Herşeye alınır mı bir insan

Merhaba kızlar

Eşim işten geldi yemek yedik sonra kızıma dediki annenle ne etkinlik yaptınız o da birşey yapmadık baba dedi, bugün sadece oyun hamuru falan oynadık, eşimde işte niye bi şeyler yapmadınız dedi. Bende her gün her gün yapılmıyor dedim. Yapın falan dedi. Her gün yapamıyorum dedim. Amaher gün soruyor kızıma. Bende kendim aktif iş hayatım vardı 4 senedir evdeyim çok bunaldım.
Eşime dedim ki ben 4 yılımı verdim hala soruyorsun dedim. Zaten onun için evdesin falan dedi; madem dedim sen dursaydın 2 yıl. Benim kadar para kazanabilecek miydin dedi.
Bende işe başlayayım kızımı en iyi kreşe vericem dedim, evet evet parayla halledersin dedi
Biz senle aynı şeyi düşünemiyoruz dedi. Bende senle aynı şeyi düşünmeyince, senin için ortak düşünce olmuyor dedim. Ve kızım inanılmaz yoran bir çocuk ona rağmen ben birşeyler yaptırmaya çalışırım, küstü bana gitti çok sinir oldum.
Kendimi baba suçlu hissettiriyor böyle böyle bir şekilde. Ama inanın 4 yıldır bi gece bile birine bırakmadım kızımı, hep dibdibeydi. Her gün de etkinlik gerçekten olmuyor. Zaten evde iş yaparken yardim eder kızım bana o zaman bile biseyler öğreniyorlar
Ben bu eş kişisine nasil davranayım diyin?
Deli midir nedir? Bir çocuğun etkinliğe değil mutlu anne baba ilişkisine ihtiyacı var

Bende etkinlik seviyorum fakat her gün sıkıyor beni onun yerine çocuk şarkısı açıyorum kızımla oynuyorum mesela.
e bu da etkinlik, illa kes yapıştır mı olacakmış? mevzunun özü çocukla kaliteli vakşt geçirmek. Müfettiş gibi sorgu sual yapacağına o da vakit geçirsin :sinirli:

Bende etkinlik seviyorum fakat her gün sıkıyor beni onun yerine çocuk şarkısı açıyorum kızımla oynuyorum mesela.
Olur mu oyle sacma sey ya hergun okul gibi etkinlik nedir, instada da goruyorum cok sacma geliyor, cocukla keyifli zaman gecirmek daha onemli, kzm 2.5 yasnda kahvaltida yumrtalari ona soyduruyorum, masaya birseyler goturuyor faln, ya da gidiklayip kikirdiyoruz ki en sevdigimizz bu...pasa cok biliyorsa kendi yapsin, sadece etkinlik degil ben calisiyorum ve para mevzusu bana cok itici geldi alttan altta sizin calismadiginzdan mi rahatsiz acaba dedim, yani madem calismiyor evde etknlik yapsin gibi mi dusunuyor
Bana ilgili sevimli baba gibi geldi ya kızamadım vallahi. Ama küsen erkek çekilmez
Bana hic oyle gelmedi, cocugn sorumlulugunu anneye atip yalandan ilgilenen baba figuru yani klasik turk babasi gibi
Bence çocuğa bakaarken yeteri kadar babayı dahil etmemişsiniz.kızıçak yorgunum diyecek ozaman yapıştıracaksınız babalık öyle kolay değil.buluyorlar her şeye sesi çıkmayen hanım hanım kızlerı eziyorlar da eziyorlar.merak etmeyin benim eşte böyleydi.ikinciyi doğurdum bakacaksın dedim.çok mu yoruluyorum yemek yedikten sonra hop uykuya daha 18 aylık tıpış tıpış bakıyo valla.görev vermezseniz sizi iyice bunaltıyorlar gerçekten.ağlamasınmış sürekli sakin kalsınmıymış çocuk bu çocuk sanki kendi etkinlik içinde büyümüş.ben resim atardım bunun çıktısı al akşama yaparsın derdim.sürekli gerçekten diyorum offf buğün öldüm bittim birde ev işi oyyyy dinlenmem lazım.ne varmış çocuk bakmakta ne varmış ev hanımlığında böyle bakıyorlar maalesef.yılmayın herşeye dahil edin çayın suyunu koyarmısın çocuğun eli kirlendi yıkıcam.yalan eli kirli değil ame olsun türlü bahanelerle ğve çocuğa dahil edin.azıcık yorulsun paşa
Kesinlikle katiliyorum, benm esim de esnek calisiyor bos gunlerinde cocuga o bakiyor ben ise gidince, ohh mis gibi oldu oncedem az ilgileniyormus onu anladim, pandemi oncesi cpcugu ona birakip bir yere gitsem tedrgin olurdum bugn birakip kuafore gittim ohh kafa rahat, aksamlari faln da artk cocugn her isini biliyor hos kizm hep beni istiyor o ayri 😑 ev isi yapardi zaten ama yine de soyleyince daha iyi yapiyor yoksa dusunemeyebiliyor

Vakti zamanin da benim bir sefim vardi. Mesele is yapmak degil, yaptiklarini pazarlamak derdi.Simdi esiniz etkinlik mi istiyor.
Verin boya kalemlerini ve kagidi kiziniza belirleyin bi konu yasina göre boyasin Dursun. Evin bir duvarini ayirin resimlere…. Esiniz sorarsa gösterin resimleri.
Verin oyun hamurunu siz yemek yaparken o da mutfak masasinda yapsin hamurdan yemekleri, aksam esiniz yemekte hangisini isterse onu yesin.
Verin cocugun eline toz bezini silsin Dursun yerleri…. vs..vs...

Ben oglumla hic etkinlik fakan yapmadim. Kotu anne mi oldum simdi?
Adam bu kadar cocuk yetistirmeden anliuorsa buyursun o buyutsun kizini, kimsenin dedigi birsey yok. Esinden fazla kazandigini one surmus bir de. Cehalet sadece. Esi evde bos bos oturuyor saniyor. Ben olsam yemek camasir birsey yapmazdim. Sikayet ederse de etkinlik yaptim kizimla derdim.
Neden krese gondermiyor? Iyi kazaniyormus ya...

Bu kadar 'helikopter anne/baba' olmaya gerek var mı gerçekten?
Çocukla sohbet etmek, oyun oynamak yeterli bence. 4 yaşında çocuktan nasıl bir performans bekleniyor? Siz yemek yaparken size ufak ufak yardım etse en güzel etkinlik bu işte.

Eşiniz mükemmeliyetçi olabilir mi? Bu çocuk için de çok büyük bir baskı olabilir ilerde. Hatta sizin hissettiğiniz baskıyı ya şimdi kızınız da hissediyorsa her gün ne etkinlik yaptığının hesabını verirken? O sizin gibi bunu sorgulayamaz ki direkt kendini yetersiz hissetmeye başlar.

O kurs senin bu kurs benim gezen, etkinlikten etkinliğe koşan 'proje çocuklar'a çok üzülüyorum ben. Psikolojileri de bozuluyor bu çocukların maalesef.

Kızlar yorumlarınızı tek tek okudum çok teşekkür ederim.... Hala küs bana yani o kadar yıldırıyor ki bu hareketleri en ufak şeye küsüyor. Bugün kahvaltıda çeşit çeşit yaptım, akşam yemeğini de öyle... Ama yarına hiç bişey hazırlamıycam...bende para vermiyorum derse kenar altınlarım var bozdururum derim

Ne etkinliği ya her gün her gün. Çocuk oyun oynarken de bir şeyler öğrenir. Dediğiniz gibi bir keki karıştırır, toz alır, boyama yapar... Mutlaka yaptırıyorsunuzdur bir şeyler. Okul mu orası?

Bu tarz erkekleri toplayıp toplu terapiste yollamak istiyorum.bizimde sinirlerimiz bozuluyor.bizimde canımız hava almak istiyor.bizde birine patlamak istiyoruz.ama bu çocuğumuz yada eşimiz olmuyor.çok kaşınıyorlar çok

Neden isteklerini güzelce söylemiyorlar.ya biraz daha etkinlikle mi geçirse acaba böyle bana göre çok boş vakti varmış gibi geliyor demek yerine niye bu homurdanmalar.

Ise gidip para kazanmakla tum sorumluluk bitmiyor maalesef. Kendi bunu yapiyor diye babalik gorevinden feragat edemez. Madem her gun etkinlik yapsin istiyor, isten gelince her aksam yaptirsin cocuga. Sonucta o iste yoruluyorsa siz evde 24 saat yan gelip yatmiyorsunuz. Siz de ev isleriyle yoruluyorsunuz. Isin kolayini da kusmekle bulmus zaten. Ne ala memleket.

Bugun oglumla banyoda parmam boyasi yaptik. Once resim defterini boyadik. Sonra dinozorlarini boyadik oynadik. Sonra once dinozorlarini yikadik. Hatta o yikadi ben o sırada lavaboyu klozeti ovdum. Sonra oglumu yikadim falan. En son banyoyu yikadik beraber. O su tuttu ben çektim. 1.5 saat gitti eglenerek. Ama sorsaniz bugun etkinlik ne yaptin diye aklima gelmez. Etkinlik olsun diye yapmadim cunku. Oglunla egleneyim diye ve en cok da vakit gecsin diye yaptik. Esiniz fazla instagramda takiliyor galiba. Genelde kadinlar dusunur boyle seyleri. Erkeklerin pek umurunda olmaz ama...
Ayrica aranızdaki gerilimi umarim kiziniza hissttirmiyordur. Bir cocugun 3. Ebeveyni anne baba arasindaki iliskidir denir. Ve bunun yikilmasini hicbir etkinlik tamir edemez.

Eskiden etkinlik mi varmış hey gidi annelerimiz bizi salmış biz büyümüşüz hem de ne güzel moda mod büyütmek mi dogru bilemiyorum ... Bir sınıf ögretmeni olarak söylüyorum akışına bırakmak lazım herseyin fazlası zarar

A ewt yani eşiniz haklı,kendi anası onu doğurduğunda etkinlik etkinliği kovalıyordu ya....
Hayatımda böyle saçmalık okumadım...
Cvp vermeyin herşeye ... kendini etkin sanmasın..

X