Lutfen fikrinizi yazin

Bende o evin eşşek başımı oluyorum o çağırır ben kimmi oluyorum
Valla eşinle kavga edip kv ile onun evine gitme planları yaparken bir sorun yoktu ama dimi. Kalsın demedim evime bir daha gelme deme gibi bir haddınız yok buda bir gerçek çünkü evin tek sahibi siz değilsiniz eşinizi o cümleyi söylerken eşek başı yapmışsınız ya hanı :işsiz:

Zaten bn evime gelmesin diyerekte mesafeli oldumu söyledim işte ama herkes olunun evi konuşmak için konuşuyorlar bi empati yapsalar hakaret eden bi kayinvalideye hel başım üstü derlermiydi
Canım mesafe eve almamak değil diyalogda mesafe tamam,evet ,hayır. Olanlar karşısında dinleyen ol bende bazen zor başarıyorum bunu tez canlıyım hemen konuda buluyorum ama yavaş yavaş dizginliyorum bazı konularda

Bayanlar merhabalar.
Ben istanbulda yaşıyorum 7 yıllık mutlu bir evliligim var sorun su ben kayinvalidemin yaptığı arkamdan eşime beni abartarak anlattığını ve beni azına her geldiğinde benim bisey bilmediğimi düşüncesiz bir insan olduğumu vb buna benzer bi cokk şey söylediğini bildiğim halde her evime geldiğinde hürmet saygı sevgi yani ıyi niyetin tavan hali vardı evimde ama bu sadece ona özel bi durum değil bnim yapım gereği sevecen hürmet sahibi bir insanım bu olanlarda eşimde hep arkamdaydı saolsun ama onun arkamdan konuşmaları bitmiyor yani geçenlerde gaynatamla kayınvalide boşanma kararı almış yılardır diyorlardı biz he he deyip göz ardı ediyordu bilakis o gün kayınvalide açmış boşanmayı dilekçe vermiş eşim söylediğinde şaşırdım nasıl dedim basbaya dedi hayır dedim tepki verdim gaynatam dediğine göre ilgisiz bi adammış ama bn öyle olduğunu düşünmüyorum.
Dedim boşanmayın ikinizde 50 yaşında insanlarsınız dedim birbirinize ihtiyacınız var dedim bana eşim sen karışma bn bile karışmıyorum kendileri bilir dedi bnde boşanmayın diye üst üste söyledim o gün arabada ailecek dışarı çıktık eşimi aradı boşanma ile ilgili dir dir dir konuşuo bnde eşim sustuğu ve sadece dinlediği için konuşmak istedim boşanmayın dedim kayınvalide senn bi suss karışma bunu susturamazssinki gibi yine gereksizlik yapti bnde bidaha evime gelme senin gibi kayinvalidem yok dedim eşim bana sen hatalisin bide annem ariyo acmiyosun diyo ne istiyorsun diyo esimede mesaj atmış olum aradım acmio sen daha bana hikaye anlatıyorum çocukları doldurmuş aynı gendi gibi koşuşuyor şaşırdım kaldım fln filan yazmış eşim bana hala yapıcı ol diyo boşver diyo bnim burda onca soyledigi yaptigina rağmen arkama atıp yinemi susmalıyım gelme evime bidaha dedikten sonra yarın gelicek konuscaz ne demeli bilmiyorum....🤨
İki insanın evde ne yaşadığını bilemezsin size göre bir taraf melek gibi görülebilir..ama dört duvar arasında olan biteni kimse bilemez..gelin olarak haddinizi biraz fazla asmissiniz boşanmama konusunda bu kadar ısrarcı olmanızın sebebi nedir anlamış değilim..sadece bu sebepten çıkan bir tartışma çok gereksiz üstüne kayinvalidenizle birdaha benim evime gelme demenizde yakışık almamış çok

sizin meseleniz boşanınca bizde kalmasın meselesi. o noktada haklısınız eyvallah. ama savaşı yanlış yerde verdiğiniz için haklı olduüunuz konuda da kayıp verebilirsiniz. bu boşanma meselesini bir an evvel tatlıya bağlayın da ileride haklı olduğunuz konuya bakarsınız

Zaten bn evime gelmesin diyerekte mesafeli oldumu söyledim işte ama herkes olunun evi konuşmak için konuşuyorlar bi empati yapsalar hakaret eden bi kayinvalideye hel başım üstü derlermiydi

Hakaret eden kayınvalideye o hakareti duyduğum an tepki gösterirdim. Her şeyi yutup yutup karışma hakkım olmayan bir konuda patlamazdım. Ayrıca ne yaşanmış olursa olsun evet orası oğlunun evi ben başımın üstünde taşımak, görüşmek, konuşmak mecburiyetinde değilim ama evime gelemsin diyemem. Gösterebileceğim tek tavır geldiği zaman evde bulunmamak olur. Haksız olduğunuz durum haddiniz olmayan bir konuda patlamış olmanız, deseydiniz ki kayınvalidem bana hakaret etti, ne yapsam kabahat görüşmek istemiyorum o zaman yorumlar farklı olurdu

o kadar şeyi kendinize yedirmişsiniz, konu sizinle ilgiliyken susmuşsunuz. ama oğlunun bile karışmadığı bir şeye karışıyorsunuz
kayınvalidenizin evde ne yaşadığını bilemezsiniz sonuçta, konuşursunuz eğer anlatmak istiyorsa sebeplerini anlatır ki onda da oğlunu arayıp anlatmış zaten. anlatmak istemiyorsa da dinlemez ve karışmazsınız. anladığım kadarıyla siz kendiniz için paniklemişsiniz ve panikten elli kere boşanmayın demişsiniz. kayınvalidenizin genel tavrı hoş olmasa da burada siz haksızsınız

Val
yanlışsınız aynı kelimeyi eşiniz sizin annenize söyleseydi kıyameti koparırdınız. bunu bir düşünün derim.
Valla benim anneme durup dururken kendi haddi olmayan konuya maydonoz olup birde anneme bir daha evime gelme cürretinde bulunsa anında annesını arar aynı şekilde bir daha kapımdan içeri giremezsiniz derdim. Madem öyle bende durup dururken onun annesinin evime gelmesini istemeyebilirim

Val

Valla benim anneme durup dururken kendi haddi olmayan konuya maydonoz olup birde anneme bir daha evime gelme cürretinde bulunsa anında annesını arar aynı şekilde bir daha kapımdan içeri giremezsiniz derdim. Madem öyle bende durup dururken onun annesinin evime gelmesini istemeyebilirim
aynen öyle gerçekten haddi olmayan bişey hadi 1 kere konuşursun iyi niyetten defalarca söylemek hadsizlik olmuş.
ki gelemezsin cümlesini demiyorum bile.

X