Hayatımın en önemli kararı

lavienrose1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2021
6
-1
32
Herkese merhaba. Hayatımın en önemli kararını vermek üzereyim ve burada bana yol gösterecek pek çok akıllı üye olduğuna eminim. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

29 yaşındayım, 10 aylık bir beraberliğim var. Bu yaz evlenmeyi düşünüyoruz ama birkaç ay önce ayrılığın eşiğine gelmiştik. Ayrılığın eşiğine gelmemize sebep olan olay, eski erkek arkadaşımla iletişimim ve görüşmem oldu. Şimdiki erkek arkadaşımla tanıştığımda 4 yıldır beraber olduğum eski erkek arkadaşımla yeni ayrılmıştık. Ona karşı kendimi vicdansız gibi hissettim ve onunla iletişimi azaltarak hayatımdan çıkartıp güya yüzüstü bırakmamış olacaktım ama işler öyle gitmedi tabii ki. Eskisiyle seyrek de olsa iletişimim devam etti, sadece arkadaşça konuşuyorduk. Benim olduğum şehre geleceğini ve buluşmak istediğini söyledi. Ben de erkek arkadaşıma hiçbir şey söylemeyerek onunla görüştüm ve ilişkimizin kesin olarak bittiğini, önüne bakması gerektiğini söyledim. Erkek arkadaşım buluştuğumuz günle ilgili yazışmaları gördü ve kıyamet koptu. Eski erkek arkadaşımı aradı, karşılıklı birbirlerine beni kötülediler, ben de orda basiretim bağlanmış gibi oturup izledim. O gece hayatımın en kötü gecesiydi. O güne kadar hep çok kibar olan adam aldığı alkolün de etkisiyle hakaret, küfür edip çirkin imalarda bulundu. Ben de şimdi neden bilmiyorum ama o gün orayı terk etmek yerine sürekli kendimi anlatmaya çalıştım. Aradan 5 ay geçti, bu olay duruldu, ben o günden beri bir daha kimseyle iletişime geçmedim, ama o gece bana söylediklerini unutamıyorum. Aldığı alkoldendir diyorum bir taraftan, kendisine sorduğumda o da hatırlamadığını söyledi, benden özür diledi ama konu açıldığında bana hala o durumla ilgili soru sormaktan geri durmuyor. Yaklaşık bir ay önce evlilik teklifi etti. Bu olay yaşadığımız tek ve büyük kavga oldu, bunun dışında çok iyi anlaşan bir çift olduk hep. Evlilik teklifini kabul ettim ama evlenmek için birkaç yıl daha beklesem mi, bu olayın tamamen unutulması için, kendimin de unutmam için, bilmiyorum. Bana karşı bu olay dışında bir saygısızlığını görmedim. Kendim de hatalıyım diyorum ama ne olursa olsun insanın kendisini tutması lazım diye düşünüyorum. Bu arada eski erkek arkadaşımı aradığında, eskisi telefonda benimle ilgili pek çok çirkin iftirada bulundu. Hala ilişkimizin sürdüğünü, geçmişte de aramızda birtakım cinsel şeyler geçtiğini vs söyledi. Bunlardan sonra erkek arkadaşım çıldırdı zaten ve tamamen kontrolden çıktı. Bu arada ikimiz de iş güç sahibi insanlarız, aynı evde birlikte çok fazla vakit geçirdik, evli olsak da anlaşabildiğimizi gördük, bunun üzerine bu kararı aldık. Ama bu konu aklımın bir köşesinde hep duruyor. Zamana bırakıp evliliği erteleyeyim mi, yaşlarımız da küçük değil bu arada ve aynı şehirde ayrı evlerde yaşıyoruz, yoksa bir daha tekrarlanmadı nasılsa, evli gibi de yaşıyoruz bu durumu geçmişte bırakayım deyip birkaç ay sonra onunla evleneyim mi? Kafam çok karışık ve çok fazla zamanım yok. Okuduğunuz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bence sizin hatalı olduğunuz kısımda azımsanacak kadar küçük değil . Erkek arkadaşınızın unutmasından ziyade siz unutmak istiyorsunuz bence olan olayları. Olay anında verdiğiniz tepkiden memnun değilsiniz . İlerde size bunu hatırlatmasından endişe duyuyorsunuz bence .

Bence sizin hatalı olduğunuz kısımda azımsanacak kadar küçük değil . Erkek arkadaşınızın unutmasından ziyade siz unutmak istiyorsunuz bence olan olayları. Olay anında verdiğiniz tepkiden memnun değilsiniz . İlerde size bunu hatırlatmasından endişe duyuyorsunuz bence .
Evet çok doğru. Ben de unutmak istiyorum ve hatırlatmasından korkuyorum. Son hatırlattığın da ben de insan evladıyım bir daha bunu açarsan ayrılmayı düşüneceğim dedim.

Ayyy ne bileyim, adam zamanla ısıtıp ısıtıp önüne getirmesin... Bugün iyi olursun, nikah olunca değişen çok, çünkü şimdi kapıyı vurup çıkman çok kolay, evlilik olunca kırk kere düşünüyorsun, bide sarhoştum hatırlamıyorum ayağını yapmasın yaaa, eşek gibi hatırlıyorlar... Valla arkdşım bu koca soru işareti ile bu suda yüzmezdim ben... Sende ayrılma cesareti var mı bilmiyorum... Bahtın açık olsun ne diyelim..

Eskiyi anladık da, yenisi ne dedi de seni kötüledi. Onu yaz, daha sağlıklı cevaplar gelecektir
Yenisi çok kötülemedi aslında, eskisi kötüledi o da onaylar gibi cevaplar verdi. Benimle ilgili karşı tarafa söylediği ağır bir şey yok bana söyledikleri var.

Evet çok doğru. Ben de unutmak istiyorum ve hatırlatmasından korkuyorum. Son hatırlattığın da ben de insan evladıyım bir daha bunu açarsan ayrılmayı düşüneceğim dedim.
Emin olun hatırlatacaktır. Bir kez yapmış çünkü. Hele ki evlilik çok ciddi bir durum . Aileler falan da işin içine girmediyse gözden geçirin derim yüz göz olmadan.

Ayyy ne bileyim, adam zamanla ısıtıp ısıtıp önüne getirmesin... Bugün iyi olursun, nikah olunca değişen çok, çünkü şimdi kapıyı vurup çıkman çok kolay, evlilik olunca kırk kere düşünüyorsun, bide sarhoştum hatırlamıyorum ayağını yapmasın yaaa, eşek gibi hatırlıyorlar... Valla arkdşım bu koca soru işareti ile bu suda yüzmezdim ben... Sende ayrılma cesareti var mı bilmiyorum... Bahtın açık olsun ne diyelim.
Evet ben de bu sebeplerle evlilikten korkuyorum. Bu olayın tamamen unutulması için biraz daha zamana ihtiyacımız var gibi geliyor. Bir kez daha açarsa zaten uzatmam bu işi

Belki kendinizi vicdanen rahat hissetmediğiniz için böyle kararsız kalmış olabilirsiniz.
İlişkilerde böyle yükselmeler olabilir, hatalı bir davranışının olmuş, bunun bilincindesiniz de. Erkek arkadaşınız aynı şeyi size yaşatmış olsaydı muhtemelen serinkanlı davranmazdınız. Bence önemli olan o günden sonra bu konuyu nasıl çözdüğünüz. Halının altına mı süpürdünüz? Yoksa karşılıklı oturup enine boyuna tartışıp sağlıklı bir noktaya mı getirdiniz?

Hata sizde bir ilişkiyi tamamen bitirmeden yeni ilişkiye başlamışsınız..bence adam sana bundan sonra zor güvenir ve sürekli kontrol eder gizli gizli telefon karıştırır 3n 1k sorularıyla sizi sıkabilir..bilmiyorum sanki biseyler eksik bi evlilik olur sizin ki hayırlısı olsun hakkınızda..

Belki kendinizi vicdanen rahat hissetmediğiniz için böyle kararsız kalmış olabilirsiniz.
İlişkilerde böyle yükselmeler olabilir, hatalı bir davranışının olmuş, bunun bilincindesiniz de. Erkek arkadaşınız aynı şeyi size yaşatmış olsaydı muhtemelen serinkanlı davranmazdınız. Bence önemli olan o günden sonra bu konuyu nasıl çözdüğünüz. Halının altına mı süpürdünüz? Yoksa karşılıklı oturup enine boyuna tartışıp sağlıklı bir noktaya mı getirdiniz?
Çok sancılı oldu. Benim ağlamalarım, onun psikolojik olarak çökmesi, niyetimin ne olduğunu defalarca kez anlatmam, beni zaman zaman suçlayıp zaman zaman sakinleşmesi. Belki bin kez bu konuyu konuştuk. Son olarak ilişkimizin başında oldu bu yüzden görmezden geliyorum gibi laflar etti. Ben de suçlanmaktan bıktığım için bu konu tekrar açıldığında yeter artık moduna giriyorum.

Herkese merhaba. Hayatımın en önemli kararını vermek üzereyim ve burada bana yol gösterecek pek çok akıllı üye olduğuna eminim. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

29 yaşındayım, 10 aylık bir beraberliğim var. Bu yaz evlenmeyi düşünüyoruz ama birkaç ay önce ayrılığın eşiğine gelmiştik. Ayrılığın eşiğine gelmemize sebep olan olay, eski erkek arkadaşımla iletişimim ve görüşmem oldu. Şimdiki erkek arkadaşımla tanıştığımda 4 yıldır beraber olduğum eski erkek arkadaşımla yeni ayrılmıştık. Ona karşı kendimi vicdansız gibi hissettim ve onunla iletişimi azaltarak hayatımdan çıkartıp güya yüzüstü bırakmamış olacaktım ama işler öyle gitmedi tabii ki. Eskisiyle seyrek de olsa iletişimim devam etti, sadece arkadaşça konuşuyorduk. Benim olduğum şehre geleceğini ve buluşmak istediğini söyledi. Ben de erkek arkadaşıma hiçbir şey söylemeyerek onunla görüştüm ve ilişkimizin kesin olarak bittiğini, önüne bakması gerektiğini söyledim. Erkek arkadaşım buluştuğumuz günle ilgili yazışmaları gördü ve kıyamet koptu. Eski erkek arkadaşımı aradı, karşılıklı birbirlerine beni kötülediler, ben de orda basiretim bağlanmış gibi oturup izledim. O gece hayatımın en kötü gecesiydi. O güne kadar hep çok kibar olan adam aldığı alkolün de etkisiyle hakaret, küfür edip çirkin imalarda bulundu. Ben de şimdi neden bilmiyorum ama o gün orayı terk etmek yerine sürekli kendimi anlatmaya çalıştım. Aradan 5 ay geçti, bu olay duruldu, ben o günden beri bir daha kimseyle iletişime geçmedim, ama o gece bana söylediklerini unutamıyorum. Aldığı alkoldendir diyorum bir taraftan, kendisine sorduğumda o da hatırlamadığını söyledi, benden özür diledi ama konu açıldığında bana hala o durumla ilgili soru sormaktan geri durmuyor. Yaklaşık bir ay önce evlilik teklifi etti. Bu olay yaşadığımız tek ve büyük kavga oldu, bunun dışında çok iyi anlaşan bir çift olduk hep. Evlilik teklifini kabul ettim ama evlenmek için birkaç yıl daha beklesem mi, bu olayın tamamen unutulması için, kendimin de unutmam için, bilmiyorum. Bana karşı bu olay dışında bir saygısızlığını görmedim. Kendim de hatalıyım diyorum ama ne olursa olsun insanın kendisini tutması lazım diye düşünüyorum. Bu arada eski erkek arkadaşımı aradığında, eskisi telefonda benimle ilgili pek çok çirkin iftirada bulundu. Hala ilişkimizin sürdüğünü, geçmişte de aramızda birtakım cinsel şeyler geçtiğini vs söyledi. Bunlardan sonra erkek arkadaşım çıldırdı zaten ve tamamen kontrolden çıktı. Bu arada ikimiz de iş güç sahibi insanlarız, aynı evde birlikte çok fazla vakit geçirdik, evli olsak da anlaşabildiğimizi gördük, bunun üzerine bu kararı aldık. Ama bu konu aklımın bir köşesinde hep duruyor. Zamana bırakıp evliliği erteleyeyim mi, yaşlarımız da küçük değil bu arada ve aynı şehirde ayrı evlerde yaşıyoruz, yoksa bir daha tekrarlanmadı nasılsa, evli gibi de yaşıyoruz bu durumu geçmişte bırakayım deyip birkaç ay sonra onunla evleneyim mi? Kafam çok karışık ve çok fazla zamanım yok. Okuduğunuz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
Merhaba.Nedense yazdıklarını okuyunca benim zihnimde arka fonda mirkelam unutulmazzz şarkısı çalmaya başladı.
Bence aşılması zor bir durum yaşanmış.Hatalısınız.Bu dediğinizi yapan bir erkek olsaydı şimdiye bu konu ile beraber siteye gömülmüştü.Hem eski sevgili ile görüşüp hem yeni bir ilişki içinde diye.
Edilen hakaretler falan zaten olayı iyice içinden çıkılmaz yapmış.
Karşı tarafı tanıyan sizsiniz tabiki halini tavrını bilende..Zaman içerisinde önünüze koyup koyup huzur bozarmı iyi düşünün.Güven kaybetmek kolay en ufak şüpheye bakar ama bir insana yeniden güvenmek zor.Çok çabalarım bu konuda bir sıkıntı olunca alttan alır sabrederim derseniz size kalmış.Rabbim bahtınızı yolunuzu açık etsin.

Herkes bir yaşam seçer ve seçtiği yaşamın bedelini de kendi öder.
Ilk hatayı yapan olarak; hesabını bilmeyen çavuşlar, döner totoşu avuçlar diye bir atasözü var bilirsin. Gereksiz hesapsızca bir konuşma yapmışsın.
Daha gençsin meslegin de var. Seveceğin biri karşına elbet çıkar. Ikisiyle de olmaz. Bitir. Mutlu olmayı sen de hak ediyorsun. Manipülasyonla yaşar misin bir ömür? Bunu düşün...

Hımmm.. Olabiliyor böyle şeyler. Bir açıdan şöyle düşünüyorum, eğer erkek arkadaşın bu meseleyi kendi içinde çözmüş olmasaydı, o güveni hissetmeseydi neden evlenme teklifi etsin.?
Bir açıdan da erkeklere de pek güven olmuyor, yarın öbür gün ne yapacağı belli olmaz.
Onu en iyi tanıyan sizsiniz. Bu konuda size güven veriyor mu? Evet biz birbirimizi doğrularımızla, yanlışlarımızla kabul ettik diyebiliyor musunuz?
Bunların cevabı sanki sizde gibi

Adam çıldırmakta haklı. Birinden ayrılmadan öbürüne niye başlıyorsunuz. Ben olsam sizi bırakırdım. Temeli iyi başlamamış ilişkinin

Kısa yazacağım ama siz olmazsınız maalesef. Sürekli sizden şüphe duyacak ve zamanla anlaşmazlıklar başlayacak, belki şiddete maruz kalacaksın . Onun için o adama da yol ver gitsin.

Evlilik kararı sizin kendi vereceğiniz bir karar olmali buradaki yorumlarda evlen deriz kötü olunca pişman olursunuz keske dinlemeseydim diye ya da evlenme deriz evlenmediginize uzulursunuz falan.
Sadece benim.diyebilecegim sey, siz hatali da olsaniz sevgilinizin tavrı size tam anlamıyla guvenmedigi hissini verdi bana
Bir de ayni konu tekrar aciliyorsa, evlendikten sonra da acilir ama bu kadar kolay eyvallahıniz olmaz evli olduğunuz icin iliskiniz yıpranır
Bir de madem gecmisiniz var, karsi tarafin yok mu? Erkekler genelde kadinin gecmisi olmasin ama ben her halti yeme hakkına sahibim diye düşünür erkek arkadasiniza siz gecmisini sorup olaylari didiklemiyorsaniz o da konuyu bir kez kapattiysa tekrar açıp huzurunuzu bozmamali. Bilemedim ben guvenemezdim sanırım.
Iyice ölçün tartin iciniz rahatsa evlenin ama siz de guvensizsiniz gibi geldi yazdiklariniza bakarsak

X