Haz me de mi yo rum! Haksizlik yok mu? Benim yerimde siz olsaniz neyaparsiniz?

Sizin mudahale etmeniz gerekiyordu ve sizi dinlemeliydi. Istedigi kadar guvenebilir, annesi babasi olabilir ama bekar yasamiyor evlisiniz sonucta.

Esim de ailesine guvenir herkes guvenmek ister ben de guveniyorum aileme ama benim onaylamadigim bir para cikamaz hicbiyere ve ailesine. Sonuclarini birlikte yasayacagiz cunku. Esiniz kendi guvenmis ama sonuclarini siz de yasiyorsunuz.

Dogru. Onun ezikligini karsimda gordugum icin esime fazla yukelenemiyorum. Zamaninda epey yuklendim nihayetinde yine olan bize oluyor. Ve sonucta iyi niyetli ve pisman bi adam var ne yapabilirsinki..

Dogru. Onun ezikligini karsimda gordugum icin esime fazla yukelenemiyorum. Zamaninda epey yuklendim nihayetinde yine olan bize oluyor. Ve sonucta iyi niyetli ve pisman bi adam var ne yapabilirsinki..
Yani yapılacak hiç bir şey yok maalesef
O kadar harcadığınız paranın altının üstüne bir bardak soğuk su
Şimdi kendi hayatınızı kendiniz kurun ve bundan sonra kimseye kendinizi ezdirmem ve görüşmeyin

İyi ama beraber otururken o evin borcunu ödemişsiniz ama kira ve başka masraflardan kurtulmuşsunuz, bi nevi danışıklı dövüş yani. Kaynınız da o evde oturuyor ama o da diğer evin borcunu ödüyor değil mi şimdi? Ayrıca siz genç evlenmişsiniz kaynınız daha geç, e o yaşa kadar birikim yapabilmiş olması da normal. Belki eşinizden de fazla kazanıyorsa onun da rahatlığı vardır. Bilmiyorum ben maddi açıdan bir adaletsizlik göremedim.

Cocuklari bahane edip gorusme derdindeler hala. Evime istemedigim icin kv kuduruyo.. Elti olayi patlak vermese biz disimizi gostermesek hala bunlar bize ve kaynima koye ev yaptirma planlari yapiyorlardi dusunebiliyor musunuz. Simdi yaptirabiliyorlarsa kaynima yaptirsinlar
Tavrindan ödün verme elinden geldigince uzak tut halen size ev falan yaptirmaya çalıştıklarına göre gram düşünce yok bu insanlarda sizi umursamıyorlar sizde onlari umursamayin

Ama kv bizi iyice salak belledi demekki nasil guzelleme yapiyo nasil bi gormeli. Biz balayi yapmadik mesela
Sence kv'nin seni salak bellemesi normal değil mi? Yıllarca akıllı insanların yapmayacağı türden bir sürü yanlış karar vermişsiniz. Kadın sizi parmağında oynatmış.
Bence bu saatten sonra 'kurtuldum Şükür' deyin, hiç hesap kitap yapmayın o oraya gitti bu bunu aldı falan diye.
Ne güzel kaynanaya gitmemek için de bahaneniz var. Çok istiyorsa KB'niz,onlar size gelsin kışın bir ay kalsinlar.. ne gidip rahatinizi bozacaksiniz. Adamın zaten 15 gün tatili var koca senede. O zaman da kaynana evine gidip hizmet yapana kadar tatile gidersiniz ailecek. Mis gibi bahaneniz hazır : kovuldugum kadının evine gitmem ben, bayramsa bayram!
Sakın o evin aslında KVye ait olduğuna ikna olmayin:KK49: buradan yürüyün bence...
Yaşadıklarıniz da size ders olsun. Bundan sonra hayatinizin hiçbir aşamasında ne ailelere ne çocuklarınıza karşı aşırı verici olmazsınız. Çünkü aşırı verici insanlarin yaptıkları bir süre sonra görev gibi görülür 'zaten yapması gereken oydu' denir. Kimseye yaranamaz, hatta fedakarlık yaptığı şeyi artık kesince ondan kötüsü de olmaz.
Ne güzel evleriniz ayrılmış. Çekin kapıyı geçmiş yaşananlara, kendi yuvanizin huzuruna kavusun.

*Kk deneyimlerime göre evde yaşayan yenge çoğu kadın için kıskançlık sebebi. Belki de gençliğinde aynı evde yasadiniz diye gelin sizden nefret ediyordur,bu yüzden alakasız bir konu bulup kavga çıkarıp sizle arasini bozmustur.
Bir ihtimal

İyi ama beraber otururken o evin borcunu ödemişsiniz ama kira ve başka masraflardan kurtulmuşsunuz, bi nevi danışıklı dövüş yani. Kaynınız da o evde oturuyor ama o da diğer evin borcunu ödüyor değil mi şimdi? Ayrıca siz genç evlenmişsiniz kaynınız daha geç, e o yaşa kadar birikim yapabilmiş olması da normal. Belki eşinizden de fazla kazanıyorsa onun da rahatlığı vardır. Bilmiyorum ben maddi açıdan bir adaletsizlik göremedim.

Aynen dediginiz gibi sanki onlar bize iyilik yapmis gibi kirada yapamazdinz gibisinden hala goz boyamaya calisiyorlar biz minnet duymaliyiz onlara gore. Ama soyleki esimin odedigi miktar verecegimiz kira bedelinin iki kati idi faturalar ekstra odemeler zaten esimde. Karin tokulugu desen kirada da karin tokluguna durur kenara para koyamazdim belki ama evliligimin enguzel yillarini onlarla biarada sikila buzule gecirmis olmazdim. Hukum altina girmemis olurdum. Bunlar az sey mi bunlar da manevi bedel hemde karsiligi olmayan. Kaynimin odedigi miktar misal o miktara kiralik oturacak ev bulamaz. Onu da gectim burdaki mesele bizimki ortaya kaynimin parasi kendi mulkune gidiyor olmasi. Biz yine sorun yapmiyorduk ki esim hak geciyosa kardesim anam babam helal olsun. Ama ne zamanki elti benim evim olayi yapti isler degisti..

Son düzenleme:
Nerden baksan haksızlıklar silsilesi (!)
Sen diplerinde otur, ağızlarının kokusunu çek bir de ev borcu öde. Kiraya çıkmış gibi.
Sonra kalk kendi imkanlarında ayrı ev al, yardım etmesinler ama o eve yerleşsinler.
Başka ev alıp kvyi başlarından atsınlar, hem de destekle ev sahibi olsunlar.

Hep susan taraf olmuşsunuz yakışanı da bu ama eşiniz bütün bunlar olurken ne yapıyordu acaba ?
Şimdi birşey deseniz onları kıskanıyor olursunuz.
Ayrıca kovmak nedir.
Sizin yerinizde olsam artık karakterli duruş sergiler ne o eve ne de kv ye gitmezdim oğlu gidiyorsa gitsin.

Öfkeniz siniriniz kolay kolay geçmez çünkü kullanıldığınızı anlamışsınız, kv ye sizi ezdiren de eşiniz.
Öyle davranan kv ile görüşmenizi azaltır yada keserseniz belki biraz daha iyi hissetmeye başlarsınız. Gördükçe çünkü başa dönüp kendinizi doldurabilirsiniz.
Ev konusunda da memlekette alınan evin ödemesini kim yapıyor. Suan eltinizin oturduğu evde sizin verdiğiniz para olmasına rağmen tapu kp in üzerindeyse memleketteki evin ödemesini kaynınız yapıyor olsa bile yine kp in üstüne yapılmalı. Bunu açıkça anlatıp ilerde sorun olacağını belirtin. Kabul etmezlerse o zaman bizim 4 sene verdiğimiz miktarı bize ödeyin bizde kendi evimizi alalım dersiniz. Ha bu zihniyetteki insanlar da size büyük ihtimalle diyecekler ki biz zaten size ev alacaktık beklemediniz erken eve çıktınız. Yazıklar olsun 4 sene borçlar bitsin sizi yüzüstü bırakmamak icin gitmedik bak daha ilk günden diğer oğlunuz kabul etmedi ayrı eve çıktı biz enayiymisiz demekki deyin.
İçiniz rahatsa da siz bilirsiniz Allah görüyor deyip önünüze bakın. Sizin rızanız olmadan alınan o tapulardan hayır gelmez onlara zaten . Şahsen böyle ayrımcılık yapan kv kp le de görüşmezdim herhalde.

Arkadaslar coklu alinti yapamiyorum burdan yazacagim. Burayi tam ifade edemedim sanirim biz evimizi aldik. Fakat onlar ikisene olan destek sozlerini bir sene sonunda inkar ettiler yarida biraktilar.

Kaynimin aldigi ev kaynimin parasiyla. E dogru ama ben 5sene birlikte oturayim borc odeyim param ortak mulke gitsin ustelik o evden kovulayim.

Kaynimlarda birlikte oturmasin(tamam oturmasin ama) kp evinden nemelanmaya nemalansin.. kv yeni geli e yuk olmamak icin kisin yariya kalma palnlarina hala beni dahil etsin. Ee nerde adalet?

Buarada esim kaynimdan bi tik fazla kazaniyor. Ama sonuc esim 36 yasinda bi evi var. Kaynim 32 yasinda bi evi arabasi var. Miss:dondurma:

Cocuklari bahane edip gorusme derdindeler hala. Evime istemedigim icin kv kuduruyo.. Elti olayi patlak vermese biz disimizi gostermesek hala bunlar bize ve kaynima koye ev yaptirma planlari yapiyorlardi dusunebiliyor musunuz. Simdi yaptirabiliyorlarsa kaynima yaptirsinlar
Asla birşey yapmayın artik onlara
Arkadaslar coklu alinti yapamiyorum burdan yazacagim. Burayi tam ifade edemedim sanirim biz evimizi aldik. Fakat onlar ikisene olan destek sozlerini bir sene sonunda inkar ettiler yarida biraktilar.

Kaynimin aldigi ev kaynimin parasiyla. E dogru ama ben 5sene birlikte oturayim borc odeyim param ortak mulke gitsin ustelik o evden kovulayim.

Kaynimlarda birlikte oturmasin(tamam oturmasin ama) kp evinden nemelanmaya nemalansin.. kv yeni geli e yuk olmamak icin kisin yariya kalma palnlarina hala beni dahil etsin. Ee nerde adalet?
Yarı yariya falan kalmayı kabul etmeyin asla..

Sence kv'nin seni salak bellemesi normal değil mi? Yıllarca akıllı insanların yapmayacağı türden bir sürü yanlış karar vermişsiniz. Kadın sizi parmağında oynatmış.
Bence bu saatten sonra 'kurtuldum Şükür' deyin, hiç hesap kitap yapmayın o oraya gitti bu bunu aldı falan diye.
Ne güzel kaynanaya gitmemek için de bahaneniz var. Çok istiyorsa KB'niz,onlar size gelsin kışın bir ay kalsinlar.. ne gidip rahatinizi bozacaksiniz. Adamın zaten 15 gün tatili var koca senede. O zaman da kaynana evine gidip hizmet yapana kadar tatile gidersiniz ailecek. Mis gibi bahaneniz hazır : kovuldugum kadının evine gitmem ben, bayramsa bayram!
Sakın o evin aslında KVye ait olduğuna ikna olmayin:KK49: buradan yürüyün bence...
Yaşadıklarıniz da size ders olsun. Bundan sonra hayatinizin hiçbir aşamasında ne ailelere ne çocuklarınıza karşı aşırı verici olmazsınız. Çünkü aşırı verici insanlarin yaptıkları bir süre sonra görev gibi görülür 'zaten yapması gereken oydu' denir. Kimseye yaranamaz, hatta fedakarlık yaptığı şeyi artık kesince ondan kötüsü de olmaz.
Ne güzel evleriniz ayrılmış. Çekin kapıyı geçmiş yaşananlara, kendi yuvanizin huzuruna kavusun.

*Kk deneyimlerime göre evde yaşayan yenge çoğu kadın için kıskançlık sebebi. Belki de gençliğinde aynı evde yasadiniz diye gelin sizden nefret ediyordur,bu yüzden alakasız bir konu bulup kavga çıkarıp sizle arasini bozmustur.
Bir ihtimal

Okadarr guzel anlatmissiniz ki ozellikle su son soylediklerinzi okdar dogru ki. Safligi enayili kesince senden kotusu olmuyormus. Gorevimiz saniliyormus meger..

Aynen dediginiz gibi yapiyorum kovuldugum insanlarin evine gitmem restini cekince ya bu rest bile degil bi seref gurur meselesi. Yoo senin bunu yapmaya bile hakkin yok.

Bi ozur diletmek soyle dursun olayi kapama bizi suclama derdine dustuler. Hicbiriyle isim olmaz birbirlerinin hayrini gorsunler bundan sonra:KK51:

Okadarr guzel anlatmissiniz ki ozellikle su son soylediklerinzi okdar dogru ki. Safligi enayili kesince senden kotusu olmuyormus. Gorevimiz saniliyormus meger..

Aynen dediginiz gibi yapiyorum kovuldugum insanlarin evine gitmem restini cekince ya bu rest bile degil bi seref gurur meselesi. Yoo senin bunu yapmaya bile hakkin yok.

Bi ozur diletmek soyle dursun olayi kapama bizi suclama derdine dustuler. Hicbiriyle isim olmaz birbirlerinin hayrini gorsunler bundan sonra:KK51:
Aynen öyle. Bu vesileyle tatilleriniz size kalmis olur. Balayına bile gidememişsiniz, belki de artık düzenli olarak tatile gideriniz ailecek.
Airbnb sitesi çok ekonomik oluyor genelde (ucuzdan pahalliya sıralayinca) şehir seçip oradan merkezi bir ev bulun, gidin ailecek. Çocuklar denize girerler, mangal yaparsınız, akşam kalabalık çarşıda gezer dondurma yersiniz...
Mis gibi şeyler işte^^ bunca yıl elalemin keyfine koşmuşsunuz bu saatten sonra da kendi keyfinize bakın.
Mal mülk olayını için de bu saatten sonra kimse birşey yapmaz. Kardeş de tamamını kendi ödediği evin tapusunu babanın üstüne yapmaz . Siz boşu boşuna kendinizi yıprattıginizla kalırsınız
Geçen sayfada Sevketi_Bostan Sevketi_Bostan da demis, evin taksidini odediniz ama kirada olsaniz yine bir bedel ödeyecektiniz. Ya da öteki kardeş bu eve o zaman para ödememiş ama şimdi öteki evin borcunu ödüyor...
Zaten sizin kaynananız gamsız, dünyayı yönetmeye kalkan bir kadın .böyle insanlar dünya dertlerini çok takmadiklari için uzun yaşarlar :)) mirası düşünmeye gerek bile yok o yuzden :ıslık: zaten şehirden bir ev ortak iste, zamanla değerlenir o...

Son düzenleme:
Tabi canim bu herseyden once elti kisisine en buyuk iyilik olur. Biraz birbirleriyle basbasa kalsinlar bakalim:KK73:
Bence eltiniz akıllı bir kadın. Eşi de arkasında. İstemezse tüm kış evine almaz KVyi. Gerekirse köydeki eve doğalgaz bağlatir, faturadan size de pay çıkarır. Ama yine de her sene her kış evine almaz.. en kötü kavga çıkarır.
Sizi görüp ders almıştır çünkü çoktan, "bu nankör aileye yaranilmaz,şekil A" diye.

Aynen öyle. Bu vesileyle tatilleriniz size kalmis olur. Balayına bile gidememişsiniz, belki de artık düzenli olarak tatile gideriniz ailecek.
Airbnb sitesi çok ekonomik oluyor genelde (ucuzdan pahalliya sıralayinca) şehir seçip oradan merkezi bir ev bulun, gidin ailecek. Çocuklar denize girerler, mangal yaparsınız, akşam kalabalık çarşıda gezer dondurma yersiniz...
Mis gibi şeyler işte^^ bunca yıl elalemin keyfine koşmuşsunuz bu saatten sonra da kendi keyfinize bakın.
Mal mülk olayını için de bu saatten sonra kimse birşey yapmaz. Kardeş de tamamını kendi ödediği evin tapusunu babanın üstüne yapmaz . Siz boşu boşuna kendinizi yıprattıginizla kalırsınız
Geçen sayfada bir arkadaş da demis, evin taksidini odediniz ama kirada olsaniz yine bir bedel ödeyecektiniz. Ya da öteki kardeş bu eve o zaman para ödememiş ama şimdi öteki evin borcunu ödüyor...
Zaten sizin kaynananız gamsız, dünyayı yönetmeye kalkan bir kadın .böyle insanlar dünya dertlerini çok takmadiklari için uzun yaşarlar :)) mirası düşünmeye gerek bile yok o yuzden :ıslık: zaten şehirden bir ev ortak iste, zamanla değerlenir o...
Sizin yorumlar :KK200: ben:KK70:

Geçen sayfada bir arkadaş da demis, evin taksidini odediniz ama kirada olsaniz yine bir bedel ödeyecektiniz. Ya da öteki kardeş bu eve o zaman para ödememiş ama şimdi öteki evin borcunu ödüyor...

Tesekkur ederim tavsiyeler icin biz de buna benzer seyler hayal ediyoruz insallah nasip olur. Atilan kaziklari borcalri bi toparlarsak tabi.. Araba olmayisi cok belimizi bukuyor cocuklarla arabasiz gezme keyiften cikiyor iskence halini aliyor..

Bence eltiniz akıllı bir kadın. Eşi de arkasında. İstemezse tüm kış evine almaz KVyi. Gerekirse köydeki eve doğalgaz bağlatir, faturadan size de pay çıkarır. Ama yine de her sene her kış evine almaz.. en kötü kavga çıkarır.
Sizi görüp ders almıştır çünkü çoktan, "bu nankör aileye yaranilmaz,şekil A" diye.

Tabi ki akilli 32 yasinda. Bi annesi var daha kizinin yuzde yuz hatali oldugu bi olayin aslini bilmeden gelir gelmez kv ye suc bastirmis biri" gelir gelmez ortaligi karistirdin mi " diye..

Benim ailem sessiz sakin insanlar kv nin disine goreydi rahat rahat annemi arayip beni karalayabiliyordu..

Kaynim icin de tam olarak esinin arkasinda diyemem. O da esim gibi annesini memnun etme cabasinda. Denge gutmeye calisacaktir. Zor bir surec onu bekliyor. Biz bayramlarda gitmeyince o her bayram gitme zorunlulugu hissedecektir.

Biz aradan cekilince elti kv ile daha sik muhattap olmak zorunda kalacaktir. Bu zorunlulugun sonunu ve sonuclarini gorecegiz insallah..:halay:

Sanki aileyi birebir taniyorsunuz tespitler tahminler gayet yerinde memleketteki evde dogal gaz var. Ama faturasi da var tabi. Kv onu bile isliyodu ortalik karismamisken ogullarindan biri faturalarini oder biri sigara parasini yollar diye yerini yapiyordu..

Kadin hala sagma planlari yaparken bu olanlar hic hosuna gitmedi maymun gozunu acti. Maymunu kovdurmayaydiniz iyiydi:KK53:

X