Her şeye susmak, göz yummak zorunda mıyız?

Eşim 155 i ararsam veya emniyete gidersem kızar muhtemelen. Yoksa ben gider şikayette bulunurum. Daha önceleri evlenmeden önce babam böyleydi, başıma bir şey gelir, rüşvetçi polisler vs ismimi verir diye polisi aramamı bile istemezdi. Eşim de gitmemi istemez. O yüzden sessiz kalacağım artık.

Adam hakli olay oldugunda cama cikip video cekmek ne demek birisi gorse sana kafayi taksa kocanin basi belaya giricek. Kocaman kadinain evlenmissin sokakta olan olaydan korkmak nedir sanki binaniza sizin daireye saldiriyorlar seninki bariz ilgi cekmeye calismak adam polis olabilir ama sen adamin basini belaya sokma derdindesin sanirim.
Esine hak verdim heryerde olay oluyor az yada cok senin gibi yapan kac kisi var acaba

Size derken Ben de az önce balkona çıktım sokakta köpekler inanılmaz gürültü yaptılar. Içime şüphe düştü bir köpeği mi dövüyorlar diye, eğer öyleyse host most deyip ayiracaktim. Neyse Baktım bayağı da durdum köpekleri saydım. Birbirlerini dövmüyorlar ama deli deli bağırıyorlar anlamadım

Neden böyle bir muhitte oturuyorsunuz taşınma şansınız yokmu sonucta eşiniz göreve gidiyor insanın aklı kalır en azindan daha guvenli bi semte tasinsaniz
Birde bence de her olayda balkona çıkmayın nolur nolmaz ama biran önce taşının

Taşınma şansı yok, taşınsak bile yakın bir semte geçmemiz gerekir yakınımızdaki semtlerin de buradan bir farkı yok zaten.

Her olayı çekmiyorum. Kocamın başı neden belaya girsin ya, kendisi evin önünde gördüğü olaylara evdyken müdahale etmeye, olay olan yere gitmeye çekinmiyor ki? Evdeyse direk kendisi gidiyor olay yerine. İlgi çekmeye çalışmak filan değil. O zaman eşim de evdeyken böyle şeylere dahil olmayacak bir olay gördüğünde gidip müdahale etmeyecek. Sonuçta evde ve izinli oluyor o zaman da onu görüp kinlenip eve dayanabilirler.

Bazen çevremizdeki kediler açlıktan ağlıyorlar sokakta ve güvercinler de hep aynı saatte yemek için balkonuma konarlar onlara yemek vermek veya yemek atmak için de cama çıkıyorum. Artık cama balkona çıkmıycam Besleme yapmak dışında.

Eşiniz polis diye devamli elinizde telefon her sese balkona çıkıp adami darlamayin bence.

Sakin biyerde oturmak için İstanbul disinda cikmaniza gerek yok. İstanbuldayim, oturdugum yerde kavga sesi dahi duymadim şimdiye kadar.

Anlattiklariniz feci şeyler, oyle yerde yaşayacagima İstanbul disina gitmeyi tercih ederdim, siz semt bile degiştirmiyorsunuz. Ne kadar uzak olursa olsun millet saatlerce yol cekiyor işe gidebilmek için, köprü geciyor insanlar.

Eşim asla gitmez Eşim çok tuhaf, ben toplu taşımayla gezmeye veya işim olsa her yere giderim ama eşim tam tersi. Toplu taşımayı ve İstanbul trafiğini sevmediği için malesef bir yere gidemiyoruz. Sadece işine toplu taşımayla gidip geliyor işi çok yakın olduğu için ona katlanıyor ama öyle uzak bir yerde olsun gitmez. Daha önxe dedik tokiden vs ev çıkarsa ev alırsak oraya taşınırız, bana dediği şey oraya nasıl gidip geleceğim ben işteyken, birde araba almıştık biz, o zamanlar arabamız vardı, diyordum arabayla gider gelirsin zaten oradan işin arabayla 20 30 dk, yok trafik olacak vs zor olur diyordu.

esinizin haklilik payi var. ses varsa var. pencerenizi, perdenizi kapali tutun acin tv yi oturun. isterlerse adam öldürsünler.. bu kadar merak iyi degil. kaza kursunu gelse sizi bulsa Allah korusun.. sen bizi neden cekiyorsun internete mi koyacaksin diye biri bulassa gelse kapiniza dayansa.. ne yapacaksiniz.. esiniz polis olarak o mahallede oturabileceginizi dusunup de ev tuttuysa tamamdir niye kanit toplaya toplaya bir seyler yapmaya calisiyorsunuz? isguzarlik bu..
ayrica en guvenli mahallede bile otursan yalniz eve donmemek iyi olabilir. neler duyuyoruz haberlerde.

Beni mi tarif ediyorsunuz oğlak öyle miymiş yükselen oğlağım ben. O zaman eşinizin gözünden bakabilecek biriyim sanırım. Belalı tipler size musallat olup canı yanmasın istiyor belli ki. Sakınması sevdiğinden. Polis de olsa haklı da çıksa memleketin hali belli. Balkona çıkıp olaylara müdahele etmek istemeniz ideal bir dünya da olası fakat günümüz dünyasında tehlikeli hele de evde çoğunlukla yalnız olan bir bayan için. Mahallede sizin duyarlılığınızda erkek yok mu merak ettim. Eşiniz haklı kaybedecek şeyi olan korkar, o da korkusundan öyle tepkiler veriyor. Kıskançlığını bilemem tabi.

Konu sahibi 2-3 kere video attım demişsiniz ama anlatımınız sürekli mahalleyi izleyen ve bunları kaydeden teyzeler modunda. Böylesi herkese itici gelir. Sizin üslubunuz bizde bu izlenimi bıraktı. Yani sanki her gün çekiyorsunuz gibi anlatmışsınız. Konuyu düzenleyebilirsiniz.

ben sizin makine çalıştırmanıza takmasına takıldım. Ona ne yahu. Çok biliyorsa kendisi çalıştırsın. Nefret ediyorum evde bir b.k yapmayıp kadının yaptığı her işe burnunu sokan tiplerden

Eşiniz kendi kolluk kuvvetlerine mensup olduğu halde kendi evinin önü bu durumdaysa ve karısına balkonda oturma içeri gir diyorsa ülkece durumumuz çok vahim.

Daha kendi evinin önünde olanlara müdahale edemeyen polis ne iş yapıyor acaba ?

Bana pek korkuyorsunuz gibi gelmedi
Korkan insan nasıl balkona çıkıp video çeker bunu benim mantığım almıyor
Kaldı ki üstünüze böyle bela çekiyorsunuz görseler daha sıkıntı olur
Ben sürekli olaylar olunca balkona çıkip video çeken birisini görsem bununda işi gücü yok pusuda bekliyor yor meraklı gibi her şeyi çekiyor diye düşünürüm valla kızmayın ama
Oturun evde korkuyorsaniz duymak istemiyorsaniz kulaklık takip müzik dinleyin
Taşının mesela.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sorasi geliyor insanın

Öncelikle o evden o muhitten taşının. Eşiniz de haklı her gürültü patırtıda cama balkona çıkmayın, kayıt altına alırken manyağın teki fark edip kapınıza dayanabilir, sizi suratınızı fark edip sokakta sizi görünce darp edebilir vs, en olmadı biri Silah vs çıkarır kaza kurşununa kurban gidebilirsiniz .

Esinin her seye karismasi evet yanlis orda haklisin da.
Diger konuda esin cok cok hakli. İcerde kalman gerekirken elinde telefonla kavgadakileri videoya cekmek ne demek adam seni görse o sinirle yukari ciksa napcaksin? Esin cok hakli yani videoya cekmekle esine soylemekle olmaz.
Biraz olayli bi bölgedesiniz demekki ya orda oturmaya ses cikarmamaya (polisi falan arayabilirsin en fazla o da cozum degil) devam etceksin ya da tasincaksiniz..

Yanlis yapiyosun iste esin polisse tam tersi onu araya sokmadan hallet ara polisi ihbar et mahallede kavga var diye. Esin ne yapsin sürekli calistigi yeri örgütlesin mi karim sikayet ediyo hadi gidelim mi desin..
Esin böyle davrandigina göre cok sık yapıyosun bunu adam da haklı.
Korkuyorum diye aramak da cozum degil ne yazik ki isteyken ne yapabilirki.. ya o mahalleden tasincaksiniz ya aliscaksin yapcak bisey yok yani..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…