Premature Bebekler Hidrosefali hastası çocuk anneleri

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

syuzan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
207
5
Herkese merhaba.Benim kızım bir hidrosefali hastası. 25 haftalık doğdu ve yaklaşık 120 gündür hastanede küvezde yaşam mücadelesi veriyor.3 kez beyin ameliyatı oldu şant takıldı ve halen ciğerleri açılmadığı için resperatöre bağlı.Aynı problemleri yaşayan başka anneler var mı acaba....

merhaba öncelikle yazdığınız için teşekürler.Yalnız ben özel mesaj gönderemediğim için bu şekilde yanıtlıyorum.Tekrar geçmiş olsun.Çok zor günler atlatıyoruz ve bebeğim hala ventülatörde nasıl kurtulacağını bilemiyorum 4 ay oldu...Sizin bebeğiniz şu anda kaç aylık veya kaç yaşında?

syuzan inşallah en kısa zamanda bebeğine kollarına alırsın benim ikizlerimde 31 haftalık doğdu. akın bebeğim alper kadar şanslı değildi ve oksijensiz kalmış tabi bize söylenmedi.. yürüme motorunda arıza oluştu. yürüyemiyordu. fizik tedavi ile başarmaya başladı. hidrosefaliside rutin kontrollerinde baş çevresi 5 mm fazla çıktığı için ve 2 kontroldede bu şekilde olunca hemar ve ulturason istedi ve hidrosefalisi kesinleşti. nöroloji prof götürdürdük hemen acil ameliyat dedi fakat dr bana güven sağlamadığı için başka bir çocuk nöroloji dr bulduk ve ona götürdüğümüzde sıvı emilii olacak ameliyatlık bir durumu yok demişti. uyuturken asla ve asla sallamayın çok tehlikeli hoplatmak zıplatmak yok çok baş ağrısı yapar demişti. şimdi senede 1 kez kontrol amaçlı götürüyoruz sıvı emilimi devam ediyor. 2,5 yaşında bebeğimmm.. inş. sizde en kısa zamanda atlatırsınızzz.

benim oğlumda 4.5 ay kaldı küvezde..26 haftalık doğmuştu,yoğun bakımda 2.ayındayken beyin kanaması geçirdi,hidrosefalisi oldu. ameliyatla şant takıldı. oğlumun akciğerleride gelişmediği için uzun süre ventilatöre bağlı kaldı. doktorlar hep yaşaması çok zor dediler, yaşasada ağır özürlü olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylediler..ama Utkum direndi..evimize çıkalı 15 günü geçti, çok şükür iyiyiz şimdi. inşallah hidrosefali konusundada şaşırtır doktorları. Ne olacağını bir Allah bilir, bu 4.5 ayın sonunda sana söyleyebileceğim tek şey bu,hep dua et,hiç ümidini kaybetme. Allah seninde yavrunu bağışlar inşallah..

Herkese merhaba.Benim kızım bir hidrosefali hastası. 25 haftalık doğdu ve yaklaşık 120 gündür hastanede küvezde yaşam mücadelesi veriyor.3 kez beyin ameliyatı oldu şant takıldı ve halen ciğerleri açılmadığı için resperatöre bağlı.Aynı problemleri yaşayan başka anneler var mı acaba....

mrb benim oğlumda hidrosefali hastası 35 haftalık doğum yaptım ve 65 gün küvezde kaldı 23 günlükken drenaj takıldı 3 kez beyin ameliyatı oldu şantımız var ama şimdi 6.ayımızdayız.bu halimize hamdolsun rabbim şifa versin inşallah biran önce kavuşursun kızına

merhaba beyninde bi hasar yok diyolar.Bıngıldak kemikleri henüz yerleşmediği için bos sıvısı beyne hasar vermiyomuş.Doktorun dediği aynen şu "sizin çocuğunuz eğer atom mühendisi olacaksa zaten olur bu hidrosefaliden kaynaklanmaz" yalan mı söylüyorlar yani....

nasıl anlaşılıyor hidrosefali dışardan bakıldığında benim bebeğimin kafası büyük anne karnında büyük demişti doktor 1 ay küvezde yattı bize hidrosefali olabilir denmedi kafa ultrasonuda çekildi 2 kere çocuk doktorlarıda muane ettiler 2 farklı doktor kontrol ettirin hidrosefali açısından dediler

merhaba beyninde bi hasar yok diyolar.Bıngıldak kemikleri henüz yerleşmediği için bos sıvısı beyne hasar vermiyomuş.Doktorun dediği aynen şu "sizin çocuğunuz eğer atom mühendisi olacaksa zaten olur bu hidrosefaliden kaynaklanmaz" yalan mı söylüyorlar yani....

nasıl anlaşılıyor hidrosefali dışardan bakıldığında benim bebeğimin kafası büyük anne karnında büyük demişti doktor 1 ay küvezde yattı bize hidrosefali olabilir denmedi kafa ultrasonuda çekildi 2 kere çocuk doktorlarıda muane ettiler 2 farklı doktor kontrol ettirin hidrosefali açısından dediler

Merhaba sizin bebeğiniz şu anda kaç aylık?Bıngıldak kemikleri 10 aya kadar açık olduğu için daha kolay anlaşılır bebeklerin kafasının üst kısmında yumuşak bi nokta var hatta hep bir yaşına kadar orası açıktır derler eğer orası sert ve bombeliyse ve kafada hızlı bi buyume varsa o çocuk hidrosefali hastasıdır ama sizinkinde olacağını zannetmiyorum.Olsaydı kafa bariz bi şekilde belli ediyo anlardınız...

merhaba, benim hamileleğimin 19. haftasında bebeğimde hidrosefali olduğu tespit edildi. umutla doğmasını beklerken bu haberi aldık. dünya başımıza yıkıldı. suni sancı vererek normal doğumla aldılar bebeğimi. ilk hamileliğimde yaşadığım tecrübe çok acıydı. sağlıklı bir bebek doğurmak mucize gibi geliyor şimdi. bebeğinde hidrosefali olanlara acil şifalar diliyorum.. bidaha hiç kimse bu acıyı yaşamaz inşallah. allah herkese sağlıklı bebekler verir inşallahh

merhaba, benim hamileleğimin 19. haftasında bebeğimde hidrosefali olduğu tespit edildi. umutla doğmasını beklerken bu haberi aldık. dünya başımıza yıkıldı. suni sancı vererek normal doğumla aldılar bebeğimi. ilk hamileliğimde yaşadığım tecrübe çok acıydı. sağlıklı bir bebek doğurmak mucize gibi geliyor şimdi. bebeğinde hidrosefali olanlara acil şifalar diliyorum.. bidaha hiç kimse bu acıyı yaşamaz inşallah. allah herkese sağlıklı bebekler verir inşallahh

Buyuk geçmiş olsun canım...

benim oğlumda 4.5 ay kaldı küvezde..26 haftalık doğmuştu,yoğun bakımda 2.ayındayken beyin kanaması geçirdi,hidrosefalisi oldu. ameliyatla şant takıldı. oğlumun akciğerleride gelişmediği için uzun süre ventilatöre bağlı kaldı. doktorlar hep yaşaması çok zor dediler, yaşasada ağır özürlü olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylediler..ama Utkum direndi..evimize çıkalı 15 günü geçti, çok şükür iyiyiz şimdi. inşallah hidrosefali konusundada şaşırtır doktorları. Ne olacağını bir Allah bilir, bu 4.5 ayın sonunda sana söyleyebileceğim tek şey bu,hep dua et,hiç ümidini kaybetme. Allah seninde yavrunu bağışlar inşallah..

Merhaba o kadar uğraştan sonra bebeğine kavuştuğuna çok sevindim :).Darısı benim ve benim gibi aynı acıyı çeken annelere...Benimle hidrosefali hakkında paylaşımlarınız olursa sevinirim ve neye göre özürlü olur diyolar onu anlamadım.Ben benim kızımın doktorlarıyla görüştüm beyinde hasar yok diyolar...

Merhaba o kadar uğraştan sonra bebeğine kavuştuğuna çok sevindim :).Darısı benim ve benim gibi aynı acıyı çeken annelere...Benimle hidrosefali hakkında paylaşımlarınız olursa sevinirim ve neye göre özürlü olur diyolar onu anlamadım.Ben benim kızımın doktorlarıyla görüştüm beyinde hasar yok diyolar...

geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum..
bildiğim kadarıyla hidrosefalide özürlü olma ihtimali var ama hiçbi doktor özürlü olur ya da olmaz diye şimdiden kesin tanı koyamaz..
kuzenimin oğlunda aynı problemi yaşadık,çok doktorla konuştuk,çok kaynak taradık..bu yüzden her iki yorumda manasız geldi bana. yagmurlunun bebeğine söylenende,senin bebeğin için söylenende..Allah inşallah sağlık verir bebeklerinize

syuzan çok teşekkür ederim. bebeğine acil şifalar diliyorumm. allah yardımcınız olsun.

merhaba hepinize. bebklerde hidrosefali olduğu nasıl anlaşılıyor yardımcı olurmusunuz?kardeşimde şüphelenmişlerdi ama ultrason vs. bir şey çıkmadı ama hala bazı doktorlar gördükleri zaman soruyor hidrosefalisi mi var diye??

merhaba hepinize. bebklerde hidrosefali olduğu nasıl anlaşılıyor yardımcı olurmusunuz?kardeşimde şüphelenmişlerdi ama ultrason vs. bir şey çıkmadı ama hala bazı doktorlar gördükleri zaman soruyor hidrosefalisi mi var diye??

Merhaba bebeğiniz kaç aylık?Anladığım kadarıyla anne zaten tetkiklerin yaptırmış o yuzden bi sorun olduğunu düşünmüyorum ama en belirgin özelliği bebeklerin kafasında yumuşak bi bölge var o hidrosefalili çocuklarda bombeli artı sert ve zaten hidrosefalisi varsa hemen anlarsınız baş çevresi hızla buyumeye başlar, çocuk huzursuz olur ve kusar beynindeki basınçtan dolayı...

ya aslında evet bıngırdak kapanmadı ve orası biraz daha bombeli duruyor düzeltilmiş 8 aylık olacak yakında ama gelişimi yavaş henüz 6 kilo olmadı evet tetkiklerde bir şey çıkmadı hatta doktoru tekrar kontrolünü 6 ay sonraya verdi gayet normal dedi ama her doktor anlaşmış gibi aynı soruyu sorunca şüpheleniyoruz ister istemez.(

X