Hayatımda bu kadar utandığımı hatırlamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
siz karşılıklı kriter belirleyip tanışmışsınız bunun zaten günümüzdeki hali arkadaş tanıştırması vs de olabilir. sonuç olarak genele baktığımızda görücü usulü evliliklerin sonucu iyi olma ihtimali olsa bile bireyin yetişkinliğe geçip karar verme ve seçme mekanizmasını tersine çevirdiği için tercih edilmemelidir.
Günümüzdeki hali tanımınıza aynen katılıyorum, şimdilerde birilerinin aracı olduğu, tanıştırdığı çiftlerin yaptığı evlilik görücü usulü evlilik değil aslında.
Asıl görücü usulü evliliklerde çiftler evlendiği geceye kadar asla birbirini görmüyor, yüz görümlüğü adeti de bu sebepledir, evlendikleri akşam erkek yüzünü hiç görmediği kadına yüz görümlüğü takı takar yüzüne öyle bakar.

görücü usulü evlilikler bireysel tercihleri baltalar. özellikle kadınlar için sakıncalıdır çünkü nedense hep kadın görülmeye gidilir farkındayız dimi?
Heh oldu bi de biz gideydik ayaklarına 😂 şaka maka erkeğin de fotoğrafı gösterilir. Mucize filmindeki gibi oğlumuz köyün en yakışıklısı argümanı tutmaz yani😂

Günümüzdeki hali tanımınıza aynen katılıyorum, şimdilerde birilerinin aracı olduğu, tanıştırdığı çiftlerin yaptığı evlilik görücü usulü evlilik değil aslında.
Asıl görücü usulü evliliklerde çiftler evlendiği geceye kadar asla birbirini görmüyor, yüz görümlüğü adeti de bu sebepledir, evlendikleri akşam erkek yüzünü hiç görmediği kadına yüz görümlüğü takı takar yüzüne öyle bakar.
Amaç ne peki Risk budur demek mi istiyorlar

Amaç ne peki Risk budur demek mi istiyorlar
Bilmiyorum🤷‍♀️ Şimdilerde böyle bir evlilik yok ama eskiden çok yaygınmış, kadınlar ve erkekler birbirini hiç görmeden evlenirmiş, kadınlar için çok travmatik aslında çünkü önce gücüne kuvvetine bakıyorlarmış, sonra hamama götürüp vücudunu inceliyorlarmış, herhangi bir engeli sağlık sorunu olmayan, gücü kuvveti yerinde akça pakça bir kadınsanız oğullarına layık buluyorlarmış.

Bilmiyorum🤷‍♀️ Şimdilerde böyle bir evlilik yok ama eskiden çok yaygınmış, kadınlar ve erkekler birbirini hiç görmeden evlenirmiş, kadınlar için çok travmatik aslında çünkü önce gücüne kuvvetine bakıyorlarmış, sonra hamama götürüp vücudunu inceliyorlarmış, herhangi bir engeli sağlık sorunu olmayan, gücü kuvveti yerinde akça pakça bir kadınsanız oğullarına layık buluyorlarmış.
Buyukbas hayvan seciyo iste bi nevi

Doğru durust biriyle ilişkiye başlamak icin illa başkalarinin "bu çok iyi" diyip önüne getirmeleri gerekmiyor. BAZİ insanlar bu ayrimi kendileri yapabiliyor.
Aşk evliliği yapip en az sizin kadar mutlu insanlar da var. 😁
Gorucu usulu her evlilik aşkla yurumuyor, aşk evlilikleri de her zaman aşkla yurumuyor.

İlişkiye başlayacagim insanin kendisinden önce annesinin karşisina cikmayi ben kabul etmezdim bana hoş gelmiyor mesela. Tercih meselesi, konu sahibi burada kendini kotu hissetmiş ve paylasmis bunu yorumluyoruz siz mutlu olmuşsaniz ve rahatsiz hissetmemişseniz ne mutlu size, daim olsun. 😊
Doğru insan her zaman karşına çıkmayabiliyor malesef

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X