Dövme Hint Kınası Modelleri

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
hihoyyyt ayy bu çok hoşuma gitti ne ile yaptı? yazarmısın canım bende yapmayı düşünüyorum ama rengi güzel olmuş neler kullandı yazarsan sevinirim

Canım siyah hint kınası işte içinede bişiler katıyo görmedim.Oksijen suyu die biliyorum.Sonra desenleri çizmeye başlıyo.........hihoyyyt

Gecici Dövme yapılısı
MALZEMELER

1.Hint Kınası ( Çeşitli Renkleri Mevcuttur )
2.Stabilo Kalem ( Kırktasiyelerde Mevcuttur )
3.Aydınger Kağıdı ( Kırktasiyelerde Mevcuttur )
4.Balsac(Traş Losyonu)
5.Dövme Deseni
6.Oksijenli Su ( Eczanelerde Mevcuttur )
7.Kola Kapağı
8.Kürdan

YAPILIŞI

Öncelikle bir dövme deseni temin ediyoruz.İnternetten araştırıp bulabilir ve yazıcı yardımıyla çıkartabilirsiniz.Temin ettiğimiz dövme deseninin üzerine aydınger kağıdını koyuyoruz ve desen üzerinden stabilo kalem ile geçiyoruz.Dövmeyi yapacağamız yere balsac'ı sürüp iyice yaydırıoruz ve aydınger kağıdına çıkardığımız deseni buraya yapıştırıp bastırıoruz.Çektiğimizde desenin aynısı kolumuza çıkmış olacak...
Sıra kınayı hazırlamaya geldi.Kola kapağı içine tahmini 2 çay kaşığı kadar kına ve 10 damla kadarda oksijen suyu döküyoruz.Daha sonra yeşil renkteki kına koyu siyah renge dönüşene kadar karıştırıoruz.Kına kıvamı yeni başlayanların en çok zorlandığı noktadır.Güzel kıvam güzel dövme demektir bir nevii...Hani türk kahvesi içildikten sonra dibinde kalan bir karışım wardır ya işte hazırlayacağımız kınanın karışımıda aynı o kıvamda olmalıdır.
Kınayı hazırladıktan sonra sıra kolumuza çıkan desene kürdan yardımı ile kınayı taşırmadan sürmek geliyor.Bu sürüşün bir tarifi yok arkadaşlar İlk başlarda kınayı yaymakta zorluk çekebilirsiniz ama dövme yaptıkça eliniz daha da hızlanacaktır.

NoT : Deseni aydınger kağıdına çıkarırken oldukça hızlı olmalısınız.Kağıdın üzerindeki mürekkep kurumamalı...Ayrıca daha iyi bir sonuç almak istiyorsanız dövme desenin altına yumuşak birşey koyup o şekilde aydınger kağıdına geçirme işlemini yapabilirsiniz.

Bu yardımcı olur umarım sahra........................

bende yaptirmistim 1 hafta tutu bence siyah kinayla yapin kirmizi kina cikmaya baslayinca hastalik gibi gözünküyo

Hint kınası aldım,oksijen suyunuda aldımmıydı tamamdır bende yapacağım.Resimleyeceğim denemelerimi..Bunu yapan arkadaş şımardığı için yüksek fiyatlar söylüyo o kadar pahalı değilmiş malzemeleri...Yaneeee......

Bakın ben yaptım nasıl olmuş????
foto10001ob6.jpg
foto10002fi8.jpg

foto10003ac3.jpg
foto10004xs0.jpg
Bunu da koluma yaptım:)

Kınalarıma yorum yapmadınız arkadaşlar aşkolsun!!Bayrama da yapacağım görümceme ve kendime onları da resimlerimm...

filizcigim hic fena degil canim ama desenler cok basit ...
3 sene Dubai'de yasadigim icin iyi biliyorum ;yaptirdim ve kendimde yapiyorum ...

cok hos duruyor bence ama zevk meselesi kullanip kullanmamak yerimseniben ...

Ya canım ben amatör olarak yapıyorum zaten kendimce...Bende istiyorum güzel yapmayı ama becerim bu kadar.Çok da kötü görünmüyor ama değilmi?Yapmayayımmı yoksa??

Bakın ben yaptım nasıl olmuş????
foto10001ob6.jpg
foto10002fi8.jpg

foto10003ac3.jpg
foto10004xs0.jpg
Bunu da koluma yaptım:)

Ya canım ben amatör olarak yapıyorum zaten kendimce...Bende istiyorum güzel yapmayı ama becerim bu kadar.Çok da kötü görünmüyor ama değilmi?Yapmayayımmı yoksa??

yap canim niye yapmayasin ama fikrimi sorarsan mesela su ust bolumdeki eline cizdigin modelde cicek desenini hic yapma canim ...

Evet farkındayım o biras abartılı ve çirkin oldu......

ben üc yil yaz aylarinda dövmeci olarak calistim o dövmeler en fazla 10-15 gün kaliyor
arkadas modelsiz yapmis ama kelebek deseni pek tutmamis yada erken yikamissiniz
ikinciside asiri kenarlarina kacirmis keske desenli yapsaymis daha iyi görünürdü :))

sİZ NE İLE YAPIYORSUNUZ ARKADAŞLAR KÜRDANLAMI ÇİZİYORSUNUZ?

Bayram için görümceme yaptım bende bunları,çizimlerim giderek güzelleşiyor sanırım???
resim001fo5.jpg

resim002ex1.jpg

eklenen resimlerde kınalar hep siyah. bu yıkamadan önceki görüntü değil mi ? Hazırlanmış karışımlardan kullanmıştık, yıkanınca rengi koyu kalmıyor.

eklenen resimlerde kınalar hep siyah. bu yıkamadan önceki görüntü değil mi ? Hazırlanmış karışımlardan kullanmıştık, yıkanınca rengi koyu kalmıyor.

Aynen ya bunu ben de soracaktım.
Fakat şöyle bir şey var. Sanırım siyah olması için siyah hint kınası mı almamız gerekiyor? O zaman yıkayınca siyah olur herhalde.
Çünkü saç için siyah hint kınaları vardı, siyah oluyordu saçta.

Bu da dövme gibi su geçirmediği için abdest alınmıyor mudur yoksa kına gibi midir?

X