Hayatımın en önemli kararı

Ay ben eski sevgiliye o kadar sinir oldum ki. Bu erkeklerin ayrılmak istenildiğinde bu kadar iğrençleşmeleri nedir ? Yaşadığınız özel şeyleri ortaya dökmenin ne mantıgı var ? Hiç demiyorlar bu kızın bir ailesi bir çevresi var yarın birgün biri gelir ağzımla burnumun yerini değiştirir. Sizi hatalı buldum. Erkek arkadaşınız gerçekten etkilenmiş olabilir. Erkekler böyle şeyleri kolay unutmuyor. Ama bir kere aranızda çözdüyseniz ısıtıp ısıtıp ortaya getirmeye hakkı yok. Uygun bir dille bu defterin kapandığını bu şekilde davrandıkça sizin tereddüte düştüğünüzü ifade edin bence. Ama en hatalı o ayrıldığınız eski şahıs. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Herkese merhaba. Hayatımın en önemli kararını vermek üzereyim ve burada bana yol gösterecek pek çok akıllı üye olduğuna eminim. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

29 yaşındayım, 10 aylık bir beraberliğim var. Bu yaz evlenmeyi düşünüyoruz ama birkaç ay önce ayrılığın eşiğine gelmiştik. Ayrılığın eşiğine gelmemize sebep olan olay, eski erkek arkadaşımla iletişimim ve görüşmem oldu. Şimdiki erkek arkadaşımla tanıştığımda 4 yıldır beraber olduğum eski erkek arkadaşımla yeni ayrılmıştık. Ona karşı kendimi vicdansız gibi hissettim ve onunla iletişimi azaltarak hayatımdan çıkartıp güya yüzüstü bırakmamış olacaktım ama işler öyle gitmedi tabii ki. Eskisiyle seyrek de olsa iletişimim devam etti, sadece arkadaşça konuşuyorduk. Benim olduğum şehre geleceğini ve buluşmak istediğini söyledi. Ben de erkek arkadaşıma hiçbir şey söylemeyerek onunla görüştüm ve ilişkimizin kesin olarak bittiğini, önüne bakması gerektiğini söyledim. Erkek arkadaşım buluştuğumuz günle ilgili yazışmaları gördü ve kıyamet koptu. Eski erkek arkadaşımı aradı, karşılıklı birbirlerine beni kötülediler, ben de orda basiretim bağlanmış gibi oturup izledim. O gece hayatımın en kötü gecesiydi. O güne kadar hep çok kibar olan adam aldığı alkolün de etkisiyle hakaret, küfür edip çirkin imalarda bulundu. Ben de şimdi neden bilmiyorum ama o gün orayı terk etmek yerine sürekli kendimi anlatmaya çalıştım. Aradan 5 ay geçti, bu olay duruldu, ben o günden beri bir daha kimseyle iletişime geçmedim, ama o gece bana söylediklerini unutamıyorum. Aldığı alkoldendir diyorum bir taraftan, kendisine sorduğumda o da hatırlamadığını söyledi, benden özür diledi ama konu açıldığında bana hala o durumla ilgili soru sormaktan geri durmuyor. Yaklaşık bir ay önce evlilik teklifi etti. Bu olay yaşadığımız tek ve büyük kavga oldu, bunun dışında çok iyi anlaşan bir çift olduk hep. Evlilik teklifini kabul ettim ama evlenmek için birkaç yıl daha beklesem mi, bu olayın tamamen unutulması için, kendimin de unutmam için, bilmiyorum. Bana karşı bu olay dışında bir saygısızlığını görmedim. Kendim de hatalıyım diyorum ama ne olursa olsun insanın kendisini tutması lazım diye düşünüyorum. Bu arada eski erkek arkadaşımı aradığında, eskisi telefonda benimle ilgili pek çok çirkin iftirada bulundu. Hala ilişkimizin sürdüğünü, geçmişte de aramızda birtakım cinsel şeyler geçtiğini vs söyledi. Bunlardan sonra erkek arkadaşım çıldırdı zaten ve tamamen kontrolden çıktı. Bu arada ikimiz de iş güç sahibi insanlarız, aynı evde birlikte çok fazla vakit geçirdik, evli olsak da anlaşabildiğimizi gördük, bunun üzerine bu kararı aldık. Ama bu konu aklımın bir köşesinde hep duruyor. Zamana bırakıp evliliği erteleyeyim mi, yaşlarımız da küçük değil bu arada ve aynı şehirde ayrı evlerde yaşıyoruz, yoksa bir daha tekrarlanmadı nasılsa, evli gibi de yaşıyoruz bu durumu geçmişte bırakayım deyip birkaç ay sonra onunla evleneyim mi? Kafam çok karışık ve çok fazla zamanım yok. Okuduğunuz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
Ayrılıp önüne bak. Bu hatayı tekrarlama umarım karşına daha olgun insanlar çıkar

Hatalı sizsiniz onuru kırılmış bir kere . Sinirlendiğinde yüzünüze vuracaktir . Haksız diyemem kadın erkek farketmez , eşim aynısını yapsa bende sevgiliniz gibi davranırım çok onur kırıcı bir durum hatta beş ay bile beklemem tek hatasında bam bam bam .

X