Saç Uzatma Yöntemleri Hazirana kadar uzatmaya devam :)

Karantina günlerinde yapacak bişey bulamayip saç bakımına devam ediyorum. İşe gitmedigim için ısı da kullanmıyorum saçıma. Şu an saçlarım 49.5 gibi 50 cm e yaklaşmış.

Karantina günlerinde yapacak bişey bulamayip saç bakımına devam ediyorum. İşe gitmedigim için ısı da kullanmıyorum saçıma. Şu an saçlarım 49.5 gibi 50 cm e yaklaşmış.
Çok iyi cnm vallahi 50cm gerisi kolay gelir vallahi yıllar önce uzattığım da 52cm e getirdiğimde bu iş bu kadar dedim sonra full uzadı 60cmkadar😁yolu yari yapmışsın sakin kesme şeytana uyup

Çok iyi cnm vallahi 50cm gerisi kolay gelir vallahi yıllar önce uzattığım da 52cm e getirdiğimde bu iş bu kadar dedim sonra full uzadı 60cmkadar😁yolu yari yapmışsın sakin kesme şeytana uyup
Yok cnm bı daha kestirmem. Sadece yipraninca uçlarından aldiriyorum azıcık. O da senede bir yani :)

Kızlar saçımın son hali bu. En son bir ay önce resim koymuştum. Aynı bluzla çektim ama bu bluz olayı çok yanıltıcı. Her çektiğim fotoğrafta farklı bı çizgide cikio saçlarım. Ben mi beceremedm anlamadm. Çizgiler arası 1.5 cm. Burda pek uzama yok gibi göründü bana ama mezurayla ölçtügumde 2 cm lik bı uzama var 24 şubattan beri. Sizce uzaması nasil

Eklentiler

• IMG_20200323_224051.jpg
    IMG_20200323_224051.jpg
    107,1 KB · Görüntüleme: 127
Kızlar saçımın son hali bu. En son bir ay önce resim koymuştum. Aynı bluzla çektim ama bu bluz olayı çok yanıltıcı. Her çektiğim fotoğrafta farklı bı çizgide cikio saçlarım. Ben mi beceremedm anlamadm. Çizgiler arası 1.5 cm. Burda pek uzama yok gibi göründü bana ama mezurayla ölçtügumde 2 cm lik bı uzama var 24 şubattan beri. Sizce uzaması nasil
1ayda 2cm bence iyi zaten normalde 1 1.5cm uzar saç bence gayet iyi 😊

Kıyafetler yanıltıyor cnm bencede mezure en iyisi

turuncu vosvos sen öyle misinn bilmiyorum ama hep saçlarımızdan sıkıntılıyız anacım:KK43:
uzatıyoruz uzatıyoruz boyatıyoruz galiba ama ben bu yıl hiç boyatmadım önleri hariç..senden gördüm şimdi bende bi başlık açayım yaptığım maskeleri buraya atayım tekrardan inşllh bir uzama gösterir yaptığın masleleri eğer evde varsa malzemelerim bende deneyeceğim:*

turuncu vosvos sen öyle misinn bilmiyorum ama hep saçlarımızdan sıkıntılıyız anacım:KK43:
uzatıyoruz uzatıyoruz boyatıyoruz galiba ama ben bu yıl hiç boyatmadım önleri hariç..senden gördüm şimdi bende bi başlık açayım yaptığım maskeleri buraya atayım tekrardan inşllh bir uzama gösterir yaptığın masleleri eğer evde varsa malzemelerim bende deneyeceğim:*
Canım ben 2 senedir boyayı bıraktım. Belki değişiklik istersem kına olabilir ama boyayi cikardm hayatımdan. Sadece uçlarında hafif kaldı yok olup gitti o kalanlarda ombre efekti verdiği için hoşuma gidio. Karantina sürecinde çok stres yaptim ben ama çok fazla kafaya taktım. Başıma ağrılar girio. O yüzden saç uzamam da durdu. Halbuki subst ayında ne güzel haftada bir cm uzamaya başlamıştı. Resmen uzama durdu. Virüs herşeyi mahvetti. İns bı an önce normale döneriz.

Kızlar saçlarım 49 cm olmuş çok mutlu oldum. Tam olarak maya mi etki etti yoksa sampuandan mi bilmiyorum ama ikisini de bırakmayı düşünmüyorum hazirana kadar. Maya yi ilk kullandigim zamanlar çok bı uzama görmedim hatta duraksadı ama son bı haftaddi uzama baya hızlanmaya başladı. İnşallah geçici değildir hep böyle devam eder
Merhaba maya maskesini nasıl yapıyorsunuz

Merhaba maya maskesini nasıl yapıyorsunuz
Cezveye saç boyunuza göre ılık su dolduruyorsunuz benim saçlarım sutyem hizama geliyor ben yaklaşık bi çay bardağı dolduruyorum. İçine 1-1.5 tatlı kaşığı kuru maya ekleyip iyice karıştırıyorum. Ben içine ekstra birer çay kaşığı badem yağı, zeytinyağı, Hint yağı, cam terebentin yağı, yılan yağı ve macademia yağı da katıyorum. Sizde hangi yağlar varsa onları katabilir yada yağsız da yapabilirsiniz. Sac diplerime karışımı şurup kafama poşet geçiriyorum ıslak kalıp mayanın etkileşime geçmesi gerekiyor çünkü. İki saat bekletip yıkıyorum.

Bı sure saçıma yağ sürmemeye karar verdim. Hem saçlarım dinlensin hemde dışarı çıkıp almamak için ara verdim. 2 aydır düzenli olarak maya maskesi yapıyorum. Bı haftadır bıraktım saçlarımı dinlemdiriyorum. Strese bağlı olarak uzama yavaslasada maske yapmamama rağmen uzama devam edio. Bugün baktım saçlarım 51 cm olmuş. 52 ye yaklaşmaya başlamış.

Bı sure saçıma yağ sürmemeye karar verdim. Hem saçlarım dinlensin hemde dışarı çıkıp almamak için ara verdim. 2 aydır düzenli olarak maya maskesi yapıyorum. Bı haftadır bıraktım saçlarımı dinlemdiriyorum. Strese bağlı olarak uzama yavaslasada maske yapmamama rağmen uzama devam edio. Bugün baktım saçlarım 51 cm olmuş. 52 ye yaklaşmaya başlamış.
canım temmuz ağustos 'ta göğüslerden aşağıda olur saç hemen hemen geçmiş olur yani stres yapma geçecek inş hep yaz ...uzun saçlı halini görmek isterim ☺

Uzun zamandır bakımları bıraktığım için buraya da yazmamisim. Tamamen kendi haline bıraktım. Hazirana kdr 8 cm uzatma hedefim vardı. Bakım yapmadgim için 8 olmamış ancak 6.5-7 cm civarı uzatabilmisim. Saçlarım şu an 54.5 , 55 e yaklaşmış.

Eklentiler

• IMG_20200629_033601.jpg
    IMG_20200629_033601.jpg
    131,3 KB · Görüntüleme: 118
Uzun zamandır bakımları bıraktığım için buraya da yazmamisim. Tamamen kendi haline bıraktım. Hazirana kdr 8 cm uzatma hedefim vardı. Bakım yapmadgim için 8 olmamış ancak 6.5-7 cm civarı uzatabilmisim. Saçlarım şu an 54.5 , 55 e yaklaşmış.

demek ki saçlarınızın normal uzama süresi de çok yavaş değilmiş. fotografı açamadım ancak, uzattığınız için sizin adınıza sevindim:)
benim de saçlarım normalde ayda 2-3 cm falan uzar, uzama hızı iyidir yani normalde. yandığından dolayı kestirmek zorunda kalmıştım. şimdi Dax kullanıyorum bir haftadır falan, haftada 2 gün sürüp bekletiyorum. bakalım sonuç ne olacak?:) rapunzelli günlere:KK49:

saçların gayet iyi cnm . aralık-ocak gibi saçların 65 cm e gelir diye düşünüyorm bu rakam da gayet iyi😊
bende bakımlara tekrar döneceğim haftaya .. artik babam iyileşti eve dönme vakti bakalım ileri doğru keratin yapacağım saçlarıma evde kendim ☺ sana da tavsiye edrim

saçların gayet iyi cnm . aralık-ocak gibi saçların 65 cm e gelir diye düşünüyorm bu rakam da gayet iyi😊
bende bakımlara tekrar döneceğim haftaya .. artik babam iyileşti eve dönme vakti bakalım ileri doğru keratin yapacağım saçlarıma evde kendim ☺ sana da tavsiye edrim
Geçmiş olsun canım baban için. Keratin bakımı da çok arastirdim. Kimi çok beğenip ovuo kimi de ilk yaptığında iyi etkisi geçince çok yipranio dio. Çok kararsızım. Sen daha önce yaptın mı nasi yapiosun evde

Geçmiş olsun canım baban için. Keratin bakımı da çok arastirdim. Kimi çok beğenip ovuo kimi de ilk yaptığında iyi etkisi geçince çok yipranio dio. Çok kararsızım. Sen daha önce yaptın mı nasi yapiosun evde
evet yaptım o zaman fix nano keratin almıştım dumanı fazlaydı balkonda da yapmak zorunda kalmıştım 3 gün bekliyor kafada hergün duzlestiriyordm 3 gün boyunca saçlarım belki bir süre düz kalmıştı ama tuzsuz şampuan çok kullanmayınca etkisi geçmişti ve saçlarım uzundu o zaman gayet fe iyi duruyordu

Kızlar nisandan beri saçıma ne bir yağ ne bir maske yapmadım hiç. Tamamen kendi haline bıraktım. Şekillendirici de kullanmadım. Şunu farkettim ki saçlarımın uçları hala sağlam duruo ki kestireli en az 6 ay olmuştur. Demekki saça hiç dokunmamak gerekiomus :) Bakim olarak tek yaptığım şey Toni guy in yıpranmış saçlar için olan bakım maskesi var duşta yapılan. Ben sampuaniyla beraber onu kullanıyorum. Saçlarımı yumus yumus yapio tarak saçımda kayıp gidio ve gerçekten saçın yipranmasini ciddi anlamda geciktirio. Ben 3 yıldır bittikçe indirimden hep alırım o ikiliyi. Hergun de düzleştirici kullanırdım normalde ona rağmen uclari aylarca kırılmazdi. Şu an saçlarım 56 cm olmuş çok mutluyum. Özellikle duşta belime yaklaştığını çok net hissediyorum ve o saçın sırtin asagisina değme hissi yokmu ne kadr mutlu edio anlatamam :))) en kısa zamanda foto da atmayı dusunuyorum

X