Her şeye susmak, göz yummak zorunda mıyız?

Hem pastam durdun hem karnım doysun istiyorsunuz da olmuyor öyle. Kayınpederiniz evi taşınamazsınız madem alışacaksınız. Zaten o mühitteymiş kendi ailenizin evi de bu zamana kadar nasıl alışmadınız ona şaşırdım. Orada oturduğunuz sürece evet sizi babanı bırakacak eve, evet balkon keyfi yapamayacaksınız, evet evinizden dışarı rahatta çıkamayacaksınız. Bunları yapmak istiyorsanız gidersiniz başka semtte kiralık eve. Beklentiniz ne gerçekten anlamadım eşiniz batman mi geceleri sizi ve şehri korumak onun tek başına yapabileceği bir şey mi? Görevi başındaki adama da korkuyorum, olay çıktı diye anlatmayın aklı sizde kalmasın
Hem pastam dursun hem karnım doysun değil bu. Nerede oturursam oturayım bu tarz olaylara şahit oluyorum ve artık güvenlik güçlerinin bunlara bir çözüm bulmasını istiyorum. Başka yere taşınsam da bu sorunlar bitmeyecek ki??? İstanbul dışjna çıkmam gerek ama bu da eşimin işinden dolayı mümkün değil. Daha önce ailemle Oturduğumuz yerde de uyuşturucu ticareti yapılıyor evimizin arkasında binamızın borularına doğalgaz kutularına uyuşturucu saklıyorlardı polisi arıyorduk birşey yapmadan geri dönüyorlardı napacağım ben rahat rahat dışarı çıkamayacak mıyım? Vatandaş olarak gecenin bir saati iki serserinin gürültüsüyle huzurumun rahatımın bozulmasından rahatsız oluyorum. Siz o zaman komşunuz aşırı gürültü yaptıpında şikayey etmeye çıkmayın,uyarmayın. Apartmanda oturuyorsanız katlanmak zorundasınız buna o zaman.

Nasıl bir yerde yaşıyorsunuz bu kadar fazla olay anormal cidden. Elinizde telefonla adaletin yargıcı olamazsınız ki. Taşınma ihtimaliniz yok mu?
Eşimin görev olarak yer değişikliği yapma hakkı yok şuanda. Bulunduğumuz ilçe ve çevresindeki 2 ilçenin en güvenli ve en sakin mahallesindeyiz. Evlenmeden önce yaşadığımız yerde daha kötüleri oluyordu sokakta neredeyse her ay mutlaka birini vururlardı. 🙄Sokağı bir senesinde silahla taramışlardı filan. Yine oraya göre daha sakin bir yerde oturuyorum ama burada da geceleri belli başlı kişiler çok gürültü yapıyor ve olay çıkarıyor.

Pitbull gezdirmesi sıkıntı değil ama bu şahıslar serseri tipler ve gözüöün önünde çocuğa saldırttı köpeği, çocuk da korkusuna komşumun kamyonetine çıktı. Ayrıca ağızlıksız Pitbull gezdirmek yasak. Görüyoruz kedilere vs saldıran pitbulları. Bu dediğim tipler köpeği saldırgan yetiştiren tipler.
Mesela böyle bir olayda direkt polisi arayın çünkü müdahale edilmesi şart fakat eşinize söylememelisiniz. Zaten iş yerinde binbir çeşit olayla ilgileniyordur bir de sizin mesajlarınız canını sıkmıştır haklı olarak

1.esiniz polismis demek duzenli maasi var o evden cikin zorla mi tutuyorlar
2.cocuk yok mu ...hemen ise girin
3.adami(esinizi)rahat birakin
Şuan yer değişikliği yapma hakkı yok. Çevre ilçelerdeki en güvenli ve en sakin yer burası. Yani evlenmeden önce 2 km uzaklıkta başka bir ilçede oturuyordum orada buradan daha kötü olaylar yaşıyorduk. Sokağımızı silahla taramalar mı dersiniz, sokağın başında adam vurmalar, evin önünde kavga edip arabaların camlarına kafa vurarak adam yaralamalar, evin etrafına uyuşturucu saklamalar vs. 🙄 Burada çok şükür o kadar olay olmuyor ama burası sessiz ve sakin bir mahallr olduğu için bir kavga olay olduğunda ister istemez tedirgin oluyorum. Gerçi bunda eşimin de çok etkisi var 3. Katta oturmamıza rağmen balkonun önündeki elektrik direğinden evimize hırsız gireceğini düşünüp gece evde uyuduğumda balkonu vs kapalı tutmamı söylüyor. En ufak bir seste kendisi cama balkona kapıya koşuyor. Karşı sokakta gece birinşn arabasından parça çalmaya çaldıklarını görğnxe aşağıya inip tek başına müdahale filan ediyordu.
Eşim aradığı zaman bir sıkıntı var mı deyince söylüyorum zaten. Her gün her gün şu olay oldu bu olay oldu diye resim video atmıyorum.

Yaa bu çevrede görev yapan arkadaşları var kendisi böyle olay olduğhnda hemen bekçi veya polis arkadaşlarınj arıyor evdeyken. Kendisi işine geldiği gibi yapıyor. Hatta onlar gelmeden kendi kendşne inip olaya müdahale ediyor filan.
Zaten eşinizin işi bu ama siz kendinizi de polis sanıyorsunuz galiba. Yaptığınız hareket doğru değil. Eşiniz haklı burda kaç insan yorum yazdı herkes sizi eleştiriyorsa lütfen şu sabit fikrinizi bir kenara bırakıp düşünün biraz hatalı olabilir miyim diye. Sürekli eşim yer değiştiremez yazıyorsunuz da İstanbul’da herkes işiyle aynı semtte oturmuyor. Eşimiz de bir zahmet işine ulaşmak için yol çekiversin

Hem pastam dursun hem karnım doysun değil bu. Nerede oturursam oturayım bu tarz olaylara şahit oluyorum ve artık güvenlik güçlerinin bunlara bir çözüm bulmasını istiyorum. Başka yere taşınsam da bu sorunlar bitmeyecek ki??? İstanbul dışjna çıkmam gerek ama bu da eşimin işinden dolayı mümkün değil. Daha önce ailemle Oturduğumuz yerde de uyuşturucu ticareti yapılıyor evimizin arkasında binamızın borularına doğalgaz kutularına uyuşturucu saklıyorlardı polisi arıyorduk birşey yapmadan geri dönüyorlardı napacağım ben rahat rahat dışarı çıkamayacak mıyım? Vatandaş olarak gecenin bir saati iki serserinin gürültüsüyle huzurumun rahatımın bozulmasından rahatsız oluyorum. Siz o zaman komşunuz aşırı gürültü yaptıpında şikayey etmeye çıkmayın,uyarmayın. Apartmanda oturuyorsanız katlanmak zorundasınız buna o zaman.

İstanbul’da ikamet ediyorum bu zamana kadar oturduğum yerde olay çıkma sayısı belki 2dir. Güvenlikli siteye taşınabilirsiz mesela illa ki İstanbul dışına çıkmanıza gerek yok. O dediğinizi herkes istiyor ama bir de gerçekler var. Teksasın göbeğinde yaşayıpta ay ben balkona rahat çıkamayacak mıyım demek nasıl bir bakış açısı çözemedim. Sizin gördüğünü o uyuşturucu saklanan yeri polis görmüyor mu, bilmiyor mu? Hadi bilmiyor sizce neden aradığınızda gelmiyor? Rahatsızsanız taşınırsınız çözüm belli. Sizin bulduğunuz gibi her dakika camdan insan gözetleyip polis aramak değil çözüm. Verdiğiniz örnek o kadar alakasız ki tek bir komşuyla bütün bir semt bir mi? Ben komşumdan rahatsızım uyardım olmadı, yasal hakkımı kullandım olmadı mı ne yapacağım her gün polisi mi arayayım? Her gün kocama korkuyorum diyeceğime taşınır giderim başka ev mi yok dünya üzerinde?

Son düzenleme:
Mesela böyle bir olayda direkt polisi arayın çünkü müdahale edilmesi şart fakat eşinize söylememelisiniz. Zaten iş yerinde binbir çeşit olayla ilgileniyordur bir de sizin mesajlarınız canını sıkmıştır haklı olarak
Daha da arayıp söylemeyeceğim zaten. Ben küçüklükten beri evde tekken seslerden vs korkarım. Yani gece her yer sessizken aniden gelen seslerden korkup ürküyorum. Her naneye aramıyorum da işte kızdı işte. Kendisi bazen işteyken beni arayıp canın orada bir olay var mı diye soruyor. Neden diyorum telsizden ihbar geldi diyor 🙄hem kızıyor hem merak ediyor😂 kendisi sokakta araba hırsızı görse hemen gider yakalamaya, başka bir olay göre hemen arar arkadaşlarını.

Bu isteklerimizin olması için ordan taşınmalısınız. Onun dışında bence de bir olay duyunca balkona çıkmayın . Bir de çekim yapıyorsunuz.155i arayabilirsiniz polisin müdahalesini gerektirecek birşeyse. Eşiniz de yok yanınızda Allah korusun ya kapıya dayansalar.

Ben eşim evde yokken yakında oturan aileme gittiğimde dönüşte babam beni eve bırakmak zorunda kalıyor
Aileniz yakında oturuyorsa sizde evlenmeden önce o civarlardaydınız demekki. Neden hiç böyle olaylar görmemiş gibi tepkiler verip korkuyorsunuz? Eskiden nasıldı? Eşiniz yokken polisi mi arıyordunuz hemen?

Zaten eşinizin işi bu ama sizin yaptığınız hareket doğru değil. Eşiniz haklı burda kaç insan yorum yazdı herkes sizi eleştiriyorsa lütfen şu sabit fikrinizi bir kenara bırakıp düşünün biraz hatalı olabilir miyim diye. Sürekli eşim yer değiştiremez yazıyorsunuz da İstanbul’da herkes işiyle aynı semtte oturmuyor. Eşimiz de bir zahmet işine ulaşmak için yol çekiversin

İstanbul’da ikamet ediyorum bu zamana kadar oturduğum yerde olay çıkma sayısı belki 2dir. Güvenlikli siteye taşınabilirsiz mesela illa ki İstanbul dışına çıkmanıza gerek yok. O dediğinizi herkes istiyor ama bir de gerçekler var. Teksasın göbeğinde yaşayıpta ay ben balkona rahat çıkamayacak mıyım demek nasıl bir bakış açısı çözemedim. Sizin gördüğünü o uyuşturucu saklanan yeri polis görmüyor mu, bilmiyor mu? Hadi bilmiyor sizce neden aradığınızda gelmiyor? Rahatsızsanız taşınırsınız çözüm belli. Sizin bulduğunuz gibi her dakika camdan insan gözetleyip polis aramak değil çözüm. Verdiğiniz örnek o kadar alakasız ki tek bir komşuyla bütün bir semt bir mi? Ben komşumdan rahatsızım uyardım olmadı, yasal hakkımı kullandım olmadı mı ne yapacağım her gün polisi mi arayayım? Her gün kocama korkuyorum diyeceğime taşınır giderim başka ev mi yok dünya üzerinde?
Her gün demiyorum ki her gün böyle oluyor da demiyorum neden 7 24 camda bekliyormuşum gibi yorum yapıyorsunuz ki. Ben açıklıyorum her gün değil diyorum, sürekli olay çıksında eşimi arayayım diye balkonda beklemiyorum ki. Bir sıkıntı olduğunda çok korktuysam arıyorum diyorum. O evde olduğu zamanlar süreklş balkonda otururken bana sen balkona çıkma etme ben varken çık sadece demesi de saçma değil mi? 7 24 balkonda camda olmadığım halde beni öyle görüp bana kızmasına kızıyorum ben. Ya o işten geleceği zaman çıkar beklerim, ya çamaşır asarken çıkarım ya da böyle evin önünden aşırı gürültü geldiğinde ne oluyor diye bakmaya çıkarım sonra hemen eve girerim saatlerce durmam.

Aileniz yakında oturuyorsa sizde evlenmeden önce o civarlardaydınız demekki. Neden hiç böyle olaylar görmemiş gibi tepkiler verip korkuyorsunuz? Eskiden nasıldı? Eşiniz yokken polisi mi arıyordunuz hemen?
Evimizin önünde uyuşturucu ticareti yapıldığında polisi arıyorduk tabi, çünkü rahatsız oluyorduk ailecek. Binamızın kıyısına köşesine saklıyorlardı birde gördüysen şştt sus diye tehdit ediyorlardı. Tabi zırt pırt aramıyorduk ama orda daha büyük olaylar olduğu için komşular da biz de arardık polisi. Çünkü orda gerçekten de can güvenliği denen birşey yoktu. Akşam işten okuldan mı geliyorduk bazen evin arkasından tanımadığımız kişiler çıkıyordu açıkçası karanlıkta da öyle olunca insan çekiniyor açıkçası, binamızın arkasına çişini tuvaletini yapıyorlardı.

Her gün demiyorum ki her gün böyle oluyor da demiyorum neden 7 24 camda bekliyormuşum gibi yorum yapıyorsunuz ki. Ben açıklıyorum her gün değil diyorum, sürekli olay çıksında eşimi arayayım diye balkonda beklemiyorum ki. Bir sıkıntı olduğunda çok korktuysam arıyorum diyorum. O evde olduğu zamanlar süreklş balkonda otururken bana sen balkona çıkma etme ben varken çık sadece demesi de saçma değil mi? 7 24 balkonda camda olmadığım halde beni öyle görüp bana kızmasına kızıyorum ben. Ya o işten geleceği zaman çıkar beklerim, ya çamaşır asarken çıkarım ya da böyle evin önünden aşırı gürültü geldiğinde ne oluyor diye bakmaya çıkarım sonra hemen eve girerim saatlerce durmam.

Eşiniz bile sürekli balkonda olay çıksın siye bekliyorsunuz sanıyormuş. Anlatımınız hiç öyle 1.5 yılda 2 video attımlık bir anlatım değil. Aynı evde yaşadığınız eşiniz bile böyle sanıyorsa bizim de aynı düşünmemiz garip değil. Ben kendi adıma 1-2 kez video attım ifadenizi inandırıcı bulmadım.

Neden ben yokken çıkma demesi saçma olsun? Hanımefendi sizin eşiniz polis, siz kendinizi de polis sanıyorsunuz galiba ama değilsiniz.

Eşiniz sizi öyle görmekte hiç haksız değil bence. Sürekli adamı darlıyor gibi yazmışsınız.

Balkonda beklemeyiverin eşinizi çözümü basit. Olay olduğunda balkonda işiniz ne zaten onu hiç anlamadım, seyredince ne değişiyor? Biri görse sen nereye bakıyorsun diye kapıya dayansa ne olacak?

Eşiniz şu açıdan haklı ki her kavgada balkona çıkmayın.
Silah milah sıkarlar, denk gelir, geçmişler ola sonra.
Dikkat edin.
Silahlı olaylarda kesinliklr çıkmıyorum hatta düğün konvoyu geçerken bşle camda durmam korkarım silah sıkacaklar diye. Bi kaç kez evin önünde silahsız ama çok gürültülü rahatsız edici olay olduğunda aramıştım. Ama hep de bana denk geliyor böyle şeyler 🙄 bekarken de öyleydi. Okulumda olay olurdu hep yani eskşden beri belayı çekiyorum mu diyim ne diyim.

Eşiniz bile sürekli balkonda olay çıksın siye bekliyorsunuz sanıyormuş. Anlatımınız hiç öyle 1.5 yılda 2 video attımlık bir anlatım değil. Aynı evde yaşadığınız eşiniz bile böyle sanıyorsa bizim de aynı düşünmemiz garip değil. Ben kendi adıma 1-2 kez video attım ifadenizi inandırıcı bulmadım.

Neden ben yokken çıkma demesi saçma olsun? Hanımefendi sizin eşiniz polis, siz kendinizi de polis sanıyorsunuz galiba ama değilsiniz.

Eşiniz sizi öyle görmekte hiç haksız değil bence. Sürekli adamı darlıyor gibi yazmışsınız.

Balkonda beklemeyiverin eşinizi çözümü basit. Olay olduğunda balkonda işiniz ne zaten onu hiç anlamadım, seyredince ne değişiyor? Biri görse sen nereye bakıyorsun diye kapıya dayansa ne olacak?
Ben süreklş balkonda değşlşm dşyorum bazen ne balkona ne dışarı hiç çıkmıyorum diyorum en fazla 1 2 dk durup içeri giriyorum zaten her sabah da eşimi beklemiyorum işten gelirken arıyorum gelmesşne 5 dk kala çıkıyorum giriyorum. Eşim çok pimpirikli ve kıskanç birisi. Ona ve kaynanama göre komşular laf edecek diye de balkona çıkmamalıyım. Onlaea göre evde erkek yokken balkona çıkılmamalı. Sanki herkes balkonda beni görmek için bekliuormuç gibi. Tam tersi aslında sürekkş balkonda duran eşim oluyor. İzinli olduğu günler saatlerce diyprum bakın saatlerce balkonda oturuyor. Anlatınca sürekli balkonda oturuyormuş hissi oluyor ama öyle değil gerçekten. İlk defa video çektim bir keresinde de kendisi istedi kişilerin eşgalini ben de gizlice çekmeye çalışmıştım. Onun dışında öyle atmadım. Yanlış anlattıysam ve anlaşıldıysam kusura bakmayın. Hatta vaktinçn çoğunu balkonda geçirdiği için eşime kızan da benim normalde ama sanırım o işteuken böyle şeyler olduğunda bana birşey olacak diye korkuyor.

Daha da arayıp söylemeyeceğim zaten. Ben küçüklükten beri evde tekken seslerden vs korkarım. Yani gece her yer sessizken aniden gelen seslerden korkup ürküyorum. Her naneye aramıyorum da işte kızdı işte. Kendisi bazen işteyken beni arayıp canın orada bir olay var mı diye soruyor. Neden diyorum telsizden ihbar geldi diyor 🙄hem kızıyor hem merak ediyor😂 kendisi sokakta araba hırsızı görse hemen gider yakalamaya, başka bir olay göre hemen arar arkadaşlarını.
Mesleki deformasyon işte 😂 Aman o aramadığı sürece söylemeyin. Ben de sizin gibi çok tedirgin olurum ama yapacak bir şey yok maalesef

O zaman şöyle sonuçlandırayım konuyu. Anlatımımdan sürekli balkonda oturuyor bekliyormuş gibi görünmüşüm ama öyle değil. Balkona çok çıkan biri değilim sadece balkon kapım ev hava alsın diye sürekli açık duruyor. Bir ses olduğundanda köşe başında olduğumuz için hemen ses duyuluyor. Bazı zamanlar bu serseriler evin önünde çok gürültü yapıyorlar tartışıyorlsr veya kavga ediyorlar korkutacak bir durum olduğunda eşim arayınca bahsediyordum ama her zaman değil. Eşim hiçbir zaman böyle şeylerle ilgilenmemi, görsem de susmamı istiyor. Sadexe kendisi gördüğü zamanlar müdahale ediyor. Ekip çağırmadan da izşnli olduğu günler canını tehlikeye attığı oldu. Kendisi çok sigara içtiği için sürekli balkonda oturuyor balkon kuşu gibi. Ama ben 1 kere balkona o yokken çıksam, neden balkona çıkıyor oluyorum. Bana bir erkek bakacak, bir komşu benim dedikodumu yapacak diye korkuyor. Kaynanamda evlenmeden önce eşimin yanındauken eşin evde yokken balkona çıkma diye tembihlwyip duruyordu. Ben mesela evde bir şey bitse dışarı çıkıp almaya gitsem eşim işteyken niye ben yokken dışarı çıktın der eşim hemen. Evde su bitse sucu gelsin istemez, gelsede sen kapının önğne damacana ve parayı bırak gelirse sadece otomatiğe bas iç kapıyı açma der. Hatta kaynanamlar vs varken, kendisi evdeyken de olsa sucu geldiğinde filan kapıyı benim açmamı benim almamı istemez, annesi varsa annesine tembihler anne sucu gelecek suyu sen al içeri eşim kapıya çıkmasın der. Bir keresinde komşu teyze zile bastı birşey söylemek için , o an da eve tamirci bekliyorduk, eşime dedim kapı çalıyor kapıya bak, bakmadı kapıya o bakmayınca ben açtım komşu teyzeyle konuşurken tamirci geldi o an eşimi çağırdım, eşim neden bana sormadan kapıyı açıyorsun diye bana bağırıp çağırdı. Yani ona göre 1 kere camdan bakmam bile sürekli camda olduğum anlamına geliyor. Yolda giderken bir erkek bana baksa gider tartaklar neden bakıyorsun karıma diye. Öyle değişik ve takıntılı biri. Herşeyden nem kapıyor.

Mesleki deformasyon işte 😂 Aman o aramadığı sürece söylemeyin. Ben de sizin gibi çok tedirgin olurum ama yapacak bir şey yok maalesef
Evet. Hem de çok takıntılı ve kıskanç. O evde yokken eve su istememe bile karışıyor. Hatta kaynanamlar bizdeydş evde su bitmişti sucuyu aradık, kaynanama diyor ki anne eşim kapıya çıkmaskn sucu gelince sen çık. Şimdi o yokken su biterse diyor ki "sucu gelmeden damacanayı kapıya bırak altına parayı koy, iç kapıyı açma, otomatiğe bas yeter." Bazen diyorum ki yok artık bu kadarı da çok fazla diye. Evde birşey bitse o evde yokken çıkıp alsam niye bana haber vermeden çıkıyorsun der. Ama işine geldiğinde şu bitmiş dışarı çıkacaksan şunu alır mısın diyor. 🙄 Birlikte bir yere giderken genç biri bana baksa filan hemen gidip sen kime bakıyosun niye bakıyorsun diye adamı tartaklar filan.

Merhaba hanımlar,
Aslında başka bir isimle üyeliğim var ama yeni bir hesap açıp öyle derdimi anlatmak istedim. Eşim emniyet çalışanı, o görevdeyken evde tek kalıyorum. Evde tekken de dışarıdan bir kavga sesi vs geldiğinde hemen rahatsız ve tedirgin olup balkona çıkıyorum. Sokağımızın çevresinde serseriler var, yani bu torbacı diyebileceğimiz uyuşturucu kullanan, alkol alan, elinde pitbull gezdiren huzur bozan tipler, gün içerisinde özellikle de akşam ve gece geç saatlerde çok gürültülü bir şekilde konuşarak veya tartışarak dolaşıyorlar. Ben de eşim işte olduğu zamanlar her denk geldiğimde rahatsız olduğum için eşime yazıp anlatıyorum, bak az önce böyle böyle bir şey oldu diye, bazen görüntülü veya videolu kanıt atıyorum eşime, eşim de oturduğumuz ilçede görev yapıyor belki bu bölgeyle ilgilenen arkadaşlarına söyler de ilgilenirler diye ona haber veriyorum. Bazen sarhoşun biri geliyor sokakta bağırıp eski karısının ailesini çağırıyor meydan okuyor eski karısının yakını da elinde baltayla çıkıyor filan böyle şeyler de oluyor. Özellikle de uyuşturucu kullanıp satıyorlar birbirlerine veriyorlar, gürültü çıkardıklarında rahatsız olup kızana tehdit saydırıyorlar. İster istemez çok rahatsız oluyorsunuz, akşamları yalnız çıkmaya bile çekiniyorsunuz yani. Ben de bu duruma çözüm bulunsun eşim sonuçta bu ilçede görevli, mahallemizde görevli olan bekçi arkadaşlarına veya o an devriye gezen ekip arkadaşlarına bilgi verir belki burası için bir şey yapılır diye eşime anlatıyorum atıyorum ama eşim bu durumdan dolayı bana kızmaya başladı.

Sürekli balkonda olay çıksın diye bekliyorum sanıyor ama köşe başındayız 3 sokağa bakıyor evimiz. Ses direk binamızın dibinden geldiği için ister istemez o an çıkıp bakıyorum çünkü sık sık böyle şeyler oluyor, tedirgin ve rahatsız oluyorum. Bu kadar şeyi gördüğüne göre sürekli balkondasın demekki, ben yokken balkona çıkma, neden ben yokken balkona çıkıyorsun diyor. Evimşn balkonuna çıkmama laf ediyor. Az önce pitbullu tartıştıkları çocuğun üstüne saldılar. Eşime görüntüsünü attım. Bana diyor senin derdin ne, neden herşeye balkona çıkıyorsun, sana birşey mi yaptılar da bu kadar üstüne düşüyorsun, sanane, sana mı yapıyorlar, sen çekerken çocuk yukarı bakıyor ben sana daha kaç kere söyleyeceğim böyle şeylerde cama balkona çıkma diye, niye beni dinlemiyorsun filan dedi kızdı.

Gürültülerinden rahatsız oluyorum, evimden dışarı rahat çıkmak istiyorum, balkonumda keyifle oturmak istiyorum. Ben eşim evde yokken yakında oturan aileme gittiğimde dönüşte babam beni eve bırakmak zorunda kalıyor, neden kendim eve dönemiyorum? Bunlar kafama takmam için sebep değil mi?

Balkon dışında da her şeyime karışıyor eşim, evimin temizliğine, bulaşık makinesini, çamaşır makinesini ne zaman çalıştıracağıma vs. birde üstüne balkona çıkma vs demesi sinirimi bozuyor artık.
O kadar uzun uzun yazmışsınız ki içim bayıldı hepsini okumadım zibilyon tane olay işte.. nereye bağlanacağına baktım orasını okudum sadece.. Eşiniz kameraya görüntü almamanız gerektiği konusunda çok haklı ordan sizi gören birinin beni neden çekiyorsun diye size sataşma ihtimali çok yüksek.. Ki bu çok can sıkıcı.. Hele ki o kadar sorunlu bir sokakta yaşıyorsunuz sizdekide gerçekten cesaret.. Oradan taşınma ihtimaliniz var mı?? Varsa bence taşının en azından daha huzurlu olursunuz
Eşinizin herşeye karışması konusunda da size diyeceğim tek şey karışmasına müsade etmeyin bu kadar basit.. Anlatımınızdan sanki eşiniz sizden yaşça biraz büyük ve size çocukmuşsunuz gibi davranıyor izlenimi uyandı bende.. Ne olursa olsun sizinde bir birey olduğunuzu, neyi ne zaman yapacağınıza kendinizin karar vereceğini, üzerine vasife olmayan meselelere de karışmaması gerektiğini söyleyin eşinize.. Benim de konunuzla alakalı fikirlerin bu şekilde...

Kusura bakmada siz polis değilsiniz her işten görev bilip eşinize haber vermeyin zaten olay tarafları kendileri haber verirler yâda büyük bir olay olursa zaten gerekli Ekipler gelir eşiniz sizin msjniz üzerine memur gönderemez bu işler 155 ile koordineli olur.ona mahalledeki rutin olaylardan bahsetmeyin zaten aksma kadar ne olaylar görüyor kim bilir..

X