Hibiskus cayi ni deneyen varmi?

spor ve diyet uyguladınız mı acaba?
Hayır cnm uygulamadım.
Spor bel fıtığımdan ötürü zaten yapmam imkansız oluyodu.diyete gelincede ben hayatım boyunca hiçbişeyden kasmadım kasamamda.sadece akşamları olabildiğince erken yiyodum hepsi bu :)

Hayır cnm uygulamadım.
Spor bel fıtığımdan ötürü zaten yapmam imkansız oluyodu.diyete gelincede ben hayatım boyunca hiçbişeyden kasmadım kasamamda.sadece akşamları olabildiğince erken yiyodum hepsi bu :)

teşekkür ederim hemen cevapladınız. bende akşam a kadar az yiyorum ama akşam çay keyfim sebebiyle kilolar gitmiyor. akşama alıcam hemen çayda. umarım fayda eder

Yazan arkadaşlar oldu mu bilmiyorum ancak hibiskus çayı tansiyonu çok düşürüyor. Dikkatli olmak gerekir.!

benimde tansiyonum normalde düşüktür.yani vücudumun genel hali düşük. acaba daha da düşürür mü. düşerse nasıl bir durum oluşur bilginiz varmı

benimde tansiyonum normalde düşüktür.yani vücudumun genel hali düşük. acaba daha da düşürür mü. düşerse nasıl bir durum oluşur bilginiz varmı

Benim de düşük, ben hibiskus çayı içtiğimde hafif bi baygınlık geçirmiştim. Nar çiçeği olarak da bilinir bu bitki. Nitekim narı da aynı sebepten yiyemiyorum..

zayıflattıgını duymadım ama tadı ekşi ve yogun c vıtamını içeriyor kısın özellıkle hastalıklardan korunmak ıcın tuketılıyor

Ben kolestrol düsurdugu icin icmeye basladim simdi sizden duyuyorum zayiflattigini su sira diyetteyimde.Her gun bi saatte yuruyorum ugrasiyorum kilo vermeye kilo veremiyorum diye insulin direncime baktirmaya dr ye gittim kolestrol cok fazla bende buna gore siyet yuruyus ve hibiskus modundayim.Kilo vermeye basladim ama dedigim gibi ugrasiyorum .....Bakalim sevindim hibiskusunda etkisi olduguna ama biraz hizli gitse su kilolar 10 kilo...cuk vermem lazim

Nar çiçeği ile aynı çay değil bu canım. Netten araştır bak. Sen hangisini içiyorsun da fayda görüyorsun? Hibiskus mu nar çiçeği çayı mı?
Bahcemizde nar yetistirdigimiz için nar ciceginin nasil oldugunu biliyorum ve kesinlikle hibiskus ile alakasi yok. Bende dün hibiskus cayi dedirterek aldırdım kardeşime. Ikisi tatamiyle farkli bitkiler. Ayrica hibiskus cayini alirken ilk olarak bi yaprak ağza atip dilin ustunde biraz bekletmemiz gerekiyor. Eger ki dilimizde eksimsi bir tat birakirsa almalıyız. Ve demlenince tadi gercektende kuşburnu cayini hatırlatıyor.

Bahcemizde nar yetistirdigimiz için nar ciceginin nasil oldugunu biliyorum ve kesinlikle hibiskus ile alakasi yok. Bende dün hibiskus cayi dedirterek aldırdım kardeşime. Ikisi tatamiyle farkli bitkiler. Ayrica hibiskus cayini alirken ilk olarak bi yaprak ağza atip dilin ustunde biraz bekletmemiz gerekiyor. Eger ki dilimizde eksimsi bir tat birakirsa almalıyız. Ve demlenince tadi gercektende kuşburnu cayini hatırlatıyor.
hibisküs: adı Nar çiçeği Mekke gülü diye de bilinir. Yani nar'ın (meyve olan) çiçeği değil.ç ölde yetişir susuzluk giderir.
images-1-1.jpg

Aktardan alırken kerkede deyin arkadaşlar. Nar çiçeği daha başka bi şey. Yıllar önce ablam mısırdan 5 kilo kadar almıştı . Kolu komşu herkese dağıtmıştık. Babam her gün kolestrol ve yüksek tansiyon için içiyordu. Kış boyunca içti. Koca göbeği eridi gitti bir de kolestrolü düşmüştü. Tadı bayağı ekşi.

Bir Haftada Dört Kilo Nasıl Verilir?
Bir hafta içerisinde hızlı kilo vermek istiyorsanız diyete girmemeniz gerekir. Bu işin birinci sırrı su içmekten gelir. Çünkü su vücuttaki ödemi yok etmektedir. Gün içinde iki buçuk litre su tüketmeniz gerekir. 11 yıldır sağlık programı hazırlayıp sunan deneyimli sunucu Meltem Şarkışlalı güzellik, bakım, sağlık ve estetik konularında merak edilen soruları Kadınlar Kulübü TV için yanıtlıyor.
Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteğinizi bekliyoruz.
https://www.kadinlarkulubu.tv/

Merhaba yorumları okudum ama.hala net birşey yazan olmamış emzirirken iciliyormu icilmiyormu. Kızım 4aylik Karatay diyeti ne başladım ayrıca Karatay diyetinde çok icildığını biliyorum bu çayın kullananlar bilgi verir Se sevinirim.

Bana da diyetisyenim önerdi.
Parmka ucuyla az bir tutam hibismus otu , 1 tutam yeşil çay , 1 tane çubuk tarçın ,
1lt su ,yarım limon ve yarım elmayı ılık suda 2 saat bekletip iç dedi.

4-5 gündür yapıyorum az süre olmasına rağmen sürekli idrara çıkararak ödem atıyorum şişliiğim gitti. Bu hafta tartılınca tartıda ne kadar farkedecek bakalım

X