Herkes evlenirken hala evlenememek yaş 29 ? Okuyun lütfen??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın ben en başta evlenmek istemesi gayet normal diye dile getirdim zaten sonradan üslubu değişti görüşmek haram diyor da afedersin bu adamı ne zaman tanıyarak evlenecek ilk gecesimi tanıcak adamı
Bu kadar art niyet olur gerçekten ? İslami çerçevede görüşüp tanıma sürecinden bahsettim.Sacmaladin artık.

Yok internetten kim çıktıysa pos çıktı.Daha internet ten istemiyorum her defasında pişman oldum. Sosyal biriyim ama öyle bayanlarla Erkeklerin bulunduğu ortamlaea girmiyorum, muhafazakar im

Böyle düşünmeye devam ederseniz muhafazakarlığınızla yanlız kalacaksınız.

Nikahdan önceki dönem için evet
Nikahtan önce gezip tozmicaksan nerden tanicaksn evlenecegin erkegi. Geri kafalimisnz diyim ne diyim bilemedim.
Biliyorlar

Siz görücü uslu deyince öyle mi anliyorsunuz Tabiki görüp evlenmeyecegim.Tanima süreci olacak, ciddi niyetle ilerleyeceğiz anlaşıp anlasamadigimiza bakacağız.Sizin dediğiniz gibi görücü usulü kalmadı o.
Bu tanima sureci sizn için haram degil mi peki. Sevgili deyince ilk akliniza gelen ne acaba sex mi. Sevgililik tanima sureci degilmi. Kendinizle çelisiyorsnz. Hem sizn dedignz gibi görücü usulü kalmadı o. Diyorsnz. Hemde sevgilileri haram bisey yapmakla zan altinda birakiyorsnz.

Konu sahibi insanlar muhafazakar,eğitimli, özgüven sahibi üstüne uzun boylu,yakışıklı erkeklerin çoktan evlendiğini söylüyor. Evlenmeyenler de daha genç,kolay yönlendirebilecekleri 18,20 yaş aralığındaki genç kızlara yöneliyor. Bunu pekala siz de biliyorsunuz. Dar bir çevrede 30 yaşında yüksek kriterleri olan birine kolay kolay görücü gelmiyor. Gelse şimdiye kadar gelirdi. Bu saatten sonra ya siz bir adım atacaksınız ya da evinize pardon kulenizde bir beyaz atlı prensin gelmesini bekleyeceksiniz. Artık prens gelince saçlarınızı mı uzatırsınız pabuç,ayakkabı mı bırakırsınız orası sizin bileceğiniz iş.
Yoo geliyor hep statü sahibi okumuş hiç evlilik yapmamış , dini hassasiyetleri olan yaşı yaşıma uygun bekar insanlarla görüştüm, görüşmeye devam ediyorum. Görüştük belli konularda anlasamayip kapattik, Nasip meselesi , Umutsuz bir durum değil farkındayım, dediğim gibi anksiyete var arada oluyor, ilk defa siteye üye olup yazayım dedim ama sitede alay konusu yaptı bazıları.

Nikahtan önce gezip tozmicaksan nerden tanicaksn evlenecegin erkegi. Geri kafalimisnz diyim ne diyim bilemedim.

Bu tanima sureci sizn için haram degil mi peki. Sevgili deyince ilk akliniza gelen ne acaba sex mi. Sevgililik tanima sureci degilmi. Kendinizle çelisiyorsnz. Hem sizn dedignz gibi görücü usulü kalmadı o. Diyorsnz. Hemde sevgilileri haram bisey yapmakla zan altinda birakiyorsnz.
Evlilik niyeti ile tanışma farklı birşey.

Ha
Harama bulasmamak için sevgili de olmuyormuş kimseyle. Ben 17 yıldır düzenli olarak harama bulasiyorum ve herkese de öneriyorum. Sevgilisi olan insanlara HARAMA BULASTİNİZ diyen konu sahibi banlanmayacak muhtemelen ama ben birkaç dk içinde ban yicem hissediyorum. Bana afiyet olsun.
Evet inancına göre haram oluyor bu. Sırf bunu söylemekte yanlış bir şey yok. Ben de uzun süren bir sevgililik süreci sonucu evlendim. Ancak inancıma göre haram olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bunda bu kadar tetiklenip krize girecek ne var? İnançsızsan zaten sana göre yanlış olan bir şey yok. Hindulara göre de mesela inek yiyen herkes günaha giriyor. Bana bir hindu gelip inek yiyosun günahkarsın dese bana göre günaha girmiyorum der geçerim.

Ayrıca daha kısa bir süre önce siz çocuk yapan veya yapmak isteyen insanları aşılayıp emzirmek falan istiyolar sanki hayvanlar, evrimleşmemişler gibi laflar etmiştiniz. Yani öyle yargı dağıtabilecek pozisyonda değilsiniz hadi bay 🙋🏻‍♀️

Yoo geliyor hep statü sahibi okumuş hiç evlilik yapmamış , dini hassasiyetleri olan yaşı yaşıma uygun bekar insanlarla görüştüm, görüşmeye devam ediyorum. Görüştük belli konularda anlasamayip kapattik, Nasip meselesi , Umutsuz bir durum değil farkındayım, dediğim gibi anksiyete var arada oluyor, ilk defa siteye üye olup yazayım dedim ama sitede alay konusu yaptı bazıları.
Evet ama siz de çok imalı,her yere çekilebilecek laflar söylüyorsunuz. Beklemeye devam edin madem gelenlerden birisiyle olur olmazsa da dünyanın sonu değil. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Merhaba yıllardır evlenmek için etmediğim dua kalmadı. Etrafımda herkes evlendi çoluk çocuğa karisti.30 yaşıma gireceğim kimse yok hayatımda.Evlenmek istiyorum yıllardır olmadı bir türlü bir sürü kişi ile görüştüm.Ruhum çok yoruldu. Devamlı ağlıyorum etrafimda evlileri görünce , çok mutlu hepsi. Çok özeniyorum elimde değil. Yıllardır yalvarıyorum Allah a psikolojim bozuldu artik.Kendi yuvamı kuramadim bir türlü.Birileri ile tanıştıran da yok. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Çok dua ettim ediyorum.Yazmak istedim buraya ?
Kız nerden biliyorsun evlilerin mutlu olduğunu:) sen onların anlattığına bakma sana yoğurdum ekşi mi diyecekler . Kim bilir evin içinde neler oluyor .
Bu arada ben de 30 yaşındayım 4 yıldır evliyim ama bazen düşünüyorum da hayatımın en güzel zamanları bekar olduğum zamanlardı . Şimdi de iyi hoş güzel ama o zamanlar sorumluluk yoktu . İstediğin gibi çık gez çocuğun uykusu derdi yok yemeği derdi yok . Oooh ne ala memleket

Konu sahibine neden saldırıyosunuz hanımlar herkesin inanç yaşam tarzına saygı duyma olayına ne oldu ? Bu şekilde tercih edebilir S Sibeleral haram derken yanlış demiyor yani biz yapmıyoruz diye din değişmiyor kural var uyar uymaz onu yargılamak kimseye düşmez zaten. Ben kendisine ilk yorumumda dini hassasiyetini bilmeden -o yorumları yazmamıştı daha-eşimle sevgiliyken beraber yaşadığımı söyledim, kendisi beni kınayıp eleştirebilirdi ama yapmadı verdiğim tavsiyeye yorum yaptı sadece. Saygı başka bir şey saygınızı kaybedip ego kasıyosunuz bu çok avam duruyor.

Kız nerden biliyorsun evlilerin mutlu olduğunu:) sen onların anlattığına bakma sana yoğurdum ekşi mi diyecekler . Kim bilir evin içinde neler oluyor .
Bu arada ben de 30 yaşındayım 4 yıldır evliyim ama bazen düşünüyorum da hayatımın en güzel zamanları bekar olduğum zamanlardı . Şimdi de iyi hoş güzel ama o zamanlar sorumluluk yoktu . İstediğin gibi çık gez çocuğun uykusu derdi yok yemeği derdi yok . Oooh ne ala memleket
Bir yerden son sıkılıyor insan , farklılık istiyor hayatinda kendi yuvasını kurup çocuğu olsun, eşi ile alışverişe gitsin gezsin istiyor.Yalnizlik duygusu oluyor insanda. Sevme sevilme ihtiyacı oluyor. Allah hayırlısını versin.Bazen isyan edecek duruma geliyorum, çok kotu bir psikoloji , çok kişi ile görüştüm evlilik nasip olmadı, arkadaşlarım evli hep , ortak konuşacak konu bile kalmadı aramizda.İnsan ister istemez kaygıya kapılıyor , yaşta ilerliyor bir yandan :KK43:

Anlaşamadığınız belli konular neler?

Evinizde oturup niye benim kısmetim yok diye krize girip buraya yazmışsınız. İnsanların dalga geçmesini mi garipsiyorsunuz? Sebep. Sizin deyiminizle kadınlı erkekli ortamlara girmeden nasıl sizi görüp beğenecekler. Sadece aaaa şu kız vardı ona ben kısmet bulayım demesini bekliyorsunuz insanların. Boş bir bekleyiş. Çok güzel değilseniz ki belliki değilsiniz ki bekarsınız. onu yapmam, bunı yapmam. Kriterlerim çok diye diye evde kalırsınız. Evde kalmak bence bir problem değil ama belli ki sizin korkulu rüyanız. Evlilik niye bu kadar önemli? Evlenmeyince ne oluyor mesela? Evliyim bence çok bir fark yok hayatımda. Bir noktadan sonra monoton hayata devam.

Ayrıca en merak ettiğim konu, kızlı erkekli ortamlara girmeden nasıl okudunuz?

Konu sahibine neden saldırıyosunuz hanımlar herkesin inanç yaşam tarzına saygı duyma olayına ne oldu ? Bu şekilde tercih edebilir S Sibeleral haram derken yanlış demiyor yani biz yapmıyoruz diye din değişmiyor kural var uyar uymaz onu yargılamak kimseye düşmez zaten. Ben kendisine ilk yorumumda dini hassasiyetini bilmeden -o yorumları yazmamıştı daha-eşimle sevgiliyken beraber yaşadığımı söyledim, kendisi beni kınayıp eleştirebilirdi ama yapmadı verdiğim tavsiyeye yorum yaptı sadece. Saygı başka bir şey saygınızı kaybedip ego kasıyosunuz bu çok avam duruyor.
Çok teşekkür ederim, birileri farketsin.Kimsenin sevgiline bakışını yargilamadim en başından beri.Ama benim üstüme çok gelindi

Evinizde oturup niye benim kısmetim yok diye krize girip buraya yazmışsınız. İnsanların dalga geçmesini mi garipsiyorsunuz? Sebep. Sizin deyiminizle kadınlı erkekli ortamlara girmeden nasıl sizi görüp beğenecekler. Sadece aaaa şu kız vardı ona ben kısmet bulayım demesini bekliyorsunuz insanların. Boş bir bekleyiş. Çok güzel değilseniz ki belliki değilsiniz ki bekarsınız. onu yapmam, bunı yapmam. Kriterlerim çok diye diye evde kalırsınız. Evde kalmak bence bir problem değil ama belli ki sizin korkulu rüyanız. Evlilik niye bu kadar önemli? Evlenmeyince ne oluyor mesela? Evliyim bence çok bir fark yok hayatımda. Bir noktadan sonra monoton hayata devam.

Ayrıca en merak ettiğim konu, kızlı erkekli ortamlara girmeden nasıl okudunuz?
Güzel bir kızım, hepte yakisikli kişilerle görüştüm, karşılıklı beğeni oldu fakat anlaşamadık uyusmadik kapattık.

Güzel bir kızım, hepte yakisikli kişilerle görüştüm, karşılıklı beğeni oldu fakat anlaşamadık uyusmadik kapattık.
Sosyal biriyim ayrıca ama etrafim seçici olduğumu biliyor, ego olarak algılamayın öyle alelade birini söylemiyorlar bana

Eveeeeet, ben geldim hanımlar:KK3: çok hoş gelmiştim ama sizi pek gergin ve kavgacı buldum:KK59:

Aldım sazı elime, eyvahlar olsun size:duduk:

1- Polemik, üslupsuz yazmak, hakaret etmek vb yasaktır.
2- Dini içerikli konu ve mesajlar yasaktır.
3- Her eğitim seviyesinden, her kültürden, her ırktan, her etnik kökenden, her dinden, her mezhepten kadınların olduğu bir Kadın Paylaşım Platformuyuz.
Burada ne bir Müslüman, Yahudi, Hıristiyan kadın, ne bir Deist, Ateist, Budist kadın hor görülemez, inancına saygısızlık yapılamaz, inanmıyor diye aşağılanamaz.

Herkes eşittir ve bizim sitemizde azınlık çoğunluk diye bir şey de söz konusu değildir, kimse de bir başkasını günahları sevapları haram ve helali üzerinden yargılayamaz, bu sebeple inancınız ne olursa olsun, kimseye rencide edici yazılar yazmayınız.

Topikte çok fazla dini yorum var, kimi direkt dini yorum kimi de birbirini ateistlik müslümanlık üzerinden rencide edici mesajlar olduğundan konu yorumlara kapatılmıştır.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X