme götürüyoruz gündüz kreşe gidiyor. Bebek büyüdükçe geçiyor sıkıntılı günleri. Aile desteği almak çok önemli bu zamanda.

Merhaba 47 gunluk bir bebegim var dsha once biksc konu acmistim logusalikta bilen bilir ..
Bebiskom cok gazli malesef ben ona bakmayi artik ogrendim şükür simdidd asiri uykusuz kalinca mahvoluyorum birde esim oruclu halsiz oluyor cok zaten yardim etmeye cok merakli degil yardimci oluyor ama oluncada psikolojim bozuldu diyip sikayet ediyor ..
Bebisko gecen sabah 6 da uyuyup 7 de geri uyandi 7den 11 e kadar yine uyumadi o ara zaten ben uykusuzluktan uyuyakalmisim aralarda bölük porcuk vs vs oyle olunca pazar oglen anneme geldim ..
Annem 30 dk ozel aracla uzak bize evi ..
Durum su ki haftanin 3 gunu annemde 4 gunu evimdeyim ..
Evimin oldugu yerde gezecek hicbiryer yok kapinin önünde yuruyecek alan yok gibi birsey annemlerin evi ole ddgil
Eve donuyorum esim ise gidiyor ben butun gun evde cok bunaliyorim zaten bebektsn 1 dakika zaman bulamiyorum kendime ayiracak icim sıkılıyo rmalum havalarda guzel olunca insan bunaliyor evde ama zaten corona var ..
Anneme gelince gece 1 ogun annem mama yada sagdigim sutten veriyo dinlenmis oluyorum gündüzde gezebiliyorum daha rahatım yemeğk onumde vs vs ama bu seferde esim yalniz kaliyor surekli buraya gelmek istemiyor çekiniyor ve trafik cok sürdüğü icin gelmek istemiyor yemek içmekten de cekiniyor burda
Eve donmeyince o ve ben surekli ayri kaliyoruz islerimde birikiyor evde ..
Birde bende bunaldim artik annemde ama asiri uykusuz kalinca dayanamıyorum bir iki gun bari dinleniyim diyorum .
Eve donuncede dedigim durumlar oluyor ..
Bebisle gezelim dedik bir kez sorun olmadi cok ama yorucu oldu zaten daha minik .
Napicam sasirdim 40 40 dediler 40 cikti gaz sancilari dahada kotulesti birgun super uyuyorken diger gun sancidan sabahliyor oglusum . O da perisan bizde ole olunca..
Hayat gerçekten cok zorlasti hala alisamadik gwcemiz gunduzuumuz düzenimiz kalmadi .
Bir yandan hayatımda hif olmadigi kadar kiloluyum 20 kilo almistim sanrm dahada aldim obeze dogru gidiyorum emzirdigim icin kendimi durduramayacak kadar zararlı ve cok yiyorum kendimi taniyamaz hale geldim hicbirseyim ustume olmuyor . Kendimi durduramıyorum cok yiyorum nasil durdurabilirim
Allahim evladima saglik versin asla sikayet etmiyorum sadece hayat cok yorucu ve zor bu efora alisamadim ne zaman alışılıyor ne yapacağım basindan gecenler bilir fikrinize ihtiyacım var
Gececeeekk bugünleer. Bebisiniz büyüyecek hersey rayına oturacak zamanla. Öncelikle kilo vermekle başlarsan kendini daha mutlu hissedersin. Cogumuz yaşadık bunlari bende dahil. Hayatim bitti sandım tükendim yoruldum fil gibi de oldum. Yavaş yavaş kilo verdim. Bebiş büyüdü derken hayat eski haline döndü. Malesef sabir ve zaman lazım. Kendinizi sevin ve dayanın 3 aylik olsun baya rahatlarsınız. Annelerin hakki bu yüzden ödenmez işte. Büyük fedakarliklarla büyütüyoruz. Depresyonlara gire çıka. Annenizden destek alarak devam edin bir süre. bebişi uyutup film keyfi yapacak. Hatta anneye bırakıp gezmeye de çıkacaksiniz zaman lazım

O kadar şanslısınız ki farkında değilsiniz 3 gün anneniz bakıyor ve gezebiliyorsunuz ben 2 yıl hapis hayatı yaşadım resmen ve hic yardımcı olanim yoktu psikolojim bozuldu resmen uyku yüzü görmedim 45 dakikada bir gece gündüz uyanıyordu ve tek başına asla durup oynamıyordu yemek bile yiyemiyordum 23 kilo almistim 6 ay içinde 19 kilom gitmişti ne kadar stresli ve zor olduğunu düşünün şimdi 2.5 yaşında oldu Ilk defa 28 aylıkken gece uyanmadı hayat mi gerçekmi inanamadım az da olsa rahatladim.ŞUKREDIN bence ve bol bol sevin ve bebisin bu zamanlarının tadını çıkarın

X