Hayatımın en önemli kararı

NilMeSeKer

Rüzgar Saçlı Kız
Pro Üye
30 Kasım 2010
6.691
7.648
Herkes bir yaşam seçer ve seçtiği yaşamın bedelini de kendi öder.
Ilk hatayı yapan olarak; hesabını bilmeyen çavuşlar, döner totoşu avuçlar diye bir atasözü var bilirsin. Gereksiz hesapsızca bir konuşma yapmışsın.
Daha gençsin meslegin de var. Seveceğin biri karşına elbet çıkar. Ikisiyle de olmaz. Bitir. Mutlu olmayı sen de hak ediyorsun. Manipülasyonla yaşar misin bir ömür? Bunu düşün...
 

JahanG

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2021
76
46
27
Hımmm.. Olabiliyor böyle şeyler. Bir açıdan şöyle düşünüyorum, eğer erkek arkadaşın bu meseleyi kendi içinde çözmüş olmasaydı, o güveni hissetmeseydi neden evlenme teklifi etsin.?
Bir açıdan da erkeklere de pek güven olmuyor, yarın öbür gün ne yapacağı belli olmaz.
Onu en iyi tanıyan sizsiniz. Bu konuda size güven veriyor mu? Evet biz birbirimizi doğrularımızla, yanlışlarımızla kabul ettik diyebiliyor musunuz?
Bunların cevabı sanki sizde gibi
 

baby girlL

✨💫🌟⭐️🌟💫✨
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
9.618
14.874
Herkese merhaba. Hayatımın en önemli kararını vermek üzereyim ve burada bana yol gösterecek pek çok akıllı üye olduğuna eminim. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

29 yaşındayım, 10 aylık bir beraberliğim var. Bu yaz evlenmeyi düşünüyoruz ama birkaç ay önce ayrılığın eşiğine gelmiştik. Ayrılığın eşiğine gelmemize sebep olan olay, eski erkek arkadaşımla iletişimim ve görüşmem oldu. Şimdiki erkek arkadaşımla tanıştığımda 4 yıldır beraber olduğum eski erkek arkadaşımla yeni ayrılmıştık. Ona karşı kendimi vicdansız gibi hissettim ve onunla iletişimi azaltarak hayatımdan çıkartıp güya yüzüstü bırakmamış olacaktım ama işler öyle gitmedi tabii ki. Eskisiyle seyrek de olsa iletişimim devam etti, sadece arkadaşça konuşuyorduk. Benim olduğum şehre geleceğini ve buluşmak istediğini söyledi. Ben de erkek arkadaşıma hiçbir şey söylemeyerek onunla görüştüm ve ilişkimizin kesin olarak bittiğini, önüne bakması gerektiğini söyledim. Erkek arkadaşım buluştuğumuz günle ilgili yazışmaları gördü ve kıyamet koptu. Eski erkek arkadaşımı aradı, karşılıklı birbirlerine beni kötülediler, ben de orda basiretim bağlanmış gibi oturup izledim. O gece hayatımın en kötü gecesiydi. O güne kadar hep çok kibar olan adam aldığı alkolün de etkisiyle hakaret, küfür edip çirkin imalarda bulundu. Ben de şimdi neden bilmiyorum ama o gün orayı terk etmek yerine sürekli kendimi anlatmaya çalıştım. Aradan 5 ay geçti, bu olay duruldu, ben o günden beri bir daha kimseyle iletişime geçmedim, ama o gece bana söylediklerini unutamıyorum. Aldığı alkoldendir diyorum bir taraftan, kendisine sorduğumda o da hatırlamadığını söyledi, benden özür diledi ama konu açıldığında bana hala o durumla ilgili soru sormaktan geri durmuyor. Yaklaşık bir ay önce evlilik teklifi etti. Bu olay yaşadığımız tek ve büyük kavga oldu, bunun dışında çok iyi anlaşan bir çift olduk hep. Evlilik teklifini kabul ettim ama evlenmek için birkaç yıl daha beklesem mi, bu olayın tamamen unutulması için, kendimin de unutmam için, bilmiyorum. Bana karşı bu olay dışında bir saygısızlığını görmedim. Kendim de hatalıyım diyorum ama ne olursa olsun insanın kendisini tutması lazım diye düşünüyorum. Bu arada eski erkek arkadaşımı aradığında, eskisi telefonda benimle ilgili pek çok çirkin iftirada bulundu. Hala ilişkimizin sürdüğünü, geçmişte de aramızda birtakım cinsel şeyler geçtiğini vs söyledi. Bunlardan sonra erkek arkadaşım çıldırdı zaten ve tamamen kontrolden çıktı. Bu arada ikimiz de iş güç sahibi insanlarız, aynı evde birlikte çok fazla vakit geçirdik, evli olsak da anlaşabildiğimizi gördük, bunun üzerine bu kararı aldık. Ama bu konu aklımın bir köşesinde hep duruyor. Zamana bırakıp evliliği erteleyeyim mi, yaşlarımız da küçük değil bu arada ve aynı şehirde ayrı evlerde yaşıyoruz, yoksa bir daha tekrarlanmadı nasılsa, evli gibi de yaşıyoruz bu durumu geçmişte bırakayım deyip birkaç ay sonra onunla evleneyim mi? Kafam çok karışık ve çok fazla zamanım yok. Okuduğunuz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
Adam çıldırmakta haklı. Birinden ayrılmadan öbürüne niye başlıyorsunuz. Ben olsam sizi bırakırdım. Temeli iyi başlamamış ilişkinin
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1306 gün geçti.

Posedion

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
3.296
3.027
Kısa yazacağım ama siz olmazsınız maalesef. Sürekli sizden şüphe duyacak ve zamanla anlaşmazlıklar başlayacak, belki şiddete maruz kalacaksın . Onun için o adama da yol ver gitsin.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2043 gün geçti.

lily86

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Ağustos 2011
13.790
10.168
Evlilik kararı sizin kendi vereceğiniz bir karar olmali buradaki yorumlarda evlen deriz kötü olunca pişman olursunuz keske dinlemeseydim diye ya da evlenme deriz evlenmediginize uzulursunuz falan.
Sadece benim.diyebilecegim sey, siz hatali da olsaniz sevgilinizin tavrı size tam anlamıyla guvenmedigi hissini verdi bana
Bir de ayni konu tekrar aciliyorsa, evlendikten sonra da acilir ama bu kadar kolay eyvallahıniz olmaz evli olduğunuz icin iliskiniz yıpranır
Bir de madem gecmisiniz var, karsi tarafin yok mu? Erkekler genelde kadinin gecmisi olmasin ama ben her halti yeme hakkına sahibim diye düşünür erkek arkadasiniza siz gecmisini sorup olaylari didiklemiyorsaniz o da konuyu bir kez kapattiysa tekrar açıp huzurunuzu bozmamali. Bilemedim ben guvenemezdim sanırım.
Iyice ölçün tartin iciniz rahatsa evlenin ama siz de guvensizsiniz gibi geldi yazdiklariniza bakarsak
 

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
1.281
1.990
öncelikle siz yaptığınız şeyde haksızsınız çünkü eski sevgiliyle arkadaş olarak devam edip, görüşmek istediğinde görüşmüşsünüz sanki görüşme güzel gitse onunla devam edeceğinizi hissettim ben.. bilemiyorum tabi. bunun dışında bu konuyu karşı tarafın kapatabileceğini sanmıyorum. şimdi bile karşınıza çıkmışken evlendiğinizde ısıtıp ısıtıp önünüze konma ihtimali çok yüksek
 

Sahinys

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2018
1.552
4.030
37
Yaşanılan şey karşı tarafı aldatmışsınız gibi görünmüş, sevgiliniz de çok kızmış, sinirlenmiş, erkenden bu yüzünü görmüşsünüz, sanırım sizi de çok sevip, sahiplenmiş, ilişki türü de biraz hastalıklı geldi bana. Eski sevgiliyi aramak vs, bu olayı sizle halletmeli size inanıyorsa ilişkiye devam etmeli inanmıyorsa bitirmeliydi. Eski erkek arkadaşınız da hadsizin tekiymiş tüm özelinizi bire bin katıp anlatmış. Bence siz sevgili seçimlerinizi bi gözden geçirin, bir yerde hep hatalı kişileri seçiyorsunuz.
Sorunuza gelecek olursak Bu olay yaşandıktan sonra yeniden yüzünüze vurdu mu olanları? Eğer tekrar tekrar ortaya sürülüyorsa ilşikiyi sonlandırın, eğer yaşandı unutuldu ya da bir kez üstünden geçilip konu kapandıysa evlilik kararını erteleyin iyice halini tavrını ölçün size karşı öfke, suçlama kıskançlık ne boyutta ona göre teklifi kabul edin veya etmeyin.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 256 gün geçti.

Dasmeer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
9.625
15.301
34
Eski sevgilinle gorusmen yanlış bu konuda hatalisin ama ne olursa olsun sevgilinin sana hakaret etmesini gerektirmez
Ben bu adama asla güvenip yola cikmazdim.
İçince sapitiyorsa icmeyecek
Evlenince her kavgada içip içip gelirse ve ben sarhoşum ayağına seni rahatsız ederse napacaksin
Şimdi şöyle dusunuyorsun birkere yaşandı bitti daha tekrarı olmadı diyorsun ama evlenince o adamla 365 gün birlikte olacaksin bu hakaretleri daha çok duyabilirsin.
Hata var hata var bu azımsanacak kucuklukte bir hata değil sevgilinin yaptığı.
 

Let the change begin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2015
109
168
31
Bence en önemli şey yarın bir gün ilk kavgada bunu başınıza kakıp kakmayacağı çünkü evliyken bunu sindirmek çok zor olur. Bunu açık açık konuşun. Siz 2 sene sonra evlenirsiniz unutuldu üzerinden çok geçti dersiniz ama insanlar bunları içlerine atıyor 10 sene sonra bile patlatıyor.
 

Kahve __Kokusu

Carpediem
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
2.801
7.234
Antidepresan mısınız siz azaltarak ilişki bitirmek nedir ? Madem öyle bir niyetiniz var ikinci ilişkiye baslamazsiniz eskisiyle iletisimdeyken yenisiyle berabersiniz ... siz başıma kakarmi diyorsunuz ben sizinle nasıl evlenmek istediğine şaşırıyorum başka şehirden buluşmaya gelmiş birde eski sevgili aynı yerde bile değilsiniz mesajlarınızı görmese belkide hala iletişiminiz devam edicekti...
 

Shusui

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
2.072
5.733
Kesinlikle olmaz. Sürekli sürekli hatırlatacak size bunu. Evlilikte başka kadınlarla konuştuğunu yakalsanız bile ne var sende yaptın diyecek hatta. Sağlıklı bir evlilik olmayacak bu.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1112 gün geçti.

Dahliadivin

Ayar saniyenin peşinde koşmaktır 🕑
Pro Üye
21 Ocak 2018
4.904
12.262
28
Hatanin yuzde 99u sizde ama neden eski sevgiliyle gorusuyorsunuz bunu kimse kabul etmez ki bide uzerine evlenme teklifi etmis. Suclu sizsiniz ama bu olay onunuze yillarca gelebilecek bir olay iyi düşünün. Tabi ben olsam eski sevgilisiyle gorusen biriyle asla devam etmezdim gizli sakli ne alaka yani?
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-06-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 47 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri günlük aktivite zamanlarında açık ve uyuduğu zamanlarda gözlerini kapatıyor. Bebeğinizin gözlerindeki pigmentasyon tamamlanmadığı ve göz renkleri tam gelişmediği için bebeğinizin gözleri şimdi mavi. Bebeğinizin gözlerinin renk pigmentasyonunun tamamlanması için bir kaç haftası daha var. Bebeğinizin hareket edecek yeri gittikçe daraldı fakat hala çok aktif.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yazarhanim

The Pursuit of Happyness!!!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
364
650
Diğeriyle tam olarak bitirmeden diğeriyle başlamışsın. Ve üstü açılmış yeni eskiyi aramış tlfda birlikte seni kötülemişler. Ve üstüne bu olaydan sonra barışmışsınız 🙄
Size söyleyim bundan sonra her kavganızda itinayla başınıza kakılır. Demedi demeyin.
 

Beetlebum

*Supergirl*
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
544
953
Sizi temin ederim evlenseniz de evlenmeseniz de bu konu, mutlaka tartismalar esnasinda acilir. Gereken cevabi veririm, mucadelemi ederim diyorsaniz ok. Yillar icinde baska hadiseler yasadikca yavas yavas konunun ehemmiyeti kaybolur, tepki azalir. Ama bence hata sizde imis. Kendisine de uzun kullanimlik koz vermissiniz.
 

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
25.959
58.489
Bana üç yıl sonra evlenseniz de yarın da evlenseniz de bu konu unutulmaz geldi

Burada kadınlar kocamın eski bir kitabında eski sevgilisinin fotosu çıktı vs diye tartışma çıkarıyor

Bence unutmayı beklemek yerine hatanızı konuşup kabul edip buna göre yolunuzu çizin