Her haftasonu kayinvalideye gitmek zorundamıyım

Gitmek istiyorum ama annemiz gitmem demesin de:KK70:

İlgi üzerindeyse ve her istediği yapılıyorsa gitmek istememe ihtimali çok düşük
Suan son zamanlarda bensiz uyumuyor ve babası ile beni yanyan gormek istemiyor beni babasının yanından çekiyor gidelim yapıyor 😁
Beni babasından çok kıskanma dönemine girdi.
Tabi şuan 15 aylık ileride ne olur bilemiyorum.
Orada yaşına uygun kuzen de var illa ister kısmet artik baba oğul takilsinlar ben gitmem🤗

Suan son zamanlarda bensiz uyumuyor ve babası ile beni yanyan gormek istemiyor beni babasının yanından çekiyor gidelim yapıyor 😁
Beni babasından çok kıskanma dönemine girdi.
Tabi şuan 15 aylık ileride ne olur bilemiyorum.
Orada yaşına uygun kuzen de var illa ister kısmet artik baba oğul takilsinlar ben gitmem🤗
Kıskanma işi bitmiyor ki. Benimki 5 yaşında siz birbirinize sarılmayın ben ikinize de yeteri kadar sarılırım diyor :KK70:

Kuzen de varsa gitsin sosyalleşsin enerjisini atsın hava alsın pamuk gibi olsun gelsin.

Evdeki her işi siz yaparsanız, cocuğa siz bakıp tüm sorumluluğunu üstünüze alırsanız, birde üstüne üstlük dışarda çalışırsanız olacağı bu. 🤦🏼

Laf anlatılmaz erkeklere kıt akıllılar. Anlatmaya çalışıyorsanız boşuna. Anca işleri ona yıkarsanız anlar. Ama onuda yapabilseydiniz zaten şuan bu durumda olmazdınız 🤷‍♀️

evet çok haklısın, biz de çoğu şeyi hakediyoruz.

Merhaba cumartesi günü bile çalışmama rağmen kayınvalide herhaftasonu gelin diye ariyo. Bi pazar var hem çocuk hem ev işleri derken kendime vaktim kalmiyo ve ben bu durumu eşime anlatamiyorum. Annem babam çocuğu özlemiştir diyo ama oraya gidincede çocukla ilgilenen yok..Evden daha çok yoruluyorum orda..az önce kv yine aradi anne daha çamaşır asmadm çocuk yeni uyudu dedim uyanınca gelin diyo. Ay sinir oluyorum ya eşimde smdi tutturdu biz niye köye gitmiyoruz diyo sen git diyorum çocuğu kendim getiremem diyo daha nasl anlatabilirim eşime derdimi.
o kadar istiyorsa cocugu alıp kendi gitsin anasına ayıptır yaa

Eee gitme bacim, zorla mi? Calisiyorsun isin basindan askin kocanla konusmak yerine ya da acik acik isimiz var gelemeyiz diyecegine burda konu aciyorsun..hic mi evde oturmak istemiyor caniniz? Beraber vakit gecirmek sakin sakin takilmak tv film
Izlemek?

Hafta ici bir gun gidebilirsiniz yemege.. hem o gun yemek derdin olmaz hemde yarin is var deyip kacarsiniz erkenden

Merhaba cumartesi günü bile çalışmama rağmen kayınvalide herhaftasonu gelin diye ariyo. Bi pazar var hem çocuk hem ev işleri derken kendime vaktim kalmiyo ve ben bu durumu eşime anlatamiyorum. Annem babam çocuğu özlemiştir diyo ama oraya gidincede çocukla ilgilenen yok..Evden daha çok yoruluyorum orda..az önce kv yine aradi anne daha çamaşır asmadm çocuk yeni uyudu dedim uyanınca gelin diyo. Ay sinir oluyorum ya eşimde smdi tutturdu biz niye köye gitmiyoruz diyo sen git diyorum çocuğu kendim getiremem diyo daha nasl anlatabilirim eşime derdimi.
hafta sonlarını kendinize ayırın aile ile görüşmek gerekirse ve yemeğin olmadığı bir gün gidin biraz durup dönün
çalışan insana saygı yok kendileri çalışmadığı için bilmiyorlar eşini susturmayı öğrenmelisin bence.
Köye mi gidelim diyor ben gelmiyorum istiyorsan git
Annesi mi aradı anne müsait değiliz sert bir tavırla açma telefonu işin var ,
Bu şekilde yapmazsan tepene çıkarlar.

Her hafta eş ailesine gidiyorsunuz da sizin aileniz nerde? Onunki annede sizinki ne? 6gün çalışıp birde kv pohpohlamaya çalışıyorsunuz. Kvyi pohpohlamak sizin degil, eşinizin görevi. 6gün çalışan insanı nasıl çagırabiliyorlar.Eşiniz çok istiyorsa çocugu alsın gitsin. Birgün iznim var kusura bakma gidemem de. Napacak saçından tutup mu götürecek? Siz gittikçe daha fazlasını isterler.Çok gitmek istiyorsanız akşam yemegine gidin. 2 saat oturup dönersiniz.

Bende yogun çalışıyorum. Beni iznimde ölüm kalım olmadıgı sürece eşim hayatta götüremez.Bizi de zamanında çok darladılar. Yemek, çay, kahvaltı.... Bu çagırmalardan öyle bıktımki aylardır ne yemeğe ne kahvaltıya gidiyorum.Zamanında gidince akşama kadar beni tuttukları için şuan kahvaltıya gitmiyorum. O zamanlar acemiyim, yeni evliydim.Şuan gidersek iş çıkışı, ertesi gün tatilde, çaya gıdıyoruz.Eşimde ısrar etmiyor. İstedigi kadar gidelim desin hayır diyorum.
Sizde net olun. Canınıza yazık.

Ben de 2.5 yaşından sonra büyük oğlumu göndermeye başlamıştım. Babanne bakmıştı zaten. Çok rahat gönderiyordum. Köy olduğu için çocuğa da iyi oluyordu.

Şimdi 2 numara martta 2 yaşını dolduracak. Eşime dedim şunu memeden bi keseyim haftasonu çocukları takacağım koluna yallah ananın evine ben kafamı dinleyeceğim diyeceğim :KK70:
:KK70: ilk gideceğinde biraz zorlandım ben napacak bensiz falan. Ama gittiler hiç aramadı beni. :KK70: Eee onu yapma bunu yapma şunu ye bunu topla diyen anne yok. Her şey sınırsız özgür. Gitmiş babannesiyle kendine elbise toka vs aldırtmış oyuncak aldırtmış. Gece olduğunda ben dönmücem diye ağlamış (gece de annemi isterim diye ağlamış gerçi) ama kaldılar valla yatıya. Ben de 3 sene sonra kesintisiz bir gece uykusu uyudum ay ne güzeldi :KK70:

X