Saç Uzatma Yöntemleri Hazirana kadar uzatmaya devam :)

Kızlar nisandan beri saçıma ne bir yağ ne bir maske yapmadım hiç. Tamamen kendi haline bıraktım. Şekillendirici de kullanmadım. Şunu farkettim ki saçlarımın uçları hala sağlam duruo ki kestireli en az 6 ay olmuştur. Demekki saça hiç dokunmamak gerekiomus :) Bakim olarak tek yaptığım şey Toni guy in yıpranmış saçlar için olan bakım maskesi var duşta yapılan. Ben sampuaniyla beraber onu kullanıyorum. Saçlarımı yumus yumus yapio tarak saçımda kayıp gidio ve gerçekten saçın yipranmasini ciddi anlamda geciktirio. Ben 3 yıldır bittikçe indirimden hep alırım o ikiliyi. Hergun de düzleştirici kullanırdım normalde ona rağmen uclari aylarca kırılmazdi. Şu an saçlarım 56 cm olmuş çok mutluyum. Özellikle duşta belime yaklaştığını çok net hissediyorum ve o saçın sırtin asagisina değme hissi yokmu ne kadr mutlu edio anlatamam :))) en kısa zamanda foto da atmayı dusunuyorum
ayy çok merak ettim inş bel hizasina gelecek kış ayına bu saçlar😁

Kızlar saçımın şimdiki hali bu. 56 cm olmuş.

Eklentiler

• IMG_20200726_161849.jpg
    IMG_20200726_161849.jpg
    142,3 KB · Görüntüleme: 154
uzadığı bi foto da çok belli kış ayına belinde olur saçlar bence ayy o gunleri hayal ediyorum🤪bu arada hangi bakımları yapiyorsun
Canm ben bütün bakımları bıraktım. Tamamen kendi halinde uzuyolar. Tek kullandığım ürün toni guy in duşta bakım maskesi var yıpranmış saçlar için. Bir tek onu kullaniyorum.

Meraba kızlar. Bir saç uzatma serüvenine daha başladık tekrar. saçlarım çok kısa sayılmaz aslında ama belime kadar uzasın istiyorum. Uzun süredir bakım yapmıyordum. Üç hafta önce uçlarından aldırıp tekrar bakimlara başladım. Bayadir Maya nin methini duymuştum. Maya maskesine başladım şu an düzenli bı şekilde. Yaptığım bakimlar şunlar
* Her duştan önce maya maskesi yapıyorum. Haftada 3 defa falan yapıyorum bu maskeyi.
* Her gün bir su bardağı ılık sütün içine bir tatlu kaşığı maya katip içiyorum. Maya içmeye basladgimidan beri sadece saçım dwgil cildim de guzellesmeye başladı.
* Bazen unytsamda hatırladıkça saç diplerime bı kaç dk masaj yapıyorum.
* Saç uzatmak için yeni bir şampuan keşfettim. Manen tail isminde bir şampuan yabancilarin çektiği videolarda çok methini duydum internetten sipariş verdim. At kuyruğu şampuanı baya memnun kalan var. İki haftadır bu şampuanı kullanıyorum.
* İki haftada bir de Aloe Vera maskesi yapıyorum. Bunu da Gratis den Aloe Vera jel aldım. İçine biraz hindistan cevizi yağı katıp saç diplerime uyguluyorym. Pamuk gibi yumuşacık yapio. Uzun vadede saç uzamasinj da sağlıyor.
Maya maskesine gelince onu da bir csy bardağı sütu çok hafif ılıtiyorum. Çok sıcak olmaması gerekiyor. Daha sonra içine bir tatlı kaşığı maya ve elimdeki yaglardan birer kaşık koyuyorum. Bunlar zeytinyağı, Hint yağı, badem yağı, yılan yağı ve cam terebentin yağı. Siz başka yağlar da katabilirsiniz. Şimdilik bu bakımları yapıyorum. Bu mayaya Nisan ayına kadar devam etmeyi düşünüyorum. Hem maske yapıp hem içerek devam edicem. İlk bir ay bazı maskelee ise yaramiyomus gibi görünüp daha sonra uzamayi hızlandırıyor. O yüzden bu maskeyi uzun bı sure yapmayı düşünüyorum. Üç haftadır 1cn uzamis. Su an için biraz yavaş gibi. Saçımın şu an ki halini de aşağıya koyuyorum. Hedefim hazirana kadar dört ayda en az 8 cm uzatmak. Şu an saçlarım 48 cm.
Hedefime 6 parmak var
Başlangıç = 9 mart
bas@aypare-
Sonuç ne

Canım haftada 2 defa maya maskesi yapıyorum bende ve benim saçlarım da uzuyor ama seninkiler çok güzel uzamış. Acaba kullandığın şampuan gerçekten çok mu etkili oldu bunların yanında

Canım haftada 2 defa maya maskesi yapıyorum bende ve benim saçlarım da uzuyor ama seninkiler çok güzel uzamış. Acaba kullandığın şampuan gerçekten çok mu etkili oldu bunların yanında
Canm bn at kuyruğu şampuanı kullandım bı 4-5 ay. İçine aspirin de attım. Ama bunun yanında maya maskesi de yapmıştım o zamanlar. Hepsini bir kullandigim için hangisi etki etki tam bilemiyorum. Sampuanda etkili olmuş olabilir. Cunku maskeleri bırakıp sadece şampuan kullandıgm zamanlar maskeler kadr olmasada uzmaasi devam etti

Saçımın son hali 57 cm e yaklasmis. Uçlarda kahvelikler var. Tamamını bu renge boyama konusunda çok kararsız kaldım. Baya uzadığı için boya yapmaya kıyamıyorum ama şeytan sürekli de durtuyo :)

Eklentiler

• IMG_20200816_173314.jpg
    IMG_20200816_173314.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 135
Saçımın son hali 57 cm e yaklasmis. Uçlarda kahvelikler var. Tamamını bu renge boyama konusunda çok kararsız kaldım. Baya uzadığı için boya yapmaya kıyamıyorum ama şeytan sürekli de durtuyo :)
Aslında saçların bayağı doğal a dönmüş bilemedim bence uçlara ombre yaptırabilirsin
Kaç senede bu kadar doğal a döndü saçların

Ta
Aslında saçların bayağı doğal a dönmüş bilemedim bence uçlara ombre yaptırabilirsin
Tam 2 yıldır boya yapmıyorum canım. Ombre daha önce yaptırdım. İlk tapildiginda çok hoş oluo ama iki ay sonra boya akinca çok kuru kuru kalio uçlar sürekli yapmak yada kestirmek gerekio

Saçların çok güzel uzamış ya bravo valla.. ben de 2 aydır seninkine benzer bir bakım programı uyguluyorum ama saçlarım o kadar yavaş uzuyorki anlatamam. Bunca bakıma rağmen 2 ayda sadece 2 buçuk cm uzamış :KK43: biraz genetik heralde. Uzamasına çok etkisi olmadı ama bakım saclarimin daha sağlıklı görünmesini sagladi en azından boşuna olmadı yani :)

C
Saçların çok güzel uzamış ya bravo valla.. ben de 2 aydır seninkine benzer bir bakım programı uyguluyorum ama saçlarım o kadar yavaş uzuyorki anlatamam. Bunca bakıma rağmen 2 ayda sadece 2 buçuk cm uzamış :KK43: biraz genetik heralde. Uzamasına çok etkisi olmadı ama bakım saclarimin daha sağlıklı görünmesini sagladi en azından boşuna olmadı yani :)
Canim ne kdr bakım yapsanda uzamasına öyle mucizevi bı etki yapmio yağlar . Ben çok uğraştım zamanında yağlarla bakımlarla. Normalde ayda 1.5 cm uzuosa o kdr bakımla 2 cm oldu. Ayda 4-5 cm uzattım diyenelre de inanmıyorum. Bı de saç uzaması dönemsel olarak değişio. Mesela bnm saçlarım yaz ve sonbahar aylarında daha hızlı uzuo. Şu an hiçbir bakım yapmasam da hızlı. Ama kışın ne kdr bakim yaparsam yapıyım aynı sskil uzuo. Sadece daha bakımlı görünmesini saglio bakimlar. Uzmaaya çok bı etkisi yok o yüzden ben bütün bakımları bıraktım. Sıkıldım ugrasamiyorum. Sadece duşta Toni guy in saç bakım maskesini uyguluyorum 3 dk lik o da. Başka hiç bişi yapmiyorum

C

Canim ne kdr bakım yapsanda uzamasına öyle mucizevi bı etki yapmio yağlar . Ben çok uğraştım zamanında yağlarla bakımlarla. Normalde ayda 1.5 cm uzuosa o kdr bakımla 2 cm oldu. Ayda 4-5 cm uzattım diyenelre de inanmıyorum. Bı de saç uzaması dönemsel olarak değişio. Mesela bnm saçlarım yaz ve sonbahar aylarında daha hızlı uzuo. Şu an hiçbir bakım yapmasam da hızlı. Ama kışın ne kdr bakim yaparsam yapıyım aynı sskil uzuo. Sadece daha bakımlı görünmesini saglio bakimlar. Uzmaaya çok bı etkisi yok o yüzden ben bütün bakımları bıraktım. Sıkıldım ugrasamiyorum. Sadece duşta Toni guy in saç bakım maskesini uyguluyorum 3 dk lik o da. Başka hiç bişi yapmiyorum
Haklısın gerçekten bana da anca yarım cm etkisi oldu iki ay boyunca haftada iki kere bakım yaptığım halde.. ben de sıkılmaya başladım doğrusu bu kadar uğraşıp sonuç alamamak şevkimi kırdı o yüzden ben de haftada bir veya iki haftada bir e düşüreceğim artık..

Bir de, ayın büyüme zamanlarında bakım yapmak daha etkili diyorlar onu takip etmeye çalışıyorum umarım fark görürüm.

Kızlar saçlarım tmamen kendi halinde duştan sonra hask in keratin yağını kullanıyorum bı kaç damla. Yipranmadini önlemek için. Puruzsuzlestirici duzleslestirici etkisi de olduğu yazio. Dümdüz bı düzlük beklemeyin tabiki ama eğer saçlarınız kviricik değilse hafif dalgaliysa işinizi görür. Ben dalgalı saçıma suruyorum bı kac damla tülermesini azaltıp baya bı tık daha düz görünüyor. Kokusuna bayılıyorum. Şekerli sakizlar gibi mis gibi kokuyo. Normalde şekerli kokular çok bayar rahatsoz eder beni ama bunun yumuşacık mis gibi bı kokusu var. Sırf kokusu için bile sürdüğüm oluyo

Kış ayına uzun saçlisin😊 cok guzel uzamislar rengide guzel boyadınız mi acaba.. bende koyacağım fotoğraf bit kaç güne

X